לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-01-2009, 07:34
  Lanirx Lanirx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.04
משמעות נפילה במתקן אסטרטגי באשדוד

שלום לכולם,

רציתי לשאול לדעתכם, האם מדינת ישראל יכולה להרשות לעצמה שהעיר אשדוד תיכנס לתוך מעגל האיום הפוטנציאלי? (ז"א, שהמודיעין מאשר שיש לחמאס רקטות שמגיעות עד העיר)
ואני לא מדבר על מצב של קרב כמו בימים אלו, אני מדבר על משהו שבשגרה, שבאופן תיאורטי כל יום יכול להיות שיגור לעבר העיר.

אני תושב העיר, אבל כרגע אני מדבר בעיקר על המתקנים האסטרטגיים.
לא אפרט יותר מידי בנוגע למתקנים שונים, אבל דוגמת הנמל- משמעות של פגיעה בנמל היא עצומה,
נמל אשר מייבא 70% מכלל היבוא בארץ, אם חס וחלילה ייפגעו נפשות או אוניות סוחר,
חברות הביטוח של אותם ספקים ששולחים לארץ את מוצריהם ידרשו מחיר גבוה בהרבה
ממה שהביטוח דורש כיום- משמע ייקור משמעותי של כל מוצר ומוצר שמיובא.

זה נשמע רע מאד, אז מה דעתכם? יש סיכוי שהממשל ייקח כזה סיכון ויאפשר להם להיות חמושים
בטילים שיכולים להגיע לאשדוד גם בשגרה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-01-2009, 07:56
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
ואוטובוס עם 50 הרוגים ופצויים קשה על בסיס יומיומי?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lanirx שמתחילה ב "משמעות נפילה במתקן אסטרטגי באשדוד"

תקשיב, בשנים סוף 2000 - 2003 היו פגויים קשים לפעמים על בסיס יומייומי ואף יותר.

היו חודשים עם מאות הרוגים בחודש.

ערים ראשיות כמו: ירושלים, ת"א, חיפה נפגעו שוב ושוב.

מה שקורה עכשיו הוא לא נעים אבל לא מגיע למה שהיה כאן לפני כ- 6 שנים.

בוא נניח ויש פגיעה בנמל וכמה אוניות לא מוכנות להכנס - אפשר להפנותן לחיפה או מקסימום ושם להטעין אוניות סוחר ישראליות.

אשדוד היא העיר החמישית בגודלה בישראל אבל דם תושביה לא אדום יותר מתושבי שדרות.

להערכתי כעת העזתים מקבלים תצוגה מדוע לא כדאי להם להציק לישראל.

חשוב מהםמקבלים: חשמל כמעט ואין, פצוצים של פצצות כבדות בקרבתם, התיקרות של מוצרי מזון בסיסיים ודלק עד פי 4. הממשלה שהם בחרו איבדה את המשילות ולמעשה עוסקת בלהציל את נפשה בתרתי משמע. אין ממשלה ולכן אין מי שידאג לדברים בסיסיים למעט יוזמות מקומיות בשטח. בתי חולים ממשיכים לתפקד מכורח האינרציה וכך עוד מוסדות.

תן להם לחטוף 4-5 חודשים כאלו ואח"כ לזמן רב הם לא יציקו לנו, למה? כי זה פשוט לא משתלם.
ישן 02-01-2009, 23:23
  Lanirx Lanirx אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lanirx שמתחילה ב "משמעות נפילה במתקן אסטרטגי באשדוד"

אוקיי, אז כנראה לא הובנתי כמו שצריך,

זה לא שאני אומר שאשדוד עכשיו העיר הכי חשובה והכי אסטרטגית בארץ,
אני אומר שכבר עכשיו- מוכח, שחמאס יכול להגיע לפה- וכעת אין מערכת יירוט פעילה לרקטות האלה.

קודם כל- צאו מהר מהבועה שאתם נמצאים בה..זה לא עניין של רעיונות או דברים כאלה, מה שכתבתי ידוע מאד על כל הצמרת של כל הגורמים העויינים.. ואני סבור שברגע ויקרה חלילה תסריט כמו שתיארתי, עזה באמת, אבל באמת תעלה באש.

אני שואל בגדול, האם המדינה יכולה לסכן מתקן אסטרטגי. זה לא סוד שישנם מתקנים אסטרטגיים בכל מדינה\אזור\רשות\מה שתרצו אשר פגיעה בהם גורמת נזק חמור יותר מהרס פיזי.

דעתי היא שאסור שיהיה לחמאס גראד אחד במלאי.. ולא רק זה- גם שאופציית ההברחה תיהיה סגורה הרמטית!!
אין מה לעשות קסאמים- זה צינור עם אבש"ש, פצצות מרגמה אפשר לשים בכיס (גם את זה צריך להשמיד אבל אפשר להיות טיפ טיפה יותר ריאלים, כי זה הרבה יותר קל להכנה ונגיש)

אז נכון- שצריך פשוט להראות להם שזה לא משתלם להתעסק איתנו, וצריך לגרום להם להבין שגם פצצת מרגמה לא כדי לשלוח..
אבל עצם זה שהאוייב פוטנציאלית יכול להגיע למתקן רגיש שלך מבלי שתיהיה לך יכולת הגנה של 100 אחוז מפני האיום, זה נראה לי משהו שלא מקובל על המוטו של צה"ל.

ת'כלס, אני גם לא יכולתי לדמיין לרגע שזה נורמלי פיצוצים באוטובוסים או בתי מלון או מסעדות וכמובן שלא יכולתי להסכים עם 'מציאות' של פצצות מרגמה וקסאמים בעוטף עזה.. אבל בוא נגיד במקרה הכי היפוטתי שעכשיו רה"מ מקבל מתנה מארה"ב- או 50000 מאבטחים לפרוס בארץ בתחבורה ציבורית, מסעדות ובכל חור שצריך טיפה בטחון, או לחילופין מערכת יירוט טילים שתוריד ל0 את אחוז הנפילות בשטחים שלנו..
לא נראה לי שההתלבטות תיהיה ארוכה וקשה..

עוד משהו שמעצבן אותי:
חה"י עושה פטרולים כמו מטורף בגזרת עזה למנוע הברחות, שחה"א מוריד 40 מנהרות ב4 דקות.. זה אומר שחה"י עובד בשביל היופי?
לסגור את פילדלפי עם חומות ולחפור קיר בטון מזויין מתחת לאדמה עד לצד השני של העולם - סין
שאף מנהרה לא תצוץ פתאום!
ישן 02-01-2009, 23:50
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Lanirx שמתחילה ב "אוקיי, אז כנראה לא הובנתי כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lanirx
קודם כל- צאו מהר מהבועה שאתם נמצאים בה...

אנחנו לא חיים בבועה, אנחנו מציאותיים. אתה אולי זה שצריך לצאת מהבועה שעוטפת אותך בשתי התגובות שלך באשכול.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lanirx
אני אומר שכבר עכשיו- מוכח, שחמאס יכול להגיע לפה- וכעת אין מערכת יירוט פעילה לרקטות האלה.

והרקטות של החיזבאללה יכולות להגיע אליי הביתה. אה, הן עושות את זה כבר שנים.
הרקטות של החיזבאללה יכולות להגיע אליי גם לעבודה. רגע, הן באמת עשו את זה לפני שנתיים וחצי- פגיעה ישירה בבניין שבו אני עובד היום.
הרקטות של החיזבאללה יכולות להגיע גם למקומות העבודה של ההורים שלי. וואלה, הן באמת עשו את זה לפני שנתיים וחצי.
אפילו בקיבוץ של חברה שלי נפל פאג'ר לפני שנתיים וחצי.
מתקנים אסטרטגיים בצפון היו ועדיין מאוימים המשך שנים ע"י ירי תלול מסלול. מתקנים אסטרטגיים במרכז הארץ היו ועדיין מאוימים ע"י מפגעים כאלה ואחרים (מי אמר נסיון הפיגוע בפי גלילות?).
לרשימה הארוכה והלא נעימה הזאת אכן הצטרפו בשנים האחרונות מתקנים באזור מגוריך. זה לא אומר שלמדינת ישראל לא אכפת, זה אומר שהפתרונות לבעיה לא כל כך פשוטים כמו שאתה חושב.
אתה מתנהג כאילו הבעיה הזאת התעוררה רק לאחרונה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lanirx
דעתי היא שאסור שיהיה לחמאס גראד אחד במלאי.. ולא רק זה- גם שאופציית ההברחה תיהיה סגורה הרמטית!!

זאת גם דעתי, זאת גם דעתו של כל ישראלי בר-דעת, אבל ליישם את זה קצת יותר קשה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lanirx
עוד משהו שמעצבן אותי:
חה"י עושה פטרולים כמו מטורף בגזרת עזה למנוע הברחות, שחה"א מוריד 40 מנהרות ב4 דקות.. זה אומר שחה"י עובד בשביל היופי?

יש לך בכלל מושג מה ספינות חיל הים עושות עכשיו? היכן נמצאים הלוחמים? הרי מה שאתה יודע זה מה שמתפרסם בתקשורת. תן לי לגלות לך סוד קטן: על חלק גדול ממה שמתרחש, אתה לא תשמע.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lanirx
לסגור את פילדלפי עם חומות ולחפור קיר בטון מזויין מתחת לאדמה עד לצד השני של העולם - סין
שאף מנהרה לא תצוץ פתאום!

אתה מוזמן לשלוח את ההצעה הזאת לגורמים המתאימים.

ישן 03-01-2009, 10:15
  Lanirx Lanirx אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "[QUOTE=Lanirx]קודם כל- צאו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
יש לך בכלל מושג מה ספינות חיל הים עושות עכשיו? היכן נמצאים הלוחמים?
.

כן.
וגם למפקד חיל הים לא ברור מה הוא עושה פטרולים בציר פילדלפי היימי, אם ביבשה כל כך קל ונעים להבריח.
מן הסתם אי אפשר לבטל את הבט"ש מ1001 סיבות, אבל מה שמרגיז זה שעובדים בגזרה הימים מאד קשה על מטרות חשובות, אבל לא באמת "ה" מטרות שהוגדרו לבט"ש.

(ד"א, הבועה שדיברתי עליה- היא הבועה שמה שכתבתי "נותן להם רעיונות")

תראה, בקשר לכל הברדק שהיה בצפון לפני שנתיים וחצי- אין ספק שזה פגע והרס והנזק היה עצום.. וכמו שתיארת שזה הגיע אליך בכל מיני אופנים- אני יותר ממבין ומזדהה..
אבל שוב, כל כך קשה לי עם העובדה שאין הגנה ת'כלסית מפני הנשק הסטטיסטי הזה!
אני לא אומר את זה בנימה של : תנו פתרון ומהר, אלא יש בזה סוג של תסכול כי העליונות שלנו מוכחת בכל פרמטר אפשרי על צבאות האוייב, ומה שמעצבן שעם הים של הטכנולוגיה - אי אפשר לעצור את הצינורות המעופפים האלה!

"לרשימה הארוכה והלא נעימה הזאת אכן הצטרפו בשנים האחרונות מתקנים באזור מגוריך. זה לא אומר שלמדינת ישראל לא אכפת, זה אומר שהפתרונות לבעיה לא כל כך פשוטים כמו שאתה חושב.
אתה מתנהג כאילו הבעיה הזאת התעוררה רק לאחרונה."
היא לא התעוררה רק לאחורנה, והפתרונות לא עולים עדיין. 8 שנים של קאסמים לא מספיק זמן לפחות להריץ איזה אבטיפוס?
ושאף אחד לא יבלבל ת'שכל על המיני פרוייקטים האלה שלא הגיעו לשום מקום- זה לא פתרון.

AtlantisNumenor, יש לך איזה לינק לידיעה בתקשורת? כי זה יכול להיות החדשות הכי טובות היום..
ישן 03-01-2009, 02:48
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
ומי אמר לך שזה לא מתבשל?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Lanirx שמתחילה ב "אוקיי, אז כנראה לא הובנתי כמו..."

במקור נכתב על ידי Lanirx
שאף מנהרה לא תצוץ פתאום!

ע"פ דיווחים אחרונים בתקשורת סביר מאוד להניח שכוח הנדסה אמריקאי יתחיל לפעול בגזרת רפיח (בצד המצרי), כבר בחודשים הקרובים.

הולכים לבנות שם חתיכת קיר תת קרקעי, אם הוא יגיע עד לסין-אני לא יודע, אבל הוא בטח יימנע חפירת מנהרות תת קרקעיות, או לפחות ייקשה מאוד.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 03-01-2009, 12:52
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lanirx
אוקיי, אז כנראה לא הובנתי כמו שצריך,

בוא נהיה מציאותיים - יהיו להם גראדים בעוד כמה שנים, אולי אפילו אלפים או רבבות.
השאלה היא האם הם יסברו כי כדאי להם לשגר אותם.
גראד היא רקטה זולה יחסית ושנמצאת בהמון מקומות בעולם.
תוך שמוש במזומן ניתן להבריח כמות משמעותית תוך זמן קצר.

אם תצוגת האש, גופרית ותמרות עשן תבהיר להם (לא היום אולי עוד חצי שנה מהיום) שהתועלת בירי לישראל אינו משתלם הם לא ירו גם אם יהיו להם בכמויות גדולות.

המבחן האמיתי של מדינת ישראל הוא עמידת הצבור הרחב - לאחר שערפת הושם בכלוב ברמאללה הוא רמז לדיפלומטים אירופים כי הוא נכון כעת לקבל את מה שברק הציע לו בטאבה.
למה? השקול שהעם בישראל לא יעמוד במאות ההרוגים בחוצות ישראל יכריעו אותו והם ידרשו מן הממשלה להכנע לתכתיביו - נמצא כמופרך מיסודו וסופו: הוא זה שגמר את חייו בכלוב.

שאף מנהרה לא תצוץ פתאום!
ישן 03-01-2009, 06:58
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
פרופורציות, פרופורציות

אנחנו מדינה של 2 מ' על 3 וכמעט בכל פינה יש משהו שנחשב "מתקן אסטרטגי", אז לפי הרציונל שלך המדינה צריכה למגן את עצמה לדעת.
היום האיום מהדרום, אתמול היה מהצפון ומחר חו"ח ממקום רחוק יותר שיאיים על המרכז - כל המדינה מטווחת, זו רק שאלה של מי מאיים ומתי.
במבחן התוצאה, כל התקפות הרק"ק/טק"ק על ישראל משנת 1991 היו לא יותר ממטרד, פאניקה ציבורית ורעש תקשורתי עם אחוז נפגעים ונזק קטן מאד יחסית לעומת פיגועי ההתאבדות לדוגמה.
המדינה לא צריכה לאפשר לאף גורם לאיים לא על אשדוד, לא על חיפה, לא על ר"ג וגם לא על גבעת טרשים הכי שוממת בנגב (היום קוראים לה "שטחים פתוחים"), איך לעשות את זה? זו כבר שאלה אחרת.
אף מדינה ריבונית לא הייתה מסכימה לחיות תחת איום כזה ולא חסרות דוגמאות בהיסטוריה.

אגב, גם אני מתגורר בעיר שסופגת אש בימים אלה ומוצא את עצמי הרבה פעמים ביום ובלילה במקלט/ממ"ד עם הילדים שלא לומדים, כמו עוד כמיליון איש - אנחנו חווים את זה שבוע, תושבי עוטף עזה 8 שנים!!.
זה מוזר, מטריד, משבש את החיים, הילדים והאישה מעט מבוהלים - תושבי הצפון מכירים את זה, הם היו בסרט הזה.
אבל זה גם לא נורא, זה מאמץ לאומי קטן מאד להשגת יעדי המבצע.

ישן 03-01-2009, 11:44
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05

ציטוט:
יש סיכוי שהממשל ייקח כזה סיכון ויאפשר להם להיות חמושים בטילים שיכולים להגיע לאשדוד גם בשגרה

וודאי שיש סיכוי אני בכלל לא מבין למה אתה מעלה ספק בזה בכלל.
קח תקופה של עשור האחרון ותראה מיד מה היה נחשב בהתחלה לבלתי נסבל או "קו אדום" שאין לעבור אותו וכעבור זמן זה הפך לנסבל והקו כבר לא היה כ"כ אדום.

לגבי האפשרות למנוע התמחשות של ארגוני טרור בנשק "אסטרטגי" - אפשרות כזאת לא קיימת. מה היום הם משיגים בהברחות, מחר יוכלו לייצר לבד.

הדרך היחידה למנוע מהם להשתמש בנשק היא לפגוע בכוונה.
ולא להשקיע מיליארדים במיגונים - הבזבוז כסף הנורא הזה פוגע בנו יותר מכל הרקתות של חמס.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:21

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר