לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2009, 14:08
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
ואם כבר אז אני רוצה להוסיף....
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי אנאRF שמתחילה ב "אפילו בתור אחד שמשרת בקריה"

שבמשך השבוע וחצי האחרונים מתוקף תפקידי אני שוהה רוב הזמן בדרום...
ושבמשך כל הזמן הזה יצא לי לראות צה"ל אחר !
צה"ל שעל פניו כל קשר בינו לבין מה שראיתי לפני שנתיים וחצי הוא קלוש למדי !

ואני לא משלה את עצמי שהכל בסדר...
ואינני יודע כמובן מה קורה בכל יחידה וחייל באופן פרטני...
אבל כשאני רואה את החיילים שלנו בשטח, שומע אותם, שומע את תושבי שדרות /אשקלון ושאר ישובי הדרום, תושבים שחייהם בשנים האחרונות הפכו לבלתי נסבלים חוזרים שוב ושוב שהם מבקשים מצה"ל שימשיך ומוכנים להקריב עוד...
רואה את התנהלות פיקוד העורף/המשטרה /כב"א/מד"א ושאר העוסקים במלאכה...
אני מקבל תחושה חזקה שפשוט בכל זאת יש על מי לסמוך !!!

ואני לא יודע מה להגיד פרט לכך שזה פשוט מחמם את הלב !

כל הכבוד !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2009, 20:51
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
גאונות לשמה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תמונות הרמטכ"ל ומפקד אוגדת עזה ביקרו את הכוחות הלוחמים בתוך הרצועה"

עם כל הכבוד שיש לי שאשכנזי, רמטכ"ל מצויין ועושה את העבודה, אני לא אוהב את הקיצוניות של "מסכי הפלזמה" של לבנון 2.0 מחד ומאידך הטיילת לרצועה.
יסלחו לי חברי להקת המעודדות, אבל עד רמת המאו"ג - מספיק. אלוף הפיקוד והרמטכ"ל חשובים יותר מדי, בטח הרמטכ"ל שהוא סמל, מאשר לסכן אותם באזורי לחימה צפופה. RPG אחד לא במקום ואנחנו בבעיה.
יתכבד אשכנזי ויבקר את הכוחות בצאלים ובשטחי הכינוס, אבל להיכנס ממש לרצועה ? מיותר. מה השלב הבא, הוא ישתתף בטיהור בית בשביל לתת להם את עידוד אקסטרה ? מיותר ומסוכן. אם זה לא היה מדאיג, הייתי יכול לחשוב שהוא למד את הקטע של "הוי המרגמות" מ"ארץ נהדרת".

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 09-01-2009, 21:38
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
RPG?
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "גאונות לשמה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
RPG אחד לא במקום ואנחנו בבעיה. ".

על מה אתה מדבר?

RPG מהווה איום אם המחבל בקשר עין עם המטרה, וקשה לי מאוד מאוד מאוד להאמין, שכל הקודקודים הכי בכירים באוגדת דרום + הלוחם הכי בכיר בצה"ל יגיעו לנקודת החזית המסוכנת ביותר.

סביר מאוד להניח שמדובר באזור עורפי, שנמצא בשליטה מלאה מכל הכיוונים של צה"ל.

אם כבר האיום האמיתי, זה שמרגמה/קסאם אחת לא במקום הייתה משוגרת, ולכן אני מאמין שהביקור של הרמטכ"ל היה סודי ביותר, גם עבור כוחותינו בשטח (למעט הפיקוד הבכיר כמובן).
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 11-01-2009, 10:24
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בעיני זה חשוב להחריד.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תמונות הרמטכ"ל ומפקד אוגדת עזה ביקרו את הכוחות הלוחמים בתוך הרצועה"

זוכרים את ההתקפות על אייזנברג בגלל שלא נכנס עם חייליו לדבל? בפורום הזה?
כן, זה חשוב למורל ולידיעה שלנו שהקצינים, עד הבכירים שבהם, לא שוהים רק מאחורה ולא אומרים, כדברי אותו קצין במטכ"ל הצרפתי של מלחה"ע I, "לא הבנתי עד כמה נורא בחזית".
סיכון? יש סיכון.
אבל, כמו שהסביר הגנרל הבריטי ג'ון מאסטרס למה הוא, כמפקד, הולך לחזית לפעמים: "אין דבר שמשפר את מורל החיילים יותר מגנרל מת". חיוני לחיילים לדעת שהמפקדים מוכנים לראות מה קורה איתם.
אז כן, יש לי קצת עצבים על חלק מהמפקדים כי הם לא נותנים לי למלא את תפקידי פה ושם, אבל הכניסה הזו בעיני חיובית. כי גם הרמטכ"ל וגם מפקד אוגדת עזה הם קודם כל חיילים ומפקדים. אני לא ארצה שהם יובילו את הכוחות, ואני רוצה שרוב הזמן הם ישבו במקום בו הם מנהלים את המלחמה הכי טוב. אבל לפעמים, רק לפעמים - שיילכו קדימה.

ונסיים במילותיו האחרונות (סיפור אמיתי) של גנרל הצפון ג'ון סדג'וויק במלחמת האזרחים: "נו, באמת, מטווח כזה הם לא יכולים לפגוע בפיל".

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:39

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר