לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-09-2008, 15:54
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
מחסור בשקלים בבנקים ברצועת עזה

ציטוט:

הבנקים מגבילים את תשלומי המשכורות לעובדי הרשות הפלסטינית, המתקשים לעמוד בהוצאות הרמדאן. בחודש שעבר אישר ברק העברת כ-70 מיליון שקלים לרצועה דורון פסקין פורסם: 08.09.08, 15:07

משבר הנזילות של הבנקים ברצועת עזה נמשך, למרות שבאחרונה הזרימה ישראל לרצועה למעלה מ-70 מיליון שקל. מקורות ברצועה טוענים שמאז תחילת החודש לא הצליחו הבנקים לכסות את כל תשלומי המשכורות של עובדי הרשות הפלסטינית בשל המחסור במטבע הישראלי.

תופעה דומה אירעה בחודש שעבר, אז החליט שר הביטחון, אהוד ברק, לאשר את העברת השקלים לרצועה, מאחר שהמועסקים בה מקבלים את משכורתם במטבע ישראלי. ברצועה יש כ-80 אלף מועסקים המתפרנסים מהרשות הפלסטינית.

בשל המחסור בשטרות ישראליים, החליט בנק פלסטין להגביל את העברת תשלום המשכורת למקסימום 2,000 שקל לעובד. בנק זה אחראי על העברת המספר הגדול ביותר של משכורות למועסקי הרשות הפלסטינית ברצועה. בנקים אחרים החליטו לעכב את העברת המשכורות לשבוע הבא, בתקווה כי משבר הנזילות יוקל עד אז.

ד"ר ג'יהאד אלוזיר, נגיד קרן המטבע הפלסטינית, התלונן כי הסיבה למשבר הנזילות היא החלטת ישראל שלא לאפשר הכנסת עוד שקלים לרצועה כדי שניתן יהיה לשלם את משכורות העובדים. הנגיד רמז כי ישראל מעכבת את הזרמת השקלים כחלק ממאמציה להגביר את הלחץ הכלכלי על ממשלת החמאס.

מועסקים שהגיעו לסניפי הבנקים ברצועה וגילו כי לא קיבלו את שכרם, הביעו את זעמם. לטענתם, עתה, עם תחילת חודש הרמדאן, ההוצאות גדולות מכל חודש רגיל - ולכן אי תשלום המשכורות מהווה מכה קשה עוד יותר עבורם.

הכותב הוא מנהל מחלקת המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3593755,00.html

האם נמצאה דרך ללחץ על החמאס? האם טוב לנו בכלל שעזה עובדת בש"ח?

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 08-09-2008 בשעה 19:31. סיבה: הסרת תגיות שגויות
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-09-2008, 17:17
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "ומאיפה בדיוק החמאס יבריח..."

אני חושב שגורמים העויינים את מדינת ישראל יסכימו לקבל גם דולרים או יורו

בצד המצרי אפילו יסכימו לעבוד תמורת לירות מצריות.
בכל מקרה, לא נראה לי שהתמיכה של אירן ותרומות של "ארגוני צדקה" בחו"ל בארגוני הטרור היא בשקלים.

אבל אם אתה ממש רוצה להשיג שקלים, החל מתחילת השנה השקל הוא מטבע בר המרה ונסחר במסלקות הבינ"ל וניתן להמיר מט"ח לשקלים בבנקים גדולים בחו"ל... אבל לא ממש נראה לי שארגוני הטרור יעשו את זה.

בקיצור, שטויות שלא ישפיעו כהוא זה על החאמס.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 08-09-2008 בשעה 17:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:42

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר