לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-05-2009, 14:28
  משתמש זכר עוז113 עוז113 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.09
Follow me...
מבולבל במלחמת ההתשה הייתי נהג תובלה במילואים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אם אתה מחפש מידע על הכשל המודיעיני ביוה"כ"

הבאתי מזון מרפידים למוצבים בקיו בר לב.מהצד המצרי של התעלה, היו בגדת התעלה מין בלוקים שבנו המצרים. . שאלתי את מפקד המוצב מה הסיפור הזה, והוא ענה כי המצרים בנו אותם לאפשרות קלה לצליחת התעלה. איני יודע אם אכן שימשו למעבר של המצרים במלחמת ביום כיפור.? מה שבטוח שהיה זלזול בפעולות של המצרים. המודיעין לי היה מודע לטילי הכתף שהורידו לנו טנקים ומטוסים.
לעניות דעתי גם הניסיון של המטוסים "לגלח" את המצרים כפי שהיו רגילים גרם להפלת מטוסים.
ובדיעבד לאחר שצלחו את התעלה, אסור היה להיכנס עמם לקרב מגע בגלל ריבוי הטילים.
צהל יכל להתיש אותם בהפגזה מסיבית ממרחק, כולל תקיפת מטוסים ללא "גילוח" , ורק לאחר זאת לחסל את הבעייה. וכך היו נחסכים חיי חיילים .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-05-2009, 14:55
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
הצחקת אותי...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עוז113 שמתחילה ב "במלחמת ההתשה הייתי נהג תובלה במילואים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עוז113
אסור היה להיכנס עמם לקרב מגע בגלל ריבוי הטילים.
צהל יכל להתיש אותם בהפגזה מסיבית ממרחק, כולל תקיפת מטוסים ללא "גילוח" , ורק לאחר זאת לחסל את הבעייה. וכך היו נחסכים חיי חיילים .

סליחה שאני כותב כך. אתה יודע כמה היו קני תותחים מול החזית המצרית...?
ועם זה רצית לעצור את השיטפון?

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 10-05-2009, 15:01
  משתמש זכר עוז113 עוז113 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.09
Follow me...
עוד לקח שצהל צריך ללמוד ממלחמת יום כיפור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי suncan שמתחילה ב "מלחמת יום כיפור - הכשל המודיעיני שלפני המלחמה"

ביום השלישי של המלחמה העמיסו על הסמי שלי פצצות שהיו מיועדות לטנקיסטים שלחמו בתעלה. כאשר עברתי בכמה ק"מ את אל-עריש התגלה לעיני מחזה קצת מביך. כל הכביש מאחורי אל- עריש ועד רפידים מרחק עצום היה פקק אחד גדול של כל סוגי הרכב הצבאי והציוד שאפשר להעלות על הדעת. לקח לי כמעט יום שלם להגיע לרפידים כבר בחושך. בזחילה האיטית או לעתים בעצירה הייתי צופה לעבר השמיים לבדוק אם איזה מטוס מצאי לא בא ועושה בלגן בכל השיירה. ומאחר שראיתי כי השמיים נקיים, הבניי כי המצב לא רע. וזו עוד הוכחה למה שכתבתי מקודם. המצרים ידעו שלאחר שיצלחו את התעלה צהל יסתער עליהם בחמת זעם, והם הכינו לנו את טילי הכתף כתשובה . בסופו של יום, הבאתי את הפגזים למחרת בבוקר, ישירות לטנקיסטים שהעמיסו על הטנקים, וטסו להמשיך להלחם.

כך שהמסקנה שלי, וכפי שכתבתי, שצהל היה צורך להתיש אותם ממרחק, ולא להיכנס לעימות, בכל מקרה לפחות מאחר שצהל נוכח שהם מצויידים עם הטילים, ושלא כמו במלחמות קודמות.
כמו כן איני יודע מה היו האפשרויות להביא ציוד פגזים, וחיילים לעבר התעלה, אבל הפקק של יותר ממאה ק"מ מ- אל-עריש ועד רפידים, , לא נראה סביר.או בטוח מבחינה צבאית. לו היה מגיע מטוס מצרי, כל המלחמה היתה יכולה להסתיים לא כל כך טוב בלשון המעטה... ברור שבסוף בזכות אריק שרון והצליחה שלו את התעלה , ישראל ניצחה ובגדול. ואני יכול להעיד על כך כי לאחר מכן פעם בשבוע הייתי מגיע לפאיד עם מזון, או סמיכות, או מנות קרב, ובזמן שפרקו את הסמי הייתי מטייל עם הסוס בנמל עתקה ועוד מקומות, כביכול אני בסביבות תלאביב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר