לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-04-2008, 14:16
  hack2003 hack2003 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g2005 שמתחילה ב "שאלה כללית על ראוטר פורטים"

וברכה (לשלום)

בשביל לבדוק אילו יציאות(פורטים) פתוחים או יותר נכון מנותבים, הדרך הפשוטה והמהירה היא להכנס לממשק ניהול הנתב שלך ולבדוק שם בהגדרות ניתוב היציאות אילו יציאות מועברות לאיזה מחשב (בד"כ יש רשימה אחת שמראה את רשימת כל היציאות והמחשבים).
אם תתן דגם וחברה של נתב אני אשתדל לתת לך הוראות מדוייקות יותר.

בכללי לא ניתן לעשות לעשות ניתוב של אותן היציאות ליותר ממחשב אחד.
שמעתי על איזה שהיא דרך לעשות משהו אבל זה לא מאומת וקצת סותר את הרעיון הלוגי שמאחור ניתוב פורטים.
(אם למישהו יש מושג על זה שיכתוב פה)
בפעם האחרונה שבדקתי בכמה נתבים הממשק של הנתב פשוט התנגד לניתוב של אותן היציאות לשני מחשבים שונים (למחשב השני מהשניים).

במקרה של DMZ ככל הידוע לי ניתוב היציאות גובר על הגדרת ה DMZ ולכן היציאה תחשב סגורה בפני ה DMZ.
(אצלי בנתב כשהגדרתי ניתוב יציאה וניסיתי להפעיל את החמור במחשב שנמצא ב DMZ כל הזמן המחשב קיבל low-id משמע היציאה הייתה סגורה אבל במחשב שאליו היה הניתוב היה High-ID משמע היציאה פתוחה).
קיצור ניתן להגדיר ניתוב יציאות גם כאשר מוגדר DMZ.

במודם רגיל כאשר החיבור לספק האינטרנט נעשה על ידי מערכת ההפעלה במידה ואין לך תוכנות חומת אש כל היציאות פתוחות.

לגבי מודם שהפך לנתב: ברגע שהוא נתב היציאות חסומות אלא אם כן הוגדרו ניתוב יציאות.(וצריך להגדיר במידה ואתה רוצה לפתוח)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-04-2008, 03:54
  RiU RiU אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
שלח הודעה דרך ICQ אל RiU שלח הודעה דרך MSN אל RiU
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי hack2003 שמתחילה ב "וברכה (לשלום) בשביל לבדוק..."

לפי מה שאני יודע בעיקרון לפחות בחלק מהראוטרים ישנה אפשרות לפתוח את אותו הפורט ליותר ממחשב אחד... מה שניקרא פורט פנימי ופורט חיצוני לדוגמא באופציה של שולחן עבודה מרחוק הפורט שלו הוא 3389 וזה הפורט היחידי שהוא עובד איתו (אי אפשר לכוון אותו בהגדרות רגילות כמו תוכנה רגילה זה חלק מהWIN) אז בשביל זה ישנו מה שניקרא פורט חיצוני.... אתה מגדיר בראוטר שפורט 3389 יהיה פורט חיצוני כלומר שהפורט הזה יהיה פתוח אם מישהו מנסה להכנס מהפורט הזה הראוטר יאפשר זאת ואז אתה מגדיר בראוטר פורט פנימי אחד או יותר שמקושר לפורט החיצוני 3389 ולכל IP שהנתב מחלק אתה מגדיר פורט פנימי ואז כביכול היציאה 3389 פתוחה לכל מחשב שמוגדר פורט פנימי ליציאה זאת כאשר אתה רוצה עם השולחן עבודה מרחוק למחשב ספציפי שלך אתה צריך בנוסף ל IP שאתה מקבל מהספק לספק את הפורט הפנימי בראוטר שאליו אתה רוצה להתחבר (הפורט הפנימי שמנותב לכתובת IP של המחשב שאליו אתה רוצה להתחבר) ואז אתה מגיע למחשב הספציפי הזה....
שוב ראיתי את זה בעיניים שלי בכמה נתבים זה לא אומר שזה קיים בכל הנתבים! אם ההסבר לא היה ברור שאלו שאלות ואנסה לענות !
ישן 25-04-2008, 00:53
  hack2003 hack2003 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי g2005 שמתחילה ב "תודה על העזרה"

אני קורא לכל מי שיכול להגיד הערות בונות להסברים שלי שיגיב אז ביפנית "דוזו".

ברגע שאתה מכניס מחשב ל DMZ הוא חשוף לגמרי לגישה מהאינטרנט לכרטיס הרשת שלך וכל מה שיכול למנוע תנועה כל שהיא לכיוון מערכת ההפעלה שלך זו תוכנת חומת אז או סינון כזו או אחרת.

ואני מצטרף לידידנו שאומר שאם יש לך חומת אש בנתב אז חבר לשים גם בחלונות אבל>>>
מכיוון שרוב חומות האש בנתבים הם בעצם הגנה בסיסית מעצם קיום טכנולוגית ה NAT (בלי לפרט) בנתב ולכן תקשורת מכל פורט במחשב אל האינטרנט אינה נחסמת ולכן מזיקים שונים עדיין יוכלו "לכסח" לך את חיבור האינטרנט ומכיוון שחומת האש של חלונות לא מי יודע מה מעמיסה על פעולת מחשבים סבירים (512MB RAM) אני הייתי ממליץ להשאיר אותה פעילה.

לגבי המושג DMZ במקורו הוא Demilitarized zone = איזור ללא שליטה צבאית.
וכמו שהביטוי אומר זהו "איזור" ולא מחשב.
במקור מדובר על מושג ברשתות מחשבים שמדבר על איזור פתוח דו כיוונית לאינטרנט ללא סינון מעבר חבילות מידע.
המחשבים שנמצאים באיזור זה בעצם חשופים ישירות לאינטרנט ולהתקפותיו ושגעונותיו ולכן הם אחראיים על בטחון עצמם.(כי אין מכשיר או מחשב שחוצץ בינם לרשת האינטרנט או רשתות אחרות שונות).

ברוב הנתבים הביתיים ניתן להגדיר מחשב\התקן רשת יחיד בתוך DMZ.

ישנה בעיה קטנה בתקשורת בין רשתות פנימיות(LAN) לבין רשת האינטרנט(WAN).
בכל רשת יש מזהה למחשב ברשת ולכל רשת יש את הכללים שלה.
כל מחשב שרוצה בעצם ליצור קשר ישירות עם האינטרנט הוא חייב מזהה\כתובת ברשת האינטרנט(WAN).
עלות של כתובת אינטרנט היא יקרה מאד ולרוב הצרכנים הביתיים והעסקיים אין אפילו צורך באחת כזאת.
כאשר לכל מחשב יש כתובת WAN אין צורך בניתוב פורטים וכאלה.
אבל מכיוון שלא צריך את זה, כתובות האינטרנט הולכות ואוזלות ועוד שיקולי אבטחה ואחרים, משתמשים בטכנולוגית ה NAT בנתבים שהיא בעצם מעמידה רשת\ות מחשבים מול האינטרנט על ידי שימוש בכתובת אינטרנט אחת לתקשור עם האינטרנט.(דבר שחוסך בעליות וכן מוריד את הרבה טרדות אבטחה שונות).

הבעיה במצב הזה (ויש בזה גם יתרון) שמכיוון הרשת הפנימית כל המחשבים פונים לרשת האינטרנט דרך נתב שמשתמש בטכנולוגית ה NAT (היא מוגבלת לעד 5000 חיבורים סימולטנית) על מנת ליצור קשר עם האינטרנט הנתב יודע מה הוא שלח ומה הוא צריך לקבל(עם מזהה) ולאן להחזיר את הנתונים אבל כאשר נשלחת חבילת מידע מכיוון האינטרנט "חדשה" ללא מזהה של מבקש מכיוון הרשת הפנימית, הנתב במידה ולא הוגדרו הגדרות ניתוב חבילות לפי תנאים מסויימים פשוט יתעלם מהחבילה וזה בעצם סוג של חומת אש.

לא ניתן להעמיד כמה מחשבים ב DMZ בנתבים שאני מכיר פשוט מכיוון שהגדרת ה DMZ בנתבים האלה היא בעצם ניתוב של כל התנועה מרשת האינטרנט למחשב ספציפי וממנו לאינטרנט ככה שלוגית לא ניתן להגדיר הגדרה כזאת לנתב.

ישן 25-04-2008, 00:35
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
ברוב הראוטרים הביתיים DMZ מוגדר כך:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g2005 שמתחילה ב "שאלה כללית על ראוטר פורטים"

אם הגיעה תקשורת נכנסת מהאינטרט לראוטר והיא לא:
א) שייכת לתקשורת יוצאת שנוצרה ע"י אחד המחשבים ברשת.
ב) עונה לחוקי קידום פורטים שהגדרת בראוטר (לדוגמא, כל ההתקשרויות שמגיעות בפורט 80 מגיעות למחשב א' כי הוא מריץ שרת HTTP)

אז היא מועברת למחשב שהוגדר בתור DMZ.

מה שהופך זאת לברור שניתן להגידר רק מחשב אחד בתור DMZ.

אם הראוטר שלך כולל FW זה לא מבטל זאת (בחלק מהראוטרים יש FW שכולל הגנה מפני פאקטים אשר מוגדרים כ"זדוניים") אולם אתה מוותר על ההגנה שיש לך במחשבים ברשת מפני תקשורת נכנסת המיועדות לפורטים אותם לא קידמת (כלומר, אישרת בהם תקשורת).

ישן 25-04-2008, 18:39
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אין אפשרות כזו מפני שהראוטר משתמש בכתובת IP חיצונית אחת עבור מספר מחשבים ברשת הפנימית
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי g2005 שמתחילה ב "1. האם ניתן לבטל בנתבים את ..."

במצב כזה הראוטר לא יכול לדעת לאיזה מחשב ברשת הפנימית המידע הנ"ל מיועד ולכן אם לא תגדיר לו לפי חוקים מסוימים (לדוגמא, כל המידע המתקבל בפורט 1234) לאיזה מחשב להעביר את המידע, המידע הנ"ל פשוט "יזרק לזבל".

תחשוב על כך שאתה מריץ איזה משחק מגניב במחשב שלך והחבר שלך יוסי רוצה להתחבר לך למשחק. המשחק מאזין לפורט 2564 ויוסי מנסה להתחבר לכתובת ה-IP החיצונית שלך בפורט זה. הראוטר יודע שיש לך בבית 3 מחשבים, אחד שלך, אחד של אחותך ואחד בסלון. אין לו מושג שבקשת התחברות המגיעה אליו בפורט 2564 אמורה להגיע דווקא למחשב שלך כל עוד לא הגדרת לו זאת.

בשורה התחתונה, ההגנה שאתה מקבל בשימוש בנתב היא לא FW שנוצר בכוונה תחילה אלא תוצאה של שימוש ברכיב המכונה NAT (תרגום כתובות רשת) הנובע מכך שכל הרשת הפנימית שלך משתמשת בכתובת IP אחת ויחידה באינטרנט.

הדרך היחידה לבטל זאת היא ע"י רכישת כתובת IP יחודית לכל מחשב ומחשב ברשת הפנימית שלך, אולם מדובר בשירות שעולה לא מעט כסף ואתה צריך ציוד (מודם) שמסוגלים לתמוך בכך.

חומת האש של חלונות פועלת אם מפעילים אותה, אתה יכול לסגור אותה בכל רגע נתון. רק קח בחשבון שבהתחברות לאינטרנט ללא חומת אש אתה עלול לקבל וירוס או להיות מותקף תוך משהו כמו 5 דקות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:09

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר