לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-12-2008, 07:32
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
פייגלין אינו משוכנע שנתניהו ישמור על ארץ ישראל

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3642249,00.html
משה פייגלין, המועמד ברשימת הליכוד לכנסת, הודיע כי לא ישתתף בסיור שתערוך המפלגה ל-40 מועמדיה לכנסת ברמת הגולן במחאה על דחיקתו למקום בלתי ריאלי ברשימה.

"אם נתניהו, שכבר ניהל משא ומתן על הגולן, מעוניין באמת לשכנע כי הפעם בכוונתו לשמור על ארץ ישראל יש לו דרך אמיתית לעשות זאת: להחזיר אותי למקום ה-20 בו שיבצו אותי חברי התנועה", אמר פייגלין.

------------------------------------------------------------
סוף סוף מר פייגלין התחיל להבין מה שטענתי כבר מזמן:

אין אימון בימין החילוני, היום הוא ביבי, מחר הוא טיבי!
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...F8+%E8%E9%E1%E9

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 22-12-2008 בשעה 07:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-12-2008, 12:38
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
במשך השנים היו כל מיני רעיונות
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "בתאוריה, אם לא תהיה לך ברירה,..."

אוגנדה, פטגוניה, מדגסקר, בירוביג'אן - אני לא צריך לספר לך מה קרה לכל אותם רעיונות, נכון?
הבעיה היא שאנחנו מקדשים את החיים על פני האדמה בכל מחיר - ומסתבר שהמחיר על קדושת החיים גדול ממחיר קדושת האדמה...
כל פיסת אדמה שמסרנו בשם "קדושת החיים" הפך לבסיס מחבלים, שמשם יצאו מחבלים כדי לרצוח עוד ועוד יהודים - נו, אז איפה "קדושת החיים"?
האקסיומה "אין אדם בלי אדמה" הפכה למוחשית אף יותר מאז החלטנו למסור מרצוננו שטחי מולדת לידיהם של מחבלים ורוצחים...

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 22-12-2008, 12:59
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "במשך השנים היו כל מיני רעיונות"

חבל שלא ענית לשאלה, גם בתאוריה.
אוסיף עוד מענק הסתגלות 5 מיליון דולר לאחר כל הנכסים, ומציאת עבודה, וקיום חיי קהילה וכו'
מה אז תהיה תשובתך ?
למעשה אני חושב שאם זו הברירה האחרונה שלי, אני אבחר בחיים.
אבל ברור שזה לא ריאלי.

שיקראו לזה איך שרוצים, הסכם שלום, הסכם להתראות, עם מצרים וירדן יש לנו סוג יחסים שמאפשרים חיים זה לצד זה, ואפילו קשרי מסחר ותרבות ותיירות.
וכן אני יודע שעם סוריה אין מלחמה כבר שנים אבל היא תומכת בחיזבאללה.
וכן אני יודע שהמצמוצים של מצריים ארוכים מהמקובל והיא כביכול עין אחת מלטפלת ועין שנייה מז.....
ומצד שני ירדן דווקא מדינה שסובלת ודוחה את הפלשתינאים והממלכה בסכנה בגללם, והמצב נפיץ מדי יום.
אבל החזרת שטחים שנכבשו היא לא בהכרח מתכון ליצירת קיני מחבלים אם עושים את זה כמו שצריך.
ההסכמים שבגינם הוחזרו השטחים לפלשתינאים, או על פי המילון שלך נמסרו ולא הוחזרו, לא מולאו כיאות על ידי שני הצדדים. גם אם יש 99% אשמה שלהם ואחוז אחד שלנו, עדיין על פי ההגדרה אנחנו שותפים לאשמה. והאחוזים קצת יותר גרועים לחובתנו מבחינת הפרות ואי קיום ההסכמים במלואם. מכל מיני סיבות ועוד כאשר רבין היה בחיים, אבל במיוחד לאחר הרצחו.
ציינתי קודם שאני לא קורא איזושהי קריאה גורפת להחזרת שטחים, הרי הואשמתי בהיותי סוחר ממולח חסר רגשות, וכסוחר שכזה אצפה לקבל משהו בתמורה. כל אחד יצפה לקבל משהו בתמורה. אבל קודם כל צריכה להיות ההבנה שבשביל לקבל צריכים גם לתת, גם אם אתה החזק יותר, או במיוחד אם אתה החזק יותר. בדרך כלל לחזקים יש יותר מה להפסיד לכן לא תמיד הם מגיעים לשולחן הדיונים עם יתרון כלשהו.
הקריאות של אף שעל כבסיס שרק עליו יתקיימו דיונים, מייצר חוסר שיוויון.
אנחנו לא מוכנים לתת, הם אין להם מה להפסיד, אז למה לדבר בכלל.
עקרון החיים על פני האדמה שקיים הרבה יותר בקרב ימניים דתיים סוחף גם את הימניים החילוניים ששוכחים לפעמים מהי מטרת החיים שלנו. לחיות. ואם זה לחיות צפוף יותר, אבל לחיות, זה עדיף על מלחמות האדמה והבתים שימשכו לצערי וגם לצערך כנראה לנצח.
התקוות הולכות ונגוזות, ואכן השלום המיוחל לא יבוא מחר, וגם לא בשנה הבאה.
הפילוג הפנימי שלנו הוא אחד מדלקי הבערה של הקמים להורגנו. אנחנו נותנים להם את כל הכלים לנצח אותנו, ואחרי זה מתפלאים למה הפסדנו במערכה הזו, וההיא וזאת שעדיים לא התחילה.
גם אני הייתי רוצה לגור באלי סיני, או בגוש קטיף, בוילה מפוארת, עם בריכה, ועם ים נפלא מרחק הליכה, ועם דיונות נפלאות במועסי להשתולל בהם בשבת עם הג'יפ. אבל אינני מוכן לחיות תחת צבא, ליד צבא, בתוך צבא, והצבא שם כי מסוכן לאזרחי ישראל.
אלה שמוכנים לחרף את נפשם על מנת לשמור על האדמה ומוסיפים למחיר גם חיילים ששומרים עליהם, אינם גיבורים בעיני, אלא אופורטוניסטים מסוכנים. פעם חשבו אחרת, ופעם טעינו. לא כדאי מתישהו לתקן את העוולות ? אבות אכלו בוסר והבנים חוטפים קסאמים, אבנים בכבישים, פיגועים, חטיפות והזרוע עוד נטויה לצערנו
ישן 22-12-2008, 14:11
צלמית המשתמש של הפטריוט

עניתי לשאלה שלך
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "חבל שלא ענית לשאלה, גם..."

חבל שאתה לא יודע לקרוא...

מבחינתך, אתה גר פה רק כי נולדת פה, ושום דבר לא קושר אותך לכאן - אם ישלמו לך מספיק, תעבור למקום אחר. יופי לך, כנראה שזו לא באמת הארץ שלך, ואתה נמצא כאן רק כברירת-מחדל. בעיניך, לאדמה אין ערך, וכל אדמה חשובה בעיניך באותה המידה. התגלמות היהודי הנודד...

1. עם מצרים אין שלום, יש לכל היותר הפסקת אש. תיירות יש רק בכיוון אחד, ועל קשרי תרבות אתה יכול רק לפנטז. עבור הפסקת האש הזו שילמנו מחיר מופקע. עם ירדן היה לנו שלום דה-פקטו מאז תחילת שנות ה-70. גם שם התיירות היא חד צדדית ועל קשרי תרבות אתה יכול להמשיך ולפנטז. לפחות לא שילמנו מחיר מופקע עבור השלום הזה...

2. עם סוריה יש שלום לפי המודל המצרי מאז 1974, מדוע לקלקל? סוריה תומכת בחיזבאללה, ומנהלת נגדנו מלחמה על ידי שליח - אבל כך גם מצרים, שתומכת בחמאס... אז מדוע לשלם מחיר מופקע על משהו שכבר יש לנו...?

3. מסירת שטחים לארגון טרור היא מתכון ודאי לטרור ולרצח (לא למדת דבר מהעשור וחצי האחרון???) עם ארגוני טרור לא מנהלים מו"מ ולא מוסרים לידיהם שטח, נשק או כסף. הפת"ח לא שונה במאומה מהחמאס בכל הנוגע למלחמה בישראל ולהתנגדותו לקיומה של מדינה יהודית באיזשהם גבולות ממערב לירדן.

4. ישראל וויתרה מספיק. במו"מ שני הצדדים אמורים לוותר ולהתפשר - על מה בדיוק וויתרו הפלסטינים לאחר 15 שנות "תהליך מדיני"? העמדות הפלסטיניות לא השתנו ולו בפסיק מאז 1993, ואילו אנחנו מתפשרים ומתפשרים ומתפשרים... כשזה המצב, מדוע שהפלסטינים יגלו איזושהי גמישות?

5. ללא אדמה אין קיום לאדם - אלא אם כן מצאת פטנט שיאפשר קיום באוויר, בחלל או מתחת למים... זו האדמה שלנו, והערבים החיים ממערב לירדן יכולים, אם לא מתאים להם, למצוא את מקומם בקרב אחת מ-21 המדינות של בני עמם. לנו אין מדינה אחרת שאליה אנחנו יכולים לברוח בעת צרה.

6. הפילוג הפנימי הוא אכן נשק בידי אויבינו - אז מדוע השמאל מנציח אותו?

7. להזכירך, גם לפני ה"כיבוש" היה פה טרור. והוא החל הרבה לפני שגוש קטיף עלה על הקרקע. גם אז מי שהלך "לחרף את נפשו על מנת לשמור על האדמה" היה אופורטוניסט מסוכן?

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 22-12-2008, 14:58
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "עניתי לשאלה שלך"

אני יודע לקרוא מצוין ולא נתת תשובה קונקרטית אלא משהו מסביב כזה.
אני לא ברחן ולא פחדן, ואמנם לא יצא לי להלחם במלחמות רשמיות, אבל חרפתי את נפשי כמו לא מעט חיילים (שמאלנים וימניים כאחד) ברצועת עזה. המשכתי משם לפיצו"ח (משרד החקלאות) ושם גם מסתכנים למען המדינה ותושביה ובריאותם וכלכלתם. כך שלא תוכל להגיד שאני אגואיסט שלא החזיר למדינה ורק לקח.

אז באמת רק נולדתי כאן, ואבי נולד וכן נלחם במלחמות ועוד שרת בקבע (גם אחי) וסבי הגיע לכאן בתור חלוץ ועשה לא מעט בבניית הארץ. ושלא נדבר על צד אחר של המשפחה שברח מאירופה לאחר השואה ולאחר שהייה במחנות ריכוז. אני לא מנותק ולא בן אדם בלי עבר.
יש מספיק סיבות שקושרות אותי לאדמה, ושים לב שהדגשתי את השאלה התאורתית.

אתעלם מהסעיפים הממוספרים, מאחר וכל כוונתי היתה להחליש את סיסמת האף שעל.
הסיסמה בפני עצמה תלושה מהמציאות והרסנית לנו.
אף שעל בתנאי ש.... זו כבר סיסמה אחרת.
אבל ילדים גדלים על מורשת הזויה שטוב למות בעד שטח מאשר לחיות בכיף על פחות שטח.
תראה כמה אתה שונא את הערבים שלא זזים במילימטר מהצהרותיהם שלפעמים הן באמת עתיקות ולא מתאימות לימנו. ומה אנחנו עושים ? אותו דבר.
מתבצרים בתוך משבצת האף שעל, ולא מוכנים לוותר ויהי מה.
אז אני לא מוכן למות סתם על האדמה רק בגלל שהיא אדמה "מובטחת".
אם יש לי אופציה לנסות ולשפר את המצב, אני אנסה אותה, וזה אומר להיות מוכן למשא ומתן ומה לעשות, איננו יכולים למכור להם תפוזים או אשכוליות, אלא אנחנו יכולים לשחרר אדמות כבושות שכבשנו. מבחינתך המו"מ צריך להיות תפסיקו את הטרור או שנהרוג את כולכם. אבל אתה שוכח ששללנו זכויות של לא מעט חפים מפשע והטרוריסטים הפעילים עדיין מהווים אחוז קטן באוכלוסיה הפלשתינאית שהייתה שמחה לחיות את חייה בשקט.
אומרים שמי שלא יודע להפסיד בקזינו לעולם לא ינצח בקזינו, אז אמנם את הקזינו הרסנו, והחיים זה לא קזינו, אבל מי שניגש למו"מ וההסכם כבר כתוב בידו, עדיף שלא ישב בכלל לשולחן.
וכמובן שהתעלמת מההפרות שבאו מהצד הישראלי באי קיום של ההסכמים שחתמנו עליהם.

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 22-12-2008 בשעה 15:00.
ישן 22-12-2008, 15:41
צלמית המשתמש של הפטריוט

אם כך...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני יודע לקרוא מצוין ולא נתת..."

מדוע ה"אף שעל" הפלסטינאי ("צומוד") מקובל עליך, בעוד שמקבילו היהודי פסול? מדוע להם מותר להיאחז באדמתם בכל הכוח, ואילו לנו אסור?

אתה מתעלם מהנקודות שהעליתי, כי הן לא נוחות לך, ולא משרתות את מטרתך, אז תרשה לי להתעלם מהסיסמאות שאתה מפזר לכל כיוון.

ובסדר, אתה אזרח ישראלי, וכנראה אף אזרח יצרני שתורם למדינתו - אבל שום דבר לא קושר אותך לפיסת האדמה הזו, אם אתה מוכן לוותר עליה כל כך בקלות. היית יכול להיות אזרח יצרני ותורם גם בארה"ב, בבריטניה, באוסטריה או באוסטרליה, ולעשות שם את מה שעשית פה, כי ממבחינתך, לאדמה שעליה אתה יושב אין כל חשיבות. אתה יכול לשבת על אדמה אחרת, ביבשת אחרת, בצידו האחר של העולם, ולהרגיש את אותו הקשר למקום שבו אתה חי, ולתרום אותה תרומה למדינה שבה אתה חי. היהודי הנודד.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 22-12-2008, 17:14
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אם כך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט

ובסדר, אתה אזרח ישראלי, וכנראה אף אזרח יצרני שתורם למדינתו - אבל שום דבר לא קושר אותך לפיסת האדמה הזו, אם אתה מוכן לוותר עליה כל כך בקלות. היית יכול להיות אזרח יצרני ותורם גם בארה"ב, בבריטניה, באוסטריה או באוסטרליה, ולעשות שם את מה שעשית פה, כי ממבחינתך, לאדמה שעליה אתה יושב אין כל חשיבות. אתה יכול לשבת על אדמה אחרת, ביבשת אחרת, בצידו האחר של העולם, ולהרגיש את אותו הקשר למקום שבו אתה חי, ולתרום אותה תרומה למדינה שבה אתה חי. היהודי הנודד.

זה מצחיק, כי כשהייתי ילד אבי עשה טיול בסיני ונתקענו בסיני, ובדואים חלצו אותנו, ובשבתנו איתם במאהל לקפה ותה, הם הציעו לו לקנות אותי בעד כמות יפה של גמלים וכבשים.
אז כמעט באמת הייתי בדואי יהודי.

אבל ברצינות, אני לא מפזר סיסמאות ,אני מדבר על סדרי עדיפויות ועל גמישות.
כאשר החיים חשובים מהאדמה, אתה מוכן לוויתורים, או לסוג של בארטר. אדמה תמורת משהו.
כאשר אתה קשיח ומוכן למות למען האדמה בכל מחיר, כמו שציינתי, חבל על הדיבורים מראש.
ישן 23-12-2008, 08:04
צלמית המשתמש של הפטריוט

אתה מומחה בפיזור סיסמאות...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=הפטריוט] ובסדר, אתה..."

על וויתורים ועל פשרות - רק שאתה לא מוכן לוותר על מה שחשוב ויקר לך, ואתה מצפה מאחרים (הימין) שיוותרו על מה שיקר להם...

אתה מוכן לוויתורים בשם קדושת החיים - אבל לא חדל מנכונותך לוויתורים גם כאשר הם עולים בחיים רבים... להיפך, כל חלל וכל הרוג, שמקורם באותם וויתורים בשם "קדושת החיים", מחייבים מבחינתך וויתורים נוספים...
אתה מוכן לוותר ולוותר ולוותר בשם "קדושת החיים", ולא נראה שיש לך קו אדום... על מה לא תהיה מוכן לוותר? איפה תמתח את הקו, ותגיד, "עד כאן!"? הרי, מבחינתך, בשם "קדושת החיים", אפשר וצריך לוותר ולווותר ולוותר...

ויליאם ראלף אינג'

ישן 23-12-2008, 09:35
צלמית המשתמש של הפטריוט

פעם, אולי
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אם אני מומחה לסיסמאות אז אתה..."

היום הוויתור הוא לשם הוויתור, לשם הכניעה, כשגם מצדדי הוויתורים (ואתה ביניהם) מבינים, ומצהירים על כך בגלוי, שברור שהוויתורים לא יביאו שלום או ביטחון.
ה"שלום" הוא כבר לא המטרה. הנסיגות, הוויתורים, ה"תהליך", הם המטרות החדשות.

אתה מדבר גבוהה-גבוהה על "קדושת החיים" ועל פשרות, אבל מסרב להבין שכל פשרה, כל וויתור, עולה לנו בדמים רבים. פתאום, "קדושת החיים" כבר לא מעניינת אף אחד, אלא רק "קדושת הוויתור"...
האחיזה באדמה משמעה הגנה על קדושת החיים, מכיוון שאין לנו חיים ללא האדמה.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 23-12-2008, 10:36
צלמית המשתמש של הפטריוט

בתור אחד שמחזיק מעצמו הגיוני וגם מציאותי ואפילו ריאלי....
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "בתור אחד שמחזיק מעצמו הגיוני..."

אתה לא ממש מחובר למציאות, נכון?

"אינני מוצא שום הגיון בלותר ולותר סתם בשביל לותר" - אבל זה מה שקורה בפועל, ויתור לשם הוויתור, כשמטרות כמו "שלום", ביטחון, קיום נזנחו כלא-ריאליות. הוויתור, הפינוי, הגירוש (כן, הגירוש! זו היתה אחת מהמטרות של גירוש גוש קטיף - לדפוק את ה"מתנחלים", כך הודה בפירוש ארי שביט לאחר סיום הגירוש), אלה המטרות שלכם.
"קדושת החיים" נזנחת לצד, כמו שאר זוטות כמו ביטחון וקיום, אם יש מצב לגירוש עוד כמה יהודים מבתיהם. אם בשטח שיימסר לידי האוייב יוקמו בסיסי מחבלים, ומשם יצאו מחבלים לרצוח עוד יהודים, זה לא ממש מעניין אתכם. אז איפה "קדושת החיים"?

ויליאם ראלף אינג'

ישן 23-12-2008, 10:49
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "בתור אחד שמחזיק מעצמו הגיוני וגם מציאותי ואפילו ריאלי...."

ארי שביט הורה על הפינוי ?
כבודו במקומו מונח, ושישאר מונח במקומו.
אריק שרון פתאום התהפך והסתובב לו בורג והחליט לדפוק את המתנחלים יקיריו ?

פינוי רצועת עזה עם כל הצער שנגרם למתיישבים עד עצם היום הזה, ואני מודע אישית לחלק מהעוולות שנעשו להם בחסות הבירוקרטיה, מתוך המערכת שמטפלת בפניות שלהם. אבל במדינה שלנו כולם נדפקים בעיקר המסכנים, הזקנים ,הנכים, החלשים והתשושים, ולצערי מפוני גוש קטיף נכללים ברשימת הנדפקים. אבל לשים את זה כמטרת הפינוי זו רשעות ונבזות.
אני כילד, שעוד לא זכר שמות של עיתונאים, אבל הכיר את אריק שרון, דרשתי את פינוי הרצועה ממתישבים יהודים, וזו אמת הסטורית עם כל הבנאליות שבה.
כחייל ברצועה הבנתי עד כמה צדקתי וכאשר פיניתי אני במו ידי את הבסיס בו שרתתי, הרגשתי שאני עושה משהו שהוא נכון בעיני.
בימים ההם קדושת החיים היתה נחלת היהודים או הישראלים בלבד, והפלשתינאים היו שלולי קדושה זו.
אז קדושת החיים היא של כולם, ולא רק שלנו. בעיניך אין שום בעיה להמשיך ולשלוט על מיליוני אנשים נטולי זכויות, ובעיני זו בעיה גדולה. בעיה מוסרית, שאת תוצאותיה ועל תוצאותיה אנחנו משלמים בדם יקר היום. הדם שלנו.
ישן 23-12-2008, 12:06
צלמית המשתמש של הפטריוט

ארי שביט (ועיתונאים מסוגו)...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ארי שביט הורה על הפינוי..."

אמנם לא הורו על הפינוי, אבל היו מעורים בתהליך ובהחלטות שהתקבלו - והוא היה מספיק הוגן כדי להודות בכך, שלא "שלום" או "ביטחון" עמדו מאחורי גירוש גוש קטיף, אלא "לדפוק את המתנחלים" (וכמו כן, הצלתו של שרון ממשפט פלילי, אבל בזה הוא לא יודה...).

לאריק שרון לא הסתובב שום בורג - להיפך, ההחלטה היתה רציונלית לגמרי, כשהתחוור לו שזה מה שיציל אותו ממשפט פלילי וממאסר.

ושוב, "קדושת החיים" המזוייפת שלכם, שבשמה אתם מוסרים שטח לידי ארגוני טרור, שמשתמשים בו כבסיס יציאה לעוד ועוד פיגועים. מה שקדוש בעיניכם אלה חיי האוייב, לא חיי אזרחי מדינת ישראל.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 23-12-2008, 12:22
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "ארי שביט (ועיתונאים מסוגו)..."

זה עומד בסתירה לדבריך שלך.
הסכמת שאני " אתה אזרח ישראלי, וכנראה אף אזרח יצרני שתורם למדינתו"
אז לטענתך אני זה שהסתובב לו בורג, וקביעה שכזו לא אהיה מוכן לקבל.
ושוב, אינני היחיד, ואזרחי מדינת ישראל (מה לעשות גם הערבים) השאירו את אותם אלה שפינו, וחתמו על הסכמים בשלטון. אז לכולם הסתובב הבורג ?

כמובן שהתעלמת בתשובתך מחייהם של אחרים. כמובן שחיינו קודמים, אבל המצב היה בלתי נסבל, ומכיוון שלא הרגנו את כולם ונשארנו לבד, אנחנו נושאים איזושהי אחריות לגבי התושבים הלא ישראלים שנמצאים תחת מרותנו ושלטוננו, ואותו שלטון השחית את המידות. ילדי קנדה לא רק חיים ללא איום טילים, הם גם לא משרתים בצבא שנוטל זכויות בסיסיות מחפים מפשע, כאשר אחוז הלא חפים מפשע עדיין קטן בהרבה מאשר לקרוא לו הרוב.
ישן 23-12-2008, 15:12
צלמית המשתמש של הפטריוט

תשמע, אני בטוח שזו תשובה לאיזושהי תגובה...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "זה עומד בסתירה לדבריך..."

פשוט לא לתגובה שלי...

תפסיק עם הסיסמאות המנותקות, ותתחבר למציאות.
אף אחד לא קונה את תיאוריית המהפך האידיאולוגי של שרון, שבערוב ימיו הפך לפתע מנץ טורף ליונה צחורה.
"דברים שרואים מכאן לא רואים משם", אמר שרון בזמנו - וכשרואים באופק את תא הכלא, דברים נראים אחרת, וההישרדות האישית הופכת לחשובה מההישרדות הלאומית.

כמובן שהתעלמתי מחייהם של אחרים - חיי האוייב אינם שיקול אצלי. כשאזרחי ישראל יהיו בטוחים מפגיעה, אז אהיה מוכן להתחשב גם בחייהם של אחרים. אבל עד אז, אינני מוכן להתחשב בהם - ובוודאי שלא לשים את חייהם בראש סולם העדיפויות שלי, על חשבון אזרחי ישראל.
וכמובן שאתה מתעלם מאיום הטילים ומאיום הטרור כשאתה מדבר גבוהה-גבוהה על "זכויות בסיסיות"... למי שבא לשלול את הזכות הבסיסית ביותר שלי - הזכות לחיים - אין כל זכויות. לעם שבא לשלול מהעם שלי את הזכות הבסיסית ביותר של עם - הזכות להגדרה עצמית (למדינת-לאום) - אין כל זכויות.
נוח לשבת ולמתוח ביקורת על ה"כיבוש" כאילו אתה בקנדה - אבל זהו, שאתה לא שם. אתה כאן. תתאפס.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 23-12-2008, 15:37
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "תשמע, אני בטוח שזו תשובה לאיזושהי תגובה..."

יש קשר הדוק בין התגובות אתה זה שמתעקש לדלג בקלילות על 30-40 שנה כאילו היו 30-40 דקות.
"האויב" אתה מכנה מאות אלפים אז ומיליונים היום.
כבר נוכחנו באכזריות מחשבתך על מה צריך לעשות חייל לתושב פלשתינאי כולל לשרוף את ביתו לאנוס את אשתו ולגנוב לו את הטלוזיה. אין מה לעשות אמרת אז, מלחמה היא אכזרית.
נכון מלחמה היא אכזרית, אבל כיבוש מתמשך אכזרי לא פחות.
מהנקודות האלה התעלמת למרות שצוינו בכל אחת מהודעותי הקודומות אבל רק לך מותר להאשים אחרים בדיבור לא לעניין וניתוק וריחוף.
אריק שרון לחם במלחמת השחרור ונפצע אנושות ולחם ותרם למדינה על פי דעותיו וזכה לכינוי הבולדוזר אבל מפחד מכתב אישום ולכן "גירש" בכוונה ודווקא אנשים מבתיהם.
את התאוריה הזו קונים פחות אנשים (כמובן שלא בפורום הזה) מאשר את תאורית הבין שחייבים לפנות את הרצועה ויפה שעה אחת קודם.
אני מאופס מאז ומעולם, ולא נולדתי אתמול, ואינני מתעלם משנים על שנים של טעות מתמשכת. שנים בהן כבשנו את האויב המסוכן ושללנו את זכותו הבסיסית לחיים נורמלים.
אנחנו מתחילים להתקרב למבוי הסתום והמוכר שנקרא תם הדיון.
ישן 23-12-2008, 16:18
צלמית המשתמש של הפטריוט

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "יש קשר הדוק בין התגובות אתה..."

ציטוט:
אנחנו מתחילים להתקרב למבוי הסתום והמוכר שנקרא תם הדיון
- אתה מכין את הקרקע להתחמקות הבאה שלך? ככה זה, כשלא נוח, ואין תשובה עניינית, מוצאים תירוץ ומתחמקים...

אני לא מדלג על דבר - זה אתה שמדלג לך בקלילות מעל העובדות ומפזר סיסמאות כאילו אין מחר (ולא היה אתמול).
אם נוח לך להתעלם מהעובדות ומהמציאות, בעיה שלך. אני לא עובד ככה.

מלחמה היא אכזרית - וה"כיבוש" לא היה אכזרי כלל. מה אכזרי כל כך בלספק לערביי יש"ע עבודה, תשתית אזרחית, שירותים ממשלתיים...? אכן אכזרי מנשוא... אל מול האכזריות של ה"כיבוש" הישראלי אפילו פשעי הנאצים מתגמדים...

שרון לא השתנה - רק שנתיים לפני הגירוש הוא הצהיר ש"דין נצרים כדין תל אביב". אז מה, בשנתיים, בגילו המתקדם, הוא שינה את כל מערכת הערכים שאותה החזיק כל חייו? אבל כשכתב האישום הלך והתקרב, אדם רציונאלי עושה הכל כדי להגן על עצמו, ושרון שם את טובתו האישית לפני טובת המדינה.
ואת הרצועה, להזכירך, פינינו במאי 1994, ומאז כף רגלו של חייל ישראלי לא דרכה בעזה - אבל אל תתן לי לבלבל אותך עם העובדות...
לאוייב היו חיים נורמליים תחת ה"כיבוש" שלנו, ודווקא לאחר שה"כיבוש" הסתיים, הורע מצבו לאין שיעור - מתי היו לעזתים חיים טובים יותר? תחת ה"כיבוש" הישראלי, או תחת שלטון חמאס? כמה מהם היו חוזרים, מרצונם, לחיות תחת ה"כיבוש" הציוני ה"אכזרי"?

תתאפס על עצמך, ותתחיל להתחבר למציאות.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 23-12-2008, 18:59
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "יש קשר הדוק בין התגובות אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
יש קשר הדוק בין התגובות אתה זה שמתעקש לדלג בקלילות על 30-40 שנה כאילו היו 30-40 דקות.
"האויב" אתה מכנה מאות אלפים אז ומיליונים היום.
כבר נוכחנו באכזריות מחשבתך על מה צריך לעשות חייל לתושב פלשתינאי כולל לשרוף את ביתו לאנוס את אשתו ולגנוב לו את הטלוזיה. אין מה לעשות אמרת אז, מלחמה היא אכזרית.
נכון מלחמה היא אכזרית, אבל כיבוש מתמשך אכזרי לא פחות.
מהנקודות האלה התעלמת למרות שצוינו בכל אחת מהודעותי הקודומות אבל רק לך מותר להאשים אחרים בדיבור לא לעניין וניתוק וריחוף.
אריק שרון לחם במלחמת השחרור ונפצע אנושות ולחם ותרם למדינה על פי דעותיו וזכה לכינוי הבולדוזר אבל מפחד מכתב אישום ולכן "גירש" בכוונה ודווקא אנשים מבתיהם.
את התאוריה הזו קונים פחות אנשים (כמובן שלא בפורום הזה) מאשר את תאורית הבין שחייבים לפנות את הרצועה ויפה שעה אחת קודם.
אני מאופס מאז ומעולם, ולא נולדתי אתמול, ואינני מתעלם משנים על שנים של טעות מתמשכת. שנים בהן כבשנו את האויב המסוכן ושללנו את זכותו הבסיסית לחיים נורמלים.
אנחנו מתחילים להתקרב למבוי הסתום והמוכר שנקרא תם הדיון.

זה לא היהודים שכובשים את הערבים.
אלו הערבים שכובשים את היהודים.

זו הארץ שלנו. לא שלהם.

את הטעויות המטורפות של השמאלנים, ניתן להסביר בצורה הגיונית רק באמצעות הרצון העז של הישראלים להתערבב עם הערבים כדי לברוח מזהותם היהודית.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 23-12-2008, 18:58
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "בתאוריה, אם לא תהיה לך ברירה,..."

ציטוט:
בתאוריה, אם לא תהיה לך ברירה, ותאלץ להלחם למוות על ארץ ישראל, או לקבל שטח חלופי (לך ולכל תושבי ישראל שיבחרו בכך) במה תבחר ?

מעניין שאף אחד כאן לא העיז לענות על השאלה שלך.

מבחיתני התשובה היא פשוטה. אני לא אעבור לארץ אחרת מפני כל פיתוי או אילוץ שאפשר לעלות על הדעת. בעיני זה אבסורד שהיום רק הקיצונים בין הקיצונים מבטאים בפומבי את העמדה הזאת. לא תמיד היה ככה (ע"ע החתימה שלי).
The release of convicted terrorists before they have served their full sentences seems like an easy and tempting way of defusing blackmailed situations in which innocent people may lose their lives, but its utility is momentary at best. Prisoner releases only embolden terrorists by giving them the feeling that even if they are caught, their punishment will be brief. Worse, by leading terrorists to think such demands are likely to be met, they encourage precisely the terrorist blackmail they are supposed to defuse.

1995 ,Binyamin Netanyahu, Fighting Terrorism

ישן 23-12-2008, 19:19

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ashoichet שמתחילה ב "[QUOTE]בתאוריה, אם לא תהיה לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ashoichet
מעניין שאף אחד כאן לא העיז לענות על השאלה שלך.

מבחיתני התשובה היא פשוטה. אני לא אעבור לארץ אחרת מפני כל פיתוי או אילוץ שאפשר לעלות על הדעת. בעיני זה אבסורד שהיום רק הקיצונים בין הקיצונים מבטאים בפומבי את העמדה הזאת. לא תמיד היה ככה (ע"ע החתימה שלי).

אני דווקא כן ייצגתי את העיקרון הזה שאתה מדבר עליו.
זה לא היה בתגובה לשאלה שלו שציטטת, אלא בתגובה להודעה הראשונה ששלח "מצפון" באשכול הזה.

אני סבור שזה חשוב מאין כמוהו שעם ישמור על מולדתו, גם אם זה מסכן את חייו.
על אחת כמה וכמה, שלא ימסור את מולדתו לאויב במסגרת הסכמי שלום.
(וזה לא משנה אם התוצאה תהיה שלום אמת, או שלום "קר", או לא שלום בכלל).

הישראלים לא ימסרו את נפשם על ירושלים.
היהודים כן.

הסיבה לכך היא שהישראלים נמצאים היום בתהליך של בריחה מן הזהות היהודית.
ולכן הם גם בורחים מארץ ישראל שנושאת עליה את הזהות הזו.
איך אמר פעם יוסי שריד? "מוכרחים להיפטר מן השטחים הארורים הללו" .

מי שנשאר נאמן לזהות היהודית שלו, כבן לעם היהודי (וזה לא משנה אם הוא דתי או לא),
נאמן גם לארץ ישראל.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 22-12-2008, 15:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
הגיע - וקיבלו. הזכות לעצמאות מותנית בכך שהיא לא תנוצל לצורך חיסול עצמאות אחרים...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ולהם לא מגיע כלום ? או לפחות..."

אנחנו מעולם לא חיפשנו להתרחב. ירדן הייתה חלשה מאיתנו מיום הקמתנו - ומעולם לא כבשנו אותה,
גם לא כאשר עלו לשלטון הרוויזיוניסטים "מחרחרי הכיבוש".
באוסלו קיבלו הפלסטינים הרבה יותר מאוטונומיה, ובמקום ללכת לקראתנו, קמה שם יישות טרור שחתרה
תחתינו אפילו בלי להתבייש בכך. ספרי הלימוד שם, העיתונות שם, הנאומים שם, הכל הראה שה"מתונים"
שם רואים באוסלו סוס טרויאני (אמרו זאת שניים מתונים באמת - נביל שעת' ופיצל חסייני), וה"קיצוניים"
אפילו הסוס הטרויאני נראה להם כויתור מוגזם מדי...

אם הם לא מכירים בזכות שלי לקיים כאן מדינה יהודית, למה שאכיר בזכות כזו לגביהם? בפרט, כאשר יש
מדינה עם רוב פלסטיני מאסיבי במרחק חצי שעה נסיעה מי-ם...

אגב, זה לא מבטל את העובדה שאני מוכן לויתורים טריטוריאליים מסויימים, בסופו של דבר, בהסדרי
בטחון שאנחנו לבדנו נקבע, גם בתוך איו"ש. אני חושב שכל דבר מעבר לזה, יהיה, בדור הנוכחי, משום
הפקרות בטחונית שתעלה לנו בדם רב, ולא תביא לשלום...
ישן 22-12-2008, 16:29

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "עם כל הכבוד יש לשמור קודם כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
עם כל הכבוד יש לשמור קודם כל על בני ישראל ורק אחר כך על ארץ ישראל

זו אינה קריאה לנסיגה או לויתורים או להחזרות ,אבל סדרי העדיפות צריכים להשתנות בסיסמאות שלו
קודם כל האנשים ורק אחרי כן האדמה

תתפלא,
אבל,

יש בעולם הזה,

עמים ,

שבניגוד אליך ולג'ון לנון ,

כן היו מוכנים להרוג ולמות עבור הערכים, העקרונות, האדמה, המקומות , שנותנים להם סיבה להמשיך לחיות כעם...

ומה שמדהים בעם היהודי,
זה :
כשהוא בורח מארץ ישראל, הוא חוטף על הראש. וכשהוא אוחז ומתיישב בה, הוא בטוח.

"צדק צדק תרדוף"

ישן 22-12-2008, 18:07

חלומות עשויים להתגשם.
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני לא [b]חולם [/b]או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אני לא חולם או מדמיין אני ריאלי ומציאותי.
מי שמדבר על מדינת הלכה וכנסת גדולה, נמצא איפשהו בעבר הרחוק, או איפשהו בדמיון.
צריכים להתאים את עצמו למציאות ולהפסיק לחלום.
גם כאשר מתים על עקרונות, צריכים לבחון האם באמת היה שווה למות או שניתן היה לוותר קצת ולקבל הרבה יותר.
הרבה יותר חיים.

אצלנו ב'מנהיגות יהודית' לא מדברים על מדינת הלכה. מדברים על מדינה יהודית.
זה החלום שלנו.

והחלום של השמאלנים ? שלום עם הרוצחים שלנו....

דיברת על להיות מציאותי ? בוא נבחן באמת את המציאות:

אחרי ששחררנו שטחים כבושים מארץ ישראל והתיישבנו בהם, מצבנו הבטחוני השתפר פלאים.

הכי מציאותי היום זה להיות יהודי.

אבל אתה , שקידשת את השלום,
כבר שכחת מהי משמעות הניצחון.
וכל עוד נמשיך בדרך השלום שלך, נמשיך גם לאבד את חיינו.
כי זו המציאות.

"צדק צדק תרדוף"

ישן 22-12-2008, 19:13
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "חלומות עשויים להתגשם."

חלום של אחד יכול להיות סיוט של אחר, ולהפך.
אבל עדיין מותר לחלום. כל עוד לא מוציאים את כל החלומות אל הפועל.

מצבנו הבטחוני השתפר פלאים ואחרי זה הורע שבעתיים, על מה בדיוק אתה מדבר ?

אתה מוכן לחיות לנצח על החרב בשביל להגשים את החלום שלך ?
אני לא.
אני גם לא מוכן שילדי ישרתו בצבא שנותן אישורי כניסה לאנשים שלולי זכויות, מחפש חומרי חבלה מתחת לשמלות של נשים, מפעיל שלטון צבאי על אזרחים יהודים וערבים, והרשימה עוד ארוכה.
הטעות המתמשכת הזו הייתה חייבת להפסק, וזה לא חלום, זו מציאות שרב העולם נוטה לתמוך בה.
אני גם לא מוכן שילדי יגדלו במדינה יהודית דתית, אלא במדינה בה הדת מופרדת מהמדינה.
ישראל היא מדינת היהודים אבל לא מדינה דתית.
להלחם אפשר בכל יום, בשביל לעשות שלום צריכים לנצל הזדמנויות שהולכות ואוזלות לנו.
אני לא בטוח שהנצחון שלך הוא הנצחון שלי, במיוחד כאשר אתה מוכן ואפילו רוצה למות על האדמה בכל מחיר כמעט, ואני רוצה לחיות.
ישן 23-12-2008, 17:36
  natali74 natali74 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "פייגלין אינו משוכנע שנתניהו ישמור על ארץ ישראל"

פייגלין לא משוכנע? כולמר הוא לא מאמין למצע של המפלגה שלו.
או שאולי אתם אלה שמנסים להסית אנשים כאן בפורום. אצל הליכוד התמונה מאד ברורה.
הרקטות שנורו על הגליל בזמן מלחמת לבנון השניה, ו-4000 הרקטות שנורו על ישראל מעזה, הוכיחו לאזרחים רבים כי אזהרות הליכוד והעומד בראשו כנגד נסיגות חד צדדיות, לא נאמרו לשווא.כיום, לאחר ההתנתקות, חיזבאללה מחזיק בנשקים רבים יותר ומסוכנים יותר מתמיד, ובזמן שבעזה יש שביתת נשק, חמאס ממשיך ביבוא כמויות עצומות של תחמושת, כדי להכין עצמו לסיבוב נוסף של טרור.בסופו של דבר, הפכו הנסיגות וההתנתקויות מצב שהיה כבר מסובך, למורכב וקשה עוד יותר.
לא יתכנו עוד נסיגות חד צדדיות בעתיד. כל שטח שצה"ל יפנה, יתפס על ידי חמאס וכל נסיגה חד צדדית תשדר מסר של חולשה וכניעה. הליכוד מוכן לויתורים תמורת שלום,ויתורים דוגמת זה שעשה מנחם בגין בזמן הסכם השלום עם נשיא מצרים, אנואר סאדאת - ויתור תחת הסדר שלום אמיתי ואמין. רק באמצעות הסדרים כאלה, השומרים על ישראל בטוחה, נוכל לקדם את השלום עם שכנינו.
ישן 23-12-2008, 18:52

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי natali74 שמתחילה ב "פייגלין לא משוכנע? כולמר הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי natali74
פייגלין לא משוכנע? כולמר הוא לא מאמין למצע של המפלגה שלו.
או שאולי אתם אלה שמנסים להסית אנשים כאן בפורום. אצל הליכוד התמונה מאד ברורה.
הרקטות שנורו על הגליל בזמן מלחמת לבנון השניה, ו-4000 הרקטות שנורו על ישראל מעזה, הוכיחו לאזרחים רבים כי אזהרות הליכוד והעומד בראשו כנגד נסיגות חד צדדיות, לא נאמרו לשווא.כיום, לאחר ההתנתקות, חיזבאללה מחזיק בנשקים רבים יותר ומסוכנים יותר מתמיד, ובזמן שבעזה יש שביתת נשק, חמאס ממשיך ביבוא כמויות עצומות של תחמושת, כדי להכין עצמו לסיבוב נוסף של טרור.בסופו של דבר, הפכו הנסיגות וההתנתקויות מצב שהיה כבר מסובך, למורכב וקשה עוד יותר.
לא יתכנו עוד נסיגות חד צדדיות בעתיד. כל שטח שצה"ל יפנה, יתפס על ידי חמאס וכל נסיגה חד צדדית תשדר מסר של חולשה וכניעה. הליכוד מוכן לויתורים תמורת שלום,ויתורים דוגמת זה שעשה מנחם בגין בזמן הסכם השלום עם נשיא מצרים, אנואר סאדאת - ויתור תחת הסדר שלום אמיתי ואמין. רק באמצעות הסדרים כאלה, השומרים על ישראל בטוחה, נוכל לקדם את השלום עם שכנינו.

זה חמור מאד שבמפלגת הליכוד יש עדיין אנשים שמוכנים לוותר על שטחי ארץ ישראל למען השלום.

חוקת הליכוד, פרק ב'- המטרות, סעיף ב' :
"ב. שמירת זכותו של העם היהודי על ארץ ישראל, כזכות נצחית שאינה ניתנת לערעור, התמדה ביישובם ובפיתוחם של כל חלקי ארץ-ישראל והחלת ריבונות המדינה עליהם."

אפילו לאחר גירוש יהודי סיני, הדרדרה מפלגת הליכוד ב 7 מנדטים בבחירות.
ומה קיבלנו ממצרים ? פיסת נייר. ככה ממש אמר נשיא מצרים דאז , אנואר סאדאת ימ''ש.
גם בגדנו בארץ ישראל וביהודים, וגם מצבנו הבטחוני בגבול עם מצרים לא השתפר בכלל.

הפיתרון למשבר הבטחוני של מדינת ישראל לא יבוא מתהליך שלום (תהליך שבעצם עוקר מאיתנו את הזהות היהודית ואת ארץ ישראל).
הביטחון יבוא אך ורק מתוך רצון לנצח ולהרתיע את האויבים שלנו.

"צדק צדק תרדוף"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:05

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר