לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-03-2005, 12:51
  Matkalnik Matkalnik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
לידע כללי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tal1939 שמתחילה ב "מש"ק לוטר"

אח שלי היה מש''ק לוט''ר ומה שנאמר פה היה נכון... אכן על מנת להתקבל ליחידה אחי עבר גיבוש חובלים - חתם ויתור בשלב מסוים בקורס, ודרך קומבינות (למה שהצבא יתיר לחדורי מוטיבציה את מה שהם רוצים) הוא הגיע אל מבוקשו. הקורס נערך בבסיס היחידה במתקן אדם (איפה שבסיס "העוקץ" יושב) וכולל הכשרה רבה בתחום הלוחמה בטרור (הקורס כולל עבודה עם המארינס האמריקנים) בתום הקורס נערך טקס מרשים מאוד שבו מקבלים החניכים את כנפי היחידה ומוסמכים כמש''קי לוט''ר. השירות כמש''ק לוט''ר כאמור הוא הדרכה של יחידות מובחרות בתחום הלוחמה בטרור וכולל גם (לא יודע במדויק) פעילויות מבצעיות.
המילואים של המש''קים זה כבר סיפור אחר שעליו אני אפרט בנפרד אם תרצה.

מקווה שעזרתי...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2005, 11:34
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
מש"ק לוט"ר

קודם כול מראש אומר לך שלא על הכול אני הולך לפרט עכשיו ..
מדובר בקורס בן 10 חודשים ..
נחשב לקורס יוקרתי מאוד ונפתח אחת לשנה בלבד !
חניכי הקורס חלקם נפלים של יחידות מובחרות וחלקם מתגייסים ישירות לתפקיד זה נוכח נתונהם כמלשבי"ם ..{ ואל תשאל אותי מה הנתונים כי לא הענה לך על זה }
הקורס עצמו קשה מאוד מנטלית ופיזית בסיומו מקבלים הבוגרים את סיכת "החתול המעופף "
סיום הקורס מקנה לבוגריו .. הכשרת לוט"ר ללוחמים ביחידות מובחרות אחרות בצה"ל ..!
ישנם מקרים שמש"ק לוט"ר נשלח ליחידה מסיומת בצה"ל בכדי להעביר השלמת לוט"ר יעודית טרם סוף מסלול ..!
עקרונית ..!
מש"ק לוט"ר לא יוצא לפעילות מבצעית .. חייל זה הוא הינו מדריך לכול דבר ועניין .. והכשרתו ותחום ממחיותו הינו בתחום הלוט"ר בלבד .. לכן ..הוא אינו יכול לשרת כשייט מטכלי"סט וכ"ו

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 17-03-2005 בשעה 11:38. סיבה: הוספת נתונים
ישן 18-03-2005, 10:50
  Dudenland Dudenland אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.03
תקשיב. אתה מדבר שטויות.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "מש"ק לוט"ר"

הקורס של מש"קי לוט"ר הינו קורס לא ארוך במיוחד (ואם תיתן לי לדייק, אז 5 חודשים, ולא 10 כפי שציינת).
לא רק לוחמים של יחידות מובחרות הולכים לשם. זה תלוי בהסטוריה הצבאית שלך (וזה כולל גם את כיתה י"ב, מבחינת זימונים וכו').
אני אישית, לא הייתי בשום יחידה מובחרת, ועשיתי את הטירונות הכי בסיסית שיש (01, שבועיים-וחצי טירונות), וכשיצאתי מאיפה שיצאתי, קיבלתי ראיון למש"קי לוט"ר במתקן אדם, מבלי לבקש אפילו (פשוט הציעו לי כל מני דברים, ובין היתר גם את זה).
לכן, אני אומר שמי שרוצה להגיע לשם, צריך ליפול מאיפה שהוא נמצא, להגיע למז"י או לתא-לחימה בבקו"מ, וללחוץ על הקצין-מיון שיתן את הראיון המיוחל.
אגב, גם חבר'ה שהתגייסו לקורס-טיס, ונפלו בצ'קים, עוד לפני שעשו טירונות (גף-1 ו-2, מאותרי מטכ"ל ושייטת) קיבלו את הראיון.
אני בכל אופן לא הלכתי לשם, פשוט בגלל שזה לא מבצעי. אתה לא לוחם, ואת זה הסבירו לנו טוב טוב. ההגדרה המבצעית של התפקיד היא כמו שנאמר - תומך-לחימה...
ישן 18-03-2005, 16:11
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

טוב .. אני לא הולך להתווכח איתך עכשיו .. ולא לפסול את דעתך או לקרוא לך פנטזיונר
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Dudenland שמתחילה ב "תקשיב. אתה מדבר שטויות."

ראשית כול ..
תלמד לא לפסול דעתם של אחרים ועוד באלו טענות מטופשות ..
לפעמים עונים כאן אנשים שלהם אי אפשר לספר סיפורים או אגדות ..
אם זה מה שאתה טוען שהוצע לך להיות מש"ק לוט"ר לאחר טירונות כלל צהל"ית זה בהחלט יתכן אם כי נדיר מאוד ..
זה רק מראה שאתה לא קורה ומעיין בתגובות כמו שצריך ואולי תגובתך החכמה הייתה נחסכת כאן מעיני הגולשים ..
הצעתי לך ..אם כבר החלטת לפסול דיעה של אדם בצורה כזאת ובכדי לסכם סופית מי מדבר שטויות ומי לא .. סרוק את "הזימון שקיבלת למשק"י לוט"ר" ..שלח אותו למנהלי הפורום או לי .. ואז נווכח מי השטותיונר פה אני או אתה !

ישן 19-03-2005, 17:24
  Matkalnik Matkalnik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
למפקד היחידה, שלום...

לאור השטויות שכתבת (כן, הכוונה אליך U-367) עליי להבהיר כמה דברים לפני שהשתן יעלה למישהו לראש:

1) אין לי מושג מאיפה אתה בא, מה הרקע הצה''לי שלך, ומה הידע שלך (שלמיטב ידיעתי לא גדול במיוחד), אבל אני חייב להגיד לך שיש לך ביצים לז**ן לאנשים פה את השכל ולהגיד שאחי חי בסרט הוליוודי ומבלבל את המוח.

2) רק למקרה שלא שמת לב, לא רק שאתה לא בא מהיחידה הזאת, אתה מעיז להתווכח עם הדברים שלוחם היחידה אומר (ועוד בשיא הטמטום לחזור על כמה מהם) ולהפגין את בורותך בנושא שאתה בהחלט לא בקיא בו, ולכן בשלב הזה אני רוצה לעשות קצת סדר בדברים שאמרת:
א) משך הקורס נמשך כחצי שנה. לא 10 חודשים !
ב) כל מה שרשמת פה על זה שהקורס הוא: "יוקרתי ביותר", "קשה מאוד פיזית ומטלית" - אלו דברים שטחיים מאוד.
ג) בדבר הפעילות המבצעית, ישנם דברים שעליהם באמת שאי אפשר לספר...אך עם זאת למקרה שלא הבנת, למרות שהפעילות המבצעית ממש לא מרובה - היא נעשית, ועל זה תוכל להתווכח כמה שתרצה, ופה באמת (כמו שציינתי למעלה) אי אפשר לפרט.
ד) אף אחד לא כתב פה שלוחמים בלוט''ר משרתים כשייטים, מטכ''ליסטים וכן הלאה..., הלא זה ברור שכדי להיות לוחם באחת מיחידות העילית עליך לעבור את מסלול ההכשרה של אותה יחידה.

3) עוד כמה דברים בקשר לדיון הזה:
הראיון למש''קי לוט''ר לא נערך במתקן אדם.
איך בדיוק חיילים שהוסמכו כרובאי 01 יכולים להיות בלוט''ר? אחי היה מוסמך 09, הרי הם מדריכים סיירות!!!

לסיכום, אני לא בא להתווכח (ובייחוד לא איתך U-367) או לריב עם מישהו, פשוט מרגיז אותי שאחד שלא יודע אוהב להרעיש ולהעביר לאנשים מידע מוטעה ועוד לזלזל ולצאת על אנשים שהיו חלק מהדבר שעליו נפתח הדיון.
ישן 19-03-2005, 20:07
  AirZone AirZone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Matkalnik שמתחילה ב "למפקד היחידה, שלום..."

תשמע, U367 הוא לא סתם מישהו, אני מאמין שאם תבדוק לעומק תבין שכבודו במקומו מונח...

אך אם זאת למרות עברו וההווה הוא כן טועה פה. הקורס אכן חצי שנה וכפי שהבנתי ממקור מוסמך שנמצא שם יש גוף אחד שעושה את ההדרכה, וגוף אחר שעושה את הפעילות בשטח.
והם מתחלפים בינהם...הבנתי שזה קרה רק לאחרונה לאחר שבאו אליהם לטענות (וגם המש"קים באו בטענות) שהם אינם חוו על בשרם קרבות ולכן הם אינם יכולים להדריך כמו שצריך ולכן נתנו להם כל מיני פעילויות. אחרי הכל הם בין הלוחמים היותר מוסמכים בלוחמת לוט"ר...

אני מאמין שאח שלך צודק אך אתה לא צריך להתקיף מישהו שהוא בוגר ממך ויותר מבין ממך למרות שטעה (יכול להיות עד לפני כמה זמן זה באמת הם לא היו מבצעים) בקשר לחצי שנה זה מה שהמקור אמר לי אך יכול להיות שהוא מתארך לפעמים תלוי באילו דברים.

וכן קורעים להם את הצורה (הרבה נופלים בעקבות פציעות)...
ישן 20-03-2005, 00:36
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

ילדון חביב ונחמד .. ואני עדיין יאמר זאת ברוגע ובנימוס מסויים למרות שאינך ראוי לזה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Matkalnik שמתחילה ב "למפקד היחידה, שלום..."

אין לי שום רצון להכנס איתך לוויכוחים ואין לי דרך להעיר אותך ואת אחיך מחלומכם המתוק ..
בנוגע לאורכו של הקורס לא משנה מה תאמר לי אני אומר שהוא מגיע עד כדי 10 חודשים וכאן זה לא המקום לפרט את הלו"ז של הקורס ואת ההשלמות שעושים בסיומו אותם משקי"ם
באשר למגיוסים לקורס הנ"ל .. לא אתה מחליט ובטח שלא אחיך יכול לקבוע מי המגוייסים לקורס הנ"ל ..
ומה בדיוק הקשר בין הרובאי לבין ההדרכה של הלוחמים עדיין לא הבנתי ..
לידיעה בלבד ברוב בתי הספר להדרכה בצה"ל החל בבסיס הטירונים וכלה בבה"ד 1 המדריכים שם או לפחות חלקם בקושי סיימו טירונות כלל צהלי"ת ..
ולסיום ..
את סיפורי הפעילות המבצעית החשאית של משק"י הלוט"ר את זה שיספר לך ואתה תעביר את אגדות אלו לשאר המשלב"ים .. אבל לי לא תוכל לספר מהסיבה הפשוטה והיא.. שאין דבר כזה !
אחרי שהגבתי לך ..ועדיין בכבוד לדעתי .. אני מציע לך להרגע ולשבת בשקט ..ואם יש לך משהו לומר אני מציע שתאמר זאת כעובדה ..!

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 20-03-2005 בשעה 01:00.
ישן 20-03-2005, 00:47
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

אתה עדיין חושב שתקפת אותי ?
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Matkalnik שמתחילה ב "אחי אני חייב להבהיר פה..."

יש דבר אחד שאתה חייב להבין .. לי את הכוונה להתייחס באותה רמה ..כי בגילי אנשים מסוגך על כול תגובתהם וסיפורהם מעלים בי חיוך ומזכירים לי את עצמי כתלמיד לפני גיוס ..לכן תגובתך או תגובת אדם אחר שעונה בחוצפה כמו שלך יכולה לשמש כסנטדאפ בדיון זה ולא מעבר
בכול הקשור לצה"ל אין ספקולציות ..!
אתה לגמרי במקרה נגעת בנקודה שהקשר שלה בין המציאות למה שפועל קורה הוא מקרי לחלוטין !
אין כאן שום עניין של התנשאות או זלזול .. והאמן לי אין גם עניין של מתן עזרה .. הסקרנות היא לגיטימית לחלוטין .. ואין שום צורך להפוך שום דבר לוויכוח !

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 20-03-2005 בשעה 01:04.
ישן 21-03-2005, 06:55
  John18m John18m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
כמה עובדות
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "אתה עדיין חושב שתקפת אותי ?"

כמה עובדות חביבי, לפני שאתה מתחיל לזרוק דברים באוויר (אל תעלב חלילה) :

1. הקורס עצמו הוא 6 חודשים. בלי בלופים של שום "השלמות" ושל שום "לו"ז", ואני אומר לך את זה בקצת יותר בטחה מאשר "אח שלי אמר לי" (עם כל הכבוד, ויש כבוד לאח שלך ). עכשיו עוד מעט תגיד לי שיש הכשרות שאני לא יודע עליהן? חח זה יהיה מעולה.

2. לבחור שאמר שאפשר להגיע מטירונות כלל צה"לית - תקשיב חביבי.. במז"י יכולים להציע לך עד מחר גם ראיונות מגלן\דובדבן\שלדג\עוקץ ואפילו ל- 76 מצידי, זה לא אומר שהיית עובר. הרבה מאוד אנשים עם רקע קצת יותר רציני מטירונות כלל צהל"ית לא מתקבלים לקורס הזה, ולא לדבר על חבר'ה שנופלים בקורס הזה. לחבר שלי שעשה טירונות 02 הציעו ראיון עוקץ. אז?

3. לא מגייסים מלש"בים לקורס הזה. חלאס עם ההנפצות. תבדקו ברשימות מצידי, אין שום מלש"ב בתולדות צה"ל שהתגייס לקמ"ש (קורס משקי) לוט"ר. אלא ש - u-367 יודע כמה פרטים חסויים על קורס מטורף שנערך 10 חודשים ושהתנאי קבלה אליו עדיין סודיים. חלאס, היחידה הזאת זה לא משהו סודי. לפחות לא התנאי קבלה שלה.

4. בנוגע להגדרות תומכי לחימה\לוחמים\ג'ירפות, צאו מהסרטים שלכם. מה זה משנה איך מגדירים מישהו? על פי כל אמת מידה הם נחשבים לוחמים. אתם רוצים פירוט בנוסף?
לכל מי שאמר שהם נחשבים ל"מדריכים לכל דבר ועניין", אז לפני שאני מכניס אותך ואת כל מה שאמרת בשרשור הזה למילון ההנפצות הגדול, תקשיב טוב. יש פעילות מבצעית ביחידה, והיא לא קטנה.
את האמת, כיום דווקא יש קצת פחות פעילות, בגלל סיבות מובנות (הודנא וכו'), אבל להגיד שהיחידה הזאת לא מבצעית ושהם מדריכים בלבד, זה כמו להגיד שמפק"צ הוא מ"כ טירונים ולא לוחם.
שים לב רק להכשרה (שאגב, במהלכה גם יש פעילות), ותבין שהיחידה הזאת היא לא "תומכי לחימה", אלא לוחמים לכל דבר. בנוסף לכך, הם מדריכים , וזה מה שמוסיף ליחידה ערך מוסף רב, אבל זה בלי קשר לכל הדיון הזה.
אשמח לשמוע עוד דברים שלא ידעתי על היחידה.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:32

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר