לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2008, 11:38
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pshishu שמתחילה ב "זיהוי BAYONET כידון\סכין"

דווקא בשעות כאלו אתה שואל?
כלמומחי הכידונים נמצאים כרגע בכנס בקריית אונו. אם תזדרז אולי עוד תספיק למצוא אותם שם.
לי זה נראה כמו כידון של מאוזר K98. אם אני לא טועה הכיתוב בערבית והלהב הדו כיווני משני הצדדים יחודיים.
חשוב מאד לנסות לברר על העברוהסיפור של הגעת הכידון לידיו. אני מנחש שזה שלל ממלחמת העצמאות או פעולות התגמול. אולי ממבצע קדש? מאיזה תאריך העיתון בדיוק. הוא יכול לרמז על תשובה.
אל תנסה לנקות את הכידון עד שתקבל יעוץ מקצועי!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-05-2008, 13:30
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
כן.. כל מומחי התחום בק. אונו...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "דווקא בשעות כאלו אתה..."

ויש חובב אחד שבמקום לבלות שם נאלץ למצא את עצמו מול נציג שירות רובוטי של אחת מחברות הסלולאר המובילות בארץ מנסה לשכנעו שהטלפון המשוכלל שברשותו הנו לא יותר מפסל פלסטיק נאה ...

לגבי הכידון - מדובר בכידון עבור רובה המטען F.N MODEL 49
דגם זה של רובים היה בשימוש הצבא המצרי לפחות מתחילת שנות החמישים ועד תקופת מלחמת ששת הימים (פחות או יותר במקביל לרובה ה SKS ) .
הכידון שבתמונה הנו הכידון הסטנדרטי עבור רובה זה שרבים כמותו נלקחו שלל על ידי חיילי צה"ל (בעיקר בתקופת קדש).
בסה"כ לא מדובר בפריט נדיר במיוחד או יקר ערך אך עם זאת אין דבר ששוה ערך ליחס סנטימנטלי נכון?...

לכידון נדן ייעודי עשוי מתכת ואישית אני די אוהב את מבנה הלהב שלו.

נ.ב - אני חושב שהעליתי תמונות של כידון שכזה או עסקתי בו כאן בעבר הרחוק.....

ותציץ גם כאן:

http://en.wikipedia.org/wiki/FN_Model_1949

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 30-05-2008 בשעה 13:37.
ישן 01-06-2008, 15:49
  doohan1 doohan1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.04
חכים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pshishu שמתחילה ב "זיהוי BAYONET כידון\סכין"

לבני, רק להעמיד דברים על דיוקם - החכים הוא העתק כמעט מלא של רובה ה- AG-42 Ljungman השבדי - ולא הקראג כפי שצויין בתגובתך (שהוא רובה אמריקאי).
סרטוטי ומכונות הייצור הועברו בשלמותם למצריים ושימשו לייצור כ-70 אלף רובים בשנות ה-50 וה-60. למרות שהרובה מבוסס על מנגנון ירי טוקארב בסיסי שעליו מבוסס גם ה-SKS לדעתי הרובה דומה יותר לMAS 49/56 הצרפתי, מל-SKS. מה שלא נכון לגבי הראשיד שחולק את אותו כידון כמו ה-SKS שממנו יוצרו רק כ-7000 רובים ומתוכם כ-2000 מצאו את דרכם לשוק האזרחי האמריקאי.
אולי הפרט המעניין ביותר לגבי החכים הוא הקוטר - 8ממ הגרמני שהמשיךוליוצר ולשרת שנים רבות לאחר סוף מלחמת העולם השנייה עד שהוחלף ע"י ה-7.62ממ כתחמושת המערבית התקנית.

לבסוף - לא ברור לי מדוע אתה מציין את דריכת הנשק הקשה בחכים. יריתי ברובה לפני כחודש ועלי לציין שלדעתי דריכתו לא יותר קשה מה-SKS. בגדול לדעתי מדובר ברובה חי"ר אמיתי - חזק ומסיבי - שעדיף לדעתי על ה-SKS. אני חייב לציין שמאד נהנתי לירות בו.
אני מקוה להוסיף אחד לאוסף הנשק שלי מתי שהוא - כרגע תחומי התעניותי הם אחרים (כבר אמרתי שיש לי מחלה למאוזרים....).
ישן 01-06-2008, 21:30
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
תודה על התיקון והפרטים הנוספים !...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי doohan1 שמתחילה ב "חכים"

טעיתי בכך ששיכתי את החכים לקראג (למרות שאם אינני טועה השם המלא הוא "קראג יורגנסון שדי קל "להאשימו" בשל כך למוצא שוודי)...
ידעתי שמדובר בהעתק של רובה שוודי אך שגיתי בשמו....
אגב - הביונט של המקור השוודי ושל החכים כמעט זהים בתצורתם למעט הבדל במבנה והחומר ממנו עשוייה ידית האחיזה).

בעניין ה"קלות" של הדריכה - לפני מספר שנים זכיתי להתעסק קצת עם רובה שכזה השייך לאספן נשקים שם נוכחתי לראשונה לגלות שלחכים יש מבנה צינה/מחלק די מקורי וכשניסיתי לדרוך אותו התברר לי שהדבר מצריך הפעלת לא מעט כח כדי למשוך את כל העייסק לאחור, כנראה שהבעייה הייתה ברובה הספציפי הזה והיא אינה מייצגת את כלל הנשקים הללו (או שאולי אליך הדריכה קלה מדי?... ).
לצערי לא זכיתי לירות עמו אלא רק לבצע דריכה "ולשחק" איתו מעט.

תודה.

לבני.

אגב - תה בטוח שמה SKS יוצרו רק 7000 פריטים?...
משום מה אני בטוח שהרובה הזה יוצר בכמויות גדולות בהרבה (כולל וורסיה סינית)....
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:11

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר