לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-08-2008, 14:10
  Ornit20 Ornit20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "|גוגל| ע"פ אתר חה"א הוא היה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666

ע"פ אתר חה"א הוא היה הנספח הצבאי בצרפת, לשעבר קצין חינוך ראשי בצה"ל, במקור טייס.
הוא נטש במלחמת יום כיפור בשטל סוריה ונפל בשבי. הוא איבד רגל והיה אחד מהעדים היחידים לימיו האחרונים של אבי לניר, הזמן ששניהם אושפזו בבית חולים סורי.

תריצי את השם "אברהם עשהאל" בגוגל, תגיעי למספר מקורות בעיתונות, באתר חה"א ופה בפורום.

אני לא טיפשה,חיפשתי בגוגל,וואי נט ווואלה..
לא מצאתי שום סיפור רלוונטי.
זה שהוא נפל בשבי ואיבד רגל אני יודעת, שהוא היה טייס אני גם יודעת, וכיום הוא תא"ל במיל' אצלי בבסיס..
אני רוצה לדעת את הסיפור המלא והרלוונטי לעניין השבי.
לשאול אותו, זה לא רלוונטי ולא מנומס, לכן נירשמתי לפה, כדי לדעת יותר ולהבין.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-08-2008, 14:29
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Ornit20 שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]|גוגל| ע"פ אתר..."

קודם כל לא התכוונתי להעליב. אני מצטער אם נפגעת.
שנית, תגדירי למה את מתכוונת "סיפור רלוונטי"?
את מחפשת תיאור של מה הוא חשב ואיך עברו הימים שלו בכלא ובבית החולים הסורי?
למיטב ידיעתי הוא לא כתב על זה בשום ספר (אבל יכול להיות שאני טועה). הפרסום היחיד שלו שאני מכיר עוסק בקליטת עליה בצה"ל.

יכול להיות שראיינו אותו לעיתון במסגרת המוספים שיוצאים כל שנה על מלחמת יום כיפור, אבל שוב, אני לא מכיר כתבה כזו.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 22-08-2008 בשעה 14:32.
ישן 22-08-2008, 14:41

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "קודם כל לא התכוונתי להעליב...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
קודם כל לא התכוונתי להעליב. אני מצטער אם נפגעת.
שנית, תגדירי למה את מתכוונת "סיפור רלוונטי"?
את מחפשת תיאור של מה הוא חשב ואיך עברו הימים שלו בכלא ובבית החולים הסורי?
למיטב ידיעתי הוא לא כתב על זה בשום ספר (אבל יכול להיות שאני טועה). הפרסום היחיד שלו שאני מכיר עוסק בקליטת עליה בצה"ל.

יכול להיות שראיינו אותו לעיתון במסגרת המוספים שיוצאים כל שנה על מלחמת יום כיפור, אבל שוב, אני לא מכיר כתבה כזו.

לא העלבת, חס וחלילה.
מחפשת משהו שיתאר את מה שהוא עבר, למה המטוס שלו נפל, איך הוא נטש את המטוס, כמה זמן היה בשבי וכו'..
לא דברים שהם רגשות או מחשבות, אני בספק אם הוא באמת יפרסם דבר כזה, זה אישי מדי..
בגלל זה אני גם לא רוצה לשאול, זה עלול לפגוע בצורה מסויימת או להחמיא בצורה מסויימת שאני מתעניינת. לא רוצה לפגוע ב"יחסים" שיש ביני לבינו
ישן 22-08-2008, 14:43

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "כמו שזה לא מנומס לשאול אותו (למה?)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
זה בודאי לא מנומס "לרכל".

עשאהל היה נווט קורנס, נטש, איבד את רגליו, היה בשבי. לאחר חזרתו עבר להיות נווט תובלה והמשיך בהתקדמות בצה"ל, כמו שסופר. אני מניח שאם היה בו רצון להרחיב היה מוצא את המדיה המתאימה, אם כי נדמה לי שדובר קצרות על קורותיו בכתבה כלשהיא בבטאון חיל האוויר.

לא הייתי קוראת לזה ריכול, אלא התעניינות..
דבר שאמור לפרגן לו שחיילת בסדיר מתעניינת בתא"ל במיל' שאצלה בבסיס, או להפך ולפגוע בו במחשבה שזה חדירה לפרטיות
ולכן אני מחפשת באתרים, והתחברתי לפה, כי אמרו לי שיש פה אנשים שמבינים ויודעים ברמה מעל השאר.
חוץ מזה שזה אחלה פורום, ניראה לפחות.
ישן 22-08-2008, 23:51
  OINT OINT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.06
רק למען הדיוק, עשהאל שירת כנווט בטייסת ה-"אחת"
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "|גוגל| ע"פ אתר חה"א הוא היה..."

הוא הופל בתחילת מלחמת יום כיפור במהלך מבצע "דוגמן 5" הידוע לשמצה. הוא נפל בשבי הסורי ושהה בו עד לחילופי השבויים ביוני 74'. לאחר חזרתו מן השבי (קטוע רגל) עבר הסבה לקרנף ושירת כנווט קרנף. הוא רואיין גם בסירטו של מנשה רז על טייסת "האחת" ששודר לפני מספר שנים בערוץ 10. חיפוש קצר בפורום יביא אותך ללינקים לתוכנית ברשת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666

ע"פ אתר חה"א הוא היה הנספח הצבאי בצרפת, קצין חינוך ראשי בצה"ל, במקור טייס.
הוא נטש במלחמת יום כיפור בשטח סוריה ונפל בשבי. הוא איבד רגל והיה אחד מהעדים היחידים לימיו האחרונים של אבי לניר, בזמן ששניהם אושפזו בבית חולים סורי.

תריצי את השם "אברהם עשהאל" בגוגל, תגיעי למספר מקורות בעיתונות, באתר חה"א ופה בפורום.
ישן 22-08-2008, 23:05
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Ornit20 שמתחילה ב "[QUOTE=hapshan]מהו תפקידך..."

עשהאל הוא אדם מרתק, חביב ומבין עניין. אני יכול להעיד שהוא יודע להקשיב ולהפנות את תשומת ליבו גם אל זוטרים וצעירים.
האיש בעל חוש הומור בריא ונחשב לרוב כאהוד ומקובל מאוד על פקודיו, בכירים כזוטרים, צעירים כמבוגרים.

בנושא השבי, אני מעריך שאין לצפות שבשיחה מקרית בתור לאוכל הוא יפרוש את מלוא הסיפור לפרטיו על השתלשלות ההפלה, הנפילה בשבי ותלאותיו.
מה שכן, אני מצפה על סמך הידוע לי שניתן יהיה לפנות אליו באופן מנומס וראוי ולבקש שיחה איתו. איך יתפתחו הדברים משם, זה תלוי בך.

בנוסף, אני יכול להציע עוד מקור ללמוד דרכו על נושא השבי של לוחמינו בידי האויב בעיקר סביב מלחמת יום הכיפורים.
אתר עמותת פדויי השבי "ערים בלילה"-
http://www.erim-pow.co.il/
לתשומת לב השם שהם בחרו לעמותה שלהם.
תוכלי ללא קושי להציג שאלות ולקבל תשובות באתר העמותה. האנשים האלה הם גיבורי ישראל חיים. עשהאל בתוכם.
רק בקשה- קראי מעט מעדויות פדויי השבי שבאתר. תוכלי לקרוא למשל את שכתב אורי שחק, טייס פאנטום אשר נפגע מטיל והופל מעל הגולן הסורי. הוא נשבה יחד עם הנווט, גלעד גרבר.
שחק מתאר בפירוט יחסי את שעבר עליו, אך עדיין שומר פרטים רבים.

אני מקווה שדרך שאלות באתר העמותה תוכלי לקבל תמונה טובה הרבה יותר.

אני מאמין שההתעניינות שלך באדם ובנושא ראויה לציון ולשבח. אנא אל תשמרי לעצמך את מה שתגלי ותלמדי.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 23-08-2008, 20:14

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "עשהאל הוא אדם מרתק, חביב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
עשהאל הוא אדם מרתק, חביב ומבין עניין. אני יכול להעיד שהוא יודע להקשיב ולהפנות את תשומת ליבו גם אל זוטרים וצעירים.
האיש בעל חוש הומור בריא ונחשב לרוב כאהוד ומקובל מאוד על פקודיו, בכירים כזוטרים, צעירים כמבוגרים.

בנושא השבי, אני מעריך שאין לצפות שבשיחה מקרית בתור לאוכל הוא יפרוש את מלוא הסיפור לפרטיו על השתלשלות ההפלה, הנפילה בשבי ותלאותיו.
מה שכן, אני מצפה על סמך הידוע לי שניתן יהיה לפנות אליו באופן מנומס וראוי ולבקש שיחה איתו. איך יתפתחו הדברים משם, זה תלוי בך.

בנוסף, אני יכול להציע עוד מקור ללמוד דרכו על נושא השבי של לוחמינו בידי האויב בעיקר סביב מלחמת יום הכיפורים.
אתר עמותת פדויי השבי "ערים בלילה"-
http://www.erim-pow.co.il/
לתשומת לב השם שהם בחרו לעמותה שלהם.
תוכלי ללא קושי להציג שאלות ולקבל תשובות באתר העמותה. האנשים האלה הם גיבורי ישראל חיים. עשהאל בתוכם.
רק בקשה- קראי מעט מעדויות פדויי השבי שבאתר. תוכלי לקרוא למשל את שכתב אורי שחק, טייס פאנטום אשר נפגע מטיל והופל מעל הגולן הסורי. הוא נשבה יחד עם הנווט, גלעד גרבר.
שחק מתאר בפירוט יחסי את שעבר עליו, אך עדיין שומר פרטים רבים.

אני מקווה שדרך שאלות באתר העמותה תוכלי לקבל תמונה טובה הרבה יותר.

אני מאמין שההתעניינות שלך באדם ובנושא ראויה לציון ולשבח. אנא אל תשמרי לעצמך את מה שתגלי ותלמדי.

אני מודעת לכך שהוא אדם שיש בו המון תוכן,סיפורים,חוויות ומה לא..
ולכן אני מתעניינת..
בתור לאוכל? ממש לא, הוא יושב אצלנו הרבה כיוון שהמפקד שלי אל"מ ויחסיהם מעולים.
מחזקת אותך בענין חוש ההומור, והיותו אדם מנומס, מצחיק,יודע להקשיב, להבין, לתת עצות ופשוט בן אדם מדהים!
אקח את עצתך ואנסה לברר, במידה ולא, אבקש פ"א בנוגע להתעניינות, אם כי זה חשש שהוא ידחה את בקשתי, הרי שום דבר מסיפורו לא פורסם, אולי כי הוא אינו רוצה בכך?
נחיה ונראה..
תודה רבה!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:43

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר