לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2008, 05:30
צלמית המשתמש של speedy_7
  speedy_7 speedy_7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.04
צבאי שריון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chenji89 שמתחילה ב "התלבטות אחרונה- תותחנים או שיריון"

ראשית:
ההבדל העקרוני בין שריון לתותחנים הוא בייעוד:
בעוד חי"ר ושריון הם חילות מתמרנים ומסתערים.
תותחנים והנדסה הם חיילות של סיוע קרבי
התמרון הוא לב ליבו של הנצחון. תקרא את כל מה שאמרו הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכזני, ושר הביטחון רב-אלוף (במיל') אהוד ברק - מה שינצח ויכריע זה התמרון ביבשה - תנועה ואש.
מי שיעשה זאת זה השריון והחי"ר.
התותחנים מאחור יסייעו להם
(כמו הבדיחה הישנה של מה המשותף לתותחנים ולביצים? - שניהם נשארים בחוץ...)

לגבי איכות:
1) בשריון מתפעלים מערכות לחימה טכנולוגיות מתקדמות וממוחשבות בטנקים.
2) אחד מ-4 חיילים במסלול יוצא לפיקוד.
3) במחלקת שריון בעלת עוצמה של שניים-שלוש טנקים יש על כל 6-9 חיילים יש קצין אחד ומט"ק (מפקד טנק) או שניים.
(בחי"ר יש מ"כ על כל 8-12 חיילים ומ"מ על כל כ-30 חיילים)
עכשיו תעשה חשבון - איזה איכות נדרשת בשריון

בתכל'ס:
בשריון לכ-70% יש נתוני איכות פיקוד (!), מתוכם לכ-40% יש קב"א קצונה (!!!). לעומת החי"ר שם יש לפחות מ-50% מהחיילים נתוני פיקוד, מהם רק לכ-20% יש נתונים לקצונה. מה עוד שרובם מתרכזים ביחידות החטיבתיות, וכך יוצא שהרבה מאוד חבר'ה המתאימים לפיקוד נשארים לוחמים עד שחרורם ולא יוצאים לפיקוד.

אם אתה מחפש איכות - לך לשריון.
אם אתה רוצה להיות מפקד בשירות שלך, ויש לך להבנתך נתונים ויכולת - לך לשריון

אם אתה רוצה יחידות רגליות. זכור שוב הלוחמים במיתר עושים רובאי 04. ואילו מי שמסיים מסלול בפלס"רי שריון (7, 401) - מסיים עם רובאי 07 (ועוד נקודות של סיור, ויש כאלו שיש להם עוד תוספת כמו צלפים). מי שיוצא למ"כים מסיים עם רובאי 08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-02-2008, 09:56
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chenji89 שמתחילה ב "התלבטות אחרונה- תותחנים או שיריון"

אני מבין שמה שמעניין אותך הוא האנשים שתהיה איתם.
בקטע הזה באמת שאין לך מה לדאוג אחד הדברים היפים שתגלה בצבא זה ש"נתוני פיקוד" או קב"א גבוה הם לא מילה נרדפת לאיכות אנשים, זה נכון שגם בתותחנים וגם בשיריון יש מספר רב של אנשים עם קב"א גבוה בעיקר בגלל הדרישה שחלק גבוה ייחסית יוצא לקורסי מפקדים וגם כי חלק מהתפקידים דורשים קב"א מסויים בשביל להתקבל אליהם.

אני אישית חושב שיש אנשים מעולים בתותחנים, הרבה מאוד מהחברים שלי היום הם אנשים שהיו איתי בצבא, אנחנו עדיין נפגשים כשאפשר (כמה שהלימודים מאפשרים, שלצערי זה לא הרבה כל כך) ובכל תקופת השירות שלי וגם אחריה החברים הכי טובים הם מהצבא.

התפקידים עצמם בתותחנים הם מאוד מגוונים, בכל גדוד יש תותחים (או משגר או כל דבר אחר), יש מפי"ק שזה נגמ"ש שממנו מנהלים את כל הסוללה - יש שם מחשבים שמחשבים את הנתוני ירי של הקנים, המון מכשירי קשר, מפות ועוד, יש את הק"ס (קצין סיור) שמאבטח את הסוללה, מתצפת ומנווט. מעבר לזה יש עוד מספר תפקידים שאפשר להגיע (איכון, מנתץ) אליהם כמו כן יש גם את מיתר.

בסופו של דבר יש לך מגוון רב של תפקידים, אתה יכול גם לצאת לפיקוד ולקצונה (דבר שפותח לך עוד תפקידים אפשריים)

ובשורה התחתונה והכי חשובה - למרות שיש הבדל בין היחידות מירב הפעילות שנעשית היום היא בשטחים, ושם כולם עושים פחות או יותר אותו דבר, אמנם אחרי המלחמה אני רוצה להאמין שעושים יותר אימונים כדי לשמור על כשירות, אבל עדיין יותר סביר שרוב הזמן תהיה בשטחים, לא משנה לאן תתגייס.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:04

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר