לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-01-2009, 19:56
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
אגודת הפיקניק- פרק ב': מסירים אבק ממפת הפיקניק

אגודת הפיקניק- פרולוג
אגודת הפיקניק- פרק א'

אך אל תצערי עצמך,

הו גבירת היופי
אם כל חי.

ילדייך יבואו,
יטהרו את עינך
ויזככו את אורך.

משפחת היידר היא משפחה וותיקה מאוד באנגליה, שאבותיה הגיעו עם ויליאם הכובש, והאחוזה המשפחתית ענתה למעמד- 2 דונמים של אחוזת אבן בסגנון פלדיאני ועוד 3 דונמים של גנים מטופחים, הכול בסדר ובהרמוניה מושלמת.
פנים הבית היה קצת פחות מסודר- בית היידר העמיד חוקרים ומגלי ארצות דור אחר דור ואלו נהגו להביא ממצאים מהעולם החדש ותרבויות זרות.
כך נוצר המצב בו חליפת סמוראי מונחת בסמוך למסכת רופא אליל מקניה, שרטוט של דה-וינצ'י ליד עותק לטיני של הברית החדשה ועוד שילובים מוזרים בין תרבויות שונות, עמים שונים, עולמות שונים. הדבר אולי היה מפריע לאיזה היידר אך רוב המבקרים באחוזה מצאו את עיצוב הפנים מרתק, למעט אותם זבי חוטם אפורים.

"איפה המשרתים?" שואל מרטין בעוד הדוקטור תולה את המעילים על מתלה בדמות נחש על עץ.
"אני מאמין שאדם שחיי כל חייו על מעשיהם של אחרים ראוי לכל הפחות להצלפות," משיב היידר בעודו מתקדם למטבח," בבקשה, עלו לחדר העבודה. אגיע בעוד כמה רגעים עם הוויסקי המשפחתי."
חדר העבודה היה אולי המסודר בכל חדרי הבית- כל קירותיו הוסתרו מתחת למדפי ספרים, למעט הקירות הקרובים לאח שעליהם שורטט עץ המשפחה הסבוך של הבית.
"בבקשה רבותיי," מניח הדוקטור את המגש ועליו כוסות המשקה, "הבקבוק של סבי. אל תשכחו לשתות במתינות" קורץ לעבר בנג'ימין, שהיה בעל אהבה גדולה לטיפה המרה.
"בנוגע להצהרה שלך- אתה מודע שכל משפחת המלוכה צריכה להיות מולקת אם כך?" מחייך סר רוס ולוגם מהוויסקי הכהה.
"דיוויד!", מזדעק הדוקטור, "האל ינצור את המלכה!".
"כי אם שתיית כספי הציבור לא תהיה ממוסדת הפוליטיקאים שלנו עוד יהיו יותר מושחתים" משיב דיוויד בחיוך לגלגני.
"האם יש בדברייך שמץ ביקורת על המונרכיה?" תוהה היידר.
"אי-אפשר להגיד שזה לא נכון. אנחנו ממנים מוסד חסר כל תרומה לחברה" נכנס לדיון ולסינגהם.
"חסר כל תרומה?" מוחה מרטין, "הרי המוסד הזה הוא עתיק כממלכה ומאחד את כל חלקיה. מה חשוב יותר מחברה מאוחדת?".
"כספה וחוש היעילות שלה. המוסד המלכותי רק משחית את רוחם של ההמונים לקבל כל מה ש"עתיק" ובעל מסורת" משיב סר רוס.
לפני שמרטין מספיק לענות קוטע את הדיון היידר-"רבותיי, בבקשה, לא לשם כך התכנסנו" ומוציא את היומן הישן של אבי סבו, קארל א. היידר. "פרופסור היידר, כפי שאתם מנחשים, היה מזועזע כשחזה בטקס והחליט להעניש את המשתתפים". הסובבים מתמקדים בו, כלהקת כלבי ציד באוזניים זקופות.
"ואז הוא שאל את השאלה- 'למעשים כאלה נוראים מתאים רק עונש נוראי במידה שווה או יותר. אך מה יהיה העונש המתאים?'. לשאלה הזאת הוא מצא תשובה בתרבות האצטקים אותה חקר."
כולם מתקדמים מעט בכיסאותיהם בשביל לשמוע את מוצא פיו אך הוא פונה לעבר אחד מארונות הספרים ומתחיל לעבור על פני עשרות המדפים, עמוסי ספרים בבליל שפות מרחבי העולם. אחרי כמה שורות של ספרים עבי כרס בעטיפת עור כהה הוא מוציא מחברת כחולה ודקה, דפיה מצהיבים ועל כריכתה הכותרת "מחקר תרבות אצטקים- כרך ג' ".
"סבי חקר כמה מהמקדשים המתקדמים יותר במקסיקו ונתקל בתחריט הזה," הוא מוציא דף צהוב ועליו רישום פחם של טקס קורבן אדם. לאחר שכולם עוברים על התרשים ממשיך היידר- "הוא הבין שהדרך היחידה להעניש את משתתפי הטקס הוא על ידי ביצוע טקס מקביל שבמרכזו יהיה פולחן הירח, ההפך מטקס השמש שלהם."
"רק רגע, קארל היידר תכנן טקס לירח?", שואל בתמיהה סר רוס, " אותו קארל היידר שתמך במלחמה בצרפת המהפכנית רק בשביל להחזיר בהם את האמונה באלוהים?".
"רוח וחומר" משיב בשקט הדוקטור.
"סליחה?" מקרב רוס את אוזנו בשביל לשמוע.
" 'רוח וחומר' ", מגביר את קולו היידר, "זו מסה שהוא כתב אחרי כמה שנים של מחקר. פרופסור היידר האמין שהעולם מתחלק לשתי מערכות- הרוחנית, בה שולט באופן מוחלט אלוהים והחומרית שמשלבת עוד אלמנטים חוץ מהאלוהיות בשביל לקיימה. הוא ראה בשמש ובירח שני אלמנטים מרכזים בקיום החומרי ולכן קבע שעל חטאים חומרים יש לשלם בצורה חומרית אל מול ישויות חומריות."
"והאם פרופסור היידר ביצע את הטקס?" תוהה דיוויד.
"ומהו בכלל הטקס הזה?" מוסיף מרטין.
הדוקטור שוקל לכמה רגעים האם לספר להם, חוכך במוחו מה תהיה התגובה. לבסוף, נופלת ההחלטה- "הוא תכנן לבצע קורבן אדם בחשכת הלילה לפי כללי טקס שהוא בעצמו פיתח וכן, הוא הגשים את זה על רבים שהשתתפו בטקס השני". דממה משתררת.
"הוא ביצע את זה במהלך המהפכה?" מפר לבסוף את הדממה בנג'ימין.
"המהומות שהשתררו נתנו לו גישה לחברי האצולה הבכירים."
"ואתה יודע בדיוק כיצד זה בוצע?".
"כל הטקס רשום ביומן שלו, עבודת מחשבה של שנים."
"אז בואו נעשה את זה" קובע בנג'ימין ומוזג לעצמו עוד כוס משקה.
"מה?!" מתרומם מכיסאו מרטין ופניו אדומים. "זהו מעשה לא מוסרי וברברי!".
"ומה שהם ביצעו אינו כזה?" שואל סר רוס בקול רגוע.
"האם עלינו לנהוג כמותם?".
"אך האם אין צורך להעניש אותם על פשעיהם?" מגביר רוס את קולו.
"מי נתן לנו את הזכות להעניש אותם? אני יודע שאני לא אלוהים או נציג הממשל."
"הם הממשל והם אינם מכירים באלוהים. האם תעדיף לתת להם להמשיך בהפקרותם?!".
מרטין מתחיל לומר משהו אך עוצר עצמו ומניח את כוס המשקה. "אתם יכולים ללכת ולשחק לוחמי צדק ופגאנים, אני לא. יום טוב" הוא יוצא בזעף מהחדר וקול טריקת דלת הכניסה נשמע.

איזו יציאה דרמטית! ובעוד החברים מתיישבים לדבר על תוכניותיהם, מתחיל מרטין את דרכו לעבר פי התהום.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י chatulim בתאריך 21-01-2009 בשעה 08:17.
חזרה לפורום
ישן 20-01-2009, 22:05
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "אגודת הפיקניק- פרק ב': מסירים אבק ממפת הפיקניק"

משובח כקודמו, אני רואה ששיפרתה קצת בכך שהכנסתה יותר פרורים של הטקס, ובכול זאת השארתה טעם של עוד, חוץ מהוויכוח המצויין שיצרתה, הסביבה וההרגשה של הבית וחדר העבודה, היה חסר אלמנט אחד תיאור הדמויות, מה הדוקטור לובש, מה מזג האוויר, איך נראה בקבוק האלכוהול המשובח של סבו, כול זה כשתוסיף אותו יוסף עוד טעם לפירורים, זה כמו לעשות טוסט בלי מיונז ( או גבינה ), הבנתה לאיפה אני חותר?

אם לדעתי דבר זה יהיה אפשרי ואתה יכול להוסיף אותו בקלות, למשל כשהם נכנסו לחדר, אתה יכול לכתוב "ריח של דפים המתפוררים, בעודם שומרים את ידע התבל בתוכם, הכה את האפים של האורחים...." או כול דבר אחר בסגנון, אני חושב שהבנתה .

חוץ מזה אני חייב להגיד שהרעיון מצויין ואני רואה שאתה חותר יותר לעומק מאשר מחזה\ סיפור שמדבר על טקס זוועתי , אלא אתה מסמל את סוגי האנשים, איך אחד מחליט את גורלו של האחר וחורץ אותו, ועוד ועוד, שאני לא רוצה להגיד כדי לא להרוס את הציפיה.

דבר אחרון, טקס הירח, שהוא ההפך, תסיר ממנו כמה פירוררים, זה קצת הרס מה מתח, אבל זה לא קטלני, והמשפט האחרון, אחרי שגליתה קצת מהמתח של הטקס עשה מין טוויסט מוזר בעודי קורא, זה כאילו הוצאתה אותי מכול המחשבות על מה יהיה בהמשך, ונתתה לי דבר חדש לתהות בו, אני מציע שתשנה את זה, או שתוסיף משהו, או שתשלב את זה לפני הסוף.

נ.ב. אני לא כותב הצעות של ממש, מחשש להרוס , כי זה סיפור, ואיני סופר, או בנאדם שמכיר את מחשבותיך, לכן אני נותן לך את זכותך להחליט.

עד כאן תמה תגובתי.

המשך ערב נעים.
אמיל.

נערך לאחרונה ע"י Mnemosyne בתאריך 20-01-2009 בשעה 22:09.
חזרה לפורום
ישן 22-01-2009, 18:40
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
הערות והארות תמיד מתקבלות בברכה :)
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "משובח כקודמו, אני רואה..."

הכתיבה שלי בראשיתה הייתה מלאת תיאורים כל כך שהסיפור הרגיש כמו תיאור יבש של תמונה. הדבר במיוחד קשה כשכותבים בזמן הווה כשאז צריך להכניס את התיאור כחלק מההתרחשות הנוכחית כרגע. אולם אני מודע לערך המוסף לקורא ואשתדל להכניס בפרקים הבאים יותר תיאורים בשביל לצייר תמונה יותר ברורה.

הפעם, השבירה הזאת של קו המחשבה והכנסתו לאחר היא מכוונת משני טעמים: אני רוצה להעביר את הטקס לאחורי תודעתו של הקורא (ואל תדאג, הפירורים על טקס הירח לא משתווים אפילו לבית הממתקים שאליו הם מוליכים ) ולתהות מי בעצם מספר את הסיפור. הרי מספר אובייקטיבי לא פתאום יצא בכזו הצהרה, הלא כן?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:20

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר