לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2008, 22:46
  lets_go_to_dance lets_go_to_dance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.08
מה עובר על אהוד ברק?

אני לא יכול להסביר את התופעה הזאת
שאהוד ברק פותח בהתקפה על עזה?!
מוזר מאוד!
לא שלא צריך לעשות את זה - הפוך- מזמן היה צריך לעשות את זה! למה הוא נזכר רק עכשיו?
לא יודע
אבל שמעתי את הנאום שלו בפני מליאת החירום של הכנסת שהתקיימה היום (יום שני ב ' טבת)
והבנתי אותו סוף סוף - מבחינתו היה צריך לעשות הכל ולמלות את כל דרישות הפלשתינאים כי אחרת לא היה לנו שום הצדקה מוסרית להגיב! ןלכן רק עכשיו לאחר שמוצו כל האפשריות כולל רגיעה חד צדדית מצדה של ישראל מותר לנו להגיב
קראתם נכון- העובדה שאנחנו בני אדם ושזכותנו שיכבדו אותנו ויכירו בזכותנו לחיות אינה מספיק מוסרית בשביל ברק
(והוא לא היחידי זאת בעצם בעייתם של כל אנשי השמאל בארץ שעדיין לא השתחררו מדפוס המחשבה של הגיטאות)
אני שומע אותו נואם ופעם ראשונה שאני מאמין לו ומבין אותו
אף פעם לא הבנתי את עומק הבעיה הנפשית של חצי מהיהודים בארץ- זאת בעיה נפשית שלוקים בה אחרי שנים של השפלות ואלימות קשה מצד בעלי הבית הגויים שחיינו בארצותיהם
זה מקביל לתסמונת האישה המוכה- בעלה מכה אותה הלוך ושוב והיא משתכנעת שאכן המכות מגיעות לה ושאכן בעלה אוהב אותה - לעובדת הסוציאלית שתנסה לשכנע אותה שלא מגיע לה חיים רווי אלימות ידרשו הרבה מאמצים להחזיר את האישה הזאת לדפוס מחשבה נורמטיבי- שלאף אחד אין זכות להרים עליה יד
אותו דבר בגדול גם השמאל בארץ - בסך הכל יהודים שעוד לא הפנימו את דבריה של העובדת הסוציאלית- לאיש אין זכות ךהרים עליכם יד - חבל שעוד לא קלטתם את זה
או שמא יותר גרוע - אולי פשוט אתם לא מרגישים שהדרום הוא חלק מכם בשר מבשרכם ופגיעות בהם לא נחשבות כלל פגיעות?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-12-2008, 01:50
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי lets_go_to_dance שמתחילה ב "מה עובר על אהוד ברק?"

עדיף שתלך לרקוד מאשר לנתח ניתוחים שקובעים שאנשים לוקים בנפשם
עמיר פרץ תושב שדרות היה שר בטחון מפריך למשל את :
ציטוט:
אולי פשוט אתם לא מרגישים שהדרום הוא חלק מכם בשר מבשרכם ופגיעות בהם לא נחשבות כלל פגיעות?

משפטים מכוערים שכאלה באים ממח מעוות ושונא ומפלג
ציטוט:
אף פעם לא הבנתי את עומק הבעיה הנפשית של חצי מהיהודים בארץ- זאת בעיה נפשית שלוקים בה אחרי שנים של השפלות ואלימות קשה מצד בעלי הבית הגויים שחיינו בארצותיהם

הבעיה הנפשית היא כנראה אצלך, השנאה שלך לבני עמך שחלקם שייכים למשפחתך וקבוצת חבריך, אבל אתה במחי המקלדת, שהגיע הזמן לנקות אותה, שופך חמתך במקום על הגויים על חבריך, שכניך, ורעיך

לך תרקוד באמת

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 30-12-2008, 12:54

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "פריץ החתול ?"

צר לי מאוד שאין לך את הבגרות להבין שאם אני מצביע על מחלה נפשית של מישהו זה ממש לא אומר שאני שונא אותו

אגב מי שהודה בפה מלא שהוא שונא היה כמדומי יאיר לפיד שהודה שההתנתקת נובעת משנאת המנחלים

לא כל העברת בקרת פירושה שנאה- צר לי מאוד שזה מה שהבנת מדברי -אני אוסיף הערת הבהרה

זה שפרץ גר בשדרת לא אומר שהוא לא חולה במחלה הזאת של- "לגיטמי שהגוי יכה בי וישרוף את ביתי"
כמו שאמרתי למעלה וזאת עובדה פסיכולוגית שאין להתכחש אליה- נשים מוכות בטוחות שבעלם המכה הוא המקום והפתרון הכי נכון בעבורם

אגב -להניף את שבט המקלדת בלי לחשוב הרבה זאת אסטרטגיה שדווקא למדתי מכותבי עיתון הארץ

הבנתי פשוט שאם רוצים שגם הקול השפוי והבריא בנפשו ישמע אין ברירה חייבים לכתוב ומהר כדי להדביק ולא במעט את שטף הדיבור של השמאל הקיצוני - כידוע - חולי נפש מפטפטים ללא הפסקה
בין אם זאת מחלת נפש פרטית ובין אם הם בריאים בנפשם הפרטית (למקרה שלא הובנתי ברק ופרץ בריאים בנפשם הפרטית) אך חולים בנפשם הלאומית והכללית

אתה "מצפון" כשמאלן רציני בטח חושב שעצם המצאות נפש לאומית באדם היא מחלת נפש
אבל אני ועוד 6 מילארד תושי הכוכב הזה דווקא גאים באומתנו וברגשותינו הלאומיים
-ומקבלים את זה שגם חוסר איזון ולאומנות יותר הוא בעיה נפשית שמובילה למלחמות מיותרות

אבל השאל הקיצוני כופר בכלל בזכותינו להגדרה עצמית

נערך לאחרונה ע"י lets_go_to_dance בתאריך 30-12-2008 בשעה 12:59.
ישן 30-12-2008, 13:47
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי lets_go_to_dance שמתחילה ב "צר לי מאוד שאין לך את הבגרות..."

סעיף סעיף ונתחיל דווקא מהחתימה שלך, האדון בואו נרקוד.
התיחסות ענינית כמובן.

ציטוט:
להיות ימני זה להיות חכם

קביעה חד משמעית חד צדדית, נו מילא. אתה עדיין בגיל של התרגיל כנראה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lets_go_to_dance
צר לי מאוד שאין לך את הבגרות להבין שאם אני מצביע על מחלה נפשית של מישהו זה ממש לא אומר שאני שונא אותו
אתה רופא ? יש לך אפשרות לאבחן מחלות נפש ? אם לא אתה ילד מתלהב שלמד מילה חדשה ומצפה להתיחסות ענינית ולא מבין למה אתה מקבל רק בוז. אז קח עוד בוז. אתה כן שונא דרך אגב, רק אין לך את המילים הנכונות לבטא ולהסתיר אז אתה משתמש בביטוי האומלל מחלת נפש. ממליץ לך להתנצל בפני חולי הנפש האמיתיים שאתה משתמש במומם לתאר דעות פוליטיות מנוגדות משלך.

אגב מי שהודה בפה מלא שהוא שונא היה כמדומי יאיר לפיד שהודה שההתנתקת נובעת משנאת המנחלים
אתה מדבר איתי ולי קוראים מצפון לצורך העניין. ויאיר לפיד יכול להכנס למקום שלא מנומס להזכיר פה בפורום ולהשאר שם עד אחרי החגים. מה מעניין אותי מה אמר י. לפיד הגדול או הקטן, האם הם מייצגים את כ-ו-ל-ם ? אפילו מפלגת שינוי זיגזגה ביחסה להתנתקות, ולמרות שלבסוף תמכה היא עדיין לא מייצגת את כל הצד השמאלי, או מרכז-שמאלי, או אין לה בעלות על השנאה או האהבה.

לא כל העברת בקרת פירושה שנאה- צר לי מאוד שזה מה שהבנת מדברי -אני אוסיף הערת הבהרה
צודק לחלוטין. לקרוא לאנשים חולי נפש זו לא ביקורת, ותבחר לך מילים אחרות, או אנשים אחרים להתוכח איתם. אל תתפלא אם תותקף במילים קשות בחזרה, ובכלל לא יכנסו איתך לדיון שרצית, אלא לדיון על בחירת המילים הקלוקלת שלך.

זה שפרץ גר בשדרת לא אומר שהוא לא חולה במחלה הזאת של- "לגיטמי שהגוי יכה בי וישרוף את ביתי"
כן דוקטור. אתה יכול גם לרשום לי בבקשה קצת קלונקס על הדרך ?

כמו שאמרתי למעלה וזאת עובדה פסיכולוגית שאין להתכחש אליה- נשים מוכות בטוחות שבעלם המכה הוא המקום והפתרון הכי נכון בעבורם
אתה אישה מוכה ? או בעל מכה ? האנלוגיה הזו שהיא אפילו לא המצאה שלך די דבילית, וישראל היא דווקא הצד החזק שיכול במחי יד למחוק את עזה ואינו עושה את זה. עולם הדימויים שלך מלמד על בעייה נפשית אצלך, אם כבר אתה עסוק בלמיין אנשים לפי מחלות. תסתכל בראי מדי פעם, לפני שאתה כותב במיוחד.

אגב -להניף את שבט המקלדת בלי לחשוב הרבה זאת אסטרטגיה שדווקא למדתי מכותבי עיתון הארץ
כשתכתוב ברמה של כותבי הארץ, תוכל להתפאר בהשגי המקלדת שלך. בינתיים אתה מתלהם על המקלדת

הבנתי פשוט שאם רוצים שגם הקול השפוי והבריא בנפשו ישמע אין ברירה חייבים לכתוב ומהר כדי להדביק ולא במעט את שטף הדיבור של השמאל הקיצוני - כידוע - חולי נפש מפטפטים ללא הפסקה
בין אם זאת מחלת נפש פרטית ובין אם הם בריאים בנפשם הפרטית (למקרה שלא הובנתי ברק ופרץ בריאים בנפשם הפרטית) אך חולים בנפשם הלאומית והכללית

התחלת להסתבך עם ההגדרות שלך, ולקשקש קישקושים ופיטפוטים ומרוב נסיונות הסבר ילדותיים התבלבלת בעצמך. אם אתה רוצה שיקשיבו לך ברצינות, תתיחס לעצמך ולדברים שלך ברצינות. לקבל תמיכה מהצד שלך שמחזיק בדעות שלך זה לא חכמה. גש ליציע אוהדי ביתר בטדי ותצעק מוות לערבים ותזכה לתמיכה רחבה ביותר. האם זה מעיד משהו על חוכמתך או חוכמת האוהדים ? על זה תענה לי אתה מאחר ולהיות ימני זה להיות חכם. לא דוקטור ?

אתה "מצפון" כשמאלן רציני בטח חושב שעצם המצאות נפש לאומית באדם היא מחלת נפש
אבל אני ועוד 6 מילארד תושי הכוכב הזה דווקא גאים באומתנו וברגשותינו הלאומיים
-ומקבלים את זה שגם חוסר איזון ולאומנות יותר הוא בעיה נפשית שמובילה למלחמות מיותרות

טוב עכשיו אתה מדבר בשם 6 מילארד תושבים, אבל עדיין דבק בעובדה שדווקא אני כשמאלן רציני הוא החולה נפש. שאלת יותר מ3 אנשים לפני שלקחת לעצמך את הזכות לדבר בשם 6 מילארד איש ? שמילארד מהם הם בכלל מוסלמים ?

אבל השמאל הקיצוני כופר בכלל בזכותינו להגדרה עצמית

דיברת על ברק ועל פרץ ועכשיו עירבבת את השמאל הקיצוני, אבל אתה עדיין מבקש התיחסות רצינית לדבריך.
אז בחורצ'יק, לפני שאתה ממלא דפים בהגיגים, תבדוק טוב שאתה לא סתם מקשקש קשקושים של גימנזיסט משועמם, שעם כל הרצון להביע דעה רצינית, יוצאת לו סיסמה ארוכה ומשעמשת: השמאל-חולי-נפש-השמאל-חולי-נפש-השמאלחולינפששמאליודחיכישנפחלדחגכ

john reese

ישן 31-12-2008, 14:02

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "סעיף סעיף ונתחיל דווקא..."

אני אתעלם מההכפשות שלך ולטובת הקוראים אני אסביר את הטענות שלי
אני מציב כאקסיומה שלא נורמלי שירו עלינו לא רק טילים אלא אפילו כדורי רובה מהצד השני של הגבול
זוהי פגיעה חמורה בריבונות -אולי במובן הפרטי אף אדם לא נפגע אבל זוהי פגיעה בישראלים כאומה
ששקולה לאדם שהולך ברחוב ופתאום ניגש אדם ומכה אותו
כל דברי הם בהנחה שמוסכם שאותו אדם שהוכה -אינו בריא בנפשו אם יעבור לסדר היום על כך ביחוד אם המאורע הזה קורה שוב ושוב ולא בצורה חד פעמית
בתולדות המחקר הפסיכולגי רשומה תופעה ידועה לחולי הנפש הזה שנקראת" תסמונת האישה המוכה"
בתסמונת הזאת קורה מצב שהוא פלאי- האדם המוכה שיכנע את עצמו -כתוצאה מחוסר יכולתו להפסיק את המכות וההשפלה- שכאשר מכים אותו זה לגיטמי לחלוטין וממילא הוא אינו מוכה ואינו מושפל - וכך אין לא צורך להתמודד עם המציאות המרה שהוא נתון בה
נרשם עוד בתולדות המחקר שהשכנוע הפנימי בזה שהוא אמור לברוח מהתמודדות במקום להתמודד מול המכה - הוא שכנוע עמוק מאוד עד כדי שגם נשים מוכות שכבר הוצאו מהבית- במקרים רבים יחזרו אליו ולשפלות לאחר תקופה קצרה

אותה תופעה שקורת במימד הפרטי גם קורת במימד הלאומי
צריכים עוד הסבר?

ישן 31-12-2008, 14:22
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי lets_go_to_dance שמתחילה ב "אני אתעלם מההכפשות שלך ולטובת..."

ARE WE HUMAN ? OR ARE WE DANCERS ?

אני חושב שהתשובה ברורה.
תמשיך לפתח את ההגיגים שלך, ולקרוא לתגובות/דעות נגד בשם הכפשות.
אני מבין שאתה גם פסיכיאטר וגם פסיכולוג ואבחנת את כולם ואתה הכי חכם כי אתה ימני.
דרך אגב המרשם לקלונקס טרם הגיע, אתה בטוח ששלחת לכתובת הנכונה ?
אתה חי לך בואקום שבו יש שני אנשים בלבד, אחד מוכה ואחד מכה, ואני מניח שבטח אתה נוהג להיות הצד המכה, לכן אתה מציב אקסיומות ויוצא בפרשנות, ולפני רגע דיברת בשם 6 מיליארד ועכשיו ? אתה עדיין מדבר בשכם כל אזרחי העולם ? או שזו הצטמצמה להיות הדעה הפרטית שלך ?
הא רקדן ?

john reese

ישן 31-12-2008, 16:17
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "[QUOTE]ARE WE HUMAN ? OR ARE..."

ציטוט:
ARE WE HUMAN ? OR ARE WE DANCERS ?

זהו ציטוט מתוך שיר של THE KILERRS בשם ARE WE HUMAN
שמבוסס על משפטו של Hunter S. Thompson שאמר שאמריקה מגדלת דור של רקדנים.
ציטוט:
the lyrics were inspired by a disparaging comment made by Hunter S. Thompson about how America was raising a generation of dancers

שיר מעניין וקליט
אם אסור לצטט משירים זו כבר בעיה חמורה בפני עצמה, אם אני מקבל ביקורת על הניק, אז שכל אחד ידע לעמוד מאחורי הניק שלו, זה עדיין במסגרת חופש הביטוי והכינוי

ציטוט:
ואני מניח שבטח אתה נוהג להיות הצד המכה

את זה אני מוכן לקבל, ואנמיך את הטון, אבל לאחר יום וחצי שהודעותיו מתנוססות ללא כל הערה, הערות שמאשימות ציבור שלם במחלת נפש קשה תוך פגיעה בחולי הנפש האמיתיים, בחרתי להכות בחזרה, מאחר ודבריו הם לא דברים שאמורים להתקבל בשלוות נפש כלשהי

john reese

ישן 31-12-2008, 14:28
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי lets_go_to_dance שמתחילה ב "אני אתעלם מההכפשות שלך ולטובת..."

לפני שתקבל תשובה - אזהרה לשניכם, לפני שתפגעו בציבורים גדולים.

ואליך - מחלת נפש היא מצב קליני. ההכללה הגורפת שלך לגבי השמאל בארץ טוענת שפסיכיאטרים צריכים לרשום תרופות פסיכיאטריות לכמעט חצי מהתושבים כאן.
אינך רופא, והניתוח הדמגוגי בגרוש שלך את נפש השמאלני הממוצע (או הקיצוני, גם אליהם התייחסת) מיותר, שגוי ולא ענייני.
מתוך הניתוח הזה - איך תסביר את המתקפה עכשיו? את מבצע חומת מגן? את הפעילות השוטפת של צה"ל והשב"כ בגדה? הרי לפי ההשלכה שלך מהמימד הפרטי ללאומי - היינו צריכים לשבת בשקט גם עכשיו ויתרה מזאת, לא לפעול כלל בגדה.
עובדתית - הפעולה עכשיו בעזה זוכה לתמיכה רחבה, משמאל ומימין. ההתקפה הזו על כמחצית מבעלי זכות הבחירה (לפי הסקרים מעט פחות מחצי) כרגע, מיותרת. במקום לאחד - מפלגת.

ועוד דבר - בשניה שאתה מתאר שמאלנים כחולי נפש - ייתרת מראש את הדיון והויכוח איתם. נקודה למחשבה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 01-01-2009, 08:34
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "תסמונת האישה המוכה"

נפלא - עוד עיתונאי ששולח אותנו למחלקה פסיכיאטרית. אני בספק רב אם יש לו מושג מהי מחלקה פסיכיאטרית ואם הוא ראה כזו מבפנים. אני מאחלת לו שגם לא ידע.....

צורם לי השימוש במושג "חולה נפש" מצד אנשים שאין להם מושג קלוש מחלת נפש מהי. מאחלת להם שלא ידעו לעולם. מעבר לכך, זו דרך נפלאה לפטור את הצד השני בדיון מהצורך בתשובה - "ככה אני, אני חולה נפש. תתמודדו!"

מעניין לדעת מה היה לציבור הימני לומר לו היה קם כאן שמאלני בפורום ומכנה אתכם "חולי נפש" או רומזים לסאדיזם, כפי שיש כאן רמיזות לגבי השמאל על מחלת נפש ומזוכיזם. אופס.... זה לא קרה.... אולי כי אנחנו מזוכיסטים שנהנים שיורדים לחיינו.....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 01-01-2009, 10:22
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
אולי מבחינתך, 8 שנים של קסאמים זה שיגרה...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אני לא מגיעה מאותו קו בסיס..."

או אולי סוג של מזג אוויר (שאותו, כמובן, אי אפשר לשנות)...

נכון ציינת ש"התוקפנות היא כי הם לא רוצים אותנו כאן" - אבל מה עשינו כדי להבהיר להם שהתוקפנות הזו עולה ביוקר?
"מצור" על עזה (איזה מין מצור זה, שבו הצד ה"צר" מספק ל"נצורים" את כל צרכיהם?), פעילות שוטפת באיו"ש (א. גדה? איזו גדה? גדת הירקון? ב. ותמיד יש עוד מבוקשים ועוד מחבלים. למה?), הפעולה העכשווית (שוב, אחרי 8 שנים של קסאמים, אחרי שברחנו, עם הזנב בין הרגליים, מגוש קטיף, דבר שהיה אמור להקנות לנו "לגיטימציה בינלאומית"...), כל אלהדברים נקודתיים, טקטיים, לא יותר מ"כיבוי שרפות". כל אלה לא שכנעו את הצד השני שהאלימות לא משתלמת - ובטח שלא שלאלימות שלהם נגדנו יש מחיר נורא.
ורגע אחרי, אנחנו שוכחים את כל האלימות, את כל הנפגעים (הנרצחים ואלה ש"רק" נפצעו) ורצים להסכם, להתפרקות מנכסים, כאילו כל מה שהיה עד עכשיו לא קרה, כאילו כל ההסכמים בינינו לבינם לא הביאו רק דם ומוות והרג (אני מניח שאת באה מאותו קו בסיס, ששולל פגיעה באזרחי ישראל...).
וכשזה ייכשל בפעם הבאה, ונצטרך לצאת ל"עופרת יצוקה 2" או ל"בטון מזויין 3", מה אז? האם אחריו השמאל יתפכח ויבין ש"התוקפנות היא כי הם לא רוצים אותנו כאן" ולא בגלל "התנחלות" זו או אחרת או איזשהו "כיבוש" שלא היה ולא נברא?

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 31-12-2008, 22:44

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "אני סבור שהוא (ברק) בסה"כ רוצה נשאר כאן גם אחרי שנת 2030 - כשהוא כנראה כבר יהיה בעולם"

אני רואה שהמושג "חולה נפש" מאוד מקפיץ בגלל האסוסיציות הקשות שלו ברמת הפרט -בית חולים לחולי נפש הם אכן מקום לא נעים
והבעיה של תסמונת האישה המוכה מוגדרת יותר מצוקה פשית מאשר מחלה נפשית
אבל ההקשר מובן וברור
אם רק המינוח המדויק מפריע לך אין לי בעיה לשנות אותו
אבל זה עדיין לא פותר את השמאל מלהתמודד עם הבעיה שלו ולחשוב באמת מה המניעים שלו

מה עומד מאחורי חוסר הרצון הנורמלי והבסיסי להגן על עצמנו? מה עומד מאחורי המוכנות הלא נורמלית
שירו עלינו? מה זה שונה מחוסר הנורמליות של אדם שמכים אותו ברחוב שוב ושוב?

בקשר לטענה שלך שישראל היא הצד החזק פה שכן הוא יכול למחות את עזה במחי יד
זה מראה שלא הבנת מהי תסמונת האישה מוכה- הבעיה של אישה מוכה זה שהיא כבר לא מבינה שלא נורמלי שהיא תחטוף מכות ושזכותה להתגוננן ואף חובתה - דגש על חובתה -כדי לא לאבד צלם אנוש- כן אדם שחוטף מכות קבוע ולא מתגונן איבד משהו חשוב בצלם האנוש שלו- עובדה הוא חושב שלגיטימי שיכו אותו- זו בעיה חמורה

גם מי שהיה בעד הבלגה בימי התהדיה ובכל 15 השנים האחרונות הוא לוקה באותה הבעיה אלא שבמישור הלאומי הכללי ולא בפרטי (אני בטוח שאם מישהו יכה את מצפון ברחוב - מצפון יפרק אותו - ובצדק תוך כדי שמירה על זכותו כאדם לחיות ללא אלימות- השאלה היא למה מצפון לא משליך בין רמת המיקרו למקרו)

נערך לאחרונה ע"י lets_go_to_dance בתאריך 31-12-2008 בשעה 22:54.
ישן 01-01-2009, 06:07
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי lets_go_to_dance שמתחילה ב "אני רואה שהמושג "חולה נפש"..."

א. תלמד לשרשר
ב.
ציטוט:
אני רואה שהמושג "חולה נפש" מאוד מקפיץ בגלל האסוסיציות הקשות שלו ברמת הפרט -בית חולים לחולי נפש הם אכן מקום לא נעים
והבעיה של תסמונת האישה המוכה מוגדרת יותר מצוקה פשית מאשר מחלה נפשית
אבל ההקשר מובן וברור
אם רק המינוח המדויק מפריע לך אין לי בעיה לשנות אותו
אבל זה עדיין לא פותר את השמאל מלהתמודד עם הבעיה שלו ולחשוב באמת מה המניעים שלו

מה עומד מאחורי חוסר הרצון הנורמלי והבסיסי להגן על עצמנו? מה עומד מאחורי המוכנות הלא נורמלית
שירו עלינו? מה זה שונה מחוסר הנורמליות של אדם שמכים אותו ברחוב שוב ושוב?

לא נותר לי אלא לשלוח אותך לבקר בבית חולים לחולי נפש, ובשביל לא להחסם אגיד שבתור מבקר בשביל שתגלה קצת רחמים לאנשים שחלקם חסרי ישע שסובלים סבל עז, לפני שתשתמש בצערם על מנת להביע דעות שנויות במחלוקת.
חוסר היכולת להביע דעות מלמדת המון על אותן דעות.

ג.
ציטוט:
בקשר לטענה שלך שישראל היא הצד החזק פה שכן הוא יכול למחות את עזה במחי יד
זה מראה שלא הבנת מהי תסמונת האישה מוכה- הבעיה של אישה מוכה זה שהיא כבר לא מבינה שלא נורמלי שהיא תחטוף מכות ושזכותה להתגוננן ואף חובתה - דגש על חובתה -כדי לא לאבד צלם אנוש- כן אדם שחוטף מכות קבוע ולא מתגונן איבד משהו חשוב בצלם האנוש שלו- עובדה הוא חושב שלגיטימי שיכו אותו- זו בעיה חמורה

מה יש לך עם נשים מוכות שאתה משתמש בדימוי הזה כל הזמן? ישראל היא הצד החזק ולא הצד שמכין חומוס ובונה בתים. ישראל לא חושבת שלגיטימי שיכו אותה. הסכסוך הזה ארוך שנים ולישראל צדדים לא נעימים בסכסוך הזה, יש לך מושג בהסטוריה או שאתה ממציא דימווים על סמך מה שנדמה לך ואיך שנראה לך אבל אחריות הסטורית או בכלל אבחנה הסטורית אין לך.
אם מצור על רצועת עזה נתפס אצלך כדבר של מה בכך, תסתכל טוב בראי למי אין צלם אנוש.
הפוסל במומו פוסל וזה מתייחס יותר לסעיף ב מאשר ג

john reese

ישן 01-01-2009, 08:30

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "א. תלמד לשרשר ב...."

א.מסכים איתך

ב.אתה מצוטט את זה שחזרתי בי מהצינוח מחלת נפש ועברתי לבעיה-מצוקה נפשית אבל ההערה שלך על דברי היא כאילו לא החלפתי מינוח - הבהר את עצמך

ג.אין לי שום דבר נגד נשים מוכות - פשוט הם הדוגמא הקלאסית והנפוצה למצוקה הנפשית הזאת -וכאן אני מזמין אותך לערוך סיבוב במקלטי הנשים המוכות הרבים בארץ -כדי לעמוד על היקף התופעה
(לא שאתה חשוד בעיני כמי שלא מודע להיקף שלה)

ישראל אכן חזקה ומדי פעם מגיבה וגם אישה מוכה בסוף אחרי הרבה שיכנועים מגיבה ועומדת על זכויותיה

הצד השווה הנוסף הוא ששנהם במקום לעמוד על שלהם במקום עושות את זה לאחר שנם רבות של סבל לתושבים
7 שנים ששדרות מופגזת-גם בתהדיה נפלו 200 קאסמים
נכון בסוף הגבנו אבל שהיה בתגובה היא בהחלט לא נורמלית
שנים של פיגועים בשנות השלום - עד שבוצע "חומת מגן"
וכן הלאה אם נסרוק את כל היסטוריה האיפוק וההבלגה של ישראל חורג מאיפוק ונורמליות של מדינות אחרות בנושא

ה.הייתי שמח אם תענה מה תעשה אם מישהו חלש ממך יתחיל להרביץ לילדים שלך ברחוב יום אחרי יום כאשר המשטרה לא מתערבת
ואיך היית מגדיר אבא שנותן שירביצו לילדים שלו ברחוב יום יום ויאיימו עליהם והוא אינו מפעיל את מלו הכח שלו להפסיק את הבעיה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:45

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר