לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2009, 16:04
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
המלצה על מייצב מתח

שלום חברים.
מתח החשמל בביתי אינו יציב וקופץ לעיתים - דבר הגורם לכיבוי המחשב, וממה שהבנתי לא בריא לו במיוחד. אי לכך החלטתי, על פי המלצה, לקנות מייצב מתח.
מכיוון שאני רחוק מלהיות מבין גדול בתחום אני פונה לעזרתכם.
המחשב הוא מחשב בייתי פשוט, וישן למדי עם ספק גנרי (אני לא נמצא מולו כרגע, ולכן אין לי את המפרט המדוייק), ואליו מחובר מסך CRT 15 אינץ' (לא, לא שדדתי מוזיאון) אשר יתכן וישודרג בעתיד לLCD.
אני לא יודע כמה דבר שכזה אמור לעלות, ולכן קשה לי לקבוע תקציב, אבל בואו נאמר ש200-300 ש"ח יהיה יעד סביר (מכיוון שהמחשב עצמו ישן ולא שווה הרבה, אני לא רואה סיבה להשקיע הון בהגנה עליו).
מה דעתכם על זה למשל? האם הוא יתאים לצרכי?
http://www.tamlil2100.co.il/product.asp?pID=1273&c=2117

ועוד שאלה אחת - מה ההבדל בין אל פסק למייצב מתח?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-02-2009, 14:38
  Online Online אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "המלצה על מייצב מתח"

אני לא מומחה לחשמל אז קח מה שאני כותב בערבון מוגבל, אבל אשמח אם זה עוזר.

מייצב מתח נקרא AVR (ר"ת Automatic Voltage Regulator). הוא יכול לפעול בטווח גדול של מתחים נכנסים ותפקידו לבלום קפיצות ולדאוג שהמתח היוצא תמיד יהיה תקין. במקרה של נפילת מתח מתמשכת (אני חושב שזה קורה במקומות שיש תשתית גרועה ומעמיסים על רשת החשמל על ידי הדלקה של מזגן וצרכנים כבדים אחרים – באנגלית קוראים למצב הזה brownout) מייצב מתח יודע לקחת מתח נמוך ולהמיר אותו למתח תקין. מייצב מתח לא כולל סוללה ולכן לא יכול לתת גיבוי במקרה של הפסקת חשמל מוחלטת, וזה ההבדל בינו לבין אל פסק.

חלק גדול ממכשירי האל פסק כולל גם מייצב מתח, אבל מכשירים זולים לא תמיד. למשל אם תסתכל על הליין של חברת APC תראה שמה שמבדיל בין הסדרות הבסיסיות ES ו-CS לבין הסדרות ה"מתקדמות" יותר RS ו-LS הוא ה-AVR:

http://www.apc.com/products/category.cfm?id=13

אתה יכול גם להקיש AVR בגוגל לקריאה נוספת בויקיפדיה ומקומות אחרים.

שים לב שמייצב מתח לא קשור להגנה מפני ברקים. אני לא יודע איך עובדת הגנה כזו ומה בדיוק הרכיב שאחראי לה אבל אתה יכול להיות בטוח שגם אל פסק ללא AVR מגן מפני ברקים. כמובן שגם כאן יש הגנה טובה יותר ופחות...

לצערי, APC לא תחרותית בארץ בתחום הנמוך של המחירים ואי אפשר להמליץ על אל פסק שלה בתקציב שהזכרת אבל תבדוק את Advice. בחר מה שמתאים לך מסדרת PR SMB או Partner Digital. אל תיקח מוצרים מסדרות אחרות כי הן ישנות מדיי.

http://advice.co.il/ProductList.asp...סק%20אינטראקטיב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:19

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר