לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-02-2008, 21:45
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי STKworld שמתחילה ב "האמת על האיסלאם"

לא בטוח שזה באינטרס שלי כיהודי להעלות את הנקודות הבאות, אבל אם אתה מנסה להשוות אז יש גם לנו כמה דוגמאות מעניינות:
  1. אונס דינה - דינה, בתו של יעקוב, הולכת לשכם עם נערותיה ונאנסת. האנס מציע ליעקוב שיתחתן עם דינה כחלק מפתרון כולל, ובין היתר כל העיר שכם מתגיירת ועוברת ברית מילה. יומיים לאחר ברית המילה הכללית שמעון ולוי מתגנבים לעיר עם אנשיהם ושוחטים את כל תושביה.
  2. שילוח הגר וישמעל למוות במדבר ועקדת יצחק - איזה אב מוכן להקריב את בנו? איזה אב יעשה זאת? ויותר חשוב, איזה אל דורש קורבן אדם פרט למולך הידוע לשמצה?
  3. אליהו בכרמל - אליהו קורא לנביאי הבעל והאשרה ל"דו-קרב" של ניסים. כשהם נכשלים בביצוע הנס והוא מצליח, הוא ואנשיו שוחטים 450 מנביאי הבעל ללא כל התגרות.
  4. מעשה תמר - יהודה, אבי שבטנו, לא רק מתאכזר לאלמנת בנו במניעת הייבום ממנה, אלא גם הולך לקדשות ומשאיר כערבון על מעשה הזנות את מטה שבטו ואת חותמו.
  5. עמלק - הם תקפו את המאסף ובזזו אותו. אנחנו בתגובה השמדנו כל גבר אישה ילד ובעל חיים, רדפנו והשמדנו כל זכר להם הרבה מעבר ל"עד דור עשירי".
  6. אברהם ושרה - פעמיים אברהם מציג את שרה כאחותו, נותן אותה למלך (פעם מצרי ופעם פלשתי), וכשהמלך מגלה שהיא נשואה (כתוצאה מהתערבות אלוהית) הוא משחד את אברם כדי שילך ויפסיק להחטיא אותו.
  7. התאבדות שמשון.
  8. כיבוש העי - טבח כולל בתושבי העיר "עד בלתי השאיר לו שריד ופליט".
שלא לדבר על מאורעות חוץ מקראיים כמו חנה ושבעת בניה, טבח מצדה וההתאבדות ההמונית ביודפת.

ואלו רק מאורעות שאני זוכר בע"פ מבלי לחפור לעומק, ושהכתוב לא מתייחס אליהם בשלילה, אם הייתי מתייחס גם לדברים שהתנ"ך מתייחס אליהם בשלילה הייתי כותב פה שליש מהתנ"ך.
מי שיסתכל רק על נקודות אלו, בדיוק כמו שאתה עושה לקוראן כעת, יקבל תמונה מאוד חד צדדית.
ההיסטוריה שלנו מלאה במקרי קצה המתארים את עמנו כצמא דם ואת מנהיגינו כגדולי החוטאים, כמו גם שלהם.
רוצה לקבל מסקנה על רוחו של הקוראן? תקרא אותו, קרא את הפרשנויות לאורך הדורות ותלמד לפחות את האסכולות השולטות. אל תיצמד לשני ציטוטים שמוצאים מהקשרם ותבסס עליהם אבחנות חסרות כל קשר למציאות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-02-2008, 21:22
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי אלכסנדר הגדול שמתחילה ב "תשובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלכסנדר הגדול
ולגבי שאר נקודותיך - למדתי אסלאם, ולמדתי אסכולות, וקראתי את הקוראן. אם זה לא מספיק לך, אז אינך מוכן להכיר במציאות.

אני דווקא התכוונתי בדברי אלו לפותח האשכול, אליו גם שרשרתי את דברי, שלקח 2 ציטוטים ולא נתן שום רקע שיכניס אותם לקונטקסט. לא אליך.
אתה לכל הפחות יודע על מה אתה מדבר, אם כי גם אתה, לעניות דעתי, חוטא בהתעלמות מהקונטקסט.

מספר נקודות לדוגמא:
  1. קריאה להשמדה של עובדי האלילים - השווה לקריאת אפיפיור אורבן השני לפני מסע הצלב הראשון, האפיפיור אינוסנט השלישי במסע הצלב נגד הקת'ארים (Cathar), מסעות הצלב הצפוניים (בדגש על המסדר הטאוטוני בליטא, פולין ובקייב). גם במקרים שללו היתה הוראה ברורה בכתב של ראשי הדת "להרוג או לנצר את הכופרים".
  2. בקשר להשמדת/מיסוי הזרים "כִּי תִקְרַב אֶל עִיר לְהִלָּחֵם עָלֶיהָ וְקָרָאתָ אֵלֶיהָ לְשָׁלוֹם: וְהָיָה אִם שָׁלוֹם תַּעַנְךָ וּפָתְחָה לָךְ וְהָיָה כָּל הָעָם הַנִּמְצָא בָהּ יִהְיוּ לְךָ לָמַס וַעֲבָדוּךָ: וְאִם לֹא תַשְׁלִים עִמָּךְ וְעָשְׂתָה עִמְּךָ מִלְחָמָה וְצַרְתָּ עָלֶיהָ: וּנְתָנָהּ ה' אֱלֹהֶיךָ בְּיָדֶךָ וְהִכִּיתָ אֶת כָּל זְכוּרָהּ לְפִי חָרֶב: רַק הַנָּשִׁים וְהַטַּף וְהַבְּהֵמָה וְכֹל אֲשֶׁר יִהְיֶה בָעִיר כָּל שְׁלָלָהּ תָּבֹז לָךְ וְאָכַלְתָּ אֶת שְׁלַל אֹיְבֶיךָ אֲשֶׁר נָתַן ה' אֱלֹהֶיךָ לָךְ:" זה ציטוט מהתנ"כ. האיסלם למד את הקונספט של להשמיד או לשעבד ממישהו. לזכותנו יאמר שהכוונה הייתה רק לערים בארץ שהובטחה לנו. לא לכל העולם. מצד שני לפי הספר שלהם, אלוהים הבטיח להם את כל העולם.
  3. התאבדות - אין אישור להתאבדות בקוראן, יש אישור להקרבה עצמית במצב של מלחמה. אם אתה מגדיר כך התאבדות, אנא לך והסבר זאת להוריהם של כל החי"רניקים שקמו להסתער תחת אש. מוות כלוחם, במלחמה מוצדקת, הוא מוות שמותר, גם אם להסתער מול הכדורים פרושו שסביר להניח שתמות. אתה רוצה לקרוא לזה סמנטיקה, זכותך. לא ממליץ לך להזכיר לי את דעתך זו ביום הזיכרון.
  4. אתה חוזר ואומר שאמות מידה של האיסלם לא מתאימות למאה ה 21. אם היית מסתכל על היהדות של התנ"ך ועל הנצרות של מסעות הצלב יכולת להגיד אותו דבר. ההבדל הוא שבשתי הדתות האלו מנהיגי הדת הפרמטיים הספיקו להבהיר לרוב האוכלוסיה שהקיצוניים לא יביאו שום תועלת. באיסלם זה עוד לא קרה. אנחנו למדנו את זה אחרי שכמעט הושמדנו, הנוצרים למדו זאת לאחר שהם כמעט השמידו את עצמם (ואת רוב אוכלוסיית אירופה) במלחמות דת בין פלגי הנצרות השונים. האיסלם לומד זאת, לעניות דעתי, בימים אלו.
  5. מסעות הצלב לא היו תגובה של הנוצרים לתוקפנות נגד הביזנטים. מסע הצלב הראשון יצא לדרך רק לאחר שהיה ברור שהכנסיה המזרחית תיפול, עקב שיקול פוליטי צר של הכנסיה המערבית. מסעות הצלב היו בעיקר אמצעי שליטה של שליטי הכנסיה המערבית במלכים (ע"ע מקרהו של פרדריק השני, קיסר האימפריה הגרמנית הקדושה), והרחבת שטחם של המדינות הנוצריות (ע"ע מסע הצלב נגד האלביגנסים - Albigensian). ורומא ממש לא נבזזה "ללא שום התגרות", "הכס הקדוש" מימן את המסעות של הביזנטים נגד המוסלמים בכריתים וסיציליה.
  6. סימון בצבע בגד (בד"כ בסרט בצבע מסוים שנקשר ע"ג הבגד) היה קיים בזמן האימפריה הרומית (בעיקר לאוכלוסיות מורדות) וכנראה גם הם העתיקו את הרעיון ממישהו. סימון אוכלוסיות "מיוחדות" (בעיקר עבדים, שבויים ואנשים בעלי חוב) היה מקובל הרבה לפני זמנם. לגנותם של המוסלמים יאמר שהם הראשונים שהיסטוריה המתועדת שסימנו אנשים ע"פ השתייכות דתית, למרות שהנוצרים למדו מהם מהר ויישמו ביתר יעילות (Fourth Council of the Lateran).
  7. כל העמים הנוצרים סבלו תחת השלטון המוסלמי? בספרד תחת בית אומאייה ובית אלמוהד דווקא היה להם ולנו חופש דתי נרחב. אלו היו הנוצרים שפתחו במלחמות דת והשמידו יהודים ומוסלמים לפי חרב. אותו דבר נכון לגבי האמירות של סיציליה (למרות ששם לא היו יהודים ושם המוסלמים שיתפו פעןלה עם נוצרים מקומיים אבל נלחמו במקביל בביזנטים). מצד שני הזיכרון שלי בוגד בי, אני לא זוכר דוגמאות היסטוריות בהן מוסלמים חיו בשלום תחת שלטון נוצרי, אם כי אני בטוח שהן קיימות.
  8. טענת שהאיסלם אינה דת של שלום. לעניות דעתי הבלתי קובעת אתה צודק. נשאלת השאלה האם אתה מכיר דת מרכזית העונה להגדרה "דת של שלום"? כלשהי? אחת?
  9. את המקבילה לציטוטים שמסיימים את המאמר שלך כבר ציינתי בהודעתי הקודמת פה, אני לא אחזור על עצמי.
האיסלאם לא נולד בוואקום, הוא הושפע מאוד ע"י הנצרות והיהדות, במיוחד החדית'. האיסלם נוצר כשהנצרות קרסה, והמפגש הגדול הבא איתה היה כשהיא הגיעה לשלב הפנאטי שלה.
האם זה אומר שטוב שהמוסלמים מתנהגים כך? לא. לפחות לפי עניות דעתי.
האם זה אומר שהם יותר טובים או פחות טובים משתי הדתות המונותאיסטיות האחרות? גם לא.
אבל אם הנוצרים עברו את השלב הזה של טבח בכופרים (אנחנו כמעט הושמדנו לפני שעברנו אותו) יש סיכוי שגם האיסלם יעבור אותו.
האיסלם בן כ- 1300 שנה כיום, בערך באותו גיל בו הנצרות הגיעה לשלב בו היא ניסתה לכבוש בחרב את העולם, קצת יותר מבוגר מהיהדות בשלב בה היהודים ניסו לכבוש בחרב את העולם.

אתה רוצה לשפוט את האיסלם? זכותך.
רק בבקשה ממך, תשפוט אותך כמו שהיית רוצה שישפטו את אמונותייך - תוך התייחסות להקשר הרחב, ולא בקטנוניות.

ישן 28-02-2008, 21:40
  אלכסנדר הגדול אלכסנדר הגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
שוב, אתה מפספס את הנקודה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=אלכסנדר הגדול]ולגבי..."

הדיבורים שלך על כך שהאסלאם לא נולדה בוואקום לא רלוונטים כהוא זה. לרגע לא טענתי שX יותר טוב מY. ההבדל היחידי הוא שהיום לא היהדות ולא הנצרות כוללות בתוכן רוב קיצוני ופנאטי שדורש מלחמת שמד בכל השונה ממנו. התופעה הזאת קיימת אצל האסלאם, ועד שלא יפסיק עם התקפתו כלפי כל מה שאינו אסלאמי, אין שום סיבה לא לבקר אותו בצורה הכי חריפה שאפשר.

דבר שחשוב לדעת:

http://stage.co.il/Stories/537228429

ישן 02-03-2008, 18:37
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי אלכסנדר הגדול שמתחילה ב "אז שאני אבן...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלכסנדר הגדול
במשך שמונה השנים האחרונות

אני חי בעולם שזוכר יותר משמונה שנים, בחלקה אחת קטנה ממנו.
אני חי בעולם בו קיימים 1.4 מליארד מוסלמים, מתוכם מוסלמים שמקשיבים כל בוקר לאימאמים ממין נקבה, מתוכם מוסלמים שרוצים לחיות כמו שחיו לפני 500 שנה, מתוכם מוסלמים שרואים בדם וטבח דרך חיים ומתוכם מוסלמים שנשארו עם חמשת עמודי האיסלאם המקוריים ולא הוסיפו עליהם את מצוות הג'יהאד (שלא מהווה מצווה ראשית בקוראן).

אני חי בעולם בו הדת שלי מורכבת מקהילות כמו סאטמר, ציונים-לאומיים, קונסרבטיבים, קראים, חרד"לניקים, תולדות אהרון, "חופשיים", נטורי קרטא ורפורמים.
אף אחד לא מסכים עם השני, כל אחד פנאטי לגבי דברים שהשני לא יכול לחיות איתם, וותרן רק בדברים שהאחר לא רוצה לקבל.

בעולם כזה אני מודע לכך שהמציאות שלהם מורכבת לפחות כמו המציאות שלי, ושאם אני מתעלם מההיסטוריה, לא יהיה לי עתיד.

שמונה שנים זה בקושי נקודה על הגראף בסכסוך הישראלי ערבי, שלא לדבר על התפתחות של דת, וזה מבלי להתייחס לכך שאתה בוחר מדגם לא מייצג לחלוטין.
אם תסתכל על סעודי ממוצע, אתה תמצא כנראה אדם שעדיין מנסה להתאקלם למעבר לישובי קבע ומתעניין יותר בגידול הצאן שלו מכל דבר אחר.
אם תקח טורקי ממוצע, סביר להניח שהוא עסוק יותר בזה שלצבא יש יותר מדי כוח ובאיך מפרידים בין דת למדינה.
המצרי הממוצע יחשוב איך הוא בכלל גומר את החודש,
והעזתי הממוצע לא חושב על השמדת ישראל למרבה הפתעתך, אלא על איך הוא נשאר בחיים בבלגאן הזה. אתה יודע מה היה המוצר הראשון שאזל במדפים ברפיח המצרית לאחר קריסת החומה? מזרנים. זוג לא יכול להתחתן עד שאין לו מיטה שמוגדרת בתור המיטה שלו. הם הלכו להתחתן.

אז אני לוקח נשימה עמוקה, עובד בצורה חכמה, ולא מנסה למצוא לי עוד אויבים איפה שהם לא נמצאים. יש לנו מספיק אויבים גם בלי שתנסה להפוך את מיליארד ומשהו המוסלמים שלא רוצים במותנו לאוייבים בכוח. יש לנו מעל 200 מליון מוסלמים שכן רוצים לחסל אותנו, בוא נתמקד בהם.

ישן 02-03-2008, 19:11

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=אלכסנדר הגדול]במשך..."

1. המוסלמים שאתה מתאר הם מיעוט שבמיעוט. המוסלמים הליברלים קיימים רק במערב. ואם קראת את הקוראן, היית מבין עד כמה המצווה חשובה, ומשמעותה אינה מאבק רוחני. נכון, הג'יהאד אינו מחמשת עמודי האסלאם, אך הוא תמיד הוחשב כגבוה. ראה - המוסלמים הכריזו ג'יהאד בכל הזדמנות על המערב. האסלאם אינו גוש מונוטוני, אבל לקיצונים תמיד יש רוב. ובוא ואגלה לך למה - כי הם הרוב, ואת זה תקרא בקוראן ובחדית' (שככל הנראה אם אתה טוען זאת לא קראת). ואת שמונה השנים כנראה לא הבנת. זה בכדי שתראה את הפרופורציה.

2. המציאות מורכבת ללא כל ספק. אבל אצלם היא שונה, ומה לעשות שהקיצונים הם רוב. ראינו את זה כאן, ואנחנו רואים זאת כמעט בכל מדינה ערבית ומוסלמית. יש דעות אחרות, אך הן זניחות.

3. אולי זה מה שהם חושבים - אבל להם אין את הכוח. וזאת הבעיה. וכאשר הם נותנים את הכוח, הם נותנים אותו לקיצוניים. לא מעניין אותי לרגע מה הפרט חושב. הבעיה היא שהם נותנים לקיצונים לשלוט בהם.

4. החוכמה הזאת שלך היא עצימת עיניים, וחבל. כי רק כאשר תפקח אותם תבין שהם הכריזו עלינו מלחמה באיסם אללה.

דבר שחשוב לדעת:

ישן 28-02-2008, 21:28
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "השוואה נואלת"

1. צודק, אנחנו שונאים על בסיס גזעי (ע"ע עמלק, כל הדרך עד אגג והמן ולהבדיל את מצוות השמד על ערי הכנענים) לא כל כך על בסיס דתי.
  2. בנצרות, כמו באיסלם, היו גם היו לאורך הדורות אותם ציוויים להשמדת/ניצור הכופרים.
  3. לא טענתי שאנחנו פחות טובים מהם. הדגמתי מה קורה כשאדם לוקח מספר נקודות מחוץ לקונטקסט, ומשתמש בהם בצורה מגמתית.
  4. תגובתך מראה לי שהמסר הועבר, אם כי כנראה בצורה בוטה ממה שהתכוונתי.
  5. אם נפגעת מדברי, עמך הסליחה.

ישן 28-02-2008, 21:46

אתה מסרב להבין את הנקודה שלי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[list=1] [*]צודק, אנחנו..."

1. לרגע לא אמרתי שX יותר טוב מY. אתה מוציא את הדיון מקונטקסט על ידי הצגתו כדיון שבו אני מציג את היהדות או הנצרות כטובות יותר. אל תכניס מילים לפי.
2. מה זה רלוונטי? לרגע לא נטען שהנצרות יותר/פחות אלימה. היום בכל מקרה, היהדות והנצרות ללא ספק הרבה פחות אלימות מהאסלאם.
3. שום ציטוט לא הוצא מהקשרו. אתה מוזמן לבדוק במסה, כל הציטוטים מופיעים עם המקום המדויק בו ניתן למצאם בחדית' או בקוראן. בדוק בעצמך אם אינך בטוח.

דבר שחשוב לדעת:

ישן 01-03-2008, 16:35
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
נראה שאתה לא מבין את הדוגמאות שהבאת...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[list=1] [*]צודק, אנחנו..."

1. בתנ"ך אין ציווי לחסל את כל הלא יהודים. יש עניין נקודתי עם עמלק - שהיה נכון לתקופה שבה נכתב. האם מדינת ישראל, והדת היהודית, נוהגים על פי הציווי הזה היום?
2. אין שום ציווי בנצרות להשמיד את הלא-נוצרים. זו מצווה גדולה להמיר אותם, אבל אין שום ציווי הדומה ל"דין מחמד בסיף". ההיפך הגמור - הנצרות לא יכולה להתקיים ללא ה"אחר" הלא-נוצרי.
3. בדיוק מה שאתה עשית. לקחת כמה נקודות והוצאת אותן מהקשרן. הדוגמאות שמביאים לגבי הקוראן בהחלט תקפות לימינו, ואינן "מחוץ להקשרן".
4. המסר אכן הועבר - שאתה טוב בהוצאת דברים מהקשרם כדי להעביר איזו נקודה מופרכת.
5. מקבל.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 02-03-2008, 18:03
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "נראה שאתה לא מבין את הדוגמאות שהבאת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
1. בתנ"ך אין ציווי לחסל את כל הלא יהודים. יש עניין נקודתי עם עמלק - שהיה נכון לתקופה שבה נכתב. האם מדינת ישראל, והדת היהודית, נוהגים על פי הציווי הזה היום?

ובדיוק כמו שנדירים אלו מבינינו שטוענים שיש להשמיד את המוסלמים "כי לנו ארץ זו", נדירים אלו מצידם שחושבים שצריך להשמיד את היהודים.

ציטוט:
2. אין שום ציווי בנצרות להשמיד את הלא-נוצרים. זו מצווה גדולה להמיר אותם, אבל אין שום ציווי הדומה ל"דין מחמד בסיף". ההיפך הגמור - הנצרות לא יכולה להתקיים ללא ה"אחר" הלא-נוצרי.

תקרא את כתבי אורבן השני ואינוסנט השלישי בתור דוגמא בוטה למלחמת חורמה, שלא לדבר על המסדר הטאוטוני. היו ציוויים של ראשי הנצרות להשמדת ה"כופרים".
[/QUOTE] 3. בדיוק מה שאתה עשית. לקחת כמה נקודות והוצאת אותן מהקשרן. [/QUOTE]
שוב, הדגמתי מה קורה כשמישהו מסתכל על הספר הקדוש לך בצורה חד צדדית. לא באתי לטעון שהיהדות היא דת "רעה". קרא שוב את מה שכתבתי.
ציטוט:
הדוגמאות שמביאים לגבי הקוראן בהחלט תקפות לימינו, ואינן "מחוץ להקשרן".

לטעון שכל מה שכתוב בקוראן לגבי הכופרים מיושם מילה במילה, זה בדיוק כמו לטעון שאני ואתה נסקול זקן שאסף זרדים בשבת. זה בהחלט יהיה ציטוט של פסוק מחוץ להקשרו.
אתה רוצה לטעון שיש פאנטים מוסלמים? אז תגיד את זה. אל תנסה לעשות מכולם מקשה אחת, להוכיח שאחד מהם קיצוני ולהסיק מכך שכולם קיצוניים. ההבדל בין הזרמים השונים של השיעה לא קטן מההבדל בין חסיד סאטמר ל"נוער הגבעות", שלא לדבר על ההבדל בין השיעה לסונה.
לפי הזרמים המחמירים של הסונה (אל-קעידה לדוגמא) השיעים כולם יותר גרועים מהכופרים, כי הם מכירים בתורת מוחמד אבל מאפשרים זנות (יש הבדל בחוקי הנישואים של 2 הזרמים, מה שאצל השיעים נחשב ל"חופה וקידושין" אצל הסונים נחשב זנות).
ציטוט:
4. המסר אכן הועבר - שאתה טוב בהוצאת דברים מהקשרם כדי להעביר איזו נקודה מופרכת.
5. מקבל.

אז קח נשימה עמוקה, וקרא שוב את מה שכתבתי.
כי המסר, שפרשתי אותו מספר פעמים כבר, הוא שאם אתה מוציא דברים מהקשרם אתה טועה ומטעה. וזה מה ששני פותחי האשכול פה עושים.

ישן 02-03-2008, 18:13

סלח לי, אבל ראשך בעננים
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=הפטריוט] 1. בתנ"ך אין..."

1. הם ממש לא נדירים מקרבם. ההיפך, הם רוב... אם לא שמת לב, מי ניצח בבחירות בין הפלסטינים? מי מאיים על שלטונו של מובארק? מי זוכה לתרועת העולם האסלאמי כאשר מגדלי התאומים נפלו? היכן אתה חי תגיד לי?

2. לגבי הנצרות, זה היה אז. הנצרות התקדמה וכיום לא קוראת למלחמת שמד (ובל נשכח שמסע הצלב הראשון החל בגלל מתקפות המוסלמים על ביזאנטיון....), בניגוד לאסלאם שנתקעה בימי הביניים והכריזה מלחמה על המערב בכל הזדמנות אפשרית.

3. נכון, לא כולם קיצוניים. אבל הרוב כן, ואתה רואה את זה בקלות. שום דבר לא נלקח מהקשרו. כמו שאמרתי, אני מזמין אותך לבדוק ולהוכיח שאני משקר.

דבר שחשוב לדעת:

ישן 02-03-2008, 19:57
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=הפטריוט] 1. בתנ"ך אין..."

1. שוב, המקרה עם עמלק הוא נקודתי. אין שום ציווי אחר להשמיד את הלא-יהודים. איך שלא תפרש את זה, "עמלק" הוא כינוי ללא-יהודים באופן כללי.
לעומת זאת, האיסלאם קורא למלחמת תמיד בכופרים, עד להמרתם או להשמדתם. לא מדובר על מלחמה בעם מסויים, שנעלם לפני אלפי שנים, אלא במלחמה מתמדת עד להשלטת האיסלאם, בכוח הזרוע, על העולם כולו.

2. ההבדל הגדול בין הדתות המערביות (יהדות ונצרות) לבין האיסלאם הוא, שהדתות המערביות, הבוגרות, התקדמו והתפתחו, ואינן חיות כבר לפי הציוויים של ימי הביניים. האיסלאם, לעומת זאת, ממשיך לחיות במאה ה-8 לספירה.

3. לא חד-צדדי ולא נעליים. האיסלאם מטיף למלחמת חורמה מתמדת בכופרים. אם אני טועה, הבא לי ציטוט ממנו המוכיח אחרת.

4. כן, האיסלאם אינו מקשה אחת. יש סונים ויש שיעים, יש אסכולות שונות, יש מפרשים כאלה ומפרשים אחרים. רק שכולם, ללא יוצא מן הכלל, באים מאותו מקום והולכים, בסופו של דבר, לאותו מקום. המיעוט הוא לא זה הקיצוני אלא זה המתון.

5. (4+5) שוב, דברים לא הוצאו מהקשרם. לא המצאנו שום דבר ולא סילפנו שום דבר. מי שהוציא דברים מהקשרם כדי להעביר איזושהי נקודה מעוותת ומסולפת זה אתה.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 06-03-2008, 18:32
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
שטויות אוויליות הנגועות בשנאה עצמית וחוסר ידיעה משווע
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "לא בטוח שזה באינטרס שלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
לא בטוח שזה באינטרס שלי כיהודי להעלות את הנקודות הבאות, אבל אם אתה מנסה להשוות אז יש גם לנו כמה דוגמאות מעניינות:
  1. אונס דינה - דינה, בתו של יעקוב, הולכת לשכם עם נערותיה ונאנסת. האנס מציע ליעקוב שיתחתן עם דינה כחלק מפתרון כולל, ובין היתר כל העיר שכם מתגיירת ועוברת ברית מילה. יומיים לאחר ברית המילה הכללית שמעון ולוי מתגנבים לעיר עם אנשיהם ושוחטים את כל תושביה.
  2. שילוח הגר וישמעל למוות במדבר ועקדת יצחק - איזה אב מוכן להקריב את בנו? איזה אב יעשה זאת? ויותר חשוב, איזה אל דורש קורבן אדם פרט למולך הידוע לשמצה?
  3. אליהו בכרמל - אליהו קורא לנביאי הבעל והאשרה ל"דו-קרב" של ניסים. כשהם נכשלים בביצוע הנס והוא מצליח, הוא ואנשיו שוחטים 450 מנביאי הבעל ללא כל התגרות.
  4. מעשה תמר - יהודה, אבי שבטנו, לא רק מתאכזר לאלמנת בנו במניעת הייבום ממנה, אלא גם הולך לקדשות ומשאיר כערבון על מעשה הזנות את מטה שבטו ואת חותמו.
  5. עמלק - הם תקפו את המאסף ובזזו אותו. אנחנו בתגובה השמדנו כל גבר אישה ילד ובעל חיים, רדפנו והשמדנו כל זכר להם הרבה מעבר ל"עד דור עשירי".
  6. אברהם ושרה - פעמיים אברהם מציג את שרה כאחותו, נותן אותה למלך (פעם מצרי ופעם פלשתי), וכשהמלך מגלה שהיא נשואה (כתוצאה מהתערבות אלוהית) הוא משחד את אברם כדי שילך ויפסיק להחטיא אותו.
  7. התאבדות שמשון.
  8. כיבוש העי - טבח כולל בתושבי העיר "עד בלתי השאיר לו שריד ופליט".
.

זה יופי של מהלך מול אנשים שלא מבינים במה מדובר, בעוד מציגים את הנושאים באור עכשווי.
אני אעבור סעיף סעיף ואסבירו, ע"מ שלא תמשיך עם מסע האווילות המוזר.

1. במידה והיינו מתחתנים עם עם הארץ (הכנעני) בניגוד גמור להבטחת האבות לאלוקים, היינו מתמסמסים בתוכם ולא היה נשאר לנו זכר.

בראיה קצת יותר פרקטית- על מנת לממש את הבטחת האלוקים לשלושת האבות, כיבוש הארץ בכוח הזרוע הוא דבר הכרחי.
ועוד דבר, מה לעשות כשאונסים את אחותך? מחכים לבג"צ ובצלם?
מחזירים את הכבוד למשפחה שעתידה לייצג את הקב"ה, ולא מחכים כמו שמאלנים להבהרת הדברים לאשורם.

2. עיוות השגור בפני אלו הלא מאמינים.
מבחינה יהודית, יצחק הוא הממשיך הישיר של אברהם ("כי ביצחק יקרא לך זרע")
לא יכול להיות שימשיך להסתובב בין הרגלים בן אמה.
מבחינה חוקית, לפי חמורבי, יכולה בעלת הבית להורות על שליחת האמה ובנה אל מחוץ לבית.
שוב, הניסיון הנואל להשיל מעל היהודים את המגיע להם.

אני לא זוכר שאברהם שחט את יצחק. אלוקים ניסה אותו בדבר הגדול ביותר שיכול אלוהה לבקש מבן אדם.
שכן המולך היה האליל הגדול והשולט של אותה תקופה פגאנית (שגם אם תנסה לא תצליח להבין את המנטליות של האנשים הפגאנים שמוכנים להקריב את בניהם כדבר המדהים ביותר שקרה)
הניסיון קרה בזה שאברהם לא שלח ידו אל הנער. תחת טראנס דתי, תנסה אתה לעצור. פה היופי של הנסיון.

3. הדיבורים השמאלנים של "הם לא התגרו".
אם היית קורא נכון היית מגלה כי חיכו עוד אלפי מאמינים לרצוח את בני ישראל במידה שאליהו לא היה מצליח.

4. איך אתה שופט, באילו כלים, את מעשה יהודה?
שוב בעיניים עכשיויות מוגבלות, ללא ידיעה מוקדמת\למידה או מקורות.

5. עמלק הראו לעולם שניתן לגעת בעם של האלוקים.
שניה אחרי שיצאנו ממצרים, לאחר ניסים שהתגלו לכל העולם העתיק (ונרשמו במקורות חיצוניים)
החליטו השבט הרצחני להלחם בעם עבדים.
המשילו את זה חז"ל למישהו שקופץ לאמבט רותח. הוא נכווה, אך באותו הזמן מקרר את האמבט.
הם נכוו אך הראו לכל העולם כי אפשר להלחם בעם שהאלוקים נלחם להם.

ממש חכמה להלחם בעם שהרגע היה עם של עבדים. מעולם לא החזיקו חרב.
שוב השמאלנות מבצבצת.
עניין עמלק ממש מזכיר לי את הכרזת המדינה.
ישראל, כעם של עולים ואוד מוצל, מכריזים על מדינה, וכל הערבים מסביב תוקפים אותם להכחידם.

אסור לנו לשכוח את מה שעמלק עשו לנו, ועובדה- ההסטוריה חוזרת.

6. ההתממות הורגת אותי.
מה אתה היית עושה בשביל שלא ירצחו אותך וייקחו את אישתך?
אולי הוא טעה (בעיניים שיפוטיות מוגבלות שלנו) אבל השאלה נותרת בעינה.

אל תשווה, גם בצורה של הבעת עמדה, בין הקוראן לתנ"ך.
היהדות לא מעוניינת ברצח המוני של כל מי שלא חושב כמוה.
בתור יהודי עם חשיבה גלותית המלקה עצמה לדעת, אתה ושכמותך משווים רוצחים צמאי דם, הנותנים הסכמה גורפת לרצח ילדים נשים וטף, ליהודים.

אין השוואה. לא בספר המנחה את הדת, לא במנטליות ובוודאי לא בפרקטיקה.
המהירות בה כל זב חוטם מרשה לעצמו לפרש את התנ"ך כראות עיניו, להביא אסמכתא לאג'נדה הרקובה שלו, עצובה ועוזרת לפלסטינים הרוצחים (גם אם זה רק בעיניי עצמו האווילי והמתייפיף).

אני לרגע לא נמצא ואתם מרשים לכל מיני מרעין בישין להשתלח בעצמינו כמו כל יהודי אפיקורס במהלך הדורות שמסר את אחיו תוך פחדנות.

איכס

ישן 06-03-2008, 11:37
  משתמש זכר boazor boazor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי STKworld שמתחילה ב "האמת על האיסלאם"

וואלה קראתי חלק מהתגובות ואני לא מבין יש מישהו מהכותבים יהודי בכלל
כאילו אתם לא מבינים דבר פשוט האיסלם היא דת שקרית כמו הנצרות אלה שני
דתות שלא האל נתן או בחר רק היהדות נתנה על ידי אלוהים
בנוסף חלק לא קטן מהקוראן מעותק מהתנ"ך אפילו כתוב שם משהו מה שאתם
לא יודעים תשאלו את התנ"ך (אני לא בטוח ב-100% זה ציטוט של משהו שקראתי )
אולי שאנשים יתחילו להבין אין זכות קיום לאיסלם נקודה כמה שזה נשמע רע
מוחמד היה נביא שקר שפשוט ניצל חולשה של אנשים מסכנים כדי לזכות באמונה
כאילו הוא בן האלוהים .
דת שיצר האדם לא תחזיק מעמד ועובדה אחת קטנה היהדות קיימת כמה פי 3 מאיסלם
זה רק מוכיח כמה שפל היה מוחמד ואיזה אסון או הביא על ה"עם" שלו.

ואמר פה מישהו איזה אל מבקש מאדם להקריב את בנו שתבין מה היא אמונה ומה הכוח שלה
אז תדבר . אני אדם לא דתי אני מאמין אני לא שומר שבת בקושי רב שומר כיפור ורוב הפעמיים לא מצליח ,
אני מאמין באלוהים הבעיה שעם היהודי זה העם הכי כפוי טובה כמה שאני שונא את האיסלם אבל הלוואי
שאנחנו היינו מאמין כמוהם באלוהים שלנו כמו שהם מאמינים ב"נביא" מוחמד.
אנחנו לכל אורך השנים ולמרות כל מה שקיבלנו תמיד היינו יורקים לבאר שממנה אנחנו שותים ועד היום
זה ממשיך למרות השואה שעברנו אנחנו פשוט לא לומדים עם דפוק.

אני מקווה שיום אחד אנשים ישכילו ויבינו אין לנו מקום אחר רק ישראל והיא שלנו נקודה
לא האיסלם לא הנצרות יקחו אותה מאיתנו רק אחד יכול זה שנתן הוא זה שיקח ונכון
להיום אני לא זוכר שהוא לקח אותה מאיתנו ונתן אותה לאיסלם או לנצרות
ועד אז מי שגבר שינסה לגעת בארץ שלי .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:00

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר