לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-04-2009, 09:42
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
עצומות,מעבר לכך שמעולם לא הוכחו כיעילות,הן לחם חוקם של פרובוקטורים כמו הברגותי הזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מחרים את ישראל אך לומד באוניברסיטת ת"א"

בעקרון "חרם היישוב" הוא צעד הרבה יעיל. כאשר מאסה סבירה של סטודנטים ואנשי סגל "יחרימו" אותו, הוא יעוף לבד, וגם יהיה לו הרבה יותר קשה לנפנף ב"מה שעובר עליו מהפאשיסטים הציוניים", כמו שהלאומנים הערבים אוהבים לעשות. אם כמה פעמים ביום יאמרו לו אנשים בפניו שהוא נציג הפאשיזם האיסלאמי, ינעצו בו מבטים, וכמובן במסגרת הכללים הכתובים של האוניברסיטה גם יציקו לו בהרצאות, הוא יצא משיווי המשקל.

וכמובן שצריך לזכור את כלל הברזל שכל מילואימניק בהר חברון לומד: תמיד תחזיק מצלמה ביד שלא אוחזת בחרב...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-04-2009, 09:50
  avihil avihil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.08
אבל אם כולם שם חושבים כמוהו.. או לפחות הרוב..
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "עצומות,מעבר לכך שמעולם לא הוכחו כיעילות,הן לחם חוקם של פרובוקטורים כמו הברגותי הזה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
בעקרון "חרם היישוב" הוא צעד הרבה יעיל. כאשר מאסה סבירה של סטודנטים ואנשי סגל "יחרימו" אותו, הוא יעוף לבד, וגם יהיה לו הרבה יותר קשה לנפנף ב"מה שעובר עליו מהפאשיסטים הציוניים", כמו שהלאומנים הערבים אוהבים לעשות.

אז הם יקבלו אותו בזרועות פתוחות..

הבעיה היא המדינה הנאורה שלנו, שנותנת לאויבנו שיויון שלא מגיע להם בכלל...

הם לא ראויים אפילו לנקות את השירותים באוניברסיטה..
"אבל אני חושב שאם האיסלאם ימשיך להתחזק בחברה שלנו החברה שלנו תשתנה לגמרי. אפשר כבר לראות את זה במדינות שבהן האחוז של המוסלמים באוכלוסייה גדל. בבריסל, למשל, אנשים מקבלים מכות משום שהם שותים מים ברחוב בתקופת הרמדאן. אני לא מאמין בקשקושים של הפוליטיקלי קורקט - לא כל התרבויות שוות. אני חושב שהתרבות שלנו טובה יותר".

חירט וילדרס

ישן 17-04-2009, 10:02

אם כולם חושבים כמוהו, עצומה לא תעזור עדיין...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי avihil שמתחילה ב "אבל אם כולם שם חושבים כמוהו.. או לפחות הרוב.."

ובפועל, מנסיון, לא כולם חושבים כמוהו: פשוט הרוב הוא דומם מפחד מ"בושות", "תיוגים" ומעדיף להסיר מבט ולהמשיך הלאה. הפרובוקטורים המקצועיים הם אלה שמרווחים. עכשיו השאלה היא האם מי שחותם על העצומה, אבל פנים מול פנים לא עושה כלום, הוא לא יותר גרוע מזה שלא עושה לא את זה ולא את זה.

תרבות העצומות המקוונות, היא סתם בבל"ת שנועד לשחרר קיטור ושחייה במי אפסיים. כשאני למדתי באותוה אוניב', אז לאחר שלמדתי טוב טוב את הסביבה, ידעתי לעורר מה שצריך, ותאמין לי שתגובת השרשרת מדהימה: לא בגלל שאתה מגלה שיש הרבה שחושבים כמוך, אלא כי אתה מגלה כמה פחדנים יש שצריכים טריגר של איזה אחד שמדבר, כדי להשתחרר מהקפיאה שלהם.

זו הבעיה שלנו: לא שאנשים איבדו אמונה במדינה, אלא שאנשים השתבללו בקונכיה שלהם ומעזים להגיד מה שהם חושבים רק בשיחה באוטו במהירות 90 קמ"ש. אנשים נטשו את המגרש האמיתי וברחו לשחק בקקי בטוקבקים, בלוגים או עצומות מקוומות. מי שנשאר לשחק אלה רק האגרסיביים מהצד השמאלי הקיצוני וכל אלה שיודעים שכל אבן שיזרקו תעשה גלי ענק באגם העצום של הרוב השותק.

מנסיון אישי: מיעוט מבוטל מבין הצווחנים של השמאל הקיצוני והלאומנים הערביים (האחרונים במיוחד) מתעלה מעבר לרמה סבירה של רהיטות. בדיוק בכלים שלהם אתה יכול לעשות מהם חוכא ואיטלולה, ובמיוחד את אתה לא עם כיפה על הראש (אז יש עליך סטיגמה אפילו מצד ישראלים "רגילים") או איזה אחד שנראה כמו משהו שצמח בשולי החברה. כמה פעמים עשיתי "מארבים" כאלה וגרמתי לאי נוחות רבה לקוצי הפרא האלה. הבעיה היא שכשאתה די במיעוט, אז פשוט עוקפים אותך - תנסה פעם לכתוב דברי טעם בפורום של שמאל קיצוני, ומייד תראה איך צומח שרשור שאומר "הפורום כבר לא מה שהיה". אבל אם היו פי עשרה כמוך (וזה עדיין לא הרבה) אז הקשקשנים לא היו הולכים כאילו שהם ברחוב דיזנגוף בשבת בבוקר. מי שלא מותקף דרך קבע, חזקה עליו שיהיה שחצן ובטוח.

ישן 17-04-2009, 10:46

אתה צודק, כמובן!
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ashoichet שמתחילה ב "[QUOTE]במיוחד את אתה לא עם..."

ורק הבהרה וחידוד: אין שום פסול בחובשי כיפה, יוצאי חבר המדינות (למררות שבשנת 2009 כבר לא חסרים איגורים ואנסטסיות שהם כמעט צברים) וכו' - הבעיה היא שהם נתפסים כמזוהים אוטומאטית עם צד מסויים, ולכן לכאורה "עדים עויינים" - הם לא יגרמו לתגובת שרשרת של הצבר החלוש רוחנית, כי הוא אומר "אלה מטבעם דעתנים מקצועיים/גזענים/שריפים וכו', ולכן עדיף לי לשתוק".

חלק נכבד כיום מקו החזית במאבק מול הפאשיזם האיסלאמי, הלאומנות הערבית ומגיפת הגלולתיות היהודית (המכונה בטעות "שמאל קיצוני") עובר דרך אמוציות ומה שנקרא לו "הווריד ליד העין": אנשים מתחממים כמו מאצ'ו שפעגו לו בכבוד, ובאותה מהירות גם יורד מהם האוויר. אי אפשר להביס את מי שחייב חמומי מוח מולו כדי להדגיש את עצמו... זה הגיון פשוט שחומק מכולם כמעט. בשביל האיסלאמו פאשיסטים להראות הצד הרהוט והמעונב זה נצחון אדיר. הצד הישראלי עוד לא התרגל לכך שאתה לא נתפס צודק רק בגלל שאתה צודק, או בכלל שהערבים - למרות שהם מעשית גרועים בהרבה מאלה של לפני שני עשורים - יודעים יפה לשחק בפוליטיקה דואלית של חרב וספר וכו'. אנשים מצביעים לקשקשן כמו ליברמן וחושבים שזהו, הם עשו את שלהם. הבעיה היא שליברמן (או "הליברמניזם") נתפש כאוייבה של כל האקדמיה בתחומים שלא ריאליים, ולכן אנשים רבים מתיישרים לשמאל ובטוחים שתא חד"ש מסוכן פחות מהקשקשן ליברמן.

לעניות דעתי חשיפת המרצוף הפאשיסטי של כנופיות השמאל הקיצוני והלאומנים הערביים (בכלל: הפאשיזם, אם קיים בכלל כיום, מצוי בעיקר בשוליים של השמאל הקיצוני העולמי, אבל זה נושא לשרשור אחר) היא מתודולוגית הצעד הראשון שחובה לעשותו, ופה התלהמות וכוחנות בסגנון הישן ממש לא יעזרו. יש הרבה בשולי השמאל שהתפרעויות, עצומות, ואפילו אגרוף לא רק שלא מרציעים אותם, המחשבה עליהם עושה להם אורגזמה! הם בטוחים שהם רוזה לוקסמבורג, או המלחים בקרונשטט, בזמן שרובם סתם ילדי שמנת משועממים שמשחקים ב "DND רבולוציה". הדרך העיקרית להפחית מעוקצם היא התמודדות מושכלת מולם ובלי הרפיה. אני תמיד לוקח כדוגמא את ה"מארב" שעשו כמה דמוקרטים צעירים (ובהם ויליאם כהן, מי שהיה מאוחר יותר שר ההגנה של קלינטון) בפרשת ווטרגייט כאשר כ"א מהם שקד על התמחות בפן מסויים של החקירה המסועפת (בסודיות) ויד, כחבורה, הם הביסו בחקירה פומבית את כל קו ההגנה (שהיה מבוסס על שקרים מגובים ביועצים משפטיים טובים) של ניקסון וסללו את הדרך לנפילתו.

לצערי, ואני אומר זאת בצער רב, יותר מדי אנשים, גם משכילים, חושבים שגישה כזאת היא "משחק שושו של ילדים" ומעדיפים אחרי זה לקטר ש"מדינה חרא".

יוצאי ברה"מ, מצידם, קורצו מחומר נורמאלי יותר ברמה לאומית, כזה האומר "זו המדינה שלי, לטוב ולרע, וצריך להבדיל בין האומה/מדינה, ובין גורמים ברי חלוף כמו ממשלה, משטרה או אקדמיה מנוונות או מושחתת". אני שמח שהם בצד הנכון, אבל עצוב מכך שהרבה מאוד "צברים" הרימו ידיים.

ישן 19-04-2009, 19:35
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הכלי הטוב ביותר הן העובדות
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אתה צודק, כמובן!"

מה שכתבת ביחס לשמאל הקיצוני נכון כמובן, וכתבתי דברים ברוח דומה בעבר. אני חייב לציין שבזירה ההסברתית המקומית שלי אנחנו מיישמים זאת בצורה טובה למדי, וקומץ סטודנטים יהודים (רובם ככללם לתואר ראשון) נעדרי גיבוי בולמים להפליא מגמות אנטי ישראליות בקמפוס המובלות על ידי סטודנטים מוסלמים המגובים על ידי אנשי סגל רבים, בעיקר מהפקולטות להיסטוריה, מזה"ת וכו'. כך הקמפוס כאן הוא מהשלווים והנוחים לישראל שניתן למצוא.
השיטה פשוטה למדי-כל אימת שמארגנים כאן "פאנל" או הרצאה המכוונים בבירור נגד ישראל יש התארגנות מיידית של סטודנטים יהודים שמגיעים במספר גדול יחסית לגודל האולם ומוכנים היטב מבחינת ידיעת החומר. את ההתלהמות משאירים לצד השני ומתקילים את הנואמים בשאלות שעליהן לא יכול להיות להם מענה סביר שלא יציג אותם כקיצונים או שקרנים. התוצאה: "חברינו" הרבה פחות נלהבים לארגן אירועים כאלה וחסרי הדיעה שמגיעים לאירועים (בעיקר תלמידי הסטוריה שמחוייבים להגיע במסגרת קורסים שהם לוקחים) מקבלים תמונה מאוזנת יותר. לפחות במקרה אחד כמה מהם ניגשו אליי ולחבריי לאחר אירוע כזה וביקשו לשמוע עוד.
רוצה לומר, שאם מיישמים עקרונות פשוטים ביחס לסיגנון המענה ותוכנו ניתן לעשות פלאים.
במאמר מוסגר, אני באופן אישי דווקא נמשך מאוד לתת מענה קצת יותר ברוטאלי אבל זה אכן יעיל יותר להימנע מכך.
ישן 20-04-2009, 08:30

ה"עובדות" הן כלי מעולה, ההעיה שרבים מאוד כבר לא מאמינים בהן...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הכלי הטוב ביותר הן העובדות"

תפישה רווחת של ישראלים, או אנשים שיש להם "רגשי" על ישראל, רואה במדינה היהודית גוף בעל זכות קיום רק אם יעמוד באמות מידה מוסריות בלתי נגישות כמעט. בערבים, לעומת זאת, רואים אספסוף חסר תקנה שלא רק ש"אין מה לצפות ממנו" (ניחא... אני מסוגל להסכים חלקית עם זה, לפחות בטווח קצר) גם חובה לעמוד מולו כמו יאנוש קורלצ'אק במצעד האחרון... ראש מורם כמו צאן לטבח (לא שלקורצ'אק היה מה לעשות, אבל הוא דוגמא לפער עצום כזהI). ישנה התעלמות מוחלטת גם מן הפן המציאותי שבמסגרתו מדינה ועם "נורמאליים", בדיוק כמו בן הזוג הנורמאלי, אינם מושלמים ולעולם לא ניתן, או הוגן, לשפוט אותם כך. ישנה גם התעלמות גורפת מכך שהעובדה שישראל מצוייה בסוג של מלחמה מתמדת, וכן שהנסגנות המוסרית של הצד הערבי הנה מדהימה, משפיעה עד מאוד על הלך הרוח ועל תוצאותיו. אין מקום להשוות גזענות או חוסר סובלנות (וזה עוד בלי להכנס לאיך מודדים אותם בכלל) במדינת "קו שבר" כמו ישראל, עם אלה המתגלים בחברות היושבות על סיר הבשר כמו במערב.

אני אומר בכנות גמורה: לו הייתי מפקפק באותו קנה מידה מעורפל המכונה "צדקת הדרך" של ישראל, לא הייתי מתבייש להודות בכך. אבל... אני לא מפקפק. הקיום של חברה די מתונה באקלים הרע של המזה"ת הוא נס של ממש, בדיוק כמו העובדה שסבא וסבתא שלי - אנשים פשוטים וקשי יום - שרדו מוסרית בארבעה שנים של גהינום יום יומי ב 1941-5, היא בעיני סיבה הרבה יותר גדולה לגאווה מאשר כל מה שעשו בני משפחה אחרים במסגרת השירות הצבאי באותו הזמן (לפחות בארבעה צבאות). צריך בגרות מסויימת כדי להבין את זה. אפילו שבויים צרפתיים הפכו לחיות הרבה יותר מהר, בתנאים גרועים הרבה פחות.

הבעיה העיקרית, וחוזרים לפסקה הראשונה, הנה בניית הגשר הלוגי בין חוליים שונים של מדינת ישראל, ובין צדקת הדרך. הברברנות הטבעית, והנטיה לתסיסה מחשבתית, אצל היהודים היא הבסיס לגשר הלא טבעי הזה. זו גישה שאומרת "אם אנחנו לא 100% אז אין לנו זכות קיום, או שלפחות עלינו להלקות עצמינו כל הזמן". אתה רואה את הגישה הזאת גם כאן בפורום, לא פעם ולא פעמיים (לא ממך, אבל כן מאנשים שיגדירו עצמם ימינה ממך!). אצל לא מעט ישראלים כל מה שיכול להניע אותם להגן על ישראל אלה רגשות קמעיים של כבוד בסיסי, וג'ינגואיזם פשוט. וכן... גם הרבה סלידה ושנאה לערבים. ככה אי אפשר לנצח ויכוח: מקסימום לגרד אהדה מאלה ששונאים את הערבים בדיוק כמוך (אבל במדד השוואתי הם "גרועים" ממך הרבה יותר! הם שונאים ערבים בלי שיש להם מגע יומיומי אתם! שנאה אתנית מודלקת היטב ע"י מלחמה - וזו הגדרה מדעית. זה לא הופך אותה לחיובית, אבל אלה נסיבות מקלות).

הגישה שלי מבוססת על מה שאני רואה כעובדה: ישראל היא מדינה קיימת וגם משולבת במזה"ת. ב 61 שנות קיומינו קיבלו אצלינו אנשים זכויות אזרח טובות לפחות כמו אלה שהאמריקאי הממוצע, או הבריטי מקבל. אז נכון שבעשרים שנה האחרונות נראה שבריטניה היא גן עדן (תעמולתית לפחות) אבל ההיסטוריה ארוכה יותר מאשר 20 שנה. אין ולא היה לנו מעולם עונש מוות ואנשים לא נעלמו אצלינו. צה"ל מוחזק ומבוסס על כתפיהם של כלל האזרחים, וכל אחד מצוי בחזית - בניגוד למדינות רגילות שבהן יש הפרדה ברורה בין מי שנושא על כתפיו את הנטל הפיסי, ובין הרוב שרואה את זה רק בטלוויזיה. בניגוד לתדמית של מדינת אפרטהייד, או מדינה קולוניאליסטית, אני מסתכל מסביב ופשוט לא רואה את זה, ואני אומר ברצינות. אני כן רואה מצב שבו רייטינג מופרז ל"סכסוך" והתערבות עצומה של כל ארחי פרחי בעולם ואשתו, מזין את ה"סכסוך" הזה ומונע כל התקדמות לפתרון.

כאשר הישראלי/יהודי לא מבין כל זאת, ובא מראש בגישה של "אנחנו גרועים פחות מהערבים ולכן אנחנו צודקים" הוא נדון לכשלון ברור. אין מדד טוב יותר לחולשתינו מאשר חולשת הטיעונים המועלים נגדינו. זה כלל יסוד פשוט מאוד בטבע: אם אתה ניצוד חלוש, תהיה בטוח שרק לביאה צעירה אחת תנסה לצוד אותך. לו הייתה ניצוד קשוח יותר, היו מגיעים לפחות שנייים שלושה אריות.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 20-04-2009 בשעה 08:35.
ישן 17-04-2009, 18:19
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "אין לי בעיה. שילמד באת"א"

האדם הזה צבוע. זה מה שהוא חושב על אוניברסיטת ת"א, אותה אוניברסיטה שבה הוא רוצה ללמוד:
ציטוט:
דווקא על אוניברסיטת תל אביב הוא כתב (באתר קאונטרפאנץ'): שאוניברסיטת תל אביב מסרבת להודות שהיא עומדת על כפר (שיח מווניס) אשר טוהר אתנית. חלק מהמחלקות של האוניברסיטה קשורות לממסד הצבאי והמודיעין הישראלי.(תוספת שלי: את המקור לאמור אפשר למצוא פה.)

אם זה מה שהוא חושב על האוניברסיטה, איך הוא יכול ללכת ללמוד שם? למה שלא ילך ללמוד בביר זית? הרי ביר זית לא נבנת על שום כפר והמחלקות שלה לא קשורת לממסד הצבאי הישראלי (החמאס זה בטח בסדר מבחינתו).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר