לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-05-2008, 14:32
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי A_Netanel שמתחילה ב "מכיר גם מכיר. הגדר אנטי..."

צר לי לאכזב אותך, ציונות היא מילה קדושה.
הציונות ופעילותה היא זו ששמה אותנו פה, בנתה לנו מדינה, ובזכות הפועלים בשמה, אתה מתכתב בפורום ישראלי במדינת ישראל בעברית.
לעיתים אנשים קטנים עם אדיולוגיות סוטות, מנסים לצמצם, להקטין, למזער ולחבל בנכון ובאמת.
ללא הציונות לא היית פה.
לא הייתי אומר "אבינו שבשמים, צור ישראל וגואלו, ברך את מדינת ישראל ראשית צמיחת גאולתינו".
מדינת ישראל היא ההוכחה שעברנו את שלב הגולה הגלות המשפילה וחבלי משיח, ולאחר 2000 שנות גלות עם ישראל יושב בארצו.
כל יום אנחנו צריכים לברך על הנס הענק שהקב"ה נתן לנו בדורנו להיות חלק מתהליך הגאולה השלימה של עם ישראל בארץ ישראל עם תורת ישראל.

אכן ציונות היא נס, ציוני הוא קדוש וההפכים להם הם במידת כפיות הטובה השנואה כ"כ על הבורא (עיין ספר החינוך)

אז אולי תבין, תפנים ותספוג ותעריך את עוצמתה וגדולתה ל הציונות ואת הערך של להיות ציוני.

אה, ואנטי ציוני הוא אחד שלא מאמין שמדינת ישראל היא ראשית צמיחת גאולתינו. לא צבא לא מיסים ולא בטיח.

חזרה לפורום
ישן 18-05-2008, 03:36
צלמית המשתמש של אסיף13
  משתמש זכר אסיף13 אסיף13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "1. למרות היותו חצי, ומתבולל,..."

א. אני לא בטוח בזה , היה עוד הרבה ציונים בתוקפתו .
דבר אחד שיאמר לזכותו ,שאולי זה מה שהפך אותו למה שהוא , שהוא העז לחלום .
הוא אמר בוודאות עוד 50 שנה תקום מדינה יהודית , מתי שהאחרים בזו לו על זה .
והוא אכן צדק, זו זכותו היחידה ומשום כך הוא מופיע בכל כיתה וכיתה .

ויכול להיות שאני מתבלבל , בכל אופן הייתה פה גזענות אשכנזית .
וקיום היא לא נעלמה , היא פשוט התחפרה טוב יותר , היא לא כלפי חוץ .
דוגמה לזה את יכולים לראות במשפחות העשירות שמנהלות את המדינה , אפילו בדברים קטנים כמו בועז מעודה , מידי פעם צץ לו איזה תמני מחמד של ההליטה האשכנזית ששולטת בטלוויזיה .

עזבו אני מעדיף להיות בשקט , כמובן שאין לי משהו נגד אשכנזים חח הבעיה היא בסוג מסוים , שהוא האשכנזיות העשירה השולטת שיש אותה בכל המגזרים מהחילוני עד החרדי .
חזרה לפורום
ישן 18-05-2008, 21:30
צלמית המשתמש של צל99
  צל99 צל99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "מה הקשר בין הגזענות, שאולי..."

שחף האשכנזים של תחילת המדינה. (המפא"יניקים למינהם), פשוט לא ספרו ספרדים. הם היו יכולים להחליט שלמען הקמת המדינה הם יכולים להחליט מה טוב עבור אחרים, (בלי להכנס לפרשת ילדי תימן אם נחטפו או לא, בודאי נלקחו ילדים לקבוצים נגד רצון משפחתם וחונכו לחילוניות).
הם גם לא ספרו ימנים. (על הסזון ושאר מלחמות ההגנה באצ"ל ובלח"י ודאי שמעת שהגיעו לשיאם באלטלנה).
הם גם לא ממש רצו להציל את תושבי הרובע בתש"ח (קראת את הראיון הראיון האחרון של משה רוסנק מפקד הרובע יום לפני מותו?)
הם פשוט לא ספרו כל מי שלא.....

וכן, אני אשכנזי....

למכירה 24-105L במצב מצוין.

חזרה לפורום
ישן 18-05-2008, 10:26
צלמית המשתמש של A_Netanel
  משתמש זכר A_Netanel A_Netanel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "צר לי לאכזב אותך, ציונות היא..."

ראשית אתה לא מאכזב אותי.
אני לא ממעיט מערכה של הציונות, כפי שאני לא ממעיט בערכו של צה"ל, בערכה של המדינה, בערכו של המוסד לביטוח לאומי, בערכה של המשטרה וכו' וכו'.
מאידך, חוששני שרבים מנפחים את ערכה מעבר לפרופורציה.

אני לא חושב שצריך להגיע להתלהמות כפי שנהגת.

"ציונות היא מילה קדושה."
"אנשים קטנים עם אדיולוגיות סוטות"
"ציונות היא נס, ציוני הוא קדוש"
"אז אולי תבין, תפנים ותספוג ותעריך"
"אה, ואנטי ציוני הוא אחד שלא מאמין שמדינת ישראל היא ראשית צמיחת גאולתינו. לא צבא לא מיסים ולא בטיח."

כל הציטוטים הנ"ל מעידים בעיני על צרות ראיה. על פניה לסיסמאות ולא למחשבה עמוקה ומקיפה.
אני לא חושב שמהתגובה הקצרצרה שהבאתי למעלה אתה יכול ללמוד מה הן דעותי. לכן הייתי נזהר לצאת בהכרזות אישיות.

ללא ספק תנועת הציונות הביאה אותנו למקום ולמצב שבו אנו נמצאים, אבל מכאן ועד לקדש את כל מה שהשורש צ.י.נ. חבוי בו - הדרך ארוכה.
כפי שאני לא ממהר לקדש את צה"ל בצורה אבסולוטית (וכן, שירתתי בצבא), כפי שאני לא ממהר לקדש את כל מוסדות המדינה בצורה גורפת (וכן, אני משלם מיסים, משתמש בשירותי המדינה ותורם להם במידה הנדרשת), כך אינני מרכין את הראש ואומר קדוש על כל דבר שמריח מציונות.

אגב, תמהני, החילוני הממוצע (שמגדיר את עצמו כציוני מן הסתם) מחשיב את ארץ ישראל כראשית צמיחת גאולתינו?
האם מי שמשתמט מהצבא הוא אוטומטית "אנטי ציוני" ואינו רואה בארץ ישראל כראשית הגאולה?
האם מי שמעלים מס, נחשב מיידית כופר בקיום המדינה?

במילים פשוטות וקצרות: You are walking on a thin line, my friend

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
Pinky: Ha ha ha ha, Troz!
Brain: What is troz?
Pinky: Why that's Zort in a mirror. Huh huh, Troz!

חזרה לפורום
ישן 18-05-2008, 14:57
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי A_Netanel שמתחילה ב "ראשית אתה לא מאכזב אותי...."

מחזק!

לפי הרב קוק הציונות היא לא יותר מאחת מ- 4 הרוחות (ציונות היא הרוח "הלאומי") שעל מנת להגיע ערכים טובים (להחזיר עטרה ליושנה) צריך לאחד את 4 הרוחות (הרוח האלוקי, המוסרי, האמוני והלאומי)

ז"א שערך הלאומיות יש בה את עניין השימור והפיתוח - אבל לא יתר על המידה. הוא מסביר שעקב התנאים הקשים בגולה - מצורך בשימור הערכים (4 הרוחות), כל ערך התבלט בצורה אחרת - אלוקות - חסידות, מוסריות - תנועות הומאניות למינהם, ולבסוף הלאומיות - הציונות.

הבעייה שההגעה לארץ הביאה איתה את הערכים האלה בצורה נפרדת - ולכן גם הפילוג הגדול.

ז"א שהפיתרון, כמו שאמרת, הוא לא לקדש יותר די את הציונות ולהעלות אותה על כל ערך אחר, אלא לשמור במינון נכון ולאחד את כל 4 הערכים כדי להגיע להיות לעם ישראל ערכי ומאוחד.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

חזרה לפורום
ישן 16-05-2008, 13:25
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "מכירים את הרב אמנון יצחק?"

אני אתייחס לאתר שופר ולסגנון שלו להחזרה בתשובה באופן כללי ולא לאמנון יצחק באופן פרטי כי אני יודע שזה לא מקובל פה בפורום.

כחילוני יש לי לא מעט בעיות עם הסגנון הזה של החזרה בתשובה, אני לא פוסל לחלוטין אפשרויות אחרות, אבל הדרך הזאת היא בעייתית מאוד.

נתחיל דווקא עם דוגמא חיובית שכן מראה את הצד היפה - אני מכיר סיפור על בחור שיש לו פיגור שיכלי מסויים, באזור שהוא גר בו הוא נפגע מאוד מצורת ההתייחסות אליו - גם מהסביבה וגם מצד המשפחה. משום מקום הוא לא קיבל את התמיכה שנדרשת לבן אדם עם מוגבלויות.
אחד השכנים שלו החליט לקחת אותו תחת חסותו, התחיל לקחת אותו לבית כנסת ולאט לאט זה הפך להליך של חזרה בתשובה - פעם ראשונה בחיים (ואני מדבר על בחור בגיל ה20) הייתה לו מסגרת והוא קיבל ייחס טוב מאנשים ונמצא לו משהו שיעסיק אותו.

אני יכול לחשוב על עוד מקרים כאלו, שהחזרה בתשובה מצילה את הבן אדם ולפעמים זאת ההזדמנות האחרונה שלו לפני שהוא מדרדר סופית.

לעומת זאת יש סוג אחר של החזרה בתשובה - כזאת שפועלת תוך הצגת איומים והפחדות שנועדו לגרום לבן אדם להאמין מתוך פחד ולא מתוך אהבה או הבנה אמיתית. הרבה פעמים זה מזכיר את השיטות לגרום לאנשים לקנות יחידות נופש - ליצור עליהם לחץ אדיר, להרוס אותם נפשית ואז לחבק אותם.

בנוסף לזה יש את העיניין של השקרים - להציג כאילו עובדות מדעיות שמוכיחות טענות - "עובדות" שכל מי שמבין מעט בנושא יודע שהם מוטעות מהיסוד. המצאת סיפורים וציטוטים (מי לא מכיר את הסיפור על אינשטיין שאמר למורה שלו, שלא האמין באלוהים כי לא רואים אותו, שאין לו שכל כי לא רואים אותו?) וכל דרך אחרת שמיועדת לשכנע אנשים - שמה לעשות, לא היו התלמידים המצטיינים בכיתה (אני משתמש במילים עדינות) ולכן קל לשכנע אותם בעובדות מופרחות.

לעומת זאת, בתור דוגמא הפוכה, היה לי מרצה לפיסיקה שלא ניסה אפילו פעם אחת לטעון שיש סתירה בין התורה שהוא מאמין בא להוכחות המדעיות שהתגלו, כל פעם שנושא הדת היה עולה בשיעור הוא היה מדבר עם כל כך הרבה אהבה ובצורה כל כך תמימה ותהורה - שלאף אחד לא היה ספק שהוא לא מנסה לעשות שום שטיפת מוח. בחנוכה כשהוא שאל בהפסקה מי בא להדליק איתו נרות כיתה שלמה קמה ובאה איתו (מחזה שונה לראות מרצה הולך במסדרון וכיתה שלה הולכת איתו) רק כי הייתה לנו הערכה אמיתית אליו וידענו שזה חשוב לו (לכל הציניקנים - על מרצה אחר הייתי אומר שכולם רצו שהוא יתחשב בציון שלהם - אבל המרצה הזה ידוע בכך שהוא תמיד נותן את הציון ההוגן - לא משנה אם זה סטודנט שרב איתו כל השנה או סטודנט שהיה לוקח איתו טרמפ הביתה כל שבוע או אפילו אכל אצלו ארוחת ערב).

כחילוני, ההחזרה בתשובה שניעשת בדרכים ברוטליות ושקריות רק מרחיקות מהדת (ויש רבים כמוני) שאני שומע מישהו שמזלזל בי, משקר ומאיים הרבה יותר קל לי לטעון שכל מה שהוא אומר זה שטויות, וזה רק טיבעי שאני רק אשאף לעשות בידיוק ההפך. לעומת זאת כאשר דברים ניעשים בדרך ארץ, בצורה מכובדת ויפה - אז קל יותר להתייחס ברצינות ולהקשיב ולהאמין.

חזרה לפורום
ישן 16-05-2008, 14:50
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני אתייחס לאתר שופר ולסגנון..."

תראה, מצד אחד שאתה רואה אנשים שנכנעים לכאורה לפחד שהמחזיר בתשובה מטיל עליהם - ומסכימים לחזור בתשובה בגלל זה - אתה יכול לקרוא לזה ניצול תמימותם או טיפשותם..תחליט אתה.

מצד שני - אם אותם אנשים נכנעים לשיטה כזאת - זה יכול להיות בכל דבר, ולפעמים גם בדברים רעים כגון אלימות, סמים וכדו'.. אז אתה אומר - אם כבר אנשים כאלה דרכם כזאת - אז שילכו דווקא לדת ולא לדברים אחרים..(הרי אף אחד לא מאיים עליהם פיזית אלא אומרים להם שהם יקבלו עונש מהשמים אם לא יחזרו מדרכם הרעים..)

אף אחד לא תומך בשיטה כזאת - אני חושב שאתה צודק שזה עובד בעיקר על כסילים וכדו'- הרי אדם בר דעת יסלק את המטומטם שחוזה לו רע ולא יקשיב לו.

לפועלי מחזירי התשובה יש מטרה ברורה אחת - להחזיר כמה שיותר טועים לקרב ישראל -הם פועלים באופן שונה לגבי כל אדם (הרי מי בא להרצאות של הרב אנון יצחק? רמז: לא זוכי פרס נובל לפיזיקה..)זה בערך כמו לשווק את הדת בדרכים שונות..בדיוק כמו שאמרת.. להגיד לך אם זה טוב או לא? לא יודע..

דרך אגב, מי אר לך שהסיפור עם איינשטיין אינו נכון? יש לך הוכחה? או שזה שלא ראית עדות לדבר מוכיח לך כי אינו קיים?.. לידיעתך ראיתי תוכנית שעסקה בעובדה שאיינשטיין עבד על להוכיח מתמטית את קיומו של אלוהים... (ערוץ 8 אם אני לא טועה..)
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 16-05-2008 בשעה 14:54.
חזרה לפורום
ישן 18-05-2008, 20:57
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "תראה, מצד אחד שאתה רואה אנשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
תראה, מצד אחד שאתה רואה אנשים שנכנעים לכאורה לפחד שהמחזיר בתשובה מטיל עליהם - ומסכימים לחזור בתשובה בגלל זה - אתה יכול לקרוא לזה ניצול תמימותם או טיפשותם..תחליט אתה.

מצד שני - אם אותם אנשים נכנעים לשיטה כזאת - זה יכול להיות בכל דבר, ולפעמים גם בדברים רעים כגון אלימות, סמים וכדו'.. אז אתה אומר - אם כבר אנשים כאלה דרכם כזאת - אז שילכו דווקא לדת ולא לדברים אחרים..(הרי אף אחד לא מאיים עליהם פיזית אלא אומרים להם שהם יקבלו עונש מהשמים אם לא יחזרו מדרכם הרעים..) לא הייתי ממהר לנחש שאם לא חזרה בתשובה הם היו מדרדרים לאלימות וסמים, יש הבדל גדול בין אדם שמושפע במהירות ועלול להדרד מכל דבר קטן (וכפי שכבר הבנת ממה שכתבתי למעלה, במקרים כאלו חזרה בתשובה יכולה להיות בהחלט פתרון מצויין) לבין אנשים שמפעילים עליהם לחץ נפשי גדול, תוך שימוש במניפולציות שיווקיות מעוררות מחלוקת - הדוגמא הכי טובה לזה זה הדוגמא שהבאתי בקשר למכירת יחידות נופש, אנשי נורמאלים לחלוטין עם רמת השכלה סבירה לחלוטין שמפעילים עליהם לחץ אדיר והם חותמים על חוזה שאחר כך הם מצטערים עליו שנים.

אף אחד לא תומך בשיטה כזאת - אני חושב שאתה צודק שזה עובד בעיקר על כסילים וכדו'- הרי אדם בר דעת יסלק את המטומטם שחוזה לו רע ולא יקשיב לו.

לפועלי מחזירי התשובה יש מטרה ברורה אחת - להחזיר כמה שיותר טועים לקרב ישראל -הם פועלים באופן שונה לגבי כל אדם (הרי מי בא להרצאות של הרב אנון יצחק? רמז: לא זוכי פרס נובל לפיזיקה..)זה בערך כמו לשווק את הדת בדרכים שונות..בדיוק כמו שאמרת.. להגיד לך אם זה טוב או לא? לא יודע.. ברור לי מה המטרה של מחזירים בתשובה - ולכן אני טוען שהנזק שהם גורמים גדול בהרבה מהתועלת, יכול להיות שהם מחזירים אחוז מסויים של אנשים בתשובה, אבל הם גם גורמים להרבה יותר אנשים להרגיש סלידה מהדת, להרבה מאוד אנשים המושג "החזרה בתשובה" מעלה אסוציאציות של כפייה, שטיפת מוח והסתה.

דרך אגב, מי אר לך שהסיפור עם איינשטיין אינו נכון? יש לך הוכחה? או שזה שלא ראית עדות לדבר מוכיח לך כי אינו קיים?.. לידיעתך ראיתי תוכנית שעסקה בעובדה שאיינשטיין עבד על להוכיח מתמטית את קיומו של אלוהים... (ערוץ 8 אם אני לא טועה..)

אפשר לפתוח אשכול שלם על אינשטיין ויהדות, נקצר את זה כי אני לא חושב שזה כל כך קשור לדיון:

א. אינשטיין אדם מיוחד מאוד, כשזה נוגע לדת גם למתנגדים וגם למאמינים יש מספיק סימוכין לטענותיהם אם הם מעוניינים לצטט אותו. הנה דוגמא אחת דיי חדשה:
http://news.msn.co.il/news/WorldNew...80517094022.htm

ב. לא משנה אם אתה בוחר להאמין שאלברט אינשטיין היה מאמין או כופר, אם אתה לא מרוצה ממשהו שהוא אמר אתה תמיד יכול להגיד "הוא סך הכל פיסיקאי, זה לא הופך אותו לדמות הסמכותית שתקבע אם יש אלוהים או לא".

ג. קשה מאוד להוכיח שהציטוט על הסיפור של אינשטיין והמורה הוא לא נכון, מהסיבה הפשוטה שפרט לאתר שופר (וכל מי שהעתיק ממנו אחרי זה) אין שום איזכור למקרה הזה. דווקא מהאתר שהביא את הסיפור הייתי מצפה שיביא את המקור לציטוט (זה חייב היה להופיע בספר כל שהוא). לפי דעתי מקור הסיפור הוא בכלל סוג של עיברות של סיפור שהגיע מאימייל אנגלי, שמן הסתם מדבר בכלל על הנצרות (ואחרי זה עוד טוענים שאנחנו החילונים מתנהגים כמו גויים) על זה שאלברט אינשטיין הוכיח למרצה שלו, שהיה אתאיסט גמור וטען שאלוהים הוא רשע כי הוא המציא את הרוע, שאין חושך אלא מחסור באור, ואין קור אלא מחסור בחום, ולכן אין רוע אלא מחסור בטוב, ומי שלא מאמין באלוהים הוא בעצם זה שמביא את הרוע.
מיותר לציין שהסיפור מצוץ מהאצבע, הסיפור היה קיים הרבה לפני שהוא הודבק לאלברט אינשטיין, מורים נוצרים היו מספרים אותו בבית הספר ואין שום מקור שמקשר את הציטוט לאלברט אינשטיין.

בניגוד לשופר אני כן אביא מקור למה שכתבתי, אפשר להתייחס לאתר הזה ברצינות (אני אישית מאוד אוהב אותו, יש בו הרבה מאוד סיפורים מעניינים) אפשר לא, העיקר הוא להראות שזה לא משהו שהמצאתי מהראש:
http://www.snopes.com/religion/einstein.asp

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:47

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר