לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2008, 03:40
  ...Next ...Next אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.04
התלבטות קשה בקשר להמשך השירות הקרבי ביחידת הצנחנים

שלום לכולם,

הטרום טירונות השביזה אותי - ממש ממש השביזה אותי שאין אפילו מילים לתאר.

הגעתי לחיל בתור מאותר דובדבן אבל מרוב השביזות לא יצאתי לגיבוש.

חשבתי שהגעתי להיות לוחם ובעצם ב" שבוע טיפוח הבא"ח " נהייתי עובד רס"ר מאנייק שמנקש עשבים, עושה מטבח, מטאטא רצפות, מנקה חרא של יונים מהמדרכה וכן הלאה.

זה אולי שבר אותי, אמרתי ? בשביל החרא הזה הגעתי להיות לוחם ?
בשביל היציאות המשביזות האלה ? בשביל החרא שאני יאכל ואוכל ?

עצרתי לרגע והסתכלתי על הג'ובניקים, אלה שעושים יומייות, שבוע שבוע.. כל החפשנים..

אמרתי - בעצם 2 השירותים הם שירות מלא בצבא, אז האם עדיף לטחון בצבא ולאכול חרא או לחיות את החיים הטובים ?

מה שבאמת השביז הוא היחס:
מתיחסים אלינו כמו אל ג'וקים - בחדר אוכל אסור לדרוך לסרס"פ על הבלטות,
כל הזמן שלשות, כל הזמן מסדרים לבדוק 1001 דברים,
חושבים שאנחנו טירונים מפגרים וצעירים שזה משביז רצח !

אני עדיין צעיר, וצעירים אוכלים חרא בצבא ויאכלו חרא.

אבל מאז שהתגייסתי לא הייתי בטוח על ללכת להיות לוחם.
למען האמת אני מפחד מכל הסיטואציה, לא מורעל ותמיד הסתכלתי לכיוון הג'וב.

אני יכול לנסות להיות לוחם - ואם אני לא אסתדר לפרוש לג'וב בבסיס בכל רגע - אבל היציאות הם חמשושים וסוגרים שבת 1 ל-3 או ל-4

יש לי ת"ש טוב אז תשמ"ש אני אוכל לקבל (קיבלתי כבר 120 שקל לחוגר) ואולי אני אוכל לסדר על לצאת רבעושים.

הבעייה שאם אני פורש בזמן הטירונות אז את השירות הצבאי שלי אני עושה בבא"ח צנחנים שזה 3 שעות נסיעה ברכבת בערך - וזה משביז (!!!) לעשות את זה 3 שנים.

אני לא יודע מה לעשות באמת, אני מתלבט.
הגשתי בקשה לחזור לבקו"ם אבל אני באמת שלא יודע אם זה כדאי עכשיו עוד לפני שהתחלתי לאכול באמת את החרא ובכלל - לא נגעתי בנשק אפילו אני צעיר מת שנשבר מהר מדי.

ההורים שלי והאחים שלי והמשפחה שלי לא כל כך רוצים אותי בתור לוחם ומעדיפים שאצא לג'וב.

אבל אני דווקא מצד אחד רוצה לתת לזה צ'אנס, ומצד שני לא כל כך סגור על זה שאם אני אצא מצנחנים אני אעשה ג'וב בבא"ח בתור תומך לחימה ואצא חמשושים...
בעייתי..

מבחינתי להמשיך עכשיו, אבל אני לא יודע איך אני אסתדר בסדיר עצמו ..
מפחידה אותי רצח עצם המחשבה של לתפוס קו... של להכנס למלחמה שתהייה עוד מעט, לאירועים - זה מפחיד אותי אני לא אשקר.

אני יודע שבכולם קיים הפחד - אבל חלקם מורעלים וחזקים בזה,
אני לא כל כך הייתי סגור על להיות לוחם מלכתיחלה ואמרתי "בוא ננסה".

עכשיו אני נימצא בדילמה המרכזית של חיי - בה אדע מה אעשה ב-3 שנים הקרובות,
ואני ממש ממש מתלבט.

אני מאמין שאני אוכל לבטל את הבקשה של החזרה לבקו"ם ולהשאר בחטיבה לטירונות, אבל אני מצד שני לא רוצה להצטער על זה אחר כך על כל השבת שאני אשאר בבסיס וכל החרא שאני יאכל.

יש לי חברה 8 חודשים שמחכה לי בבית, גם דיי קשה לי להיות רחוק ואני לא רוצה לאבד אותה.

בטרום טירונות הייתי חפשן, עשיתי את כל השטויות בפלוגה כי היה ממש בית זונות (המפקדים לא ממש יכולים לעשות לך הרבה, זה צ'ופר שלהם) ולא ממש פחדתי.
יכול להיות שלא ימליצו עליי להמשיך, אבל אני מאמין שלא יוותרו כזה מהר על לוחם.
לא תמיד מלאתי את הפקודות של המפקדים ולפעמים דיברתי אלייהם לא הכי יפה.

פשוט קשה לי לקבל הוראות, אין מה לעשות. אני ממש בדילמה,
אשמח לשמוע מה דעתכם בנושא ומה אתם אומרים ?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2008, 10:14
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ...Next שמתחילה ב "התלבטות קשה בקשר להמשך השירות הקרבי ביחידת הצנחנים"

לא יודע לאן חשבת שאתה נכנס אבל להיות לוחם זה לא לצאת חמשושים קבועים ולסגור שבת 1-ל10.

זה לטחון(במיוחד בגדודים) וזה עבודה מאוד קשה אבל גם מאוד חשובה..

אתה פשוט אזרח עדיין..המשמעת הקשה בטירונות מטרתה להפוך אותך לחייל...יתייחסו אליכם כמו ילדים קטנים..הכל בזמנים קצרים,כל דבר צריך לבקש ועל דברים שלא מוצאים חן בעיניך תצטרך להבליג..אתה חייל עכשיו,לא אזרח.

אני מציע לך שתתאפס כי ברגע שתתחיל הטירונות לא תוכל לעשות שכונה ולדבר לא יפה למפקדים כי אז אתה באמת לא תראה את הבית ואת החברה שלך המון המון זמן..אין פה משחקים,במיוחד לא בטירונות קרבית.

אתה פשוט בשוק זה הכל..זה יעבור.

אל תוותר לעצמך כל כך מהר אחרת אתה תמצא את עצמך בתפקיד ובמקום גרועים הרבה יותר(שלא תשלה את עצמך..אני מקווה שאתה לא רוצה להיות עובד רס"ר כל השירות שלך).

הגישה של להיות חפשן ולצאת רבעושים לא תופסת..תתיתן קצת מעצמך ואל תהיה ילד מפונק שנשבר שקצת קשה..רק עכשיו התחלת את השירות הצבאי שלך..תנשום עמוק.

בהצלחה!

נוב 07.

ישן 29-11-2008, 10:40
  Itayziv Itayziv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ...Next שמתחילה ב "התלבטות קשה בקשר להמשך השירות הקרבי ביחידת הצנחנים"

אני מתגייס ביום שלישי, אז כל מה שאני אגיד לקחת בעירבון מוגבל כי אני עדיין מלשב ולא התגייסתי אפילו...
אבל נו באמת... יחס משפיל? אני פשוט לא מבין אנשים שמתבאסים מהשטויות האלה. כן כן, אפילו שלא התחלתי את זה עדיין. מה אתם חושבים, שהמפקדים בטירונות פשוט שונאים אתכם? הכל הצגה... ככה המפקדים שלהם עשו להם, ושלהם להם... הכל כדי להחדיר בך משמעת.
בגיבוש מטכל שעשיתי היו אנשים שהתחרפנו מזה שהמפקדים בדיסטאנס... אנשים חשבו שהם שונאים אותם, והיו שבוזים מזה. אי אפשר להבין שזו הצגה שנועדה לשבור אתכם?! זה אפילו נהיה מצחיק לפעמים כמה שהיחס של המפקדים קיצוני.
אותו דבר בטירונות. אז מתייחסים אליכם כאילו אתם ילדים קטנים. ביג פאקינג דיל... לא מנחמת העובדה שעושים את זה כל מחזור, שאתם לא היחידים, שהיחס הזה עובר מתישהו, והוא נועד כדי להחדיר בכם איזשהו ערך?

אז זה בקשר לשביזות מהיחס.
ישן 29-11-2008, 11:21
צלמית המשתמש של Gongon_780
  Gongon_780 Gongon_780 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי CataliZe שמתחילה ב "פחחחחח.... "הגעתי להיות..."

אל תתנשא עליו
אתה תגלה ותראה שיש עוד אנשים שחושבים כמהו בכל מסגרת בצהל
וכן כן! גם בצנחנים וגם בגולני וגם בהרבה יחידות . אולי ביחידות שיש גיבושים אז היחס הזה יורד כי המוטיבציה יותר גבוה

לפותח האשכול- שמע אחי זה באמת רק טרום טירונות ושבוע טיפוח הבאח זה באמת משביז אבל כולנו עברנו אותו,כם החברה שהיום הלוחמים "המטורפים" במגלן וגם כאלה שטוחנים בעזה סטטיות.
אני לא רוצה להגיד לך שבטירונות יהיה לך יותר טוב כי רוב הסיכוים שלא כי המשמעת בטירונות יותר גבוה...
אבל אחי לא משנה מה תעשה אל תשאר בבאח הארור הזה בתור ג'ובניק.
תנסה להיות קצת בפלוגה אמיתית ולא בטרום ואלי תגלה שהחברה אחלה ושכל המשמעת יתר הזאת זה משחק והיום בכלל שצהל נהיה צבא של כוסיות וכל הקדרים ירדו והכל מפוקח בזכוכית מגדלת אני מאמין שזה יהיה לך יותר קל לטובה ולרעה כמובן

לסיכום: בתור אחד שהכיר את הבאח והכיר את החרא הזה של טירונות (פעמיים -חובשים הקצאה ראשונה) עברנו את פרעה....! נעבור גם את זה...!

בהצלחה

ישן 29-11-2008, 12:05
  משתמש זכר AcidicJimmy. AcidicJimmy. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08

אל תחליט החלטות לפני שהבנת מה קורה, כי נכון לעכשיו אין לך מושג מה זה צבא. דיסטנס זה בהתחלה, אחר כך מפסיקים עם זה וכולם חברים של כולם, ונכון, כרגע מתייחסים אליכם כאילו אתם טירונים מושתנים, אבל בתכלס, זה מה שאתם, אתם טירונים. ואתה הולך לסגור, ולטחון, ולעשות פעילות, ואתה לא תראה את חברה שלך הרבה, אבל יש הרבה דברים שיעשו את ההקרבה הזאת לשווה את המאמץ. החברים, החוויות, הגאווה, הדברים החדשים שתלמד, כל אלה מקלים על השביזות.
אל תרים ידיים מהר כל כך, כולה עשית את הטרום, איפה שאתה עכשיו אתה לא יכול איפילו לדמיין מה זה המשך המסלול ואיך הוא יראה שלא לדבר בכלל על שירות בפלוגה.

ישן 29-11-2008, 12:20
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06

אחי כמו שאמרו פה כבר הרבה אנשים לפניי, זה סה''כ טירונות. כל המטרה בטירונות זה להפוך אותך לחייל , ממושמע ומקצועי , כל הדברים האלה זמנים,ואפילו עבודות רס'ר טיפשי עד כמה שישמע נועדו בכדי להפוך אותך לחייל. אז נכון בהתחלה שזה משביז טילים ובא לך ללכת ואתה חושב על כל האנשים שמשקיעים פחות ממך, אבל אל תיקח אפעם כמובן מאליו שירות קרבי , ובמיוחד לא בחטיבות החי'ר. תאמין לי שהרבה אנשים היו מתים להתחלף איתך ולאכול את החרא, אז במקום לחשוב על |"וואלה איזה פראייר אני שטוחנים לי את התחת ", תחשוב איזה בר מזל אתה ושלא כולם נמצאים איפה שאני נמצא. ובכלל צבא זה צבא, זה לא קל וזה לא כיפי, והרבה פעמי במהלך השירות אתה תקלל ותשנא את המערכת אבל תחשוב על זה ככה, בלי צבא ובלי קרבי אין לנו מדינה בכלל.ובנימה קצת אישית בנוגע לחברה, אני כשהגעתי לגדס'ר והיו לי יציאות מחורבנות לגמרי(וד''א אני נהנתי שם טילים) חברה שלי שהייתה איתי שנתיים וחצי זרקה אותי בשביל לצאת עם עתודאי של מחשבים...ככה שאם חברה שלך באמת אוהבת אותך היא לא תעזוב, וחוץ מזה חברות מתחלפות מה שעשית בצבא נשאר איתך לתמיד.
נורא אשירה, לך אכבירה, שיר מהללי
לך אתנה מנת חבלי
בכלל זמן עזור אל נורא, גזע אברהם, נצר תפארה,
אתה אל חי נותן תורה

ישן 29-11-2008, 16:48
  g1234 g1234 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
אחי אני באותה בעייה בדיוק כמוך ...

גם אני שבוז לגמרי מהשבוע שעברנו בצנחנים ...
אני יודע שאם יוצאים מתפקיד קרבי בצנחנים במהלך הטירונות , אפשר לקבל תפקיד של תומך לחימה או ג'ובניק בצנחנים ,אבל זה לא חייב להיות בבא"ח בשפיפון יש עוד בסיסים (של ג'ובנקים ) של צנחנים בארץ כמו בסיס צנחנים באיזור צומת בילו (קרוב מאוד לבית שלי ) .

אני מתכוון לנסות את הטירונות איזה חודש ואם אני לא מסתדר , לבקש לצאת מתפקיד לוחם בגדוד ולעבור לבסיס צנחנים ליד צומת ביל"ו ,

הבעייה שלי : מה הסיכוי שאני אוכל לעבור לתפקיד ג'ובניק או תומך לחימה בבסיס צנחנים ליד צומת בילו ואם יש שם תפקידים מעניינים כמו מדריך של משהו ?

ישן 29-11-2008, 17:42
  משתמש זכר dggs dggs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי g1234 שמתחילה ב "אחי אני באותה בעייה בדיוק כמוך ..."

צא מהסרט שאתה חי בו.
כל עוד אין לך פרוטקציות רציניות, אם תיפול מהמסלול כשאתה עדיין שייך לבא'ח, תשאר בבא'ח כנראה רוב השירות שלך.
כנ'ל מאוחר יותר. אם תיפלט שאתה כבר שייך לגדוד(פלוגת מסלול ומעלה) אז תהיה ג'ובניק/תומך בגדוד. רק אם תהיה ממש גרוע גם שם אז אולי יפלטו אותך למפח'ט בתור עובד רס'ר.
זה נכון לכל חטיבת חי'ר בצה'ל.

אתה סתם מוותרים לעצמכם... טרום טירונות זה לא צבא אפילו.... אין לכם מושג קלוש על מה אתם מדברים. תנו לזה הזדמנות. נכון שלוחמים אוכלים המון חרא אבל הדברים הטובים שזה יתן לכם עולים הרבה מעל הרעים...
אתם לא רוצים למצוא את עצמכם משרתים 3 שנים בחמ'ל של הבא'ח שכל מה שאתם עושים מסתכם בלענות "היטב" לקשר... אני מכיר שתיים כאלה שנפלטו אצלי בטירונות ובאימון מתקדם... נהנו שם הם לא...(אומנם בא'ח גבעתי אבל זה אותו דבר...)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2007.bluehost.fresh.co.il/02/17/35789858.jpg]

ישן 29-11-2008, 19:17
  כיסוי לאוטו כיסוי לאוטו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.06

ומה חשבת? שביום הראשון שלך בצא יזרקו עלייך נשק ותכנס לעזה עם סרט אדום על הראש?
זה צבא, וזה חרא. והחיים שלך נשלטים על ידי ילדים לא יותר גדולים ממך, ודרגים שלא מבינים מהחיים שלהם. וכן, יגידו לך מתי ללכת לישון כמו בגיל 5, ומתי לאכול, ובטח מתי לצאת הביתה, אם בכלל. להיות קרבי זה לאו דווקא להקריב את החיים שלך, יותר להקריב מהחיים שלך, אתה עכשיו במסלול (בקושי) לוחם בצנחנים, חי"רניק, ואתה בדרך להיות כלי של הצבא בדיוק כמו טנק, תומ"ת, או מטוס רק עם הרגליים והגב, כי אתה לא שם בגלל הפרצוף היפה או האישיות המהפנטת שלך.

יש לך אפשרות לחזור לשיבוץ בבקו"ם? לך על זה ומהר. לפחות יבוא במקומך חייל עם מוטיבציה להיות לוחם.

הייתי מ"כ בטרום, וראיתי עשרות חיילים צעירים כמוך, חשבו שהם התגייסו לסרט תדמית של המרינס וגילו שהם זונות רס"ר של ניסים מיימון. אפילו החזרתי לבקו"ם שלושה חיילים שהיו במצב שלך.

ישן 30-11-2008, 00:35
  ...Next ...Next אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.04
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי כיסוי לאוטו שמתחילה ב "ומה חשבת? שביום הראשון שלך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי כיסוי לאוטו
ומה חשבת? שביום הראשון שלך בצא יזרקו עלייך נשק ותכנס לעזה עם סרט אדום על הראש?
זה צבא, וזה חרא. והחיים שלך נשלטים על ידי ילדים לא יותר גדולים ממך, ודרגים שלא מבינים מהחיים שלהם. וכן, יגידו לך מתי ללכת לישון כמו בגיל 5, ומתי לאכול, ובטח מתי לצאת הביתה, אם בכלל. להיות קרבי זה לאו דווקא להקריב את החיים שלך, יותר להקריב מהחיים שלך, אתה עכשיו במסלול (בקושי) לוחם בצנחנים, חי"רניק, ואתה בדרך להיות כלי של הצבא בדיוק כמו טנק, תומ"ת, או מטוס רק עם הרגליים והגב, כי אתה לא שם בגלל הפרצוף היפה או האישיות המהפנטת שלך.

יש לך אפשרות לחזור לשיבוץ בבקו"ם? לך על זה ומהר. לפחות יבוא במקומך חייל עם מוטיבציה להיות לוחם.

הייתי מ"כ בטרום, וראיתי עשרות חיילים צעירים כמוך, חשבו שהם התגייסו לסרט תדמית של המרינס וגילו שהם זונות רס"ר של ניסים מיימון. אפילו החזרתי לבקו"ם שלושה חיילים שהיו במצב שלך.

איזה פלוגה ?

ישן 30-11-2008, 08:47
  vavan931 vavan931 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.08

דבר ראשון יש לך עוד זמן להיות צעיר עברתה רק תטרום ואתה בוכה כמו ילדה קטנה שרוצה את אמא דיי אתה בוגר כבר נוו אז מה גם לי יש חברה ואני יוצאה 17.4 תקוע במוצב בלבנון איך זה ואני לא בוכה חברה שלי מבינה שמשהו צריך לעשות את זה וחבר שלה עושה את זה שומר על הבית תעשה טובה אל תעשה פדיחות תוריד תנעליים האדומות אתה עושה פדיחה אין לך תכבוד ללבוש אותם אל תהיה לוחם אנחנו ניסתדר לא צריכים תעזרה שלך לך תהיה גובניק קרוב לבית ואני כותב את זה מרוב עצבים אין לך בושה לכתוב את זה פה לבכות פה כול העולם יכול לראות אותך ולחשוב איזה לוחמים אולכים להיות בישראל בברכה גדודניק 931 נח"ל מבצעית חבלה כבוד ............בכיין
ישן 30-11-2008, 10:34
  מורעל1990 מורעל1990 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.07
גבר

שים לב שאתה מתסכל רק על עצמך :קשה לי כואב לי נמאס לי נשבר לי חרא לי אני עוזב...אתה צריך להבין שהתגייסת לא רק בשביל עצמך,התגייסת כדי לשמור על ההורים שלך,האחים הקטנים שלך,על חברה שלך ועל כל עם ישראל..אתה לא מרגיש את כל הערכים האלה בגלל שזה רק ההתחלה,מתחייסים אליך כמו אל ילד בגלל שרק ככה בני אדם קולטים משמעת..אני לא אתחיל לחפור לך עכשיו על ערכי הגנת עם ישראל וארץ ישראל וגבולותיה,כי זה דברים שלדעתי היית צריך ללמוד/לדעת קודם,אבל אתה צריך לחשוב על הנחלאווי מעלי ששומר במוצב בחברון,והצנחן שטוחן מטבחים ,הם לא אוכלים חרא?לא סובלים? והחיילים שנהרגים,זה לא אומר לך כלום? אנשים נלחמים כדי להעלות פרופיל לקרבי ואתה קצת קשה לך אז זהו? בורח? תפוס תעצמך בידיים גבר ותפנים שהתגייסת לצבא ולא לסרט..שבוע טוב

נערך לאחרונה ע"י מורעל1990 בתאריך 30-11-2008 בשעה 10:49.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:03

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר