לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הדרבי החיפאי חוזר! בוא לעשות מזה כסף חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > ספורט
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-08-2008, 19:15
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "מה מסריח בריצה עבור..."

מה לא כשיר בזה? שזה יכול לגמור קריירה שלו, וזה בשביל כסף.
היו את אותן טענות כשרונאלדו שיחק בזמנו במונדיאל, למרות שהוא לא עמד בלחץ.

הריצה בגמר מדהימה, ואני מוכן להתערב שהיו הרבה סמים מעורבים בעניין. מה שראינו שם היה לא אנושי.
לשבור שיא עולמי בארבע מאיות שניה זה לא נתפס, ולו היה ממשיך בכח הכח עד קו הסיום, השיא היה נשבר
ב-6-7 מאיות השניה. בהתחשב בעובדה שבכל פעם שמגלחים מאית שניה מהשיא עולות חשדות של שימוש
בסמים, שיפור כל כך משמעותי הוא ללא ספק תוצר של סם שלא מתגלה עדיין בבדיקות.
שמע, שיבושם להם. זה נראה טוב לצופים, שפשוט יאשרו שימוש כזה בחומרים כימיים ונראה אילו מפלצות
יצמחו בספורט העולמי.
חזרה לפורום
ישן 16-08-2008, 19:38
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "בלי שום בסיס? אתה לא יכול..."

אז מה תעשה?
כל ספורטאי ששובר שיא עולם בהפרש גדול ישר נעצור אותו ונאשים אותו בשימוש בסמים? אולי בכלל לא נאפשר שבירת שיאי עולם כי כל מי ששובר שיא עולם היום חייב להשתמש בסמים.
הכי פשוט, נחזור לאיך שהיה פעם, שרק חובבנים יכולים להתחרות באולימפיאדות...

לפי הגישה שלך, בוב בימון, מייקל ג'ונסון, סרגיי בובקה, מייק פאוול, קארל לואיס, האישם אל גרוז', ג'ונתן אדוארדס - כולם על סמים.
הרי כולם ניפצו את השיאים בהפרש גדול, אצל כולם (חוץ מקארל לואיס ובוב בימון) השיא עדיין עומד, ויותר מזה - אף אחד לא מתקרב אליהם.

תיקח לדוגמה את מייקל פלפס בשחייה, הבן אדם בגיל 15 היה שיאן עולם, הרי ברור לך שזה לא דבר נורמלי, וצריך להיות בן אדם מאוד מאוד כשרוני בשביל זה, למה שדבר מקביל לא יכול להתקיים באתלטיקה?
חזרה לפורום
ישן 16-08-2008, 19:49
צלמית המשתמש של Au79

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "אז מה תעשה? כל ספורטאי ששובר..."

תראה, קצת קשה לקחת את השחיה כדוגמה, בייחוד לאור העובדה שהשימוש בחליפות ספידו עושה שמות בשיאי הבריכה.
אפילו ישראלים שברו שיאים בעזרת החליפה והבריכה בסין עוצבה במיוחד כדי לאפשר תוצאות כאלו.

ואגב, כן, אני בפירוש אומר ששבירת שיאים בהפרשים כאלו הם עילה למשהו שהוא לא חוקי או עדיין לא חוקי, בטח
כשהמדובר הוא במקצים קצרים כמו 100 מטר, שכל שיפור שם הוא עצום ובלתי נתפס.
אין ממש מה לשפר בריצת 100 מטרים. הזינוק מהכן נתן שיפור של עשירית השניה בערך, השיפור המשמעותי היחיד
הוא בכמות הצעדים בשניה, וקשה להאמין שאפשר לשפר משהו מעבר למה שנעשה.
אם אתה זוכר, מוריס גרין (והמורשעת בעבירות סמים - מריון ג'ונס) השתמשו בחליפה שמקטינה חיכוך עם האוויר.
זו אולי הדרך היחידה לשבור כעת שיאים באופן משמעותי בלי לעבור על החוקי (שימוש בחומרים כימיים או ממריצים).
במקצי ספורט כמו קפיצה משולשת וקצת פחות בקפיצה לרוחק, הפוטנציאל עדיין לא מוצה במלואו, כיוון שהם סוגי
ספורט קצת פחות פופולרים, ולכן האתלטים הבולטים יותר לא יפנו אליהם. אין לי ספק שקארל לואיס היה קופץ לרוחק
מוצלח כל כך בגלל המהירות האדירה שלו, ולכן אנשים מהירים כמותו או יותר ממנו יכולים להשיג תוצאות דומות די
בקלות. העובדה היא שהם פונים לריצות קצרות שהן כנראה יותר מתגמלות כלכלית.
חזרה לפורום
ישן 16-08-2008, 20:06
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "תראה, קצת קשה לקחת את השחיה..."

ד"א, בנוגע לשחייה - כולם מדברים על חליפות השחייה ומראים כמה שיאים נשברו באולימפיאדה הזאת (21), באתונה ב-2004 נשברו 17. צריך לזכור שבשחייה בגלל ההתנגדות העצומה של המים (בהשוואה לאוויר) כל שיפור קטן בטכניקה, בחליפה או אפילו בכובע השחייה משפרים אוטומטית את התוצאה בהפרש יחסית גדול בהשוואה לאתלטיקה.
לדעתי השנה הרעש הרבה יותר גדול בגלל מייקל פלפס, שגורם להרבה יותר אנשים להתעניין בשחייה, מאשר למשל ב-2004...לא זכור לי אז תלונות על כמות השיאים העצומה. ושלא לדבר על שנת 2000 שבה נשברו לא פחות מ-33 שיאי עולם (בכל השנה, לא רק באולימפיאדה).
אני לא אומר שחליפות השחייה לא משפרות, להפיך, זה בטוח שהם משפרות, עובדתית, אבל הרעש לא פופורציונאלי...לא זכור כזה רעש אחרי שאיפשרו לעשות תנועת פרפר בפנייה במשחי החזה, או שאיפשרו גלגול בין הגב לחזה במעורב, או פסי מסלולים שעוצרים את תנועת הגלים באופן הרבה יותר איכותי מאשר לפני כמה שנים ומלא שינויים קטנים אחרים שכל הזמן משפרים את הזמנים.

אבל הדיון הזה הוא לא על שחייה, בכל מקרה לדעתי יש מצב שפשוט נולד בן אדם שהוא פשוט רמה אחת בריצה מעל אחרים, אני לא יודע אם בולט הוא כזה, אבל אני מאמין שהאפשרות קיימת, ובהינתן התנאים המתאימים לאימונים ואם האצן מתמיד ומשקיע באימונים (ולא חסרים אנשים כישרוניים שפשוט חיפפו באימונים) הוא בהחלט מסוגל להגיע לתוצאות שנראות "לא אנושיות", ככה לפחות אני רוצה להאמין, ואני מקווה שאני לא אתבדה.
חזרה לפורום
ישן 17-08-2008, 09:16
צלמית המשתמש של Au79

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "במקרה של ריצה, במקרה של בולט,..."

להפך, למען האמת.
יש יחס די הפוך בין גובה לבין מהירות.
רוב האצנים היו בגבהים של 1.70-1.85 לערך. אלו יוצאי הדופן לא היו המהירים שבהם.
כמו שכתבתי בהודעה למעלה, השיפור הגדול ביותר שנעשה בתחום היה הגדלת מספר הצעדים בתוך הריצה,
ולא צעדים גדולים יותר. לאנשים קטנים יש קואורדינציה טובה יותר (כמובן שיש יוצאי דופן, ראה NBA ודומיו, אבל
באופן כללי זה חוק מנחה). הכח המופעל כדי ליצור צעד אצל אנשים נמוכים יותר הוא קטן יותר, וכמובן שזה
מקל על העבודה.

בולט יוצא דופן מהבחינה הזו. מספר הצעדים שלו גדול כשל האצנים האחרים, למרות שהם נמוכים ממנו ב-10 ס"מ.
היות והצעדים שלו ארוכים, המהירות בהתאם. צריך לבדוק את זה, אבל אני חושב שהוא האצן הגבוה ביותר
שזוכה בריצת 100 מ'.

אגב, למי שקרא\יקרא עיתונים של היום - רוב הפרשנים והכתבים אוחזים בדעתי, שיש פה סיכוי גבוה לעבירות
סמים, למרות שכולם רוצים להסכים עם .RP ולהאמין שזו הייתה ריצה נקיה
חזרה לפורום
ישן 17-08-2008, 19:04
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "להפך, למען האמת. יש יחס די..."

לא טענתי שאנשים גבוהים רצים יותר מהר, ידוע שאנשים נמוכים מהירים יותר מגבוהים, אבל במקרה בו
מגיע אדם גבוה עם אותה מהירות כמו של אדם נמוך ממנו, הוא ינצח רק בגלל גודל הצעדים שלו, ואף
יותר מזה - גבוהים יכולים להיות פחות מהירים בתזוזת רגלים מאשר נמוכים ועדיין לנצח רק בגלל גודל
צעדיהם, כמובן שזה לא שחור לבן ותלוי בכל גובה ליחס כל רמת מהירות.
בקשר לסמים באותה ריצה, לדעתי לא, הוא בכולה שיפר בכמה מאיות בודדות לעומת השחיינים ששיפרו
בשניות רבות בגלל החליפה ועומק הבריכה, זה ממש עסק מסריח כל השחיה הזו, צריך לאסור שימוש
בחליפות האלה לדעתי, לא פייר שמכניסים טכנולוגיה לתחום תחרותי שאמור להיות נטו מיכולות גופניות.
שכל הבנים יהיו בלי בגד עליון, רק עם תחתונים, ולבנות כנל כולל בגד עליון פשוט מאותו סוג שנועד רק
להסתרת החזה ולא להגברת מהירות. אותו דבר לגבי נעלי ריצה, שיהיה מחויב שכולם יקבלו אותו סוג
נעלי ריצה בתחרויות, אם עדיין אין כזה דבר.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:47

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר