לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-03-2005, 19:26
צלמית המשתמש של kristal
  kristal kristal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
אני יכול להעיד על עצמי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KLIK שמתחילה ב "האם צילומי "קיטש" של שמיים וורודים"

שבמיוחד בהתחלה, ממש אהבתי לצלם פרחים ושקיעות. עם הזמן נרגעתי ואפשר להגיד שאני שותף להרגשה הכללית בפורום של: "עוד פעם כלנית..." בכל אשכול פרחים שעולה. אבל חשוב לזכור שבעיקר מתחילים מאוד אוהבים את הצילומים הללו וחשוב לעודד אותם להמשיך לצלם ולתת להם הרגשה טובה ומצד שני לגרום להם להבין שהנושא מוצה כבר (גם אם לא על ידיהם). אולי לך ולי התמונה נראית בנאלית אבל עבורו היא הקלוז-אפ הראשון על צמח שיצא טוב.
בסך הכל אם לא הייתי מרגיש באשכול הראשון או השני שפתחתי שיש פתיחות ורצון להגיב ולבקר בצורה רצינית לא הייתי נשאר חבר בפורום. כרגע הפורום בעלייה על פי תחושתי וכל עוד אין משתמשים שממשיכים להעלות את אותם אשכולות בנאלים שוב ושוב או חורגים באופן קבוע מהתקנון, צריך לקבל בסבלנות נסיונות כאלו ולכוון אותם בעדינות לכללים ולסוג התמונות והשאלות שרצוי שיהיו בפורום.
_________

אני אישית ראיתי מספיק פריחות מטיולי שבת (לא שלא העלתי כמה) אבל הנק' היא הסובלנות וההכוונה לרמה מסויימת. אתה יכול לרשום 1

נערך לאחרונה ע"י kristal בתאריך 11-03-2005 בשעה 19:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-03-2005, 22:28
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KLIK שמתחילה ב "האם צילומי "קיטש" של שמיים וורודים"

אני מאמין שכל אחד מאיתנו עובר את מסלול ה"קיטש" לפחות בתחילת דרכו.

הצילומים הראשונים של כמעט כל אחד מאיתנו הם של נושאים מוכרים עבורנו לצילום...

אני מודה... גם אני צילמתי פרחים, וים, ושמש, ושמיים... אבל זו היתה תחילתו של התהליך.
עם הזמן התפתחה ההבנה שיש בכוחי לחולל "חידוש" ולהיות מקורי ויצירתי. הרי מי רוצה לצלם דברים שכבר צולמו ?
העין נעשתה מיומנת בבחינת נושאים חדשים לצילום. היום אני רואה הרבה נושאים דרך המצלמה ובחיים בכלל כאור, צורה וצבע. אני מחפש את ה"זווית השונה" להסתכל על דברים... ולא בכדי לתעד את מה שהעין רואה... אלא, כדי ליצור, להעביר מחשבה, כוונה או מסר אל הצופה.

דרך הצילום היום, אני מאמין כי אני מסוגל להעביר את צורת המחשבה שלי, ראיית עולמי, ותפיסתי של נושאים. הנושאים עצמם יכולים להיות פשוטים או מוכרים - אך אני חייב למצוא בהם את הייחוד.

כל חובב צילום (הרציני בכוונותיו ובנכונותו ללמוד וליצור) עובר את התהליך הזה - בו הוא מפתח דבר מעבר ליכולת "ללחוץ על הכפתור". הוא מבין שמאחורי הדברים ישנה חשיבה ומקוריות.
וזה בדיוק השלב שבו נעלם ה"קיטש" ומתחיל הצילום ה"אמיתי", המקורי והשונה - שבאמת מעביר קצת מהצלם אל הצילום.

ולכן אני נותן 2 וחצי ל"סולם" הדירוג. אני מאמין שלא ניתן (לפחות בהתחלה) "לדלג" על הקיטש - וזאת, רק כדי להבין שיש צורך בחידוש וביצירתיות כדי להיות צלם "אמיתי". צלם אמיתי הוא זה היוצר, החושב והמתנסה בדברים "אחרים", "שונים" ו...."מיוחדים" .

זו דעתי...

ישן 12-03-2005, 15:15
  AvnerYaron AvnerYaron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.04
לא ממש מסכים איתך.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "אני מאמין שכל אחד מאיתנו עובר..."

נכון שכולנו, בתחילת הדרך (הצילומית) שלנו, מחפשים מתחת לפנס. שקיעות מהממות
או פריחות צבעוניות גורמות התפעמות לנוכח העוצמה של הטבע - שהצורך הטבעי לתעד
אותן הוא חלק מהצורך להרגיש את אותה עוצמה באופן אישי. כאילו - כן! הייתי שם!
הקפאת אותו רגע יחודי בשקיעה, או תיעוד פריחה רוויה באור ובצבע - הן חלק מה"צורך"
לתעד אותם. לרצות שיהיו שלך תמיד.
גם אחרי שמתפתחים בנושא - הידע גדל, הציוד משתפר והחשק והיכולת לתעד וגם
להביע משהו יותר אישי - גדלים, עדיין היכולת האישית להתפעם היא כיפית וייחודית.
ההגדרה של "קיטש" היא מאוד סובייקטיבית.
אני לא יכול להחליט היום, או לקבוע מעכשיו שיותר לא אפרסם תמונות מהסוג המדובר.
כל סיטואציה בנוף או בטבע, כמו גם אנושית או חומרנית - גורמות לנו או אדישות
(שאין אפילו חשק ללכת לבגאז' לחפש את תיק הצילום) או התפעמות והזדהות (שאתה מייד גם פורש את החצובה, וחושב איזה פילטר יוסיף ליצירתיות שלך).
בקיצור - לא מצליח לקבוע את גבולות הקיטש: מה ראוי לתעוד ופירסום ומה פחות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:43

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר