לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-01-2009, 22:46
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "לי נדמה שצה"ל פשט מעליו בעימות הזה הרבה נורמות וערכים.בפ"

בניגוד לחמאס, שיורה טילי גראד וקסאם משופרים, שמתבייתים אך ורק על חיילי צה"ל ואנשים בעלי קונוטציות מיליטנטיות. בקשר לבתים ואזרחי ישראל שנפגעים מפעם לפעם - הם פשוט היו בדרך של הרקטה...

אני לא אומר ש"אם גם הם עושים אז גם לנו מותר" - אבל אם חמאסניק מחזיק בידיו ילד כדי להימנע מחיסול, עם כל הצער צריך לפגוע בחמאסניק בכל מחיר - כי מחר יכול להיות שהחמאסניק הזה יטווח גן ילדים בשדרות - אה, בעצם זה מה שהוא עשה ב-8 השנים האחרונות, לא? אבל בעצם צער על ילדים ישראלים שנפגעים לא מצטלם מי-יודע-מה באל-ג'זירה, אז לא שווה להתייחס אליו...

אני לא אנסה להעמיס עליך עוד קצת עובדות, כי אני רואה שאתה ממילא לא נותן להם לבלבל אותך, אני רק אוסיף שהרבה "אזרחים" עזתיים שנהרגים במבצע הזה, הם בעצם מחבלים ששניה לפני שצולמה גופתם החמאס אמר לצלם שיעשה PAUSE קטן, סילק את הנשק מהגופות ואמר לצלם שהוא יכול להמשיך לעבוד... מדהים שהפרופגנדה של הטרור הפלסטיני עובדת על אנשים רציונלים...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-01-2009, 23:17
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "לי נדמה שצה"ל פשט מעליו בעימות הזה הרבה נורמות וערכים.בפ"

פרשנות על מוסר המלחמה. הוא לא פוליטיקה. אלא צבא ובטחון לכל דבר!!!!

א. מספר הילדים שהחמאס טוען שנהרגו לא חייב להיות נכון. זוהי חלק ממלחמת התעמולה העויינת.

ב. נסיבות המוות של אותם ילדים לא חייב להיות נכון כפי שטוען החמאס. צה"ל לא צריך לקחת אחריות אוטומטית על כל מקרה. בעיני התעמולה המערבית, גם "בדיקת הארוע בידי צה"ל " הוא סוג של הודאה באשמה. כל מה שהוא הכחשה גורפת, היא הודאה באשמה. אפילו ילד נהרג ממטען שהניח חמאס, הוצא להורג בגלל שאביו מהפת"ח או שבכלל נדרס על ידי אמבולנס שמוביל חוליית קסאמים לא אומר צה"ל אשם וצה"ל לא צריך לקחת אחריות לכך.

ג. צה"ל לא יכול להיות אחראי למוות של מגינים אנושיים. זהו פשע מלחמה של החמאס, לא צה"ל. על החמאס, ומדינות העולם להכיר בכך, שניצול לרעה של חוקי מלחמה כגון חסינות של אמבולנסים, בתי חולים ומסגדים, אינה חסינות שעומדת בכל תנאי. ומגינים אנושיים הם מגינים גרועים. על העולם להפסיק את השימוש הלא חוקי במגינים אנושיים שמספקים הגנה לא יעילה ולא אנושית.

ד. להימנע מלהאשים את החמאס בפשעי מלחמה היא גזענות לכל דבר. כאילו ערבים אינם אחראים למעשיהם כמו מערביים. כאילו המערביים נשגבים ועליונים על ערבים. אסור לקחת חלק בגזענות הזו.

ה. לחץ מדיני - הוא הנשק העיקרי של הערבים נגד ישראל מאז מבצע קדש, 1956. הם תמיד יהיו בנחיתות צבאית לעומתינו. לכן לכוח הצבאי של החמאס או אש"ף אין משמעות כל עוד העולם והסולידריות הערבית מכתיבה את תנאיה לישראל וארה"ב.

המלחמה בחמאס שוברת לערבים את הצעצוע שלהם. אנחנו לא מתרגשים יותר מהם, או מהסחטנות הטרוריסטית שלהם או העמדות הפנים של "מדוכאים עליי אדמות שלהם". הכל שקר. זו המשמעות האסטרטגית של הניצחון על החמאס.

אני מקווה מאוד, שעופרת יצוקה הוא חומת מגן בעזה, שאחריה יהיה קל לבצע מעצרים של חשודים בטרור ולפרז את עזה מטילים ומטענים

ישן 13-01-2009, 05:38
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
ערכים זה דבר יפה מאוד, אבל הם לא שווים מאומה אם הם לא תואמים את המציאות

הדיון על הנפגעים האזרחיים הוא כמובן לגיטימי אבל בסופו של דבר יש פה מציאות איומה שאנחנו צריכים לדעת להתמודד עמה.

ערכים זה יפה מאוד אבל הם לא שווים מאומה אם הם אינם תואמים את המציאות בה אנו חיים.
יש ארגון טרור שפועל מתוך האוכלוסיה האזרחית, נטמע בה ויורה מתוכה, אזור שלם במדינת ישראל מותקף בטילים וחובתה של מדינה היא להגן על אזרחיה.

עכשיו נשאלת השאלה איך עושים את זה בצורה אפקטיבית, לא להגן על האזרחים זו לא אפשרות והמנעות מתקיפה הוכחה ככשלון משום שהגישה הזו נוסתה ללא הצלחה.

אתה מנסה לעצור תקיפה של האוכלוסיה האזרחית שלך ע"י אויב שמסתתר באוכלוסיה אזרחית שלו ומנצל אותה כמגן אנושי, זה לא משנה כמה שתנסה באמת לשמור על טוהר הנשק-זה פשוט בלתי אפשרי ועל מנת להציל חיים בצד שלך אתה חייב לפגוע במשגרים ובאויב בצד השני מה שבוודאות יגרום לאבידות של לא מעורבים עקב השימוש של החאמס באוכלוסיה האזרחית.

מה אתה מעדיף ולמי נתונה חובתך? המנעות מעימות עם החאמס במחיר של עוד טילים בקצב ירי הולך וגדל לטווחים הולכים וגדלים עד למרכז הארץ או עימות עם החאמס ופגיעה בו לשם להגנה על הארחים שעליהם המדינה צריכה להגן.

זה לא נעים ואיך דרך להמנע מזה תודות לחאמס אבל זו המציאות וכל השאר הם דיונים פילוספיים שאין להם כל תרומה להתמודדות עם המצב בשטח ולעיתים גם לא קשר למציאות.
אנשי מעשה מבינים שלעיתים כל העקרונות הם טובים ויפים אבל לא תמיד יישימים.

(וזה עוד לפני הדיון על כמה אנשי חאמס נהרגו בגדים אזרחיים ומסווגים כ"לא מעורבים", ברור שהפלשתינאים ינפחו את המספרים)

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 13-01-2009 בשעה 05:40.
ישן 12-01-2009, 16:22
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hagarblu שמתחילה ב "סרוב פקודה של חייל מילואים"

נו באמת.
הבחות מתייצב לצו 8 כאשר ברור לחלוטין לשם מה הוא הוא נקרא לו.
מתאמן במשך כשבוע בסוג של אימונים אימונים במתקן אימונים מאוד ספציפי למטרה שברורה לכולם וזה לאחר שבוע הפצצה של חיל האוויר ועוד שבוע של פעילות קרקעית ושניה אחת לפני הכניסה הוא נזכר שיש לו בעיה אידיאולוגית???

לדעתי, מי שיש לו בעיות אידיאולוגיות עם המבצע היה מתעורר כבר בתחילת מבצע ההפצצות המאסיבי ומודיע מראש על סירובו אפילו להתייצב או להודיע על דעותיו מיד עם התייצבותו ולא לקחת חלק באימונים.

ייתכן ובחור כזה יגיד שהוא לא רצה להסתבך ולסרב פקודה אלא אם היא תגיע להכנס בפועל, אבל אז איפה האידיאולוגיה והמחאה? במקרה זה האידיאולוגיה החידה נראה לי שפעלה פה היא אני לא רוצה להסתבך? בקיצור מתמקד בעצמו ולא בטובת אחרים?

אבל כיום יש דרך פופלרית להציג את זה -זו ההתרשמות שלי.

בכל מקרה אני מקווה שלתקשורת יהיה מספיק הגיון לא לרדוף אחריו לסיפור .

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 12-01-2009 בשעה 16:25.
ישן 12-01-2009, 17:37
  גפשטיין גפשטיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.07
בבקשה, אחד השמות...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "דווקא שירדפו אותו ויפרסמו את..."

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://ico.walla.co.il/w7/t/walla.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://ico.walla.co.il/w7/t/news.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ico.walla.co.il/spc.gif]

לראשונה: חיילים סירבו להילחם בעזה
יום שני, 12 בינואר 2009, 17:08 מאת: יהושע בריינר, מערכת וואלה! חדשות

לראשונה מאז תחילת המערכה בעזה נכנס היום (שני) לכלא חייל מילואים שסירב להיכנס לרצועה עזה במסגרת המשך המבצע הקרקעי מסיבות מצפוניות. החייל נשפט ל-14 ימי מחבוש אותם החל לרצות בכלא שש. מלבד החייל סירבו עוד כעשרה חיילי מילואים לקחת חלק בפעילות צה"ל, אולם עד כה נשפט רק חייל אחד. מרבית הסרבנים הינם לוחמים שנימקו את החלטתם בהתנגדותם למלחמה מסיבות מוסריות, בטענה כי הם 'אינם מוכנים לקחת חלק במעגל הדמים'.

"תוך 17 יום הרגנו כבר קרוב ל-900 פלסטינים, מתוכם מאות ילדים ונשים, וזה רחוק מאוד מלהיות התגובה ההכרחית של ישראל", אומר סגן במיל' נועם ליבנה, קצין שסירב לקחת חלק בפעילות צה"ל שממתין להחלטה בעניינו. "אם צריך להשתמש באלימות אז היא צריכה להיות מינימלית וזה ממש לא מה שאנחנו עושים. יש כאן הרג סיטונאי של חפים משפע, ואין דבר שמצדיק הרג שכזה. צריך להיות מטומטם ובור כדי לחשוב שההרג הזה יביא את התוצאות שאנחנו מבקשים להשיג. זו יהירות ישראלית שחוזרת על עצמה פעם אחר פעם במחשבה שאם נרביץ והרבה- הכל יסתדר. כמות השנאה והסבל שאנחנו נוטעים בעזה עוד תחזור אלינו כמו בומרנג".

לדברי ליבנה, הוא איננו יוצא להגנת חמאס, שבעצמו משתמש באוכלוסיה הפלסטינית. "אין לי מילה חיובית אחת על חמאס, שמנצל את האוכלוסיה בצורה צינית ומשתמש בנערים פלסטיניים בצורה אכזרית, אבל כל זה לא פותר אותנו מלהיות מוסריים או להיות הגיוני בתגובות של הצבא".
ישן 12-01-2009, 18:31

כמה מילים על תעמולה ערבית והשפעותיה. לא פוליטיקה.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי גפשטיין שמתחילה ב "בבקשה, אחד השמות..."

אם הייתה טכנולוגיה שיכול להעמיד למשפט, לפשוט, לערער, לשפוט ואז להרוג רק טרוריסטים אז אני בעד!
אין טכנולוגיה כזו.
כל עוד אנחנו חיים בעידן של פצצות ופגזים וקליעים, אין שליטה מוחלטת במי הם פוגעים.
לפיכך, הטיעונים האלו על "חוסר פרופורציונליות" אינו מן העיניין. זה לא ספורט. האויב יכול להימנע ממרבית אבדותיו לו לא היה פותח במלחמה או נכנע מייד עם פתיחתה. אז במקום שאויב יכנע עם 200 הרוגים, הוא יכנע עם 10,000. הקרבות מתבצעים כדי לייצר השפעה, וייפסקו כאשר ההשפעה תושג ותישמר. לכן מספרים אינם רלוונטים.

דבר נוסף, האויב מנסה לעשות שימוש ב"מיסכנות" כמנוף ללחץ תעמולתי ומדיני נגד ישראל. ככל שהם יותר "מסכנים" יש להם יותר נקודות נגדינו. כרגע, נראה שהצעצוע שלהם נשבר. בלי גיבוי סעודי ומצרי, כאשר המערב הגיע לרוויה וכאשר המערב לומד להכיר את האויב האיסלמיסטי על בשרו, הם מתקשים לבנות את המנוף שעליו בנו.

כחלק מאותה ה"מיסכנות" הם מנפחים מספרי הרוגים מבין הבלתי מעורבים לכאורה, ומסתירים את אבדותיהם האמיתיים. גם יש ערפל על הנסיבות המוות של בלתי מעורבים, בהתחשב מהיקף המיקוש והאכזריות של החמאס כלפי אוכליסיתו שלו. הם מפיליים את האחריות על ישראל באופן אוטומטי גם כאשר ההרוגים נהרגו במאבקים פנימיים. עד לא מזמן, צה"ל לקח אחריות אוטומטית בכך שהודה שהנושא "בבדיקה".

בנוסף לכך, באופן טכני אזרח הוא כל חמאסניק שנשקו נלקח מגוויתו.

החלום של להפעיל צלפים בלבד ללא סיוע אחר בעומק המאפלייה הוא אידיוטי.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 12-01-2009 בשעה 18:40.
ישן 13-01-2009, 13:53

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי שלמה30 שמתחילה ב "ובהקשר הזה, הצעה של ג'ודי ניר..."

כפי שהציעו אחרים, לשאול את מבקרינו במדינות ערב ואירופה, אפילו אנו יודעים את התשובה מראש, כמה עזתים הם מוכנים לקלוט אצלם?
פתרון אחר, כמובן, הוא להגדיר מחנה פליטים חדש, שאנחנו שולטים על הכניסה והיציאה מתוכו ובאחריות האו"ם-אונר"א אליו יתפנו מי שרוצים להתפנות מאוזרי הקרבות. כמובן שלא יהיו חמאסניקים ושאר טרוריסטים בינהם. מהלך כזה, יכול לצה"ל עקרונית להפעיל יותר כוח על האיזורים הבנויים. למשל, ירי תותחים בכינון ישיר לתוך הבתים ופיצוצם.

ישן 13-01-2009, 16:24
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
למרות השתדלותי
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "כפי שהציעו אחרים, לשאול את..."

לעיתים מאד קשה לי להימנע מלהגיב להערותיך כאן בפורום.
השאלה לתושבי אירופה היא ממש מטופשת ובהחלט ללא בסיס רציונלי. שהרי אם איני רוצה להיות שוטר אני מנוע מלהעיר על עבודת המשטרה במדינה שלי? ואם איני רוצה להיות פועל זבל אני אמור להיות בלתי מעורב בהערות לגבי פעילות מחלקת התברואה בעיר שלי?

ועוד הערה: מחנה פליטים שאנו שולטים בצורה מלאה על הכניסה והיציאה שלו נקרא "גטו". למחנה כזה אנו נצטרך לספק מזון ועבודה. נדמה לי שכבר עברנו את השלב הזה בנסותנו ליצור סטטוס כזה מכל רצועת עזה. (שלא לדבר על העובדה שאף עזתי לא יתפנה מביתו למקום כזה, מהרבה סיבות הסיבה הראשונה היא שהחמס יחרימו לו את הבית ואח"כ יירו לו ברגלים. שאר הסיבות לא רלבנטיות כבר).

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 13-01-2009 בשעה 16:27.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:49

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר