לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-03-2005, 15:45
  Orna** Orna** אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Orna**
העונש של גונן שגב: 5 שנות מאסר

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/archive/main/265/746.jpg]

בית המשפט המחוזי בתל-אביב קיבל את עסקת הטיעון שחתמה הפרקליטות עם השר לשעבר, גונן שגב - וגזר עליו עונש מירבי של 5 שנות מאסר בפועל, בגין הברחת אקסטזי וזיוף דרכון דיפלומטי
ענת שיחור-אהרונסון
30/3/2005
השר לשעבר הולך לכלא: בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר הבוקר 5 שנות מאסר על גונן שגב, שהורשע לפני כחודש במסגרת עסקת טיעון </SPAN> בניסיון לייבא לישראל מהולנד 32 אלף כדורי אקסטזי ובזיוף דרכון דיפלומטי. כמו כן נגזר על שגב קנס של 27,500 דולר, שיועבר לאגודות העוסקות במלחמה בסמים. בית המשפט ציין כי אימץ את עסקת הטיעון בדוחק וכי הצער והחרטה של שגב נשמעו מאולצים.

</SPAN>- לצפייה בקטעים מקלטות החקירה של שגב - לחצו כאן
- להאזנה לקטעים מקלטות החקירה של שגב - לחצו כאן

השופט, אורי שוהם, קבע בגזר הדין, כי מדובר בעבירות מן החמורות שיש בספר החוקים. לדבריו, שגב ביצע את העבירות מתוך בצע כסף, שעיוור את הנאשם מלראות את הנזק האדיר שהיה יכול לגרום. "מבין השיטין עלה, כי עסקיו חובקי העולם של שגב לא צלחו לאחרונה, ואם יש ממש בהנחה זו הרי ששגב בחר בדרך נלוזה להשיג כסף", כתב השופט.

שוהם הוסיף כי שגב לא מסר פרטים על הגורמים שהפעילו אותו, על שותפיו לעבירה ועל מי שהיו אמורים לקבל ממנו את הסם בישראל. "גם לאחר הודאתו באשמות החמורות המיוחסות לו, לא טרח הנאשם להסביר לבית המשפט ולציבור במדינת ישראל מה היה מעמדו בפרשת ייבוא הסמים, והיכן מקומו ברשת ייבוא הסמים", כתב השופט.

"לא היתה כל מניעה שהנאשם יצהיר בעדותו או בדבריו האחרונים כי כל תפקידו הסתכם בלהיות בלדר להעברת הסמים לישראל, וכי אין לו כל חלק או נחלה בפעילות אחרת בפרשה", כתב שוהם. השופט הדגיש שמדבריו של שגב ניתן להבין שמעורבתו בייבוא הסמים גדולה ממה שהוא מוכן להודות.

השופט מתח ביקורת על עסקת הטיעון שנרקמה בין הפרקליטות לשגב וקבע: "גם אם לא נפל פגם או פסול משמעותי בשיקולי התביעה, הרי ששיקולים אלה לא הניחו את דעתי ויש בהם כדי לעורר שאלות ותהיות לא מעטות".

השופט שוהם הודה כי התלבט ארוכות אם לקבל את עסקת הטיעון, מכיוון שהיא לא עומדת במדיניות הענישה שנקבעה בשנים האחרונות בעבירות סמים, ואינה עומדת ברמת הענישה הראויה לנאשם. ואולם בסופו של דבר הוא החליט לאמץ את עסקת הטיעון. "גזר הדין משקף את העליהום התקשורתי"
התובעת, עו"ד נאווה שילר, אמרה לאחר מתן גזר הדין שהתביעה מרוצה מתוצאות המשפט, ומכך שבית המשפט קיבל את רמת הענישה שהתביעה הציעה. לדבריה, התביעה רואה חשיבות רבה בהודאות של הנאשם בעבירות, במיוחד לנוכח ההכחשות הנמרצות שלו בתחילת המשפט.

סניגורו של הנאשם, עו"ד ציון אמיר, אמר: "גזר הדין משקף את העליהום התקשורתי על הנאשם, שליווה את המשפט והעובדה שהעלה אותו המזבח". אמיר הוסיף כי ניתן היה לגלות יותר חמלה כלפי שגב.

"אני נחשב לגוויה מהלכת"
משפטו של שגב </SPAN>נפתח בסוף מאי אשתקד. בכתב האישום נטען כי שגב, לשעבר שר האנרגיה בממשלת רבין, הגיע לפני כשנה לשדה התעופה סכיפהול באמסטרדם, כשהוא מסתיר בחגורה מתחת לבגדיו כדורי אקסטזי. כאשר התעורר חשדם של אנשי הביטחון טען שגב שבחגורה יש מסמכים סודיים ושהוא נמצא בשליחות ביטחונית ואף הציג בפניהם כהוכחה את </SPAN>הדרכון הדיפלומטי המזויף.

שגב שוחרר כעבור זמן קצר ונחת בישראל, אך כבר למחרת חזר להולנד. אחרי כמה ימים, כשביקש לשוב לישראל, חשדו בו הרשויות בעקבות תקרית הדרכון, והוא עוכב לחקירה. בתיקו של שגב גילו ההולנדים חבילת סוכריות m&m חשודה שהכילה 32 אלף כדורי אקסטזי.

משה ורנר, בן דודו של שגב ושותפו לעסקה, </SPAN>התאבד בתאו המעצר בנובמבר 2004. ד"ר אריאל פרידמן,
השותף השלישי בעסקה, שהורשע בסיוע לשר לשעבר, נידון לפני כחודשיים וחצי לעונש של שנתיים מאסר וקנס בסך 50 אלף שקל.

בשבוע שעבר הגיע שלב הטיעונים לעונש, אך למרות הקריירה הרפואית שצבר כקצין קרבי בצה"ל, כרופא, וכפוליטיקאי - גילה שגב כי אף אישיות ציבורית לא הסכימה לתת עדות אופי לטובתו. לדיון הגיעו רק קומץ של חברים קרובים, בעיקר חברי ילדות.

שגב ניסה לשכנע את בית המשפט כי הוא מביע חרטה על מעשיו. "אני נחשב גווייה מהלכת. בגיל 50 כמעט אני אמור להתחיל את חיי מחדש, מופשט מכל הזכויות וההשכלה שצברתי בחיי", אמר, "החברה הישראלית הקיאה אותי מתוכה". הוא היכה על חטא ואמר כי היה צריך להישאר בעמק, ולעבוד בחקלאות וברפואה.

שגב גם פנה ישירות לשופט וביקש הקלה בעונשו. "אני פונה אליך אדוני השופט: האמן לי שהסקתי את המסקנות. אפשר לי לחזור לחברה הנורמלית. נסה לשכלל את העונש שכבר קיבלתי, והפחת אותו מהעונש שקבוע בספר החוקים", ביקש, "הענש אותי לא כדי לרצות את אלה שנעצו בי סכינים. גזור את דיני לתקופת מאסר קצרה בפועל ועל תנאי לתקופה אינסופית כי אין סיכוי, ולו הקלוש ביותר, שאגע או אתקרב למשהו הנוגע לתחום הפלילים".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:27

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר