לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2008, 13:44
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
כתבה כתבה מעניינת על הצנזורה הצבאית

הצנזורה הצבאית: חבורת סוד מוחלט בהחלט

11:56| 20.3.2008
אורי בלאו
מעל מדף הספרים במשרדו של סא"ל רון קרניאלי, סגן הצנזורית הראשית, תלוי ציטוט של תומאס ג'פרסון, הנשיא השלישי של ארצות הברית, כפי שתורגם שם לעברית: "אסור לממשלה לוותר על צנזורה; במקום שהעיתונות חופשית לחלוטין שום בן אדם לא יהיה בן חורין".

מתחת לציטוט, לצד מאמרים על תקשורת וביטחון, מונחים שני עותקים מספרו של ההיסטוריון והעיתונאי תום שגב, "1967". הם נראים זהים וגם עיון חטוף לא היה מגלה בהם הבדלים - אבל הם שונים. באחד מהם, עותק מהמהדורה הראשונה שהופצה לחנויות, גילתה הצנזורה פרטים שלטעמה היו אסורים בפרסום, ודרשה מהוצאת הספרים לתקנם. התיקונים נעשו במהדורה הבאה, שעותק ממנה גם ניצב על המדף.

להמשך הכתבה

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-03-2008, 14:42
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "כתבה מעניינת על הצנזורה הצבאית"

ציטוט:

לשאלה איך פועלת הצנזורה מול אתרי אינטרנט פחות ממוסדים עונה וואקנין-גיל, שצמחה במודיעין חיל האוויר, יותר כאשת מודיעין מאשר כצנזורית. "להבדיל ממה שחושבים, אתרי האינטרנט, גם האתרים דבקה ורוטר, מגישים לצנזורה הגשות מוקדמות. אנחנו מתחילים להכניס רגל גם לאותם אתרים שעד היום לא נכנסנו אליהם, אתרים פורמליים של מערכת הביטחון, אתרים של מכוני מחקר למיניהם וכו'. עם זאת, אין לי כוונה להיכנס לכל הפורומים והצ'אטים והבלוגים, למעט מקומות שבהם אנחנו נזהה חד-משמעית שיש פגיעה בביטחון. מקור הכוח של האינטרנט, שזה בליל המידע הזה, הוא גם מקור החולשה שלו. לכן, להבדיל מהרבה אנשים, אני לא רואה באינטרנט סכנה כזו גדולה. תגיד לי איך מבליל השטויות שהאויב קורא באינטרנט הוא אמור להבין שדווקא ההתייחסות בטוקבק מספר 82 היא ההתייחסות הנכונה? לדעת לבור את המוץ מן הבר בתוך העולם הזה שעל כל 30 או 40 ידיעות לא נכונות יש אחת נכונה, זו משימה בלתי אפשרית למישהו בצד השני. אתה יודע מה? הלוואי שיעשו את זה. הם יטבעו שם".

יש לי הרגשה שהיא ממש טועה במקרה הזה, אני לא צריך לקרוא "בליל מידע של טוקבקיסטים", אני צריך רק להיכנס ולהיות חבר בשלושה-ארבעה פורומים נבחרים וכמות המידע שאני אחשף אליה תהיה מצויינת ומסודרת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:02

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר