לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2008, 22:36
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי TheArtist שמתחילה ב "שמע, בתור אחד שלא הקשיב בכיתה..."

זו היא. אם תסתכל ליד הכינוי, יש צלמית ורודה

ואני מסכים עם התוכן. "ידע הוא כוח" זו לא קלישאה שחוקה במקרה הזה.
ככל שנחשפים ליותר עבודות וסגנונות משכללים את יכולת ההסתכלות, ההתבוננות , התפישה והכישורים.
זה כמו שמלמדים בבתי ספר על אמנות הרנסאנס, אבל לא טורחים לחשוף תלמידים לאמנות מודרנית (ואני לא מדבר
על אמנות פוסט מודרנית, אלא עם אתרים כמו דוויאנטארט, למשל).
כל אחד מהעבודות והסגנונות השונים םותח עולם שלם שיכול לתרום להתפתחות כאדם וכאמן, ולכן לוותר על זה
או לזלזל בזה זה נזק עבור מישהו שכן רוצה להתקדם.
מעבר לזה, בעבודות רבות (כדוגמת אלו שמנתחים בבי"ס) יש ערך מוסף שלא ניכר בצפיה ראשונה וניתן להגיע
לערך הזה רק באמצעות לימוד. בעבודות מהרנסאנס יש מעט מאד ספונטניות, אם בכלל. הכל מתוכנן לפרטים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-03-2008, 15:43
צלמית המשתמש של noalina
  משתמשת נקבה noalina noalina אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.11.04
שלח הודעה דרך MSN אל noalina
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אתה מדבר על לימוד בבית ספר בתור מגמות?"

יש שתי תכוניות לימוד לבתי ספר תיכוניים:
1. אמנות מודרנית
2. למידה כרונולוגית של כל תולדות האמנות מהפרה-היסטוריה ועד המאה ה-19.

רוב בתי הספר לומדים את האפשרות הראשונה, היא הרבה יותר קלה להבנה כי היא עוסקת בסוגיות שדנים בהן גם בימינו.

אני לומדת בבצפר את האפשרות השנייה, ועד כמה שאני והמורה לא מסתדרות, אם יש משהו שאני מסכימה איתה זה על הלימודים האלה, עדיף ללמוד את הבסיס ולא רק את ה"למעלה"-האמנות המודרנית. בשביל ללמוד על אמנות מודרנית צריך לדעת את הבסיס. רוב התלמידים מתחברים יותר לאמנות המודרנית (אם היה אפשר ללמוד את שני הנושאים הייתי שמחה, זה גם חשוב), אבל זה לדעתי אבסורדי ללמוד את זה בלי ללמוד מתקופת הפרה היסטוריה .

ישן 02-03-2008, 16:00
צלמית המשתמש של noalina

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cookoorookie שמתחילה ב "האם לדעתכם יש חשיבות להכרת אמנים מפורסמים?"

יש חשיבות רבה לדעתי.

החשיפה לאמנות היא דבר חשוב, הן בהרחבת האוצר הויזואלי ויכולת ההבעה באופן ויזואלי. דרך
הצפייה אפשר לקבל השראה, השפעה סגנונית, לראות נושאים שונים וכיצד הם באים לידי ביטוי באמנות וכו'.
אדם שרק מצייר ולא מתעניין מעבר לדעתי הוא נשאר עם ידע ויזואלי מצומצם.

החשיפה לדעתי לא צריכה להיות לאו דווקא רק לאמנים מפורסמים (דאלי, ואן גוך, פיקאסו וכו', שאותם
כולנו, אני מקווה, מכירים.) , אלא לעוד הרבה שיש (גם הם מפורסמים), ואפילו מעבר לכך, מה שאסף
הזכיר, אין מספיק חשיפה לאמנות מודרנית. (קשה לי לספור על יד אחת תלמידים מהכיתת אמנות שלי
בבי"ס שיודעים מי זה לסויאן פרויד לדוגמא). כשאני רואה שרוב התלמידים שלומדים איתי במגמה
בבי"ס לא מכירים אתר כמו דויאנטארט, זה נראה לי כמו חור בהשכלה, כי זה מראה על חוסר
התעניינות בסיסית. (כי מי צריך מורים בשביל לגלוש קצת באינרטנט? הכל נגיש כיום).

בכללי, לא צריך מורים, אם כבר הכנסתם אותם לכאן, אפשר להתעניין באמנות גם לבד, וזה חשוב.

ישן 02-03-2008, 21:51
צלמית המשתמש של noalina

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי cookoorookie שמתחילה ב "אולי אין הכרות עם אומנים מודרניים"

אמנים מהמאה ה-20 זה אמנות מודרנית, ויש דווקא הרבה כאלה- לוסיאן פרויד, אדוארד הופר, אנדי
וורהול, ג'ורג'יה אוקיף , ג'ני סביל, פרנסיס בייקון, מאטיס,פיקאסו, דאלי,ואן גוך, פולוק וכו'.

והזכרתי את דויאנטארט בגלל מה שאמרת , שיש כל כך הרבה אנשים כיום שיוצרים. יש שם הרבה
שטויות, אבל בין השטויות האלה גם יש הרבה יוצרים שכיף להסתכל על היצירות שלהם, וזה מרחיב את
האוצר הויזואלי.

אגב, אמן "מפורסם" זה אמן עם מעמד כלשהו, זה בא אחרי די הרבה שנים של עבודה קשה אני מניחה
(או לא קשה, אבל אני לא מעריכה אנשים כאלה באמת ), ככה שדויאנט ארט זה מקום שפונה לכולם,
רשת שיתופית של אמנות, וזה דבר מבורך, לפחות לדעתי.

ישן 02-03-2008, 23:40
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי cookoorookie שמתחילה ב "אולי אין הכרות עם אומנים מודרניים"

דויאנט הוא דוגמה לאתר שמרכז הרבה מאד יוצרים והרבה מאד יצירות.
מטבע הדברים יש בו עבודות טובו אעבודות גרועות, אבל היוצרים הטובים שמאכלסים אותו לא פחות מוצלחים
מה"מפורסמים" שלומדים עליהם בבי"ס.
אם נתייחס למשל לאמנות דיגיטלית, אני חושב שאנשים כמו לינדה ברקוויסט (ועוד הרבה אחרים) הם משהו שראוי
ללמוד לא פחות מעבודות של יוצרים מוקדמים יותר ומוכרים יותר. אמנם לדעת הרבה מאד אנשים יצירה דיגיטלית
נחשבת למשהו נחות, שלא משתווה ברמתו לציואי שמן, אבל בסופו של דבר צריך להכיר בכך שגם האמנות מתקדמת
ולא נתקעת במקום, והמדיום הדיגיטלי הוא לגיטימי לא פחות מהמדיומים הקלאסים, וגם את זה צריך ללמוד.
מעבר לזה, גם רישומים רבים שמוצאים בגלריות גדולות (ושוב, דויאנט הוא רק מייצג שלהם, כי הוא הגדול מכולם)
שונים בתכלית מרישומים ידועים שנלמדים בב"יס, הן מבחינה תכנית, הן רעיונית והן סגנונית, ולכן ראוי ללמוד
אותם במסגרת הלימודים, על מנת להעשיר את הידע ואולי אף להפתח הלאה.

אתרי גלריות כמו דויאנט, CGTalk ואפילו "במה חדשה" הישראלי ראוים לקבל חשיפה ותשומת לב מקרב יוצרים
צעירים (ובכלל) כיוון שה יכולים להעשיר לא פחות מלימודי אמנות בבי"ס.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:53

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר