לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2008, 19:39
  DumpJokes DumpJokes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DumpJokes שמתחילה ב "מועניין במצלמה חדשה למתחיל"

אני לא בדיוק מוצא כפתור עריכה אז אני פשוט מוסיף תגובה מצטער מראש אם יש ולא שמתי לב
---------------------------
אני רוצה להוסיף שאני נורא מעוניין בצילום תמונות בחוץ ובפנים בחשכה, ובקומות לקויי תאורה, לכן אני מעוניין בעדשה בעלת ערך מצמצם נמוך. עכשיו ראיתי את שתי העדשות הבאות (שהן בעלות ערך צמצם נמוך):
http://www.cameramia.co.il/ViewProduct.asp?ID=346
http://www.cameramia.co.il/ViewProduct.asp?ID=347
עכשיו ממה שאני רואה, ההבדל היחיד בנתונים הוא ההפרש בערך הצמצם ושבאחד מהם הוא 1.4D ואחד הוא 1.8D עכשיו ההפרש של המחירים הוא עצום והוא מתסכם ב791 ש"ח! איך זה יכול להיות? יכול להיות שיש הבדלים שהם כן טכנים חוץ מזה? וההבדל בערכי הצמצמים הללו כל כך משמעותי לעומת המחיר?
עכשיו אני רוצה לשאול איזה תמונות בדיוק אני יכול להפיק מהם באיכות טובה? כי אני לא יודע אם זאת העדשה היחידה שאני צריך בנתיים או אם אני צריך עוד אחת.
האמת שחשבתי פשוט לקנות את הD80 עם הקיט של ה18-135 ולקנות בנוסף את העדשה : Nikon AF Nikkor 50mm f/1.8, לצילומי לילה, מטווח יחסית קרוב אבל לא מקרו. העדשה שתבוא עם המצלמה בקיט תשמש אותי בכללי לכל מיני תנאים במשך היום והעדשה השניה בעלת ערך הצמצם כf/1.8D תשמש אותי למקומות שהתאורה שמה חלשה במיוחד ואף חשוך.
אז השאלה הכי גדולה שלי, האם שקלתי נכון את קניית המצלמה, ואת העדשות שאני צריך בשבילה?
מצטער על העריכה הארוכה מאוד שלי, אשמח לעזרתכם
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-08-2008, 01:22
  DumpJokes DumpJokes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי yitzy שמתחילה ב "לדעתי הD80+18-135+50 1.8 תהיה..."

אני נורא שמח שהגבת לי , עכשיו אני מבין שבגלל שאני מתחיל לא יפריע לי להשתמש בעדשה הפשוטה הזאת וגם משיקולים כספיים, כשאני יותר יבין את התחום אני יקנה עדשות מתקדמות יותר
עכשיו אני רוצה לשאול ולהבין אם קנית שתי העדשות האלו יעזרו לי במטרה הזאת:
העדשה של ב18-135 שהיא רחבת זוית תעזור לי לצלם תמונות כלליות יחסית טובות באור יום למטרות שונות, במצבים שונים. והעדשה השניה עם הצמצם המהיר תאפשר לי לתפוס תמונות בתנאיי תאורה חשוכים ממרחקים סבירים? אגב העדשה עם הצמצם 1.8 מתאימה לטפיסת תמונות תנועה בחשיכה? של אנשים הולכים וכדו'?
וכשאלת סיכום, בשבילי כמתחיל לתקציב שלי שני העדשות האלו בעצם ישלימו אחת את השניה בשבילי, בשביל תמונות כלליות באור יום ובלילה?
בנתיים אין לי כל כוונה לצלם תמונות מקרו, כשיהיה אני אשקיע בעדשת מקרו
ותודה רבה למגיבים, שוב
ישן 10-08-2008, 01:31
צלמית המשתמש של yitzy
  משתמש זכר yitzy yitzy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי DumpJokes שמתחילה ב "אני נורא שמח שהגבת לי :),..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי roni_nak
אני נורא שמח שהגבת לי , עכשיו אני מבין שבגלל שאני מתחיל לא יפריע לי להשתמש בעדשה הפשוטה הזאת וגם משיקולים כספיים, כשאני יותר יבין את התחום אני יקנה עדשות מתקדמות יותר
עכשיו אני רוצה לשאול ולהבין אם קנית שתי העדשות האלו יעזרו לי במטרה הזאת:
העדשה של ב18-135 שהיא רחבת זוית תעזור לי לצלם תמונות כלליות יחסית טובות באור יום למטרות שונות, במצבים שונים. והעדשה השניה עם הצמצם המהיר תאפשר לי לתפוס תמונות בתנאיי תאורה חשוכים ממרחקים סבירים?
אכן, אני רואה הבנת את העסק...
אגב העדשה עם הצמצם 1.8 מתאימה לטפיסת תמונות תנועה בחשיכה? של אנשים הולכים וכדו'?
היא גם תתאים - בתוספת חצובה כמובן.
במקרה הזה היתרון של הצמצם הפתוח לא יבוא לידי ביטוי (הרי כל היתרון שלו זה שיכנס יותר אור ויתאפשר מהירות תריס יותר גבוהה - וימנע טשטוש. [כמובן יש לו גם יתרון של עומק שדה נמוך]..)

וכשאלת סיכום, בשבילי כמתחיל לתקציב שלי שני העדשות האלו בעצם ישלימו אחת את השניה בשבילי, בשביל תמונות כלליות באור יום ובלילה? בהחלט
בנתיים אין לי כל כוונה לצלם תמונות מקרו, כשיהיה אני אשקיע בעדשת מקרו
ותודה רבה למגיבים, שוב

התשובות שלי באדום..

הגלריה שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:22

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר