לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-05-2009, 09:59
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "האיש מדבר על פתרון לשני עמים עם נסיגה מירושלים!"

למה הזוי? האיש צודק ב100%, לישראל אין צידוק היסטורי לשבת באשקלון יותר מאשר בחברון או מזרח ירושלים. כל התמיכה שיש לישראל מן העולם נובעת משלוש מקורות :
1. הקשר שחלק מהעולם רואה בין העם היהודי לארץ הקודש
2. יהודים בחו"ל
3. מהלכים דיפלומטיים של מדינות בשביל מטרות קצרות טווח
וכל אחת מהתמיכות היא לא מובנת מעלייה הראשונה תלוייה בכך שישראל תמשיך לשמור על "המקומות הקדושים" - מה שישלל אם ירושלים תהפוך לאזור בינ"ל (או השליטה תועבר לוותיקן לדוגמא).
השנייה תתאפס כאשר ישראל לא תהווה יותר מקום מפלט בטוח לכל יהודי העולם מהשמדה אפשרית מה שיקרה (בעיקר מסיבות פסיכולוגיות) כאשר לאיראן ואח"כ לרוב המהז"ת תהיה פצצה אטומית או כאשר הקאסמים\גרדים יופיעו בהרי יהודה ושומרון בכמות מספקת.
והשלישית כמובן זמנית ונזילה ותקטן ככל שהערך האסטרטגי של ישראל ירד.

כמובן שתמיכה בני"ל היא לא הכרחית לקיום ישראל, מה שכן הכרחי זה אחדות (יחסית) בקרב העם פה וגרוש של 300,000 יהודים זה לא דבר של מה בכך אני רוצה להאמין שאני לא היחיד שיעזוב מדינה שתבצע זאת.

כלומר אם נצא מנקודת ההנחה הסבירה שלאיראן יהיה נשק אטומי מתישהו בשנים הבאות הרי שמדינה בלסטינית תשלים את המהלך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-05-2009, 21:44
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אהבל לבנוני זורק אבן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SHMOEL שמתחילה ב "איש אש"ף: פתרון 2 מדינות ימוטט את ישראל, תקשיבו לאיש החכם"

הרבה חכמים ישראלים דנים בפיסיקה של הגלים הנוצרים...

או במילים אחרות: מה לנו כי נדון בכל פלוץ שאיזה ערבי מפרובינציה מפגרת אומר?

מה באמת החלום הישראלי מבוסס על יו"ש? מה באמת? הכל יתמוטט אחרי יו"ש?

האיש דביל שפולט תעמולה עלובה ברמה של ילד בכתה ב', ובפעם הזאת אין צורך להתייחס - הגענו למצב שבו הערבים מדבררים אותנו עד לאפיסת כוחות. כל ערבי, ורצוי עם מסיכת סקי, הופך למרצה מבוקש, למרות שהסיכוי שלו לדייק פחות מזה של שעון מקולקל. הבנאדם הזה לא רק לא מכיר את ישראל האמיתית, לא נראה שהוא מכיר בכלל בני אדם חופשיים.

ישראל תתמוטט (ללא כיבוש במלחמה) רק במידה והיא תוצף בתושבים (עם או בלי זכות בחירה) ברבריים וחסרי תרבות, כאלה שיגרמו למעמד הביניים, וגם פחות ממנו, להעמיס את עצמו על מטוס לאוסטרליה - כמו שקורה בדרום אפריקה (רק שכאן לא תהיה אפילו אפשרות זמנית לשכונות מוגנות). אמנם ברברים חסרי תרבות זה לא משהו שהאש"פיסט חסר סביבו, אבל נוכחותם בתוך ישראל אינה קשורה ביו"ש עצמה.

לו הערבים רוצים לחסל את מדינת ישראל, ולממש את תכניתם הזדונית לשדוד את המדינה המפותחת הזאת כמו ארבה על שדה חיטה בשלה, הדרך הלא צבאית היחידה היחידה היא לגרום לישראל לקלוט ערבים לתוכה.

ישן 16-05-2009, 22:34
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אהבל לבנוני זורק אבן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
הרבה חכמים ישראלים דנים בפיסיקה של הגלים הנוצרים...

או במילים אחרות: מה לנו כי נדון בכל פלוץ שאיזה ערבי מפרובינציה מפגרת אומר?

מה באמת החלום הישראלי מבוסס על יו"ש? מה באמת? הכל יתמוטט אחרי יו"ש?

האיש דביל שפולט תעמולה עלובה ברמה של ילד בכתה ב', ובפעם הזאת אין צורך להתייחס - הגענו למצב שבו הערבים מדבררים אותנו עד לאפיסת כוחות. כל ערבי, ורצוי עם מסיכת סקי, הופך למרצה מבוקש, למרות שהסיכוי שלו לדייק פחות מזה של שעון מקולקל. הבנאדם הזה לא רק לא מכיר את ישראל האמיתית, לא נראה שהוא מכיר בכלל בני אדם חופשיים.

ישראל תתמוטט (ללא כיבוש במלחמה) רק במידה והיא תוצף בתושבים (עם או בלי זכות בחירה) ברבריים וחסרי תרבות, כאלה שיגרמו למעמד הביניים, וגם פחות ממנו, להעמיס את עצמו על מטוס לאוסטרליה - כמו שקורה בדרום אפריקה (רק שכאן לא תהיה אפילו אפשרות זמנית לשכונות מוגנות). אמנם ברברים חסרי תרבות זה לא משהו שהאש"פיסט חסר סביבו, אבל נוכחותם בתוך ישראל אינה קשורה ביו"ש עצמה.

לו הערבים רוצים לחסל את מדינת ישראל, ולממש את תכניתם הזדונית לשדוד את המדינה המפותחת הזאת כמו ארבה על שדה חיטה בשלה, הדרך הלא צבאית היחידה היחידה היא לגרום לישראל לקלוט ערבים לתוכה.

קראתי את הודעתך (שכרגיל אצלך היא רהוטה וברוטלית כאחד) שלוש פעמים ועדיין אין לי בטחון מוחלט שהבנתי. האם אתה בעצם אומר שאתה תומך בפתרון של שתי מדינות ובנסיגה מהגדה המערבית?

בהנחה שלא למתן זכות שיבה הוא מוסכמה על כולנו האם בהצפת ישראל בתושבים (אפשר לוותר על מתן ציונים לתרבותם) אתה מתכוון לקליטת תושבי השטחים במדינה מאוחדת בין הירדן והים?

האם ב"אם או בלי זכות בחירה" אתה טוען שגם אם באיחוד הפלסטינאים תושבי הגדה ישארו אזרחים מדרג ב' עם זכויות חלקיות בלבד זה יביא את קץ המדינה?

אלו שאלות אמיתיות שלי כלפיך, לא נסיון לעורר ויכוח (זה אולי יבוא בהמשך). בכנות הייתי רוצה לשמוע ממך יותר בנושא.

ישן 16-05-2009, 22:51

אני אומר שני דברים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]הרבה חכמים..."

1. מה שאומר האיש אש"פ הזה, ואני יוצא מתוך הנחה שגם בשיחות של כזבנים מובהקים ישנן דרגות שונות של אמת, אלה שטויות חסרות בסיס, אפילו בשביל עולם התעמולה הקיצוני שבו חיים אנשים מסוגו. פשוט לא שווה התייחסות. זה בדיוק כמו שאני אגיד שכל הערבים חיים בסופו של דבר בשביל הזיתים שלהם, כך שאם רק נמית את רוב הזיתים, הם כבר יתחפפו להם מעצמם. פשוט שטויות חסרות בסיס.

2. התגברות של יסודות מסויימים בחברה, וגם בחברה הישראלית, תביא לכך שמעמד הביניים (בהגדרתו הרחבה) לא ירצה או יוכל לראות את עתידו כאן. במידה וכל מדינת ישראל תחיה תחת המציאות של בעלי בתי מלאכה באזה"ת עמק שרה בב"ש באופן יומיומי, כולל נסיגה משמעותית בבטחון האישי-פרטי ברחוב (ילדות שלא יוצאות לחברות בלי הסעה ברכב שלא ניתן לפתוח מבחוץ) ועול כלכלי עצום על משלמי המיסים מצד המוני מה שאני מכנה (כאלגוריה היסטורית) "ברברים" (=אנשים בעלי אפס מודעות אזרחית) - זה יהיה הזרז העיקרי להגירה המונית של כל ישראלי שיוכל (והרבה מאוד יכולים) למדינות אחרות. אפשר להתלהם ולהגיד שאנחנו כבר במצב כזה, אבל אני חושב שאנחנו מאוד רחוקים ממנו.

ישן 16-05-2009, 23:22
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אני אומר שני דברים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
1. מה שאומר האיש אש"פ הזה, ואני יוצא מתוך הנחה שגם בשיחות של כזבנים מובהקים ישנן דרגות שונות של אמת, אלה שטויות חסרות בסיס, אפילו בשביל עולם התעמולה הקיצוני שבו חיים אנשים מסוגו. פשוט לא שווה התייחסות. זה בדיוק כמו שאני אגיד שכל הערבים חיים בסופו של דבר בשביל הזיתים שלהם, כך שאם רק נמית את רוב הזיתים, הם כבר יתחפפו להם מעצמם. פשוט שטויות חסרות בסיס.

2. התגברות של יסודות מסויימים בחברה, וגם בחברה הישראלית, תביא לכך שמעמד הביניים (בהגדרתו הרחבה) לא ירצה או יוכל לראות את עתידו כאן. במידה וכל מדינת ישראל תחיה תחת המציאות של בעלי בתי מלאכה באזה"ת עמק שרה בב"ש באופן יומיומי, כולל נסיגה משמעותית בבטחון האישי-פרטי ברחוב (ילדות שלא יוצאות לחברות בלי הסעה ברכב שלא ניתן לפתוח מבחוץ) ועול כלכלי עצום על משלמי המיסים מצד המוני מה שאני מכנה (כאלגוריה היסטורית) "ברברים" (=אנשים בעלי אפס מודעות אזרחית) - זה יהיה הזרז העיקרי להגירה המונית של כל ישראלי שיוכל (והרבה מאוד יכולים) למדינות אחרות. אפשר להתלהם ולהגיד שאנחנו כבר במצב כזה, אבל אני חושב שאנחנו מאוד רחוקים ממנו.

אז אם לצרף את התשובה שלך אלי לתשובה שלך לashoichet אז אתה סבור שהן סיפוח השטחים, עם או בלי מתן זכויות מלאות לפלסטינאים והן פתרון של שתי מדינות, שניהם הרי אסון למדינת ישראל.

יש לי בעיה עם זה כי זו בדיוק דעתי! (כולל הסכמה איתך שהמצב פה יהיה גרוע מדרא"פ ולדעתי אפילו מהמצב בזימבאבואה, רודזיה לשעבר.) הבעיה היא שזה משאיר אותנו ללא אופציות. אורי באחד מהדיונים שלו איתי כתב פעם שלטווח הארוך הוא פסימי מאוד באשר לסיכויינו לשרוד פה. לפעמים אני נוטה להסכים איתו כי קשה לי לראות מוצא מהמצב.

אז מה אתה בעצם מציע?

ישן 16-05-2009, 23:46

אני לא משתמש במונחים כמו "סיכויינו לשרוד"
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]1. מה שאומר..."

בפעם האחרונה שבדקתי אנחנו לא גטו לודז'...

ולי, כפי הנראה בניגוד להרבה אחרים, אין אפילו רעיונות כלליים לפתרון רוב בעיות העולם - רובם בגלל חוסר ידע טכני מספיק, ובמקרה של הסכסוך הערבי ישראלי, פשוט כי אני לא חושב שיש פתרון כרגע, בטח לא כאשר המפלצת של האיסלאם הפוליטי העולמי - הזרם הפאשיסטי העיקרי בעולם הנוכחי - דומיננטית כל כך. אין כרגע פתרון, אבל בטוח שאבדן שליטה צבאית על טריטוריות חיוניות, כל שכן בכלל וויתורים שמעודדים טרור, הוא צעד שגוי.

כרגע הבעיה העיקרית שלנו היא הרנסנס המטורף של פתרונות הזויים שנראה שכל פוליטיקאי מרגיש מחוייב להמציא. כולם מדברים על מנגנונים, הסכמים וערבויות, כשכל ילד (בשני הצדדים) יודע שאלה מונחים שלא שייכים לעולמינו הקטן. המצב הקיים, שבו יש לנו אופציית שליטה צבאית כלשהי על יו"ש, היא העדיפה בעיני. אני לא עוסק בעבר, ובשטויות שנעשו ע"י רבין-פרס-בילין (פרט לצורך שאנשים מסויימים יתנו את הדין על מעשים אלה), ולכן לא איבב כאן ועכשיו על איך הגענו לבוץ בו אנו נמצאים.

בכל מקרה: מכיוון שהשכם והערב מדובר על כך שהייבי שלנו - מדינת ישראל שלא רע לחיות בה בכלל - תהפוך לאיזה פח זבל של כל מיני ארחי פרחי (שהגזענות שלי כלפיהם מתעוררת כאשר הם מיועדים לעבור לפתח ביתי. אין לי עניין שלישי בהם כל עוד הם לא בביתי), אני חושב שהעניין הזה, בניגוד למה שאת/אתה מנסים לרמוז, אינו איזו הערה שולית, או פליטת פה פרואידיאנית שלי (השמאלני המודחק שבי כנראה...) אלא עניין מרכזי של ממש, שניתן לדון בו גם בלי להגיע לשאלות של "מה דעתך על שתי מדינות לשתי עמים".

ומאחר ואני רואה שמאוד חשוב לדעת מה אני חושב, אסכם בקצרה: אני חפץ לחיות בשלום יחסי עם מי שכבר חי פה היום. אין לי בעיה עם ערבים שגרים בכל מקום שהוא בו הם גרים היום (או יגורו במסגרת תהליכים נורמאליים) - הבעיה שלי היא עם הסכסוך האלים. הצורך לקיים שליטה עם אופציה ברוטאלית על שטחים אילו או אחרים, נגזרת גם מכך שאלה מייצרים רצח, וגם מ כך שאם לצד השני זה חשוב עד כדי הצורח להרוג אותי, אז זה אוטומאטית חשוב גם לי. או במילים פשוטות: אם הגישה שלך היא "שלך שלי, שלי-שלי", אז היה בטוח שזו גם הגישה שלי. ומכיוון שמנקודת מבטי הגישה הערבית גורסת שבכל תנאי ניצול הצלחה לטובת חיסול היישות העצמאית היהודית (או בכלל הלא מוסלמית) הוא מחויית המציאות - ובמילים פשוטות: שום רצון טוב ומתמשך שלי לא ישכנע אותם לעשות את אותו הדבר - אזי איני מקבל שום "זכות" טבעית יותר או פחות של המוסלמים לשום דבר פרט לחופש ורווחה ברמת הפרט, גם אם דה פקטו הם קיימים ואינם מפריעים לי. כמו כן איני שולל "ענישת" היישוב המוסלמי בכללותו, ע"י גירושו, או אי מניעת בריחתו, מחבלים שונים כתוצאה ממלחמה שתפתח ע"י המוסלמים.

זו התורה על רגל אחת, ולא בלשון סגי נהור, ואני מקווה שלא נשארו שאלות פתוחות מדי (למרות שאני עובד כל הלילה, כך שלא ממש מפריע לי).

ישן 16-05-2009, 22:39
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אהבל לבנוני זורק אבן"

"ברברים חסרי תרבות" לא יעלמו גם אם נתנהג כמו הצלבנים ונסגיר את עצמנו בתוך חומות של בטון וגדרות תיל ברצועת החוף. הבחירה היא בין לשלוט על הארץ או לחיות תחת מצור תמידי. אני גם לא קונה את הדברים של איש האש"ף (הוא בסך הכול מנסה להתמודד עם המקסימליסטים במחנה שלו), אך נסיגה ל"קווי 67 פלוס-מינוס" זאת תהיה פגיעה מוראלית ובטחונית קשה מאין כמוה. בתוך זמן קצר ישראל תצטרך לכבוש את איו"ש שוב אחרי שהערבים יתחילו להפר את ההסכמים ולתקוף מעבר לגבול החדש. לא צריך לדמיין מה יקרה, היינו שם בין 1967-1948. אם ה"מעמד הביניים" שלך לא מסוגל להתאקלם למציאות של המזרח התיכון ולחיות עם ההמון הערבי אז אין לו עתיד בחלקת הארץ הזאת. אנחנו נהיה אדוני הארץ או הקולוניה המערבית האחרונה במזרח התיכון.
ישן 16-05-2009, 22:56

לא שולל את מה שאתה אומר
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ashoichet שמתחילה ב ""ברברים חסרי תרבות" לא יעלמו..."

אבל אפשר גם לעצור ויכוח-דיון בקביעה כי אסור בשום אופן שתהיה דיפוזיה מהירה של ערבים לתוך ישראל המדינית. לא רמזתי, כמעשה אנשי שמאל מסויימים, לכך שכדי למנוע את מה שאני מתאר חייבים "להפרד". קבעתי (מבחינתי) אקסיומה, לא כקו אדום, אלא פשוט כאקסיומה - אגב "ברברים חסרי תרבות (אזרחית)" מבחינתי כולל גם עמים לא מוסלמים ולא ערביים, שיכולים לנחות עלינו בכמויות. "ברברים", למי שלא יודע, הוא מונח שבמקורו מתייחס למי ש"אינו אנחנו" (בעיני היוונים במקור), או מנקודת השקפתי: מי שאינו בעל מגוון זהויות שאני רואה כחוט השידרה של מדינת ישראל. וכמובן שתמיד ישנה זליגה של תושבים, ואי אפשר לקבוע אמות מידה פרטניות, אבל כן ברור לנו - מנסיונן של מדינות רבות בעולם - אילו קבוצות אתניות עדיף להמנע מלקבל כמהגרים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:56

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר