לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-06-2008, 20:41
צלמית המשתמש של q_man
  q_man q_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי netaneldj שמתחילה ב "זה לא מחייב גזענות. לא היית..."

אם הבת שלך מביאה הביתה מישהו שחור ואתה מביע סלידה ממנו רק בגלל שהוא שחור אז אתה גזען
אם היא מביאה הביתה מישהו שחור שהוא גם עבריין\נרקומן\מובטל ואתה מביע סלידה ממנו בגלל שהוא עבריין\נרקומן\מובטל אז אתה לא
אתה יכול לקשר את המאפיינים אלה עם שחורים אבל זה לא יהיה נכון.. לא ב-100% זה בטוח.

לא הייתי רוצה שהבת שלי תתחתן עם האנשים שציינת בגלל שהמאפיינים שלהם כביכול מעידים על תכונות אופי שלא הייתי רוצה קשר אליהן (חוץ מהנמוך שבכלל לא קשור). אבל אם היא תביא את הבנאדם הביתה ואני אכיר אותו ויראה שלמרות ה"חיסרון" הזה שלו הוא בנאדם סבבה ולא אדיוט למה שתהיה לי התנגדות?
מה אכפת לי לקבל למשפחה גמד שמן או חסר השכלה אם הוא אחלה של בנאדם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-06-2008, 10:07
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "גזענות נוסח ישראל: לא לחתונה עם אתיופים."

אין שום טעם להשוות את מדינת ישראל לארצות אחרות בתקופת שנות ה-50 מהסיבה הפשוטה שבתקופה הזאת עולים מאיתיופיה לא היו נפוצים בכלל בין שאר העולים. מה גם שישראל היא מדינה קטנה ולאורך התקופה הקצרה שהיא קיימת, היא קלטה המוני אנשים ממקומות שונים בעולים, שהדבר היחידי המשותף להם הוא הלאום והציונות (וגם זה בסימן שאלה). ואי אפשר לומר את זה על שאר העולם.

זה שהמדינה שלנו מתקדמת, לא נוגד את העובדה שלאור הקידום יש פה גם חלק ממש גדול מהעם שהוא שמרני, זה בשום אופן לא מייצג את כל העם.
זאת עלייה שהגיעה לארץ בצורה משמעותית רק לפני שניים- שלושה עשורים, וכמו עם כל עליה אחרת, נוצרה פה התנגשות בין תרבויות שונות לגמרי, הדור אפילו לא הספיק להתחלף.
אני מאמינה שבעוד חמישים שנה, המצב יהיה הרבה יותר טוב בצורה משמעותית, וזה רק ילך וישתפר.

ישן 11-06-2008, 10:15
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אין שום טעם להשוות את מדינת..."

SEO,שמחתי לקרוא את תשובתך,שאני רואה כתירוץ אולי למה אנחנו כאלה,אבל הכוונה בשנות ה-50 הוא היחס לאחר תקומת המדינה ועד היום לא כהשוואה לזמן ההכירות שלנו מול העדה האתיופית.

ונחמד לראות שאת מצפה שבעוד 50 שנה ישתפר היחס,ושזה אומר פשוט מאוד שכיום ההתקדמות החברתית של המדינה היא שאין התקדמות חברתית.

התנגשות תרבותית,זה משפט לא אמין כל כך,היא מושמעת לרוב על ידי כאלה שמאמינים בגזענות (אינני מתכוון אליך חס וחלילה) היא נועדה להרחיק כל דבר זר מהקיום העצמי.

שמרנות? זה כיסוי ת*ת לדחייה.

ושוב אינני מכליל את כל עם ישראל בכך,הנני טוען שמספיק והיו מספר אחוזים רעים להשפיע על הצד החיובי.
ישן 12-06-2008, 19:46
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי cookoorookie שמתחילה ב "מעניין מה היו התשובות אם הסקר היה הפוך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cookoorookie
כמה אחוזים מבין האתיופים או הרוסים היו רוצים להתחתן עם ישראלי?
אני מניחה שאחוזי ההתנגדות בסקר כזה יהיו פחותים, אבל עדיין בטוחה שהם יהיו קיימים.

בין אתיופי לישראלי יש הבדל עצום יותר מאשר בין רוסי לישראלי-הצבע.אין מה לעשות,אם אין לאדם עיוורון צבעים,הוא אף פעם לא יתבלבל בין אתיופי לישראלי אחר.זהו הבדל משמעותי,לא ניתן להתעלמות.
אני:יהודי "רוסי",לא רוצה להיתחתן עם בחורה אתיופית.
למה?כי הן רעות?בספק.לא יודעות לבשל?טיפשי.צבע עור?כן,לא מעוניין.יש גם כאלה שלא יתעניינו בי ויגידו,שאני לבן,כמו שמנת.מעליב?בעיה שלי.
יש עוד עיניין,וזוהי התרבות.עדיף מישהו יותר קרוב מבחינה מנטאלית.
אדם מחפש את מה שקרוב לו,מה שמובן לו יותר.

בחיי יום יום הכל פשוט יותר,כמובן.יש הבדל בין בעל\אישה אתיופיים לחברים אתיופיים.

אי אפשר לסמוך על סקרים כאלה,ללא הפעלת שיקול דעת.

ישן 12-06-2008, 19:37
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "לא גזענות ולא נעליים. מעניין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Scattered mind
לא גזענות ולא נעליים. מעניין מי פה ניסה להעביר חצי שעה באוטובוס כשעלתה אליו חבורה של אתיופים והתיישבה לידו

האמת היא,שחבורה של אתיופים באוטובוס זה דבר נורא,במיוחד בבוקר,כאשר אתה עושה ניסיון נואש לישון עוד 15 דקות.
השפה,הקולות,זה לא כל כך נעים.
אצל סבתות דוברות רוסית יש תופעה דומה,לשבת ליד הנהג,ולדבר בקול רם בשפה שמאד לא נעימה לאוזן לנהג ישראלי,במיוחד כאשר הוא גם ככה מעוצבן.
יש לנו בעיות בתוך חברה,יש קסנופוביה,יש דעות קדומות,יש קצת אנטישמיות.(מהצד היהודי.)
אין מה לעשות,אנחנו מגעילים,שוביניסטים וגזעניים.(מילה שלאט לאט מאבדת מערכה מרב השחיקה עקב שימוש לא מבוקר) גופה של מדינת ישראל דומה לגופו של נער עם התפרצויות זעם על רקע חוסר יציבות הורמונאלית-עם הזמן רב התופעות אמורות לעבור.כרגע אנחנו חברה לא אחידה,מכאן הרבה בעיות.
וכמובן אסור לשכוח חינוך אלמנטרי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:25

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר