לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2008, 11:34
צלמית המשתמש של נחש מורעל
  משתמש זכר נחש מורעל נחש מורעל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נחש מורעל שלח הודעה דרך MSN אל נחש מורעל Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "מה יש לעשות? יש לו עוד שנתיים וקצת בתפקיד ואין שום סיבה שהוא יעוף לפני כן"

זאת לא חשיבה נכונה. מה שאתה מתאר זאת צורת שלטון נשיאותי כלומר, שראש ממשלה/נשיא שנבחר ישאר בתפקידו עד סוף הקדנציה (4 שנים נראה לי) לטוב ולרע.

יכולים להיות יתרונות בצורה זאת אבל אני חושב שרב החיסרון על היתרון בכך שאמנם הציבור הוא זה שבוחר את המנהיג על פי הבטחות ודרכי פעילות אותם יבצע במהלך תפקידו ואותם הוא מציג לבוחר בפריימריז,

אבל החיסרון הוא שברגע שנבחר רה"מ, בזאת נגמרה ההקשבה לדעת הציבור ולמנהיג ניתנה הרשות לנקוט באיזשהם צעדים שירצה בניגוד לדעת הציבור (אם הם הועברו בצורה חוקית בכנסת) ולציבור לא תהיה אפשרות להתנגד למהלכים כאלה כי הרי רה"מ ישא בתפקידו עד סוף הקדנציה ללא כל חשש שמא יסולק מכסאו.

במצב כזה ראש ממשלה ימני שיעשה צעד קריטי (דוגמא קיצונית: טרנספר לכל הערבים מישראל לארצות ערב) אז לשמאל לא תהיה כל אפשרות להביע התנגדות ולמנוע ממנו לעשות כך.

ולהיפך, רה"מ שמאלני שיעשה צעד קריטי (דוגמא קיצונית: פינוי העיר שדרות על תושביו בגלל הקסאמים או פינוי כל יו"ש)
אז לימין (וגם לשמאל) לא תהיה אפשרות להביע התנגדות ולמנוע ממנו לעשות כך.

יוצא בכל זה, דרך השלטון הזה הוא לא גרוע והמצב כיום הוא מצב עדיף.
דרך השלטון הנוכחי קובע שהעם (ונציגיו במפלגות השונות בכנסת) יכולים בכל עת להשפיע על החלטות המנהיג ואף להביא לסילוקו מכסאו אם וכאשר הוא נוקט בצעדים מסוכנים.

שורה תחתונה,
מנהיג שכשל (לדעת רוב או חלק) מהציבור ונציגיו והפיתרון שהציבור נותן לכישלון זה הוא העברת המנהיג מכסאו אם וכאשר אותו חלק מהציבור מצליח בצורה חוקית ודמוקרטית להפיל אותו מכסאו אז כך צריך להיות.

לדאבוננו עוד לא הגענו למצב כזה שיש רוב בכנסת להפלת רה"מ. אבל זה לא צריך למנוע מרה"מ שיש לו טיפה שכל על כתפיו להבין שהוא טעה ולהבין שהפיתרון לכישלון זה הוא להעביר למנהיג אחר את התפקיד כדי שיתקן את כשליו (כמו שעושה אשכנזי לאחר התפטרות חלוץ).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2008, 14:36
  משתמש זכר tagily tagily אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.08
שלח הודעה דרך AIM אל tagily
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "סיבות שאולמרט יעוף יש הרבה, אפשרות שהוא יעוף ... לא ממש"

תודה לך שאיזכרת שאין אפשרות, ואין סיכוי- להוריד את אולמרט.
תודה גם לכל אלו שהודיעו כי על אולמרט ללכת - מפני שנכשל במלחמת שלום הגליל השניה.

מי שחשב שהחלטת וועדת אגרנט תורה לראש -הממשלה להטפטר או להחליט "שהוא שוקל התפטרות" - טעה. מי שהדריך אותנו לחשוב "על אלטרנטיבה לשלטון" - היטעה אותנו ונכשל מלהיות אלטרנטיבה לשלטון. ודברים אחרונים אלו אמורים וטובים ממני לביבי נתניהו, לאהוד ב' (ברק)וגם לליברמן ואפלו אלי ישי.

נכון לעכשיו - לא נראית "חבירה" של כל האלטרנטיביים הנ"ל להחליף את משטר אולמרט, והם המחסום המעשי , המחסום החי- של אהוד אולמרט.

אז למה נכשלנו כולנו - גם בהבנת העתיד כשאפשרנו לאולמרט להקים קואליציות ולהמשיך לשלוט - ולהגיע למלחמה? כי אני חושב בדיעבד- שאנו האזרחים, נכשלנו בבחירתנו לכנסת האחרונה. למה אנו לא לוקחים כעת אחריות לכשלוננו, וממשיכים לתמוך באינרציה הכשלונית הזו - באהוד אולמרט וממשלתו??

על העובדות - איני בא להתווכח. על העבר - איני מבקש תיקון. על שינוי בשיטת ההנהגה כדרך ברורה שמביאה לכישלון- כן, על כך אני מבקש לתקן. תיקון - לעתיד לבוא. תיקון שחייב לבוא. תיקון שמוכרח לקרות- אם חפצי חיים אנו, ורוצים לחיות כאן במדינת ישראל.

אומר אהוד אולמרט: אני מודה שכשלנו במלחמה- ומודה גם שבתור מי שהיה אחראי עליון למלחמה ותוצאותיה - ואני אהיה האיש הכי טוב לתקן את המעוות ואת הטעון תיקון. וכן - למדתי את לקחי וודת וינוגרד - ואפילו כבר הספקתי לתקן כמה מהם, אזז תנו לי להמשיך ולתקן עד התיקון האחרון, ואל תפריעו לי לשלוט במדינת ישראל.

ואתם - כמו בעב הבחירות האחרונות לכנסת- נותנים בו אמונכם... תוכי נ. תודה לך שהזכרת לי ש-אין אפשרות "להחליף את ראש הממשלה עכשיו"...

לא מקבל זאת. אם אני טועה- אני מודה שטעיתי. אז טעיתי ערב החירות לכנסת. ואני אומר: האם על זה - צריך לאסור עלי לבחור בבחירות הבאות לכנסת, או להקדים את הבחירות??

אני מבטיח פה חגיגית: בבחירות הבאות לכנסת - לא אבחר באולמרט וגם לא ב"קדימה".
אני מתכוון לשינוי לטובה: מבטיח פה חגיגית - לא אבחר בביבי נתניהו כראש הממשלה, ואף לא באהוד ב' (ברק), ולא במפלגותיהם. לדעתי - השיטה הזו של השליטה של אולמרט על המדינה - אבד עליה הכלח ואיני רוצה עוד להיות "שבוי" בה.

אני זוכר את הימים שהיתה "מפלגת ד"ש" וגם מפלגה ברשות רמטכ"ל לשעבר - רפול, ועל דגלן ובמצען היתה רוממות רוח עם "שינוי שיטת הבחירות"- ומה שהשתנה- זה רק הפריימריז... זוכר גם את הרמטכל לשעבר שח"כ שויתר על ראשות מפלגה עבור אלוף עבר - והאיש נמצא אחר כך אשם במעשה פלילי באשה צעירה, ברמה של יחסי אנוש מעורערים.
היכן הם כל אלו שתמכו ב"רפורמה הזו"? כן, אלו אתם וגם אנוכי שטעינו ונכשלנו. לא שינינו. נכשלנו שוב ושוב בבחירת ראש ממשלה מתאים.
זוכר אני גם את הימים של נשיא ארה"ב , עו"ד במקצועו- ודתי נוצרי מאמין, שעבר עבירות פליליות ונתפס בקלקלתו - וסירב להתפטר מיד - אבל עקב לחץ בוחרים בארה"ב - ולחץ ציבורי ומשסרו עליו שלטונות החוק - הוא קם והתפטר לו - ופרש ונעלם מהמפההפוליטית לחלוטין.
אז אל תגידו לי "אין אפשרות להחליף את השליט". אני מודה שאני טועה, אולי גם בזה- אבל אני מאמין ומקווה שיש בכוחנו אנו - הציבור הבוחר, הציבור היהודי במדינת ישראל - לגרום להחלפת השלטון והשליט.

אז זרו נא לי - עזרו לי לשנות, להחליף ראשממשלה טועה באדם שעוד לא טעה -ובעיקר, שלא יטעה בעתיד.

ואם אתם חושבים שאני טועה - אנא תקנו אותי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:26

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר