לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2008, 21:34
  מלפפון חמוץ מלפפון חמוץ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.08
התלבטות קשה

שלום אני חדש פה אני בן 20 ויש לי התלבטות גדולה מאוד
אז ככה, קיבלתי פטור משירות צבאי, בשל בעיה רפואית, שהצבא לא מוכן לקחת אחריות עליה במסגרת שירות רגיל.אני בכל זאת מעוניין לעשות שירות למדינה (התנדבות לצבא או שירות לאומי), גם בגלל שזה חשוב, וגם, מה לעשות, זאת שורה חשובה בקורות חיים. כרגע אני עובד בחברת הייטק שלושה ימים בשבוע, ומרוויח כמעט 5.
העניין הוא שהתחלתי את ההתהליך של ההתנדבות לצבא רק עכשיו, והסבירו לי שזה עניין של חצי שנה מינימום, וגם לא בטוח שיאשרו.
אלה האפשרויות שלי:
א. לעשות שירות לאומי בשנה הקרובה.
ב. להמשיך את התהליך בצבא, לקוות לטוב, ולהמשיך לעבוד בנתיים, ולקחת סיכון שלא יאשרו לי התנדבות בצבא (ובעצם לקחת סיכון על לאבד עוד שנה, כי אני רוצה ללכת ללמוד (פסיכומטרי כבר עשיתי)).
ג. להמשיך לעבוד עד סוף שנה הבאה, להירשם לאוניברסיטה, ולהתחיל ללמוד שנה אח"כ.
תודה על עצתכם
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-07-2008, 23:13
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מלפפון חמוץ שמתחילה ב "התלבטות קשה"

אופציה ג' לא שוללת את אופציה ב' - אם לא נרשמת כבר לשנת הלימודים הקרובה, מועד ההרשמה הרגיל לשנה הבאה יהיה בערך בפברואר-מרץ 2009. כלומר יש לך קרוב לחצי שנה לקבל תשובה מהצבא ועדיין להספיק להירשם ללימודים אם תחליט שלא ללכת על שירות לאומי. כמו כן, למעט תשלום דמי-הרישום לא תפסיד הרבה גם אם כן תירשם מראש, מה גם שלמעט במקצועות הכי מבוקשים, מועדי ההרשמה נגררים לעיתים לתוך האביב-והקיץ.
אם תחליט על שירות לאומי לאחר קבלת תשובה שלילית מהצבא, עדייין תהיה תחת חגורתך עוד כחצי שנה+ של עבודה בה חסכת קצת כסף.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 30-07-2008, 00:17
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מלפפון חמוץ שמתחילה ב "התלבטות קשה"

שני טיפים מנסיון משפחתי:
* הרבה פעמים הם לא מאשרים כי הם רוצים לראות אם אתה באמת רוצה את זה, ואם תערער על ההחלטה השלילית שלהם - היא תתהפך.
* אם אתה הולך לעשות שירות לאומי כדאי מאוד שתתחיל לפני גיל 21, כי אחרת לא תהיה זכאי למענק שחרור.

בהצלחה!

עריכה: ועוד משהו - אם שוחררת כי הצבא החליט על זה, זה לא מעיד על שום פגם בך שיכול להפריע בעבודה בהייטק. תראה, אם היית מנסה להיות טייס ולהסתיר מהם את העובדה ששוחררת מהצבא בגלל (לשם דוגמא) עיוורון, זה היה קצת בעייתי. אבל אם הסיבה לשחרורך לא קשורה לעבודה בהייטק (ואני מבינה שלא, כי אתה כבר עוסק בזה) - אין שום בעיה. פשוט תסביר בראיון ששוחררת מהצבא בגלל XYZ.
אני בטוחה שיראה יותר טוב בקו"ח אם תתנדב לצבא/שר"ל, אבל אם זה יהווה בעיה (למשל הצבא יסרב, והפרוצדורה הארוכה תמנע ממך להתנדב לשירות הלאומי) - אני משוכנעת שזה לא יהיה נקודה לרעתך בשום ראיון עבודה.

נערך לאחרונה ע"י שחף דרור בתאריך 30-07-2008 בשעה 00:23.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:32

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר