לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2008, 16:59
  yossi144 yossi144 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Unknown Agent שמתחילה ב "מהם לדעתכם הסיבות להשתמטות ההמונית מצה''ל?"

אם אתה בעל אינטלגנציה סבירה, מסיבה זו או אחרת לא משרת בקרבי, ולא התקבלת ליחידה ליחידה טכנולוגית/מחקר מודיעיני - סביר להניח שתעסוק במשהו מאוד מנוון ופקידותי ושתרוויח מעט מאוד מהשירות שלך. אני חושב שמעט מאוד מתגייסים "בשביל המדינה". בוודאי שזו הסיבה על הנייר, אבל אנשים מתגייסים כי שירות זו חוויה חיובית ומבגרת, כי יש טאבו חברתי מסויים נגד השתמטות וכי זו הזדמנות לעשות משהו שונה מהאזרחות, סתם מכוח אינרציה (כולם מתגייסים) וכו'. מי שמתגייס לקרבי או לתלפיות/שחקים הרוויח, אבל יש רוב מאוד גדול של ג'ובניקים שתורמים מעט מאוד ונמצאים במצב של תסכול תמידי. לצה"ל חסר כוח אדם במקומות מסויימים - חסרים לו חיילים קרביים, חסרים לו עתודאים, חסרים לו חימושניקים. אבל מי שמשתמט בצה"ל בין כה וכה ישרת בתפקיד אידיוטי שאם צה"ל היה גוף נורמלי שיכול גם לפטר אנשים, הוא לא היה מחזיק אותו בין כה וכה. עצוב, אבל סביר שאותו משתמט יתרום יותר למדינה אם ילך לעשות תואר. אני מכיר אנשים מאוד מוכשרים שמה לעשות והם אסמתטיים, נפלו מהדברים האיכותיים באמת והגיעו לתת תמיכה טכנית בוורד 3 שנים או לעשות משהו פקידותי משעמם אחר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-07-2008, 00:03
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי לא ורוד אבל פנתר שמתחילה ב "כאחד שהולך להתגייס עוד שנה..."

יש לי גם כמה חברים שאמרו את ה"סיבות" שאתה ציינת.
ואני חושב שזה עצוב קודם בשבילם ורק אח"כ למדינה.
שיראו איזה אנשים הם יצאו, זה אומר משהו עליהם, תמיד חושבים על עצמם, כל הזמן "אני אני אני".
לתרום בשביל משהו חשוב? למה להם? קודם שילכו למסיבות ושיחיו כמו פראזיטים על חשבון הפראיירים שמתים בשבילם כל יום.
הרי בסופו של דבר אנחנו (אלה שמתגיסים) יכולים להביא כמה תירוצים שבעולם, ואנחנו יכולים לשקר לעצמנו אבל אנחנו אולי באמת פראיירים, שעושים את העבודה המלוכלכת בשביל אחרים.
אני חושב שבעיית ההשתמטות היא בסה"כ עוד אחת מתופעות הישראלי המכוער שלא אכפת לו מכלום חוץ מעצמו. במדינות אחרות בהן הגיוס חובה אתם לא תשמעו על השתמטות בסדר גודל שכזה.

נ.ב

אני רואה שהמנהלים נהיו די עצבניים פה, אז אני נמנע מלהכניס פה כל מיני הערות פוליטיות.
זזתי לפרוק את הכעסים שלי בפורום פוליטיקה.

נערך לאחרונה ע"י hwarang בתאריך 28-07-2008 בשעה 00:05.
ישן 29-07-2008, 03:21
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Unknown Agent שמתחילה ב "מהם לדעתכם הסיבות להשתמטות ההמונית מצה''ל?"

ברצוני להגיב לכל אלה אשר מאשימים את הממשלה ברמות ההשתמטות.
האמירה הזו מטרידה אותי מכיוון, שרוב הנוער לא יודע מהי ממשלה. כמו כן, הם לא ממש יודעים מה מתחולל בממשלה. לכן אני חושב שזה רק תירוץ. המשתמט המצוי אומר לעצמו: "שמעתי שהממשלה מושחתת... נפיל את כל האשמה עליה".

להשתמטות המון גורמים, ואני אתייחס לשני הגורמים המשמעותיים ביותר (בעיני לפחות): חינוך לקוי והסביבה שבה התפתח המלש"ב.

הסגל בבתי הספר עסוק במירוץ קבוע בחומר הלימוד (אני לא מאשים את הסגל הזוטר, אלא את ראשי משרד החינוך שיצרו מצב אבסורדי כזה). זה מונע מבתי הספר לעסוק בפעילות מורחבת כמו בחשיבות הגיוס. אני למדתי בבית ספר שהקפיד לבצע פעילויות כאלה, לכן אחוזי ההשתמטות אצלנו שואפים לאפס.

כאמור, ההשתמטות תלויה גם בסביבת ההתפתחות של הנוער. למשל סטטיסטיקות מוכיחות שלתושבי הפריפריה יש פחות מוטיבציה להתגייס לצה"ל, על אחת כמה וכמה להתגייס לקרבי. אני נאלץ שוב להאשים את משרד החינוך- רמת החינוך בפריפריה היא מתחת לכל דמיון.
גם למשפחה ולחברים יש השפעה לא מבוטלת על המוטיבציה לגיוס. למשל חייל בשירות משמעותי יעדיף להעביר חוויות מהצבא עם אנשים שחושבים כמוהו, ואילו משתמט יעדיף להריץ צחוקים על איומי ההתאבדות שלו אצל הקב"ן רק עם חבריו המשתמטים- לעיתים רחוקות תמצאו חייל קרבי ומשתמט שמחליפים חוויות כאלה.
ישן 29-07-2008, 10:01
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "ברצוני להגיב לכל אלה אשר..."

אני מצטט כרגע מהזיכרון, אבל לפי הנתונים שאני זוכר בפריפריה יש אחוזי גיוס נמוכים יותר, אבל מתוך המתגייסים יש יותר כאלה שהולכים לקרבי.

למה?

אחוזי גיוס נמוכים - רמת החיים בפריפריה היא לא משהו (לא להתנפל - גם אני גדלתי בפריפריה), ויש סיכוי יותר גבוה "להנות" מנתונים אישיים נמוכים שהצבא בעצמו לא רצה, או ממצב כלכלי גרוע שמעודד נשירה מהצבא לטובת עבודה.

מוטיבציה ללכת לקרבי - אם במרכז "בסיס פתוח" הוא משהו נחמד כמו הקריה או צריפין, בסיסים פתוחים בפריפריה ממוקמים בחורים נידחים יחסית שדורשים טירטורים בתחבורה הציבורית, מלאים בערסים ובסוף היום אתה חוזר לחור שאתה גר בו וממילא אין לך מה לעשות שם. עבור צעירים מהפריפריה שירות קרבי מהווה לא פעם אמצעי המילוט הטוב ביותר מהפריפריה עצמה.

ישן 29-07-2008, 10:11
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06

אחוזי הלא-מגוייסים הרגילים נשארו די אותו דבר לאורך השנים - בעלי נתונים נמוכים, עבר פלילי או בעיות רפואיות היו ונותרו בערך באותו ההיקף (כ-5% - 7% מכל מחזור גיוס) מתוכם, משתמטי ה"לא בא לי, לא מתאים לי הממשלה אשמה" הם קבוצה זעירה מאוד, זניחה מבחינה סטטיסטית.

הזינוק הגדול בלא-מתגייסים הוא על רקע "תורתם אומנותם" - שום השמצות ושקרים על "הצפון תל אביבים המנותקים" (שבבתי הספר שלהם יש אחוזי גיוס נאים, קרוב ל90%) לא ישנו את הסטטיסטיקה שהפכה את ירושלים לאחת הערים המשתמטות ביותר.

הסטטיסטיקה הזו מבוססת בעיקר על חרדים, אבל באופן מפתיע היא כוללת גם את כל מי שדחה את שירותו כדי ללמוד בישיבת הסדר - הפטור הוא אותו פטור. זה שההסדרניקים מתגייסים אחרי זה לא משנה מבחינה סטטיסטית את היעדרם ממחזור הגיוס של השנתון שלהם..

ובשנים האחרונות התרבו גם ישיבות ההסדר שמציעות שירות מקוצר בתנאי ועד עובדים תוך חזרה על השקר המוזר לפיו מי שמשרת 16 חודשים בעצם תורם יותר ממי שמשרת 36, והסתתרות מאחורי כ10% שנושרים ממסלול ההסדר לטובת מסלולי פיקוד. באופן מפתיע, אחת משתי ישיבות ה"שילוב" הבודדות, שהציעו שירות מלא של 36 חודשים + הזמן המלא של "למידת תורה למען עם ישראל" נסגרה עקב חוסר ביקוש... אבל זה כבר סיפור אחר לגמרי.

ישן 29-07-2008, 11:16
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06

למה יש השתמטות?

כל אחד והסיבות שלו.
אני לא מאשים את ההורים, כי בתור נער בן 18 אני חושב לבד ומחליט את ההחלטות שלי, ההורים שלי מעולם לא חינכו אותי להיות ציוני ( או להפך ), הקיבוץ מעולם לא חינך אותי ישירות לאהבת המולדת, ומה שכן עשו ממש לא היה משפיע עלי אם היו לי דברים אחרים בראש.
אז למה אני כל כך כזה? אפילו אני לא יודע.

בשורה התחתונה אנחנו חיים בעולם אחר עם המון פיתויים, בתור מסיים י"ב שמסתכל עכשיו על האפשרויות שלו בחיים, אין דבר שיותר 'תקוע' לך ומפחיד משלוש שנים צבא, ויש אנשים שבוחרים בדרך הקלה ובורחים מהפחד הזה.

חבר שלי למשל נכנס לפניקה בסוף השנה שהוא יכשל בחיים ושלא יהיה לו מספיק זמן ללמוד ולהתחיל לעבוד,

זה היה לא קל להראות לו את המציאות שיהיה לו מספיק זמן להכל, אבל בסוף הוא הבין.

זאת רק סיבה אחת מתוך מאות..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:50

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר