לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2008, 12:01
  פיזדץ_על_העץ פיזדץ_על_העץ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "הבן- אדם עבריין, הוא עזב את..."

אתה אומר עליו עבריין באותה מידה כמו שאמרת נגד אלפרון שהוא עבריין...
הבן אדם לא רצח, כנראה לא ידע שצריך להסידר את העניינים, אל תשכח שהיה בן 17

אני לא מבין את החוק הדבילי הזה שיכניסו אותו עכשיו לכלא לאיזה חודשיים בכלא 4
ישבו איתי בכלא מילואמניקים מסכנים שעשו צבא ועברו לגור בארה"ב, בגלל איזה מכתב שלא הגיע להתייצב למילואים אז קיבלו לשבת חודשיים אחרי שבאו לבקר אחרי 20 שנה בארץ, בשדה התעופה לוקחים אותך לכלא 4

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=4/12/2007&end_date=29/07/2010&-=.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-11-2008, 12:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי פיזדץ_על_העץ שמתחילה ב "אתה אומר עליו עבריין באותה..."

בולשיט. מרגע שיצאת מהארץ כל צו הוא בטל - ולא כ"כ קשה להוכיח שלא היית בארץ לפני שיצא לך הצו. אם יצאת מהארץ אחרי שקיבלת צו מבלי להסדיר את זה - זבש"ך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-11-2008, 12:39
  התשובה_היא_לא התשובה_היא_לא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "הבן- אדם עבריין, הוא עזב את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GrimReaper
היו לו 7 שנים לוותר על אזרחותו אם לא רצה לשאת בחובות הנדרשות ממנו. לאחר שהיה מסדיר את ענייניו היה יכול לבקר כתייר אוסטרלי ולא כעבריין ישראלי.

פה הטעות שלך. אין אפשרות לוותר על האזרחות אלא רק אחרי שמילאת את חובתך (שירתת או פוטרת). קצת כמו "טופס טיולים יוצא"...

לצורך הענייין, אני לא רואה שום טעם במהלך כזה אלא רק לצורך המחשת "למי יש יותר גדול". לא יצא שום תועלת למדינה מרופא שישב חודש-חודשיים בכלא, וכאשר יחזור לארצו יספר לכל חבריו ומכריו על הסיוט שעבר בישראל והנה הפסדנו עוד כמה חברים בעולם ותיירים פוטנציאליים.
ישן 21-11-2008, 12:51

נשמע מוכר כל הסיפור הזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Pan1c שמתחילה ב "חזר לבקר אחרי 7 שנים ונעצר כמשתמט"

כמו הבחור מהכתבה, גם אני עזבתי עם הוריי בגיל 17. בניגוד אליו, אני חזרתי והתגייסתי, לא לפני שספגתי אינספור איומים ונאמר להוריי שהצבא מתייחס אליי כמשתמט (למרות שהבהרתי שאני מתכוון לחזור וסה"כ ביקשתי דחיית גיוס לחודשיים).
כרגע אני חייל כבר חצי שנה וגר לבד, מקבל 352.5 ש"ח מהצבא ("בגלל שהוריך אינם עניים") למרות שזה עולה להוריי הרבה יותר. מיותר לציין שהצבא משתין עליי בקשת ולפעמים אפילו עושים לי בעיות לקבל דברים שמגיעים לי ע"פי פקודות מטכ"ל (כמו ימי סידורים וכו').

בינתיים, דאגתי לספר להרבה חברים אמריקאים שחשבו להתגייס על היחס האמיתי שיקבלו ושכדאי להם לוותר על הרעיון. עד עכשיו שכנעתי לא מעט.
ישן 22-11-2008, 20:55
  ג.ק ג.ק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.01.08
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי התשובה_היא_לא שמתחילה ב "נשמע מוכר כל הסיפור הזה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי התשובה_היא_לא
כמו הבחור מהכתבה, גם אני עזבתי עם הוריי בגיל 17. בניגוד אליו, אני חזרתי והתגייסתי, לא לפני שספגתי אינספור איומים ונאמר להוריי שהצבא מתייחס אליי כמשתמט (למרות שהבהרתי שאני מתכוון לחזור וסה"כ ביקשתי דחיית גיוס לחודשיים).
כרגע אני חייל כבר חצי שנה וגר לבד, מקבל 352.5 ש"ח מהצבא ("בגלל שהוריך אינם עניים") למרות שזה עולה להוריי הרבה יותר. מיותר לציין שהצבא משתין עליי בקשת ולפעמים אפילו עושים לי בעיות לקבל דברים שמגיעים לי ע"פי פקודות מטכ"ל (כמו ימי סידורים וכו').

בינתיים, דאגתי לספר להרבה חברים אמריקאים שחשבו להתגייס על היחס האמיתי שיקבלו ושכדאי להם לוותר על הרעיון. עד עכשיו שכנעתי לא מעט.

קודם כל, זכותך לא לרצות לשרת, או להתלונן על הצבא איך שבא לך.
אבל, ברגע שאתה מתחיל לשכנע אנשים לא להתגייס אתה נכנס לתוך נושא בעייתי.
עזוב את זה שהמתנדבים מחו"ל הם חבר'ה ממש איכותיים ונותנים הכל בשביל המדינה, לפחות אלה שאני מכיר. אז אתה קודם כל מעלים לצבא אנשים עם מוטיבציה גבוהה בגלל חוויות שאתה עברת, חוויות פרטיות שלא כל חייל מסכים איתם.
אתה חושב שאתה גיבור בזה שאתה משכנע את חבריך האמריקאיים לא להתגייס? לך קיבינימט ושמור את הדעות שלך לעצמך. יש אנשים, ואני אולי אשמע מגזים, אבל יש אנשים שאפילו נהנים לשרת ומאוד גאים בזה. מי אתה שתמנע את זה בגלל החוויות הממורמרות שלך. מצטער שזה לא כל כך קשור לנושא אבל זה היה קצת מרגיז לראות. בגלל הדרך שהצגת את זה, גאווה בזה שדפקת את המדינה...
ישן 22-11-2008, 20:45
צלמית המשתמש של MiG29
  משתמש זכר MiG29 MiG29 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
תאכלס? כי ההורים חופרים לי ^.^
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Pan1c שמתחילה ב "אני שואל ברצינות. אם אתה..."

ואם היית מכיר אותי היית יודע שאני מחפש כל דרך אפשרית לצאת מהמערכת על רפואי ובתקווה עוד לקבל פיצויים
סתם חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
התגייסתי כי רציתי בטיפשותי להתגייס חשבתי שזה טוב אכלתי סרט שצהל יתחשב בי ויתן לי לעשות משו שמעניין אותי בצבא התגייסתי אכלתי כאפה עכשיו אני ממורמר ושונא צבא :|
אני אישית חושב שצבא זה ביזבוז זמן:S ואני לא יוצא באמת אבל בחלק גדול בגלל ההורים לא לבאס אותם ...אה וגם כי עברתי כבר בערך חצי חבל כבר לצאת
I'm a selfish prick. A hot, rich, pampered intellectual with a big dick and a marathon tongue. I'm young enough to do it often and old enough to do it right. I don't have time for petty drama or emotional hysteries. I do what I want, when I want.

נערך לאחרונה ע"י MiG29 בתאריך 22-11-2008 בשעה 20:58.
ישן 21-11-2008, 17:41
  מגחניק מגחניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.08
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "זו מדינתו 17 שנה, בשנה שהוא..."

17 שנה הוא היה קטין. לפי חוק, וגם מעשית, לא הייתה לו אפשרות לבחור את צעדיו והוא היה כפוף להחלטות של הוריו. גם אם לא היה רוצה לגור פה, אין לו את האפשרות החוקית להגר לבד בתור קטין. כאשר הוא מגיע לגיל החוקי בו יש לו את הזכות המלאה לבחור את עתידו (18), אמור להיות לו אפשרות (מבחינה הגיונית וגם מבחינת זכויותיו הבסיסיות בתור אדם) להחליט אם הוא רוצה לגור פה (ולקבל את זכויותיו וחובותיו בתור אזרח ישראלי) או לעבור למקום אחר שם יהיה חייב בחובות האזרחיות המקומיות (מיסים, שירות וכו').

למדינה יש את הזכות המלאה לכפות את החובות האזרחיות על אנשים אשר בוחרים לגור בה, אך אינה יכולה (מבחינה מוסרית לפחות) לכפות אותם על אדם שלא רוצה לגור במדינה ואף מציע לוותר על אזרחותו.

הטענה שלך לא מחזיקה מים.
ישן 21-11-2008, 18:18
  מגחניק מגחניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.08
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "באותה מידה שאדם קטין על-פי..."

העובדות הם כאלה:
*קטין אינו רשאי לפי חוק לעשות כרצונו ונתון לרצונות הוריו (לפחות בהתייחס לענייני מגורים והגירה).
*קטין אינו בוחר להיוולד בארץ או לעשות עלייה. הוריו מחליטים בשבילו.
*לכל אדם יש זכות בסיסית לבחור את מקום ומדינת מגוריו (כמובן אם מדינה זו מוכנה לקבל אותו לפי החוקים המקומיים).

*אדם אשר בוחר לגור ולחיות את חייו במדינת ישראל מחויב לפי חוק בשירות צבאי או שירות שווה ערך אחר (לגבי אוכלוסיות ספציפיות). החובה פה היא על העתיד, כלומר "אתה תהנה מביטחון במשך חייך ע"י חיילים שישמרו על גבולות המדינה, ולכן אתה מחויב לשרת גם כן את המדינה". זוהי עובדה שכן גם עולים חדשים בגיל 25 או 30 מחויבים בשירות כזה או אחר (למרות שלא גרו במדינה אפילו יום אחד בחייהם).

*לא ניתן להתייחס לחובותיו של אזרח ע"פי החלטות שנעשו בשבילו כל עוד היה קטין (ככה ש"18 שנה הגנו עליו" היא לא טענה לגיטימית מכיוון שזו לא הייתה בחירתו לגור פה).

לסיכום: החובה לשרת, דה פקטו, מתייחסת לאדם כך שהוא מתכוון להנות מביטחון במשך חייו העתידיים, ולכן חייב גם הוא בשירות. החובה אינה מתייחסת (אולי לא לפי החוק אלא לפי העובדות שהצגתי) למעשיו ומקום מגוריו של אדם כשלא הייתה לו את הזכות הבסיסית לבחור את מקום מגוריו. ככה שאין לכפות את השירות על אדם שבוחר לצאת מהמדינה ואף מוכן לוותר על אזרחותו מכיוון שהוא לא מתכוון להינות מהביטחון במשך חייו.

בהסבר הכי פשוט: חייו הבוגרים של אדם בישראל מתחילים בגיל 18, או גיל מבוגר יותר אם הוא עולה לארץ. ניתן להתייחס לרגע זה כ"גיל אפס" שכן לפני גיל זה לפי החוק לא היה לאדם אפשרות לבחור את מקום מגוריו. בגיל אפס, אם הוא בוחר לגור במדינה, הוא מחויב בשירות. אם הוא בוחר לא לגור במדינה, הוא אינו חייב בשירות. אם בכל שלב מאוחר יותר הוא בוחר לחזור לארץ, הוא מחויב בשירות. מאוד פשוט.

נערך לאחרונה ע"י מגחניק בתאריך 21-11-2008 בשעה 18:23.
ישן 21-11-2008, 18:53

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "מה לעשות שדעתך לגבי מה שנכון..."

העובדה שמדובר בחוק לא אומר שזה מתיישב עם חוקי הלוגיקה הבסיסיים או מגובה בטענות ראציונליות.

אני מבקש לדעת, באמת, איך מדובר במצב הגיוני שבו מחייבים אדם (שאין לו כל כוונה לגור בארץ בעתיד) לעזוב את משפחתו וחייו בחו"ל ולחזור לארץ כדי לשרת 3 שנים, כאשר הוא צריך לגור לבד, לטפל בכל מה שמסביב (לתחזק דירה זה לא קל) וגם לקבל סכום כסף מגוחך שלא מקבלים אפילו בצבאות במדינות עולם שלישי (~3 דולר ביום).

איך הצבא יכול לחייב אותי לבוא לשרת פה, כאשר עד שאני חוזר הביתה אני צריך לערוך קניות, לעשות כביסה, לנקות את הדירה, לטפל בתקלות וגם לישון קצת (שלא לדבר על זמן כדי סתם להנות).

אם אדם מתנדב להיכנס לסיטואציה הזאת, הוא צריך לקבל את כל הגיבוי מצה"ל (כולל משכורת משמעותית) ותמיכה מסוגים שונים, אולם אתה לא יכול לחייב אדם להיכנס לסיטואציה הזאת שהיא ממש, ממש לא קלה.
ישן 21-11-2008, 18:23
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי מגחניק שמתחילה ב "17 שנה הוא היה קטין. לפי חוק,..."

המדינה גם לא כפתה עליה לבקר בה, לא שלחה סוכנים ללכוד אותו ולא הגישה בקשות להסגרתו, אך היא כן תעצור אותו כעבריין אשר הינו ,כאשר הוא בחר לעשות זאת מרצונו.

הוריו יכלו לוותר על אזרחותו בגיל 17 עם ירידתם. הוא יכל לעשות זאת מגיל 18 בעצמו תוך הסדרת מעמדו מול צה"ל.
אם יטען שלמרות ששלח בקשה בכתב לפטורו משירות עקב ירידת משפחתו מהארץ, ולמרות רצונו לוותר על אזרחותו בכתב מול שגרירות ישראל, צה"ל והמדינה התעלמו מבקשותיו - אני אהיה הראשון להגן עליו.

אם לא, הוא אחראי מלא לעבירות שביצע - גם בגיל 17 הוא היה אחראי פלילית למעשיו.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 21-11-2008, 18:29

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "המדינה גם לא כפתה עליה לבקר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GrimReaper

הוריו יכלו לוותר על אזרחותו בגיל 17 עם ירידתם. הוא יכל לעשות זאת מגיל 18 בעצמו תוך הסדרת מעמדו מול צה"ל.
אם יטען שלמרות ששלח בקשה בכתב לפטורו משירות עקב ירידת משפחתו מהארץ, ולמרות רצונו לוותר על אזרחותו בכתב מול שגרירות ישראל, צה"ל והמדינה התעלמו מבקשותיו - אני אהיה הראשון להגן עליו.

אם כך, אתה תהיה הראשון להגן עליי בפורום זה אם וכאשר אחליט להשתחרר מצה"ל. עברתי את כל השלבים שתיארת והתשובה הייתה התעלמות מוחלטת, או "לא ניתן לוותר על אזרחות אלא לאחר שמילאת את חובת השירות בצה"ל" ו"לא ניתן לפטור משירות מכיוון שאתה מחויב בשירות לנוכח היותך אזרח ישראלי".
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:36

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר