לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-02-2009, 17:11
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אותי זה לא מספק"

כי אם הם כן יטוסו, הם חייבים להפעיל וישרים כדי לנקות את השמשה הקדמית וזה עושה שריטות ואז לא רואים טוב החוצה.
חוץ מזה, המנוע מתמלא אבק וזה עושה למטוס עשן שחור ואז יגלו אותו.

וגם, אתה זוכר את הסיפור עם הריח בסופות בתא הטייס?
תחשוב שעכשיו הטייסים נושמים את האבק הזה מהמערכת הזו, זה עושה שיעול מטורף ואז לא שומעים כלום בקשר פנים.

ועוד משהו- שהמטען האלקטרוסטטי באויר משבש את מכשירי הGPS, אז בנוסף לזה שלא רואים כלום, אתה עוד יכול ללכת (לטוס) לאיבוד ולנחות בסוריה ואז לך תחזיר את המטוסים!

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2009, 17:09
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
אין לי כוכב זהב ליד השם,אבל...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "האם סופת החול מקרקעת את מטוסי חיל האויר ?"

יש לי ידע מוגבל בכלי טיס, ואני יכול לשער שמטוס קרב מסוגל לטוס בתוך סופת חול, אני מניח שריכוז החול יגרום לנזק כלשהוא לחלקי המטוס, וכמובן יפריע מאוד לראיית הטייס בקוקפיט, אבל בשביל המצבים האלה מטפסים לגובה מספיק גבוהה כדי להמנע מזה (כמובן במקרה של דוג פייט, או התחמקות ממכ"ם אין הרבה ברירות).
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 19-02-2009, 18:02
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
מן הסתם ישחוק,
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "החול לא ישחוק את להבי..."

אבל קשה לי להאמין שזה יוביל להרס כללי, וכשל מערכות שלם בתוך המטוס.

אגב אל תשכח שלכל חלק במטוס יש "אורך חיים", ובכל טיסה המטוס נשחק, לכן יש בקרת תחזוקה גבוהה מאוד לאחר כל טיסה שדואגת לטפל בכל מטוס ולהכשירו לטיסה הבאה.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 21-02-2009, 08:52
  iaf-man iaf-man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.04
יש הבדל אחד קטן בין מסוק למטוס לגבי טיסה באבק
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי הפילדמרשל שמתחילה ב "ומה תגיד על יסעור שנוחת בשטח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפילדמרשל
ומה תגיד על יסעור שנוחת בשטח שבו יש חול ואבק? ראית פעם נחיתה כזו? ראית כמה אבק יש באוויר?

בשנת 2000 קצת אובך לא משפיע על כלי טיס.

הבעיה היא יותר תנאי ראות.

למסוקים יש מפריד חלקיקים בכונס,שמסלק את רוב הזיהומים מהאויר הנכנס,מה שאין למטוסים.
המפריד הזה מוריד מההספק של המנועים.
לכולם זכור המבצע הכושל להצלת עובדי שגרירות אמריקאים חטופים באירן-ביסעורים ההם הורידו
את מסנני החול והיו כמה מנועים שהלכו בגלל זה.
לגבי כלל ח"א-משתדלים שלא לטוס,אבל כמו שנכתב-אם יש צורך,אז טסים.רק להזכיר שענן
האבק לא מתנשא לגובה אינסופי,אחרי ההמראה ניתן לטוס מעליו.
אני זיכר שאחרי כל ארוע כזה היו עושים למטוסים "נוהל סופה"-שוטפים עם ספירט לבן חלקים חשופים
של צילינדרים מפעילים,מגרזים מיסבים של חלקים נעים בכני הנסע והגאים וגם שוטפים את המטוסים.
איציק
ישן 19-02-2009, 19:07
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "האם סופת החול מקרקעת את מטוסי חיל האויר ?"

כנראה שלא:
דובר צה"ל מוסר כי כלי טיס של חיל האוויר תקפו לפני זמן קצר שש מנהרות להברחת אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה. זוהו פגיעות מדויקות. בעת תקיפתן של חלק מהמנהרות זוהו פיצוצי משנה. כל כלי הטיס שבו בשלום לבסיסם.

התקיפות באו בתגובה לשיגור רקטות הקסאם וירי פצצות המרגמה לעבר שטח ישראל.

דובר צה"ל קובע כי צה"ל רואה בארגון החמאס כנושא באחריות המלאה לשמירה על השקט ביישובי הדרום וכי צה"ל ימשיך להגיב בחומרה על כל ניסיון להפר אותו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:09

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר