לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-01-2009, 10:23
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
שמועות כאלה יש כל הזמן:השאלה צריכה להיות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי JOJO11 שמתחילה ב "מישהו כאן יודע מה מקור השמועות שהיו אתמול לגבי חילוץ גלעד שליט?"

"איך (עוד) שמועה חסרת בסיס הגיעה ל"מאסה קריטית" שיצרה תגובת שרשרת במימדים של מה שהיה אתמול ("אחותי מנהלת המשק בסורוקה והיא בעצמה הביאה לגלעד זוג נעלי בית").

הדינמיקה הרגילה של שמועות כאלה משלבת שני גורמים שיוצרים את תגובת השרשרת כאשר הם נפגשים יחד::

1. סתם שמועה מטופשת רגילה שמסתובבת בפורומים שבהם הרבה אנשים שאין להם קשר/מושג בתחומים כאלה אבל כן יש להם זיקה לפטפטת כפייתית (פורומים חרדיים או פורומים שבהם נוכחות גדולה של נוער).
2. איזשהו "זרז" אקראי שנראה כאילו הוא מאשש את השמועה התורנית (לדוגמא: פרסום אקראי, יח"צני במהותו, על פעילות של השייטת בעזה, או תמונה של "דובי" עם שלט "גלעד אנחנו בדרך אליך" עליו). הזרז הזה נחוץ כדי לתת לגרעין קטן של קונפירטורים בנשמתם את תחושת צדקת הדרך כאשר הם משכנעים את סביבתם בנכונות השמועה.

זכור היטב המקרה ללפני 10-15 שנה שבו שלט שנתלה באולם הנכנסים בנתב"ג ועליו נכתב "רון ארד מחכים לשובך" "הצתלב" במקרה עם איזו שבת שבה לוחמי של איזו יחידה מובחרת יצאו לאיזו פעולה, או נקראו לבסיס מסיבה כלשהי, והשמועה עשתה לה כנפיים כאש בשדה קוצים ש"רון שוחרר והוא בדרך הביתה".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2009, 11:16
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "שמועות כאלה יש כל הזמן:השאלה צריכה להיות"

יפה. לא יכולתי לומר את זה טוב יותר.
רק להוסיף שני זרזים לשמועה מאתמול:
1. התדרוך של תא כ"צים עם מפקד חה"י שממנו יצאה הכותרת על "השייטת פועלת בעזה". הסבר.
2. הפגנת נוער ברחבת מוזיאון ת"א בקריאה "אין הסכם הפסקת אש בלי גלעד" כולל נאום של סגן שר הבטחון לשעבר אפרים סנה.
3. ראיון של השר מופז להארץ בכותרת "שליט חייב להיכלל בהסכם עם החמאס".

בחודשים האחרונים כמעט בכל יום אני מקבל לפחות טלפון אחד לבירור על שמועה ששליט שוחרר. בשבועיים האחרונים יש כמה שיחות כאלו ביום. אתמול ושלשום היו הרבה יותר שיחות כאלו

ישן 15-01-2009, 16:24
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
צוללת דקר...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "שמועות כאלה יש כל הזמן:השאלה צריכה להיות"

עד היום זכור לי איך בכל הארץ (שנת 1968) עוד לא היה אינטרנט וכדומה. פתאום כל הארץ געשה שצוללת דקר נכנסה לנמל. אנשים התחבקו ורקדו ברחובות...
אך האמת המרה התפוצצה כמה שעות מאוחר יותר, כשדובר צה"ל הודיע שזאת צוללת חדשה "לויתן" אשר גם נרכשה והפליגה ביחד עם "דקר" באותו הזמן וגם היא השתתפה בחיפושים.
עד כמה שזכור לי הן לא היו חמושות והייתה סכנה שיותקפו ע"י ציים עוינים.
הסוד של "לויתן" היה שהיא הייתה צריכה להפליג חשופה ודקר כל הזמן להיות בצלילה מתחת למים (שהאויב יחשוב שרק צוללת אחת מגיעה לארץ לאחר השיפוצים באנגליה)

הרעיון היה מעולה, אך אולי זה היה ה"טריגר" לאסונה של "דקר" שהיא לא הייתה משופצת טוב כ"כ ואסור היה לה להיות כל הזמן בהפלגת צלילה... (זאת כמובן דעה הפרטית שלי בלבד)

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:19

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר