לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2005, 10:23
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
שעת סירוב

יש הנאה קצת מפוקפקת בצפייה בפרפורי הגסיסה של האתוס הצבאי: מכתבי הסרבנות מתדפקים על תיבות המטכ"ל, נתונים חדשים ממשיכים להתפרסם על מספר המתגייסים המתמעט והמוטיבציה המעורערת והמבטים חמורי הסבר של גנרלים בדימוס רק הופכים את העניין ליותר עצוב. זוהי הסביבה החברתית הקיימת, ממנה פסו האידיאולוגיות החובקות, בפרט של הציונות הלאומית, הקוראת לבניה להקריב עצמם למען המולדת. כל ניסיון להחיותה עולה בתוהו. מכתב השמיניסטים החדש, עליו חתומים 250 בני נוער המתעתדים לסרב, מחייה בקושי את הדיון הציבורי. חשיפה רחבה הייתה, אמנם, אך מצד שני גם טלאי כתום מבטיח שער בעיתון. הצעירים מציעים אלטרנטיבה ואולי אף עומדים מאחוריה בלב שלם, אך השאלה החשובה ביותר חייבת להישאל: האם הם, כמו רבים אחרים, היו מתגייסים לולא הכיבוש?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ico.walla.co.il/spc.gif]
"מסרבים בשם הדמוקרטיה"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ico.walla.co.il/spc.gif]

"זה התחיל אצלנו, קבוצת חברים, שפעילה בארגוני שמאל. חלק אף היו בשטחים וראו מה שקורה שם, הגדר והמחסומים, בנוסף למה שקורה כאן - העוני והפחד מהטרור. החלטנו שאנחנו לא מוכנים לקחת חלק בכיבוש, שמוביל לכל זה", כך מסביר אלכס קון, בן 18 מתל-אביב, את הולדת היוזמה. "רצינו להזכיר, אחרי מכתבי השמיניסטים הקודמים, שהמחאה עודנה כאן", מוסיף תם שוורץ, 17 וחצי, שמיניסט מקציר.

- אתם מאמינים שמכתב כזה מסוגל להוביל לשינוי פוליטי, בזמנים שהיכולת להביא אימפקט תקשורתית היא בעייתית?

אלכס: "אני חושב שכן, בימים האחרונים הייתה תהודה תקשורתית גדולה ובאינטרנט העניין שלנו סחף תגובות יותר מכל נושא אחר, הציבור מתעניין ".
תם: "הסרבנות מהימין תופסת את רוב התקשורת והשמאל זז הצידה, צריך להזכיר שהכיבוש לא הסתיים ולהשמיע את קולנו".

- מה לדעתכם ההבדל בין הסירוב שלכם לזה שמימין?

אלכס: "אף על פי שאנחנו חושבים שזכותם לסרב, יש הבדלים מהותיים בינינו. אנחנו מסרבים בשם הדמוקרטיה לחברה צודקת ושוויונית יותר, והם בשם ערכים משיחיים קיצוניים, בעבור חברה בה עם אחד מדכא עם אחר".
תם: " הסרבנות שלנו היא גם אינדווידואלית, בזמן ששלהם הולכת עיוור אחרי רבנים. חשוב לציין שהקבוצה שלנו נחלקת בין דעות ופלגים שונים, זה לא חד משמעי, יש סרבני גיוס ויש סרבני שטחים. אני סרבן גיוס למשל”.

- יש שיגידו שהרוחות מנשבות עכשיו לכיוון אחר, למשל ההתנתקות שבאופק. לא הייתם רוצים לקחת חלק בפינוי, כצעד הכרחי להפסקת הכיבוש?

תם: "כן ולא. בזמן שבעזה יפנו התנחלויות, בגדה ממשיכים לבנות חדשות ובניית הגדר גם נמשכת. ההתנתקות עצמה היא צעד חד צדדי מצד ישראל, ללא ניסיון לניהול משא ומתן".
אלכס: " אנחנו רוצים להילחם בכיבוש עד שיסתיים - לא לאמת את הסיסמה 'שקט, מתנתקים'".

- אתם לא מרגישים בסתירה, לדבר על סיום הכיבוש אבל לא לקחת אחריות על הפינוי?

אלכס: "אני לא חושב שיש עם זה בעיה, ולא תומך בחד-צדדיות של הפתרון. פתרון יכול להגיע רק בהסכמה, ואם זה היה בהסכמה אולי היה אפשר למצוא פתרון שהמתנחלים הקשורים לארצם היו יכולים להישאר בשטחים תחת שלטון פלסטיני. אולי אז הפינוי גם היה מתקבל בתמיכה רחבה יותר".

- מה היו התגובות לפרסום?
אלכס: "התגובות היו מעורבות. במשפחה שלי הן היו לא עקביות, כי אני לא בא מבית שמאלני. אצל החברים זה נע בין אלה שתומכים לחלוטין לכאלה שניתקו את הקשר, לא פחות".

הכתבה נלקחה מכאן.

אותי זה קצת הצחיק, לקרוא את דעותיו "הנאורות" של הבחור על הסרבנים שמנגד.
מה דעתכם על העניין?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2005, 13:15
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
בושה וחרפה ..אין מקום לסרוב של של שום אדם משום שכבת אוכלוסייה בארץ !
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "שעת סירוב"

אני במקרה זה נוטה לכיוון בית שמאי .. עניין של נתינת במה שקוראת לסירוב או מעודדת או מפרגנת ומה שזה לא יהיה ..בעיניי פסולה מראש ..
תיכונסטים אלו בקרוב יהיו חיילים { ואני מקווה מאוד שבנתיים מישהו חשב להדיח אותם לגמרי משירות צבאי }
מה הדוגמא שהם נותנים ? ולמה בעצם הם קוראים ? דעתם פסולה ..!
שישבו וישקדו על הבגרויות שלהם בשקט במקביל ילמדו בזכות מי ומה הם ושאר האזרחים בארצנו נמצאים כאן ..
אותם חיילים ולוחמים שדמם נשפך מקום המדינה עד היום לשם מה מתו ?
הפחד שלי שאלוהים שנמצא שם למעלה נותן לאותם גיבורי ישראל אלו שהקריבו את נפשם למען המולדת לשמוע את דברי ההבל והשטות של הליצנים האלו וכול שאר המסרבים למניהם בארצנו ..אם זה כך הרי שהם מתהפכים בקברם כרגע ..
לאף אחד אין זכות לסרב אין מושג כזה ..חובה להשתמש בחרב כבדה מאוד נגד התופעה ..
צה"ל..
אחד מהגופים המוערכים בעולם כגוף צבאי .. עתיר נסיון ושבחים בעל מורל ואיכות של לוחמים בעלי מוסר עבודה גבוה .. אנשים אלו שהולכים לצערי הרב להיות חלק ממנו אותם צריך לשלוח למשטרה של הרש"פ !
ולהוקיע את התופעה .. ללמדה בבתי ספר לעשות כנסים להביא עדויות של אנשים שלחמו איבדו ומשפחות שכולות ..!
אין לאף אדם את הזכות לסרב שירות בטחון הינו חוק ואינו המלצה !!!

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 17-03-2005 בשעה 13:19. סיבה: הוספת דברי זעם ומחאה נגד הנבלס הקטנים
ישן 18-03-2005, 15:56
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
קודם כול הם אינם אזרחים עדיין .. להזכירך הם תיכוניסטים שטרם מילאו חובתם למדינה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "על חלק מהדברים אני מסכים איתך, ועל חלק מהדברים לא"

ולכן דעתם פסולה ..
אותי כתלמיד לימדו מהי ארץ ישראל עפ"י מלחמות ישראל מורקי"ם וסיפורי גבורה למניהם .. איתו חינכו כתלמיד להחזיר את חובתי למען המולדת ולמען המשך המורשת .. ואלו היו מורי בבי"ס ..
מי אלו אותם מטומטמים שיושבים שם במשרד החינוך נכון להיום ונותנים במה כזו או אחרת לתלמיד שכול עיסוקו כרגע הוא להביע דיעה בלבד .. ולא מעבר
מהיכן החינוך הזה ?
מכתבות בעיתונים ? פיגועים ? חיילים שמתים ? שנאה למתנחלים ?
מאיפה זה בא ?
פולטיקה צריכה להיות חלק מלימודיו של תלמיד תיכון על זה אין ספק .. אבל להתסיס ולקרוא ולסרוב ?
אין להם זכות לא להם ולא לאף אחד אחר !

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 18-03-2005 בשעה 15:58.
ישן 18-03-2005, 18:03
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
למה הם לא אזרחים?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "קודם כול הם אינם אזרחים עדיין .. להזכירך הם תיכוניסטים שטרם מילאו חובתם למדינה"

קבלת אזרחות בארץ מותנת בעמידה בכל מיני קריטריונים (תסתכל בחוק השבות למשל), אבל עד כמה שאני יודע, אף אחד מהם לא קשור לשרות בצבא או מילוי חובות אזרחיות. מרגע שניתנה לך האזרחות אתה מוגדר כאזרח המדינה ולא משנה אם עשית צבא, שילמת מיסים וכו'. הם אולי צעירים אבל הם אזרחים של המדינה כמוך וכמוני. ד"א אם מילוי חובות אזרחיות היה קריטריון לקבלת אזרחות, היו במדינה שלנו מגזרים שלמים שלא היו יכולים לקבל אזרחות, כמו למשל הערבים והחרידים שכידוע לך חלק גדול מהם לא משרת בצבא.
לדעתי ריבוי וגיוון דעות בחברה שלנו הוא דבר חשוב והכרחי, ומה שבעצם מבדיל אותנו ממדינות לא דמוקרטיות. זה שהדעות שלהם לא מוצאות חן בעינך (והאמת במקרה הזה הן גם לא מוצאות חן בעיני) לא הופך אותן לפסולות, ולא אומר שאסור להם לבטא אותן, במסגרת החוק כמובן.

ישן 18-03-2005, 19:27
  שפי שפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.03
נו באמת,
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "שמישהו יתעורר ויעשו משהו בעניין .. במקום ולתת לאנשים האלו במה זאת טעות מסוכנת.."

איזו צדקנות מיותרת, לדעתי לכל אדם צריכה להיות הזכות לא לעשות שירות צבאי מבחירה וללא סיבה. השירות הצבאי זה סתם עונש, רוב התפקידים מיותרים למדי, ואנחנו עוד ממנים את זה, נותנים לכל מיני אדיוטים עמדות כוח, ומצדיקים את זה בכל סיבה שרק ניתן. לוקחים אנשים אלימים, ונותנים להם לטפל באוכלוסיה מוכת עוני ורעב. בסך הכל כבר ניצחנו את כל המלחמות שלנו, האויבים הפנאטים שלנו, מוותרים על רבות מדעותיהם למען תמיכה עולמית ורווחה כלכלית, ואנחנו עדיין מבזבזים מיליארדים על צבא, שהיחידים בו שבאמת יעזרו במלחמה ככוללת הם הטייסיםואלי כמה נוספים. מי בכלל אמר שצריך לגייס כל כך הרבה אנשים. האמת שאנחנו עושים את זה רק כדי שהשליש שאולי באמת צריך לא ירגיש פראייר. לא עדיף שישרתו שליש, ושיקבלו משכורת הולמת. בכלל עדיף שהצבא יהיה מקצועי, שאנשים יקבלו משכורת ותנאים טובים, ויעשו קרייה ארוכה טובה ומכובדת. שכל השאר יעבדו ויכניסו עוד כסף למדינה, ילמדו יותר מוקדם (אחרי הכל השכל הוא המשאב הכי טוב שיש לנו) ולא ידאגו על כך שהם עלולים למות על איזו שטות, או לבזבז שלוש שנים מחייהם ויותר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר