לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-03-2009, 15:31
  avifresh avifresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "נקודה מעניינת"

ציטוט:
הצטיידותן של איראן וסוריה במערכות רוסיות משוכללות עלולה לגרום למלחמה הבאה להיראות עבור חיל האוויר כמו הימים הראשונים של מלחמת יום הכיפורים.

[QUOTEאיום חמור לא פחות הוא מערך הרקטות וטילי קרקע-קרקע שבידי סוריה וחיזבאללה, ה'מכסה' כמעט את כל שטחה של ישראל. מערך זה, אם יופעל, עלול לשבש בצורה חמורה את יכולת התפקוד של יכולת חיל האוויר להפעיל מטוסים ממרבית שדות התעופה בישראל. [/QUOTE]
כבר כתבתי וכתבו אחרים בפורום, על כך שיש להעביר כמה ביצים מהסל של חי"א לחיל הטילים והרקטות.
הכתבה של רב"י רק מחזקת את שנכתב כאן. במלחמה כוללת בעתיד יתכן שחי"א לא יוכל לתת מענה כמו שנתן במבצע בעזה/לבנון ויש לרכוש אמצעים משלימים שיכולים להחליף חלק ממטלות מטוסי קרב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-03-2009, 19:18
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mottioh שמתחילה ב "הזרוע הארוכה מתקצרת"

כמו שכבר כתבתי פה בעבר.
אני לא מזלזל ביכולות ובפוטנציאל הבעייתי של ה s300 אבל זו עדיין מערכת שתוכננה ונבנתה ע"י בני אדם וכמו כל מערכת מבוססת מכ"מ היא ניתנת לשיבוש והטעיה או לפגיעה מהקרקע או בדרכים אחרות.

יש לאנשים נטיה לייחס ל s300 תכונות מיתיות וחסינות מוחלטת וברור לכולם שלא כך הדבר.
זו לא הפעם הראשונה שחיל האוויר יאלץ להתמודד את המיטב שיש לבריה"מ/ רוסיה להציע בתחום מערכות הנ"מ.
בעבר זה היה ה SA2, SA3, SA5, SA10 ועוד ועוד וכולן היו חזית הטכנולוגיה בזמנן.

אני הראשן שאומר שאסור לעולם לזלזל באויב ובמערכות נשק אבל מצד שני לא צריך להפוך את הS300 למערכת אחרית הימים ולקיר שלא ניתן לעבור אותו.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 18-03-2009, 19:53
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "כמו שכבר כתבתי פה בעבר. אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צופה ורואה
כמו שכבר כתבתי פה בעבר.
אני לא מזלזל ביכולות ובפוטנציאל הבעייתי של ה s300 אבל זו עדיין מערכת שתוכננה ונבנתה ע"י בני אדם וכמו כל מערכת מבוססת מכ"מ היא ניתנת לשיבוש והטעיה או לפגיעה מהקרקע או בדרכים אחרות.

יש לאנשים נטיה לייחס ל s300 תכונות מיתיות וחסינות מוחלטת וברור לכולם שלא כך הדבר.
זו לא הפעם הראשונה שחיל האוויר יאלץ להתמודד את המיטב שיש לבריה"מ/ רוסיה להציע בתחום מערכות הנ"מ.
בעבר זה היה ה SA2, SA3, SA5, SA10 ועוד ועוד וכולן היו חזית הטכנולוגיה בזמנן.

אני הראשן שאומר שאסור לעולם לזלזל באויב ובמערכות נשק אבל מצד שני לא צריך להפוך את הS300 למערכת אחרית הימים ולקיר שלא ניתן לעבור אותו.

גם במהלך המלחמה הקרה הייתה היסטריה במערב סביב אמל"ח רוסי, לפעמים אכן היה מדובר בפיתוחים משמעותיים שהיטו את המאזן האיכותי בין הגושים (מיג 15/17/19/21/25, SA2. SA3) ולפעמים הדמיון המערבי המפותח רקם מיתולוגיה שלמה כשבעצם היה מדובר בלחם והחמאה ולא במהפכה כלשהי (T-72, mig 23).

אני אישית שמעתי לא מעט הנפצות לגבי אמל"ח רוסי בשירות הצבאי שלי שהתעלמו לגמרי מהעובדה שהמזעור והדיגיטציה עוד לא הגיעו לאויוניקה של מטוסי קרב ומסק"רים רוסים ושצוותי שריון סורים שמפעילים טנקים סובייטים סובלים מהנדסת אנוש לקויה, מתכנון שלא מותיר סיכויי הישרדות לצוות בעת פגיעה בטנק, למיגון מיושן שלא עומד בקנה אחד עם הסטנדרט המערבי ולטנקיוניקה נחותה במונחים מודרניים (אם נתעלם משידרוגים אירופאיים).

השיא היה (תחזיק חזק!) מיתוס לגבי סגסוגת סודית ומיוחדת החסינה לחלודה שממנה מיוצר הקלאץ' ושאף אחד במערב לא הצליח לפענח את הרכבה.
די מצחיק בהתחשב בעובדה שהנשק הנ"ל מיוצר במחרטות ביתיות בכל מיני חורים על פני הגלובוס ובמפעלים בכל מדינת עולם שלישי ושאלו הנפוצים באזורנו הם בעיקר חיקויים סיניים עלובים.

נערך לאחרונה ע"י Elad E בתאריך 18-03-2009 בשעה 20:01.
ישן 19-03-2009, 00:34
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי pptu1 שמתחילה ב "האם אתה חושב שבמידה והיו..."

לא בהכרח, אפשר לטעון כאן לתפוקה שולית פוחתת.
לפיתוחים יש דינמיקה משלהם, ואם תדחוף יותר כסף זה לא אומר שתקבל תוצאות טובות יותר בזמן קצר יותר. כלומר - עד רמה מסויימת זה מן הסתם כן יעזור, אבל אני טוען שיש רמה שבה התרומה של עוד כסף לא תאיץ את התהליכים ברמה שתספק את "המשקיע הנדיב".

בהנחה וקיים עכשיו פרוייקט פיתוח אמצעי ל"א נגד S-300, אבל המגבלה בו היא שהטכנולוגיה עדיין לא בשלה. מי אמר שהזרמת התקציב תיתן לך פתרון מהיר יותר? נניח ואתה רוצה שמינימום אנשים יעבדו על הפרוייקט, וכבר יש לך את המוחות הטובים ביותר על הנושא, וגם ככה הם קיבלו עד היום כל מה שרצו. עוד כסף יעזור למה? עוד וולוו למדען?

(זה מזכיר לי ישיבת תקציב של קל"גים, כולם בוכים על כמה חסר להם, ורק אחד יושב משועמם בקצה השולחן ומפהק, עם כומתה אדומה ובלי תג כתף.. כששואלים אותו אם הוא צריך עזרה תקציבית הוא מחייך ואומר "לא תודה, אני מסודר" )

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:21

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר