לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2008, 18:28
  Tal Raz Tal Raz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.07
Lease Time Expire In Windows Vista

שלום לכולם!
יש לי שאלה.
נגיד אני מוריד משהו מראפיד שר ואני מחובר ל AP (access point) שמשדר ב Wireless
אז כמובן, ה DHCP של ה AP נותן לי IP , וברצוני להתנתק ולהתחבר שנית, ולקבל IP שונה...
אך מכיוון שאני מחובר דרך Wireless וה DHCP שנותן לי את ה IP יש לו עכבה מסויימת שאני רוצה לגלות מה היא, ותוך כמה זמן ה DHCP מאפס את ההגדרות של המחשב שלי, ומקצה לי IP אחר, כך אוכל לקבל כתובת IP שונה, ולהתחבר שוב לראפיד שר מבלי לחכות יותר מדי זמן!

העניין הוא, שאני רוצה להקיש את הפקודה ב CMD,
אני מקיש שם IPCONFIG /RELEASE , ולאחר מכן IPCONFIG /RENEW, ובעצם כמו בבית שלי, המודם מתאפס, ומקצה לי IP חדש לגמרי
אך כשמדובר ב WIFI, אני מקבל את ה IP שלי מה DHCP של ה Access Point וכנראה שבהגדרות של הראוטר יש LEASE TIME מסויים שמונע ממני לעשות איפוס ל IP... ולקבל מה DHCP IP אחר...

מה שבעצם אני מנסה לעשות הוא : אני צריך תוכנה או טיפ או פקודה שאפשר לברר את ה LEASE TIME של ה DHCP לא בעברית, כי אני רואה את ה Lease Expired שלי בג'יבריש, ואינני יכול להבין מתי ה DHCP יקצה לי IP אחר...

יש משהו כזה שיכול לעזור לי? אולי תוכנה חיצונית או משהו?
תודה לכל העוזרים!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-03-2008, 14:56

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "התאריך בג'יבריש? הפרטים לא..."

אהלן מה המצב...
מה שאני מנסה לראות זה את ה Lease Time Expires ב CMD של ה AP שאני מחובר אליו
במקרה הזה הספציפי רציתי לבדוק האם יש אפשרות לבדוק מתי ה DHCP של הראוטר מקצה לי IP אחר, ולפי מה שהבנתי מדובר ב Lease Time ...

מה שאני מנסה לראות זה את התאריך שזה פג כשאני לוחץ IPCONFIG/ALL אני מקבל את כל שאר האינפורמציה באנגלית, אך התאריך של ה Lease Time מופיע לי בג'יבריש, ובהגדרות של CMD מופיעים לי רק 2 פונטים, ובזאת נשאלת גם שאלה אחרת, איך אני מגדיר פונטים שתומכים בעברית בכדי שאוכל לראות מה מופיע בג'יבריש ב CMD.

אני יודע שהשאלה הקודמת שלי באמת קשורה יותר למערכת הפעלה מאשר רשתות...
אך בעצם מה שאני מנסה לבדוק זה מתי פג התוקף של ההקצאה מה DHCP ל IP חיצוני כמו שאמרת (Public IP Addresses) והעניין בעצם הוא שאני רוצה להוריד מ Rapidshare כמה קבצים, וכל פעם שאני מסיים קובץ ורוצה להוריד קובץ חדש, אני מקבל הודעה שאני צריך לחכות לפחות 90 דקות עד להורדה הבאה... ומצאתי שאם אני מתנתק מהאינטרנט שלי, שבמקרה הזה הוא אינטרנט על בסיס Wi-Fi , אז זה כבר לא Local Area Connection שאפשר להתנתק ולהתחבר ולקבל IP שונה מהספק, אלא ה DHCP נמצא על הראוטר שמספק לי IP, ואני בעצם מקבל הקצאה של IP שיש לו Lease Time מסויים שאותו אני רוצה לברר, משום שאינני יכול להגדיר הגדרות לראוטר, או בכלל להתנתק מאיזה Local Area Connection, זה פועל על בסיס שונה, שבו אני לא יכול סתם להתנתק מחיבור ה Wi-Fi ולקבל IP חדש... ולכן רציתי לבדוק מתי פג התוקף של ההקצאה ל IP שקיבלתי, בכדי שאוכל להבין זאת יותר לעומק ולפתח זאת... רציתי לשאול את המומחים והמבינים בנושא...

מקווה שהבנת למה אני מתכוון, אני פשוט רוצה להבין איך אני יכול לגרום למצב שאוכל לקבל IP שונה מ ה DHCP שמשודר דרך ה Access Point של התקשורת Wi-Fi...

תודה מראש!. רעיונות נחמדים יתקבלו בברכה!
ישן 18-03-2008, 16:21
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אלא אם כן אתה מקבל מה-AP (או יותר נכון מהראוטר) כתובת IP חיצונית, זה לא יעזור לך.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Tal Raz שמתחילה ב "אהלן מה המצב... מה שאני מנסה..."

ברוב המקרים כל מי שמחובר לאותו ראוטר (אלחוטית או קווית) מקבל כתובת פנימית יחודית לו אך משתמש באותה כתובת IP חיצונית כאשר הוא יוצא לאינטרנט כך שה-LEASE TIME יכול להיות רלבנטי אך ורק לשינוי כתובת ה-IP הפנימית ברשת ולא בכתובת ה-IP באינטרנט.

הדרך היחידה לקבל כתובת שונה היא, במידה ויש לך גישה לראוטר, לבצע התנתקות וחיבור מחדש לאינטרנט.

בכל מקרה לגבי הנתונים המופיעים בג'יבריש, תנסה למצוא פונט עברי ל-CMD (אני מכיר ב-XP אבל לא יודע אם הם עובדים גם בויסטה), או שפשוט תעתיק את הטקסט מחלון ה-CMD ותדביק אותו ב-NOTEPAD, זה אמור לפתור את הבעיה.

ישן 18-03-2008, 16:58

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אלא אם כן אתה מקבל מה-AP (או יותר נכון מהראוטר) כתובת IP חיצונית, זה לא יעזור לך."

וואו Stoned תודה רבה על התשובה, זה בדיוק מה שהייתי צריך לשמוע
ואללה יצאת גדול , סימנתי והעתקתי מה CMD ל Notepad את הקטע בג'יבריש וזה הראה לי את הכל בעברית תודה רבה לך!
אוקיי, אז ממה שהבנתי ממה שאתה אומר, ה Lease Time מתייחס לכתובת ה IP הפנימית של הראוטר, ולא של זאת עם האינטרנט, שהיא כתובת של ספק האינטרנט ולא של הראוטר...

אז מה בעצם אפשר לעשות אם אני לא יכול לגשת לראוטר ולאפס לו את ה Local Area Connection?
מכיוון שמדובר בהתחברות ל Wi-Fi אז כמו כל מחשב, הוא מקבל IP מה DHCP שמובנה בראוטר, אך מה קורה אם מספר המשתמשים עבר את ההקצאה שב SubnetMask? האם ה DHCP ידע לבד לאפס IP של משתמשים שה LeaseTime שלהם עבר, והם כביכול מנותקים מהמערכת... אך יש עדיין בזיכרון של השרת את ה IP שהוקצה לאותם המשתמשים ... מה קורה אז? האם הם תיאורתית מוגבלים להיכנס לרשת במקרה כזה?
נגיד שה SubnetMask הוא על 24BIT (זאת אומרת 255.255.255.0) שמאפשר עד 253 משתמשים
מה קורה באמת כשיש 253 משתמשים ברשת ולכולם ה DHCP הקצה כתובות IP... וה LeaseTime Expire מוגדר על שבוע נגיד... זה אומר בעצם שהמשתמשים שהתחברו וקיבלו IP, ברגע שהם התנתקו, אי אפשר לשרת לאפשר לעוד משתמשים להתחבר עד שלא פג התוקף של ה LeaseTime אז אין שום אפשרות להתחבר לשרת? (אני יודע שבתאכלס אפשר להגדיר Subnetmask של 16BIT אבל תיאורתית אני רוצה להבין עוד בעניין...)

אשמח לשמוע תגובה
תודה!

נערך לאחרונה ע"י Tal Raz בתאריך 18-03-2008 בשעה 17:01.
ישן 18-03-2008, 19:39
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אם אין לך גישה לראוטר (פיזית או דרך ממשק כלשהו) ואתה לא יכול לגרום לו להתנתק ולהתחבר
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Tal Raz שמתחילה ב "וואו Stoned תודה רבה על..."

מחדש לאינטרנט, אזי לא תוכל לשנות את כתובת ה-IP החיצונית דרכה אתה גולש ולכן לא תוכל לעקוף את ההשהיה באתרים כגון RAPIDSHARE.

אם נוצר מצב בו כל כתובות ה-IP בתחום שהוגדר ל-DHCP לחלק תפוסות אני מניח שהשרת לא יחלק כתובת IP - במצב כזה אם אתה גולש תחת XP אתה תקבל הודעה על LIMITED OR NO CONNECTIVITY מפני שכל פתרון אחר (להעיף מישהו שכרגע לא מחובר) עלול לגורם לבעיה (לעיתים הנתק לא מורגש ע"י אף אחד מהצדדים ואז עלול להיות מצב שמבחינת מחשב א' כתובת ה-IP עדין שלו אך ה-DHCP החליט ברוב חוצפתו להעניק אותה למחשב ב' ואז ברגע שמתחדשת התקשורת יש התנגשות IP שתגרום להעפת שניהם מהרשת).

בגלל זה מקום בו הדינאמיות גבוהה לא יתן זמן חכירה ארוך מדי.
אגב, זמן החכירה זה לא אומר בוודאות שכתובת ה-IP תשתנה לאחר אותו פרק זמן. לקראת סוף זמן החכירה הקליינט שולח בקשה לחידוש זמן החכירה וברוב המקרים נשאר עם אותה כתובת. כתואצה מכך כל עוד אתה מחובר אתה נשאר על אותה כתובת IP גם אם זמן החכירה קצר. ככל שזמן החכירה קצר יותר השרת יכול לדעת במהירות רבה יותר מי התנתק אך הדבר יוצר תעבורה מאסיבית יותר של בקשות חידוש כתובת ה-IP מה שעלול לגרום לביזבוז של רוחב פס.

אם אתה מעונין בעוד מדיע על DHCP אתה מוזמן לקרוא בוויקיפקדיה:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dynami...ration_Protocol

שם יש גם הפניה ל-RFC שמגדיר את הפרטוקול.

ישן 18-03-2008, 20:14

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אם אין לך גישה לראוטר (פיזית או דרך ממשק כלשהו) ואתה לא יכול לגרום לו להתנתק ולהתחבר"

אוקיי, אז הבנתי שאם אין לי גישה לראוטר, אני לא יכול להתנתק ולאפס בזאת את ה IP שלי , זאת מכיוון שה DHCP מקצה קודם כל Private IP'S ומשם כל חיבור לאינטרנט זה כבר כתובות אחרות שבעיקרון את ה IP הזה אני אמור "לנתק" בשביל לקבל IP חדש, אך מה שמונע ממני לקבל IP אחר זהו בעצם הראוטר שכבר הקצה לי כתובת DHCP פנימית, ולכן פה השאלה שלי...

אם הכתובת הפנימית שהראוטר מקצה לי (Host ID של Private Addresses) הוא נגיד 192.168.1.15
וה ISP (ספק האינטרנט שמקשר אותי דרך הראוטר) מקצה לי כתובת IP שמספרה נגיד 77.125.141.81
זאת בעצם הכתובת שאמורה להשתנות במקרה שלי... בשביל שאוכל להוריד את הקבצים הבאים בראפיד שר
אז השאלה שלי היא כזאת..
אם יש לי 2 כתובות, האחת פנימית והאחת חיצונית, האם יש אפשרות שאוכל לשנות את ה Host ID של הראוטר בצורה מסויימת? כי אם לפי מה שהבנתי אם ה Host ID שלי ישתנה בראוטר, אז הסיפור יהיה שונה לגמרי לא?? או שזה לא משנה אם יהיה לי Host ID אחר, עדיין ההקצאה שאני אקבל תהיה אותו IP בכל אופן? איך זה עובד?
ישן 18-03-2008, 22:18
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

זה מאוד תלוי בצורת החיבור.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Tal Raz שמתחילה ב "אוקיי, אז הבנתי שאם אין לי..."

בראוטרים ביתיים, לדוגמא, לכל המשתמשים ברשת יש כתובת IP חיצונית אחת ויחידה אותה הם מקבלים מספקית האינטרנט כאשר הראוטר מבצע מה שמכונה NAT ( תרגום כתובות רשת - Network Address Translation) על מנת לאפשר לכל המחשבים לגלוש.

זה לא מונע אפשרויות אחרות. נניח ועסק כלשהו מחליט שהוא רוכש מספקית האינטרנט שלו 100 כתובות IP, הוא בהחלט יכול לגרום לראוטר לחלק כתובות IP חיצוניות שונות למתחברים אל הרשת.

מה הכוונה בדיוק ב-HOST ID? בראוטר אלחוטי יש מה שנקרא SSID שזהו שם הרשת האלחוטית והוא נועד להבחין בין רשתות אלחוטיות שונות באותו תחום קליטה.

כתובת ה-IP החיצונית שלך נקבעת לפי צורת החיבור שלך לאינטרנט. אם אתה מחובר ב-ADSL או בחיבור כבלים עם חייגן, אזי ניתוק החייגן וחיבורו מחדש, כיבוי והדלקת הראוטר, או ביצוע RESET לראוטר דרך ממשק השליטה (יש לשים לב שלא בוחרים בטעות באיפוס הגדרות כי אז צריך לקנפג מחדש את הראוטר) יגרום לקבלת כתובת IP חדשה (אלא אם כן יש לך כתובת IP קבועה אצל ספקית האינטרנט, אבל בגלל שמדובר בשירות בתשלום נוסף לא נראה לי שזה המצב).

אם יש לך חיבור כבלים ללא חייגן אתה נמצא בבעיה מפני שכתובת ה-IP לא תשתנה גם לאחר כיבוי והדלקתו (או כיבוי והדלקת המודם), אולם אתה יכול לנסות לקבל כתובת IP חדשה ע"י שינוי כתובת ה-MAC של הראוטר.

ישן 19-03-2008, 18:13

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "זה מאוד תלוי בצורת החיבור."

אהה הה הבנתי משהו מכל העניין הזה..
הבנתי למה שאתה מתכוון, ואני עדיין לא בעל חברה גדולה שזקוקה ל 100 כתובות IP שמורות אך ורק לי (שדרך אגב הבנתי שאת זה הראוטר פשוט יכול להקצות למשתמשים שלו בעזרת ה NAT Network Address Translation לא?

אז כמו שהבנתי... אם אין לי גישה לראוטר ידנית, אני לא יכול לגעת בהגדרות של ה Disable ב Local Area Connection כי מן הסתם במקרה הזה זה ראוטר ולא AP שמקצה לי IP פנימי של הראוטר, ואין שום סיכוי שאני אוכל לקבוע מתי ישתנה לי ה IP, ואת העניין הזה קובעים בראוטר? כי יש לי ראוטר בייתי ועדיין לא ראיתי שיש לי אפשרות לקבוע Lease Time איךשהוא... אבל אתה מבין.. מה שאני מנסה בעצם להבין לעומק שורש הדברים הוא שאם בעצם אני רואה חיבור Wireless ואני מתחבר אליו, ולהוריד מראפיד שר כמה קבצים, אני בעצם מצליח בכיף את הקובץ הראשון, ולפי מה שהבנתי מכל הדברים שאתה אומר (ותודה רבה על המידע זה עוזר לי מאוד) אני לא יכול פשוט להתנתק מה Wireless ולהתחבר שנית, ולקבל IP אחר, אלא אם כן יש לי שליטה על המודם ..

עכשיו נשאלת השאלה... האם יש אפשרות לקבוע שה Mac Address שלי יוכל לשנות את הגדרות הראוטר דרך כניסה לתוכנת הראוטר, ולשנות הגדרות שם?

כי בעיקרון אני חושב על כל האופציות האפשריות שיתנו לי אפשרות לשנות את זמן החכירה כמו שאמרת...
בכדי שאוכל לקבל IP שונה בכל פעם שאני מתנתק ומתחבר לחיבור הזה ב Wi-Fi
אם תוכל לציין מהם הבעיות שעומדות לפני בעניין הזה... אני אוכל להבין זאת יותר טוב.

בתודה רבה ובברכת פורים מגניב ושמייח!
טל.
ישן 19-03-2008, 22:05
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

NAT זו שיטה לאפשר ל-100 מחשבים עם IP פנימי לתקשר החוצה עם IP אחד.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Tal Raz שמתחילה ב "אהה הה הבנתי משהו מכל העניין..."

הרעיון, בכלליות, הוא לערוך רשימה של איזה מחשב ברשת הפנימית ביקש איזה מידע, וכאשר הוא מגיע לדעת לנתב אותו למחשב המתאים.

אני מרגיש שאנחנו קצת מתפזרים כאן. אתה מדבר ברמה התאורטית או שאתה מדבר על רשת ספציפית?
אם מדובר ברשת ספציפית זה יעזור אם תרשום איך היא בנויה (איזה ראוטר, איזה מודם, סוג חיבור לאינטרנט וכו').

בראוטרים האלחוטים הביתיים ה-AP הוא חלק מהראוטר, כך שניתן להתיחס אליהם כמקשה אחת.
את זמן החכירה של כתובת ה-IP החיצונית שלך קובעת ספקית האינטרנט, בשום מקרה אין לך אפשרות לשנות נתון זה וברוב המקרים הוא לא באמת משפיע.

אם אתה מחובר בחיבור חיגן (ADSL או כבלים) ספקית האינטרנט ניתנת לך כתובת IP אחרת בכל התחברות והתחברות ולזמן החכירה אין משמעות בכלל. המקרה היחידי שלזמן החכירה יש תפקיד הוא בחיבור כבלים ללא חייגן, שם יש זמן חכירה ארוך למדי (יכול להיות של מספר חודשים).

ישן 23-03-2008, 14:43

הבנתי למה אתה מתכוון..
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "NAT זו שיטה לאפשר ל-100 מחשבים עם IP פנימי לתקשר החוצה עם IP אחד."

אוקיי תודה רבה על המידע גבר.
אני לא מדבר על רשת גדולה או ספציפית... התכוונתי לשייך את השאלות שלי לעניין הבנת העניין איך פועל זמן החכירה ולאן הוא משתייך... ואני חושב שענית לי על השאלות ותודה רבה לך!
עוד משהו שרציתי לשאול אותך הוא:

אם בחיבור ADSL כל פעם שאני מתחבר ומתנתק יש לי זמן חכירה מסויים, אך הוא הופך ללא רלוונטי כשאני מתנתק ומתחבר שוב דרך החייגן, אז למה קיים שם זמן חכירה? האם זה פשוט מוגדר תוכנתית כנתון דיפולטיבי במחשב, אך כשאתה מתחבר ומתנתק, ניתן לנו IP חדש לגמרי וזמן החכירה פשוט אינו מתקיים
אז למה קיים נתון כזה, והאם הוא משתייך לרשת האינטרנטית? או רק ל IP של הראוטר... ?

ועוד שאלה,
באיזה מצב אני אתקל ב NAT, והאם יש לו תפקידים אחרים פשוטים יותר חוץ מזה שהוא מאפשר לצאת למספר רב של מחשבים דרך IP אחד.. איפה עוד אני אמצא לזה שימושים?

תודה
ישן 23-03-2008, 16:36
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

זמן החכירה קיים כי זה חלק מפרוטוקול ה-DHCP.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Tal Raz שמתחילה ב "הבנתי למה אתה מתכוון.."

אם אתה משתמש בחייגן PPPOE הנמצא על המחשב (לדוגמא, מחשב המחובר למודם רשת שאינו ראוטר) אני לא חושב שקיים זמן חכירה עבור הכתובת שאתה מקבל מהחייגן.
אולם, אתה כן עלול לראות את זמן החכירה כלפי כרטיס הרשת מפני שהמחשב מקבל כתובת IP מהמודם (שלא מיועד לחיבור לאינטרנט עצמו אלא לתקשורת בין המחשב למוסם כדי להכנס לממשק ה-WEB של המודם).

קל וחומר כאשר אתה משתמש בראוטר או מודם שקונפג כראוטר. את נתון זמן החכירה שאתה מקבל אתה מקבל משרת ה-DHCP של המודם/ראוטר, לא מספקית האינטרנט.

התפקיד של NAT הוא לאפשר למספר מחשבים ברשת אחת להשתמש ב-IP בודד ברשת אחרת (כלומר אצל הצרכן הביתי - הרשת הביתית היא הרשת המכילה מספר מחשבים אשר כולם משתמשים בכתובת IP אחת ויחידה ברשת אחרת - רשת האינטרנט). אין לו תפקידים נוספים אולם כאשר משתמשים ב-NAT ודרושה תקשורת נכנסת לאחד המחשבים (לדוגמא, שימוש בתוכנת VOIP, תוכנות שיתוף קבצים, שרת אינטרנט על אחד המחשבים וכל מקרה אחר בה גורם מחוץ לרשת הפנימית צריך ליזום תקשורת עם אחד המחשבים בתוך הרשת הפנימית) צריך לבצע מה שמכונה קידום פורטים.

כמו כן, בגלל תכונה זו, אתה מקבל הגנה מסוימת על הרשת הביתית. בהנחה שאין פירצת אבטחה בראוטר עצמו אזי יש לך הפרדה פיזית בין הרשת הביתית לרשת האינטרנט. אם גורם חיצוני מנסה לחדור את הרשת הפנימית בפורט מסוים ואותו פורט לא קודם לאף אחד מהמחשבים ברשת, אותה תקשורת לא תתבצע (מה שמגן עליך מפני כל מני פורטים פתוחים שמערכות הפעלה לא אחראיות כמו חלונות מאזינות להם ויש בהם פרצות אבטחה מסוכנות).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:25

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר