לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2008, 12:10
  Radius_ Radius_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.08
שאלה בקשר לעתודה אקדמאית

שבת שלום לכולם.
אני בן 17 סוף סוף יש לי תאריך לצו ראשון (ב29 הקרוב )
אבל לצערי אני ידחה אותו...

אחרי חיפושים רבים בפורום החלטתי שעדיף לי ללכת לעתודה במחשבים,
או בגאמא אם אני יצליח להתקבל לשם, עם דגש על העתודה...

כמה שאלות:
1) אם יש לי ציונים סבירים , 5 יחידות פיזיקה 85 בערך, מתמטיקה 4 יחידות, עשיתי לבינתיים רק 003 שהיה לי בו 100 סופי. בכללי אני מצפה לסופי של 92-96. מדעי המחשב ציון סופי של 5 יחידות 85, ועוד עבודת גמר בJAVA
וגם מקצועות רגילים כמו תנ"ך לשון וכל זה שהציונים שלי סביב 80-90...
יש לי מה לחשוב על עתודה או גאמא בציונים האלה?

2) כמה זמן בתאכלס אני בצבא במסגרת העתודה ? פעם אתם כותבים 6 שנים ופעם 10 שנים.

3) בעתודה אני יכול לבקש לעשות את התואר בטכניון ?

4) במסגרת הלימודים (3 שנים ראשונות) אני יכול לעבוד בצורה חוקית (אישור עבודה מהצבא)
או לא חוקית (לעבוד שחור..השאלה היא אם יש זמן חח) במסגרת הלימודים אני נמצא בבית או בבסיס כל שהוא ?

5) במסגרת השירות הצבאי (3 שנים של הקבע) אני יכול לעבוד ? אני נמצא בבסיס פתוח ?
באיזה איזור בארץ נמצא הבסיס ?

6) אני מסתכל על המצב בצורה כזאת - אני יכול לעשות שירות רגיל של 3 שנים, ואז לעשות תואר ראשון במחשבים או במשהו אחר, ולצאת לשוק העבודה שזה יקח עוד 3 שנים , 6 שנים בכללי.
או שאני יכול לעשות עתודה, שאני יוצא גם עם תואר, אבל עם ניסיון צבאי במחשבים, שזה עדיף,
ובמסגרת הקבע אני יקבל משכורת חמודה , והצבא מימן לי את התואר... וככה אני לא מבזבז 3 שנים.
בגלל זה אני מעדיף עתודה. מישהו מסכים איתי בקשר לזה ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-10-2008, 16:39
  Shsh Shsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.02
תשובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Radius_ שמתחילה ב "שאלה בקשר לעתודה אקדמאית"

אני עתודאי שהתגייס לא מזמן.

תשובות לשאולותיך:
לגבי הקבלה למסלול העתודה, הציונים שלך יספיקו, אבל הכל תלוי בפסיכומטרי. המועד האחרון שבו אתה יכול לגשת הוא באפריל.

המסלול הוא כזה:
אתה עובר חיול בערך בזמן שאתה מתחיל ללמוד, חיול אומר מקבל מדים, ושאר ירקות, מקבל תעודת דח"ש. עקרונית זה לא מעניין אותך , אתה לא נוגע בדברים האלה עד הטירונות.
במסלול של מדעי המחשב, שזה 3 שנים, אתה עושה אחרי השנה הראשונה טירונות, 02, בדר"כ משהו כמו חודש, די נחמד.
אחרי השנה השנייה מתחילים כל המיונים, אתה תלך לראיונות בכל מיני יחידות ותשמע הסברים (שרובם ריקים מתוכן - מודיעין, חיל האוויר ושאר שטויות) על הסמכויות השונות. סמכויות אלה כל מיני חילות \ יחידות שיכולות לקבל אותך. מה שקורה בעצם זה שאתה מתראיין אצל כל מיני יחידות ומדרג אותן , הן מצידם מדרגות את העתודאים ומדור עתודה עושה חישובים ומשבץ אנשים.

אל תקשיב להרבה אנשים שאומרים שעתודה זה רע, זה תלוי למי.
מדעי המחשב זה המסלול הכי טוב בעתודה, פשוט כי יש המון תפקידים שווים, והסיכוי שתצא "קצין מצגות" הוא ממש קטן, ולהפך , אם אתה תותח גם יקחו אותך לתפקידים מדהימים.

לגבי הלימודים - אל תתכנן לעבוד בכלל בשנה הראשונה, זאת שנה מאוד מאוד לחוצה והסיכוי לעבוד וגם לצאת שפוי הוא קטן. החל מהשנה השנייה אפשרי לעבוד, שנה שלישית אפילו כבר יש הרבה הזדמנויות בעיקר אם לא נוצרו לך חוסרים בקורסים (כלומר, לא נכשלת בקורסים, אם אתה נכשל אתה חייב לעשות אותם שוב, מה שגוזל זמן ולפעמים מעכב הרשמה לקורסים מתקדמים יותר).

לגבי מקום לימודים - אתה יכול לבקש ללמוד בטכניון , אבל לא בהכרח שיאשרו לך. לרוב מתחשבים בך - כי זה לא כזה מעניין אותם. מבחינתם הטכניון , ת"א ובר אילן הם שווים ברמה (מה שאגב - ממש לא נכון, אבל לא משנה) ולכן אם הצלחת להתקבל לטכניון אני לא חושב שזה יהווה בעיה.

לגבי עבודה בזמן הצבא - קח את זה בערבון מוגבל. ישנם מספר מקומות שהשירות הוא לא לחוץ, ויש אפשרות לעבוד, אבל זה קורה בעיקר בתפקידים הגרועים. אם יש לך שאיפות להצלחה - רוב הסיכויים שלא תוכל לעבוד, או רק בשבתות. לרוב מקבלים אישור עבודה די בקלות.

המשכורת בסדיר עומדת על 850 שקל בערך (350 רגיל + 350 תוספת עתודאים + 150 תוספת קצינים). כשאתה "חוזר לשירות" (כלומר- אחרי הלימודים) אתה מקבל דרגות של קצין אקדמאי - קמ"א,
ורוב היחידות להוטות לשלוח אותך ישר לקורס קצינים, ובאמת הרבה מאוד יוצאים.

אני אישית מאוד מרוצה מהמסלול ואני נהנה מאוד, אני יכול גם להעיד שהרבה אנשים שהתגייסו איתי הגיעו למקומות שווים, שספק אם היו מגיעים אליהם בצורה אחרת - למשל דרך גאמא.

אם יש לך עוד שאלות, אני אשמח לענות.
ישן 24-10-2008, 21:27
  Shsh Shsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.02
למדתי מדעי המחשב
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי MaRTyR שמתחילה ב "מה למדת?"

וראיתי את השיבוצים של מדעי המחשב, של הנדסת חשמל , הנדסת מחשבים , מתמטיקה , ואפילו מקצועות כמו כלכלה.
וזה הולך ככה: מתמטיקאים - רק אנשים ממש ממש ממש תותחים מגיעים למקומות מעניינים, השאר נדפקים בתפקידים גרועים.
הנדסת חשמל - גם כן , תותחים מגיעים למקומות טובים אבל הרוב (90%) נדפקים.
הנדסת מחשבים - הם במעין מקצוע ביניים בין הנדסת חשמל למדעי המחשב,ולכן יש סמכויות שלא מראיינות אותם, יכול להיות בעייתי.
עבור מדעי המחשב - רק חסרי המוטיבציה מגיעים למקומות גרועים, פשוט כי הביקוש למתכנתים בצבא הוא אדיר , אז כל תקן מנוצל טוב טוב.
כולם מהמחזור שלי ומהאונ' שלי הגיעו למקומות טובים מלבד 2 או 3. - אני מחשיב את זה סיכויים מצויינים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:51

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר