לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-03-2008, 21:19
צלמית המשתמש של a_tell
  משתמש זכר a_tell a_tell אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
חילוץ פגז מקנה טנק

קראתי את הסיפור החריג בלינק שעופר הביא כאן, ואני תוהה: האם הדרך הפשוטה לחלץ פגז שלא נעשה בו שימוש מקנה טנק היא פשוט.....לירות אותו? לפחות אני יודע שבתותחנים יש נוהל מסודר של חילוץ פגז מקנה, גם אחרי שננעץ בסלילים.

האם טכנית ניתן לחלץ פגז מקנה טנק אחרי שכבר נטען? האם במרכבה סימן 3 ו4 בעלי הקנה החלק, הפגז בכלל ננעץ במשהו?

שאלה אחרונה: האם בטנק אפשר לפתוח סדן כשהפגז כבר בקנה?

תודה

נ.ב: למקהלת המגיבים אוטומטית - עשיתי כבר חיפוש בנושא (וגם עשיתי גוגל) וכל מה שמצאתי זה אזכור של מרגמה פנימית תקולה ודוגמא שאני הבאתי כאן
ציטוט:
במקור נכתב על ידי a_tell
ומאחורה, עם החנו"ת. הצוות הזה הצליח אחרי מאמצים רבים לירות פגז בודד. הפגז הבא סירב לצאת לדרך בשום אופן והצוות נאלץ לבצע חילוץ מקנה קר. בשאר הפגזים והחנו"ת לא נעשה שימוש
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מנהלים - אם יש משהו בעייתי בהודעה זו, אל תהססו.

ובכל זאת עדיין נשפך כאן דם"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-03-2008, 22:34
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
הבעיה שתוארה בלינק שהבאת היא לא בדיוק הוצאת פגז שלא נורה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי a_tell שמתחילה ב "חילוץ פגז מקנה טנק"

לגבי פגז שלא נורה אין בעיה לפתוח את הסדן ידנית ולשלוף אותו או לחילופין לירות את הפגז.

בתותחי ה 105 היתה לעיתים בעיה של חליצת תרמיל הנחושת לאחר הירי. לצורך חליצת התרמיל ניתן להשתמש בחוטר או בחלק המתכתי של מכוש (בשוט) או במתקן מופלץ שמתחבר במקום התחל ושולף את התרמיל החוצה באמצעות הברגה (בשוט מגח ומרכבה 1,2).

לעתים רוצים לשלוף פגז תקוע החוצה (מכיוון שלא נטען עד הסוף והסדן לא נסגר, בגלל איו"ר בתותח או מסיבות אחרות). כאן הכללים דומים לתותחנים לגבי קנה קר וחם. אמצעי החליצה דומים לחליצת תרמיל. החל מפתיחת ידנית של הסדן וכלה בחוטר מיוחד וכו'.

בתאור שהבאת בלינק היתה בעיה שונה. מערכת הרתיעה של התותח לא עבדה או מה שיותר סביר עבדה באופן חלקי. הרתיעה היא החולצת את התרמיל הנורה ופותחת את הסדן לטעינת הפגז הבא. כאשר לא נורה פגז אפשר פשוט לפתוח ידנית כפי שתאר דולף. כאשר התותח רותע באופן חלקי ונתקע הסדן תקוע ואי אפשר לפתוח אותו ידנית. הדרך היחידה היא להשלים את הרתיעה באופן מלאכותי ואז לפתוח את הסדן ידנית.

בדרך כלל ששממשיכים לירות פגזים בתותח שלא רותע כמוש שצריך הצרות רק ילכו ויחמירו. רתיעה של 50 טון לפחות חייבת להפרק בהדרגה ומערכת רתיעה תקועה מעבירה את הלחצים למקומות אחרים. אבל על זה מקבלים צל"שים.

ישן 27-03-2008, 23:05
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "הבעיה שתוארה בלינק שהבאת היא לא בדיוק הוצאת פגז שלא נורה"

לצערי אני לא יכול רגע לקרוא קבצי PDF
ראיתי שמדובר בצל"ש של אבשלום מאושר שכדי לייצר רתיעה מלאכותית ולחלוץ את התרמילים נגח עם התותח בסלעים ובטנקים אחרים.
נדמה לי שציון ספיר גם ביצע איזשהו אקט גבורה שקשור לפגז שלא נחלץ (סדן שלא נסגר עד הסוף? נסגר תוך כדי ההיפלטות ונתקע בחצי הדרך?) כשנגח את הפגז בידו החשופה ואיבד חלק מאצבעו/תיו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר