לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-01-2009, 00:23
  משתמש זכר mottihod mottihod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.09
הפסקת אש-האם הושגו מטרות המלחמה?

למלחמה היו 2 מטרות- הראשונה נצחון בשדה הקרב (יחידות צה"ל)-פה החמאס קיבל מכה חזקה מאד,המטרה השנייה-מה לומד האוייב מהלחימה,וכיצד זה משפיע על העתיד,פה ,לצערי, לא הישגנו את המטרה,החמאס מעצם טיבעו כארגון טרור, לא צריך ניצחון בשדה הקרב-ניצחון מבחינתו זה הישרדותו ! זה הכל לא יותר מזה ! ולכן אני צופה שכבר בשעות הקרובות ייצאו מנהיגיו מהבור ויכריזו על ניצחון-הם שרדו את צה"ל הגדול והנורא,גם על הריסות עזה הם יטענו שצה"ל לא יכול לגיבורי החמאס -לכן הרג אזרחים חסרי ישע-ויהי לנו קשה לעמוד בטיעון כזה ! ויכול להיות שהם ינצרו אש בעתיד הקרוב (אולי אפילו חמאס עזה אמר למובארק שהוא מסכים להפסקת האש -אבל מה יקרה בקרוב? הם ירו רקטה אחת,שתיפול בשטח פתוח ללא ניפגעים לכוחותינו,ומה? אנחנו נגיב? בעוצמה? בוודאי שלא ,ואז הם ימשיכו לירות(כי חוסר תגובה שלנו הם ,כרגיל, מפרשים כחולשה שלנו,) ואז ימשיכו לירות -ולא חשוב שמלאיי הטילים שלהם קצר-כי אם רקטה אחת תהיה מדוייקת ,זה יעשה את העבודה בשבילם,והם יכריזו שזו נקמה על מה שעשה צה"ל בעזה-ולכן לא הישגנו את המטרה ! היתה לנו הזדמנות פז לבצע מהלך מכונן במזרח התיכון-לחסל סופית ארגון טרור גדול !!
אחת לדור אנחנו נימצאים במצב כזה: הצבא מצויין,יחידות המילואים מגוייסות,רוח העם איתנה,העורף מוכה אבל איתן ומוכן שצה"ל ימשיך,העולם החופשי איתנו,הערבים המתונים איתנו,חמאס בבונקרים בשיא חולשתו- היינו צריכים לסיים גם את המטרה השנייה-חיסול סופי של החמאס-ולא עשינו כך-החמצה!!!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-01-2009, 02:22
  A k r a v A k r a v אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mottihod שמתחילה ב "הפסקת אש-האם הושגו מטרות המלחמה?"

אני מסכים אתך באופן חלקי בלבד!
ראשית אין ספק שהישגי צה"ל והלקחים שהופקו ממלחמת לבנון 2 היו מצוינים!
אני לא מסכים שהמשכיות של הפעולה היתה מוחקת לגמרי את החמאס, הדבר לא אפשרי לא בגלל שצה"ל לא צבא מספיק חזק, לדעתי אפילו צבא ארה"ב לא היה מסוגל לחסל טוטאלית ארגון גרילה שעיקר לוחמיו מונע ממניעים אידיאולגיים. אתה יכול להכות ביכולות של צבא החמאס, המפקדות, מתקני השיגור, המחסנים וכיו"ב ולגרום לחייו להיות קשים בהרבה. בכך לדעתי צה"ל עשה עבודה נפלאה.

אני חושב שזה היה צעד גאוני מבחינה דיפלומטית לעשות "הצהרת כוונות" גלויה בצורה של חתימת מזכר ישראלי - אמריקאי מתוקשר ויציאה תקשורתית גדולה של הפסקת אש חד-צדדית שההשלכות שלה יכולות להוביל לאחד משני התרחישים הבאים:
1. חמאס דמשק ינחית הנחיות להנהגה בעזה להמשיך לירות גראדים וקסאמים מתוך הכרזה שאף אחד לא התייעץ איתו (מתן לגיטימציה לארגון החמאס ככתובת להתדיינות וביטולו כארגון טרור שיש להוקיע מחוץ לחוק). במקרה כזה ישראל הרוויחה עוד מרווח תמרונים צבאיים מאחר ולאו"ם שמום לא יהיה מה לומר היות וישראל רצתה הפסקת אז, אלו המחבלים מהחמאס שמבקשים זאת!

2. החמאס מתרכז בפרסום פרופוגנדה תקשורתית על "פשעי המלחמה" שישראל ביצעה במהלך הלחימה על מנת לבסס את מעמדו מבחינה מדינה ואולי להגמיש את היחסים של הקהילה הבינלאומית כלפיו בכל הנוגע לנושא פתיחת המעברים.
היתרון של תרחיש זה הוא שקט יחסי לעורף.
החסרון הוא שעדיין יהיו טפטופי קסאמים לעורף על ידי "קומץ קיצוניים" שכביכול לא מזוהים עם החמאס.
ישראל במקרה כזה תאלץ להסתפק בסיכולים ממוקדים ומאבק הסברתי חזק (מה לעשות שפה אנחנו לא כאלה חזקים).
Nikon D300
Nikkor 18-55mm DX
Sigma 55-200mm DC HSM

ישן 18-01-2009, 12:41
  A k r a v A k r a v אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי mottihod שמתחילה ב "לחסל את החמאס"

בהחלט קיימת תחושת החמצה. אין ספק שלהפסקת האש החד-צדדית הזו יש אספקטים שליליים. אני יכול להבין אותם מתוך ראייה רחבה יותר של הלחץ הבינלאומי המאסיבי שמופעל על מדינת ישראל.
מהבחינה הזו אני חושב שהצעד הזה היה חכם מאחר וברור היה שחמאס ימשיך לירות טילים לעורף והדבר כבר עכשיו מסתמן כנקודת זכות לטובת ישראל.
ראה למשל ציטוט מתוך כתבה של BBC שמחזקת את מה שאני אומר:
"A unilateral Israeli ceasefire takes effect in Gaza but a fresh volley of rockets fired by militants triggers an Israeli air strike"

השלב הבא הוא מה שאני מכנה "כוננות ספיגה" שתוביל להתחזקות המפלגות הלאומיות בבחירות הקרובות ולמדיניות שממשיכה את הקו החיובי שישראל נקטה בו במלחמה האחרונה.

חשוב לזכור כי נוכחות ארוכה של צה"ל חושפת את הכוחות לפגיעות רבות ומיותרות לאחר למרבית המטרות הצבאיות של צה"ל כבר הושגו.
המטרה היתה:
1. לפגוע בתשתית - את זה עשינו בגדול.
2. להחזיר את כוח ההרתעה - יש!

אין צורך להפוך את עזה ללבנון. חשוב לזכור שרק פעולות ממושכות של סיכולים ממוקדים שהובילו לפגיעות אפקטיביות קטנות בהרבה מההישגים במבצע האחרון הובילו לשקט.
אין ספק שהשקט שהושג במהלך התהדייה היה אינטרס משותף של שני הצדדים (אולי אף יותר של חמאס שעשה שימוש בתהדייה כדי להכין את השטח מבחינת מנהרות, הברחות והתעצמות).
אני שמח לראות שצה"ל הגיע לא פחות מוכן למבצע ומקווה שבבחירות הקרובות תהיה ממשלה לאומית רחבה (אני באופן אישי מצביע ישראל ביתנו) שתהיה חסרת פניות בנוגע להתייחסות גם כלפי ערביי ישראל שמביעים יותר מסולידריות כלפי "אחיהם" בעזה אלא פשוט פצצה שתתפוצץ לנו בפרצוף אם לא נשלח כל בוגד אל אחיו מהצד השני של הגדה.
Nikon D300
Nikkor 18-55mm DX
Sigma 55-200mm DC HSM

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:59

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר