לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2009, 23:26
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Netanel Ben-Shushan שמתחילה ב "מדריך לאיתור ותיקון בעיות ותקלות ב- Windows NT 6"

וואו... יש לי הרבה מה להגיד
קודם כול - תודה על השיתוף, תמיד נחמד לקרוא מאמרים שלך כאן בפורום.
דבר שני - אני אשמח אם תעלה את הקובץ לכאן ותחסוך את הכניסה לבלוג שלך (לא שאני נגד הבלוג שלך - אני פשוט מעדיף שדיונים כאן יישארו בתחומי הפורום למען הנוחות)

לשם ההגינות - קראתי את הכול ברפרוף, אמנם עברת על כל המסמך - אבל ברפרוף, אז אני אדבר בכלליות על דברים שקפצו לי לעין, ומקסימום אח"כ אם תרצה אני אכנס יותר לעומק.

1. הפתיחה טובה, בדיוק כמו כל ספר/חוברת הדרכה, הסבר על מה זה "פתרון בעיה" ועל מה מדבר המסמך זה מצויין, היא קצת נגררת (כי אני מניח שאתה פונה לקהל שקצת מבין יותר), אבל טוב שהיא נמצאת.

2. אהבתי את מה שכתבת על ה event log, אבל הגיע לו יותר אור זרקורים, בעיקר על התוספת של custom views, כי לאף אחד אין באמת כוח לחפש את השגיאה הזו שמתחבאת בין ים של information, ולך תסביר איך להשתמש בפילטר מהגרסאות הקודמות.

3. משהו בסדר של המסמך לא מסתדר לי, מצטער שאני קופץ לסוף לרגע, אבל אם כבר התחלת יפה בהסבר של flow של טיפול בתקלה (לקוח מתקשר ואומר "קבלתי שגיאה" - תתחילו לאסוף לוגים מכאן ומכאן ומשם), אז מה הקשר ללוגים של התקנת חלונות?
אם כבר - תתחיל מההתחלה, הסבר קצר על צורת עבודה של מחשב (עלייה של BIOS, אחרי זה שים את החלק המצויין על הMBR), התקנת חלונות + לוגים בתיקיית panther (שנהיים די מיותרים במידה ולא רוצים לעשות איתם כלום אח"כ), event log כי זה הבסיס - ומשם תתחיל להסתבך.

4. תקן אותי אם אני טועה... אבל אתה רוצה dump מלא רק אם אתה מפתח משהו ויש לך גישה לקוד שרץ ברקע... אם מדובר על מחשבים בארגון ותומכים - אתה לא רוצה יותר מהminidump, הייתרון הוא לא מקום אלא יותר תעבורה ברשת, וזה תמיד דבר מבורך

5. בהמשך להערות על flow - אולי כדאי לעשות מילון מונחים? במסמכים גדולים (כמו שזה יכול להיות) אתה לא רוצה לשבור את הרצף של הקריאה ולתת עמוד-2 של הסברים, דבר ישר על תהליכים ונימים ותן הפנייה לעמוד בנספח א' - מילון מונחים (שוב, לא חובה, כל אחד כותב איך שהוא רוצה, אבל אני אוהב לקרוא ברצף, ואולי זה מתאים לקריאה ראשונה - אבל כשאני ארצה לחזור למסמך כדי להיזכר איך אני מנטר תהליכים - אני לא רוצה להתקל בהגדרות שוב)

6. לדבר על task manager ו process explorer בלי להעלות את ה performance monitor זה חטא, ואני לא מדבר על האות

7. התוספת של הפקודות command מצויינת, אני תמיד אוהב ניהול שכזה, אבל עם WMI והגרסה החדשה של powershell (שנותנת לך להריץ כל פקודה מכול מקום על כל מחשב) אתה צריך לתת דוגמאות לניהול מרחוק עם command line בלי הצורך להשתלט על המחשב המרוחק - אחרת הקורא יגיד (ובצדק) "למה לי לכתוב ולהסתכל על מסך טקסטואלי כשיש לי את כל המידע בצורה גרפית יפה ועם צבעים?"

8. מאוד מאוד הציק לי שאתה הסברת בmsconfig איך אפשר לסמן שהמערכת תכתוב לוגים לעלייה שלה - אבל לא אמרת איפה הם + הבאת דוגמה ללוג שכזה עם בעיה בתוכו?
נניח וגיגלתי את המקום של הקובץ - מה אני עושה איתו? מה אני עושה בכלל עם לוג חוץ מלכווץ ולהעביר למיקרוסופט שיחפשו את התקלה בשבילי?
נכון, כל לוג הוא שונה - אבל הבסיס (חיפוש fail/error/warning או הודעות שגיאה) תמיד זהה.

אממ...
זהו בערך, מקריאה ראשונה (קצת יותר מעמיקה ממה שחשבתי מסתבר )
חוץ מזה מאוד נהניתי, תודה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-04-2009, 13:34
  Incred2 Incred2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Netanel Ben-Shushan שמתחילה ב "מדריך לאיתור ותיקון בעיות ותקלות ב- Windows NT 6"

תראה

הזכרת שם דברים חשובים מאוד שבהחלט מי שבא לפתור תקלות בווינדוס צריך לדעת אבל מצד שני רובם טריוויאליים: event viewer ,לוגים בסיסיים ,sysinternals ( והזכרת איזה 3 כלים מתוך 30 ), וכו' וכו' .
להזכיר את הכלים הכי בסיסיים והראשוניים כדי לפתור בעיות זה ממש לא " המדריך המלא לאיתור ותיקון בעיות ותקלות ".

בנוסף הזכרת שם כמה דברים ולא אמרת מה לעשות איתם
במיוחד:
- לא הזכרת את זה שב process explorer אפשר לראות את ה call stack של כל thread - אחד הפיצ'רים החשובים כדי לראות אולי איפה thread תקוע
- לא הסברת מה לעשות עם memory dump ( כמו שאני נוהג לומר - windbg windbg windbg )
- * אם הבעיה משתחזרת אז שווה לנסות ולבדוק אותה ב- checked build וגם את זה לא הזכרת
שוב -ממש לא " המדריך המלא " ......
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:02

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר