לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-05-2009, 06:31
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "שכחת את השותפים לערבים,..."

השלום שלנו ?
יש שלום שלך ושלום שלי ?
אתה מוביל קו די מטופש שהמסקנות הצועקות ממנו הן שאתה שונא ערבים, שונא שמאלנים, שונא אדם, ודוקטור נוסטור עוד מסכים איתך ב 99% וטוען שהבעיה היא השנאה העצמית.
המסקנה האמיתית היא שאתה לא יודע מה זה שלום, או כנראה לא רוצה שלום, וזה בסדר, רק תודה באמת. תודה בכך שאתה רוצה הכל ומוכן לכלום. תודה בכך שאתה שונא ערבים ומבקש שהם יעלמו מנוף חייך כולל אלו שלא מסכימים איתך (הכוונה שגם הם יעלמו מחייך).
אי אפשר לשנוא לשנוא לשנוא ולהאשים אחרים במכשול לשלום.
בקיצור, ליברמן הוא מכשול לשלום.
וגם אתה.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-05-2009, 09:23
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ודאי שיש שלום שלך ושלנו. אוסלו למשל הוא שלום שלך והוא אסון לנו
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "השלום שלנו ? יש שלום שלך..."

אתה שונא מתיישבים, ואני מבין אותך. אתה שכנעת עצמך שאם רק היינו מתעללים בהם ומגרשים אותם
מבתיהם - כל הסופיאנים היו "עושים עימנו שלום אמת" והקץ לסכסוך...
המציאות לא מבלבלת אותך, שכן היא מפריעה לחזון הגדול של "שתי מדינות החיות בשלום זו לצד זו".

המתיישבים הם לא מכשול לשלום. אין מכשול לשלום מהצד שלנו, מעבר לעצם קיומנו פה. אם כולנו
נתאבד, יוסר המכשול לשלום - אבל אז גם לא נוכל לעשות עסקים עם הסופיאנים וכל מהות השלום
האמיתי, תוחמץ...

המכשול האמיתי לשלום הוא התחושה שלהם שקיומנו פה החטא הקדמון, ולא משנה כמה ניתן - עדיין
יישארו המוני יהודים יושבים על חורבות כפרים מ1948, וגם גדול השלומיסטים לא יכול להעלים עובדת
חיים פשוטה זאת. במקום להבהיר לפלסטינים שאנחנו עובדת חיים באמצעות עמידה על שלנו, חוזרים
השלומיסטים על הטעות הקבועה שלהם וחושבים שבאמצעות מתן עוד ועוד מחוות פיוס, הם ישכנעו את
הפלסטינים לוותר על הדרישה הבסיסית ביותר שלהם - שיבת הפליטים הביתה. הם חושבים שפיסות
נייר סתמיות הן תחליף להשלמה יצורה בבטון (של בניית יישובי קבע לתושבי המחנות במקומות שבהם
הם נמצאים כעת) - ולכן, במובן זה, דווקא השלומיסטים, בנכונותם האינסופית לפייסנות, הם המכשול
לשלום בטווח הארוך (בטווח הקצר אין ולא יכול להיות שלום, גם אם יחלוקו אלפי פיסות נייר שטוענות
אחרת).
ישן 22-05-2009, 10:58
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ודאי שיש שלום שלך ושלנו. אוסלו למשל הוא שלום שלך והוא אסון לנו"

אז חזרנו שוב לויכוח הסופיאני המתיש ההוא ?

אני לא שונא מתיישבים, אני מתנגד למפעל ההתנחלות ולסמל שהוא מייצג.
כאשר אתה מתחיל דיון בכך שאני רוצה להתעלל במתיישבים, אני חושב פעמיים האם לענות מאחר ואתה מייחס לי תכונות של רוע וסדיזם שהן ממש לא תכונות שאני מזדהה איתם, בכל גישה והשקפה שלי, לכן אינני מבין את צורת הדיון הזו, ועוד מאדם בעל כישורי כתיבה ושכנוע.
אל תקח את זה למקום של אין לך מה להגיד אז אתה תוקף את האדם. ממש לא. למרות שזה מה שעשית אתה בכך שאתה מייחס לי כוונות רעות רק למטרת שעשוש. (התעללות טומנת בחובה סדיזם מעצם הגדרתה, זו לא פרשנות שלי)

מעבר לכך, אתה מתעלם מהצד המסחרי ושוכח שהוא המנוע שמניע את העולם. לא היחיד, אבל אחד המרכזיים.
לא משנה כרגע מי התחיל, אבל החרם הערבי מהעבר והחרם הנוכחי על מוצרים מהשטחים שפוגע ישירות בכיסם של מפעלים יהודיים הממוקמים בשטחים הוא לא דבר שצריך להתעלם ממנו בבוז.
לא צריך לפתוח רגליים לכל העולם רק בשביל עוד תקתוק בקופה, אבל לא צריך להתנשא ולהתעלם ולהגיד שכולם יתפוצצו. המצב הכלכלי בישראל הוא לא טוב. ביבי נתניהו בינתיים מפר הבטחות ופוגע בשכבות החלשות (כצפוי?) כך שעזרה משם לא נקבל.
זו רק התייחסות קלה לכלכלה כפתיח. אתה מתעלם והתעלמת בעקביות מאספקטים כאלה תוך זריקת בוץ על אנשי העסקים שמנסים לקדם פרויקטים או עסקאות עם הצד השני, האויב לצורך העניין. זו גישה לא נכונה, מה עוד שישראלים הם אנשי עסקים אגרסיביים ורעים שדופקים את אחיהם ושכניהם, אז מה אתה רוצה מאיש עסקים שמנסה להרוויח עוד כמה פרוטות תוך ניצול ידע וכישורים אל מול לקוחות פלשתינאים, ירדניים, מצרים, דובאיים וכו'
אם נחזור להתנחלויות, הן מהוות מכשול ישיר ועקיף בו זמנית. לא משנה כרגע מי הקים ולמה הקים. נכון להיום קשה עד בלתי אפשרי לייצר הסכם מיידי, פשרה כלשהי, או הסכם קבע כאשר השטח נראה כמו שהוא נראה. המסקנה העצובה המתבקשת היא שקשה עד בלתי אפשרי להשיג את אותו שלום מיוחל, ואכן יש מצב שלא נחזה בו בימינו. בהנחת הנשקים והתחלת ערבוב החומוס ההדדית (הפסקת ערבוב המלט הביאה לייבוא עובדים זרים בכמויות בלתי נתפסות וזו צרה אחרת).
לכן המשפט שטוען שההתנחלויות הן מכשול לשלום הוא קרוב מאד לאמת.
הן אינן המכשול היחיד, ואולי גם לא הכי גדול. הצד השני גם הוא מציב מכשולים רבים לצערנו מכשולים מדממים. אבל צריך לדעת להסתכל על דברים בראייה מלמעלה, ולא רק להתמקד בנקודה אחת בעייתי אצל הצד השני ולהגדיר אותה כמכשול לשלום.
יש הרבה מכשולים, וההתנחלויות עומדות יפה בשורת המכשולים הרציינים.
רק הסתכלות ל/על שני הצדדים תוכל לקרב פתרון כלשהי אל המציאות, אבל גישה של קודם הם ואחרי זה אנחנו (נתקן את הליקויים המובנים בהגדרת השלום והרצונות שלנו ממנו) תשאיר אותנו ישנים במדים ועושים תרגילים של ניסוי צופרים חדשות לבקרים.

john reese

ישן 22-05-2009, 12:26
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, אתה חזרת אליו, כאשר פתחת בדבריך המלומדים המאבחנים "מכשול לשלום מיהו"...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אז חזרנו שוב לויכוח הסופיאני..."

אתה מתעב מתיישבים, וזה שתעשה הפרדה מלאכותית בין מתיישבים לבתיהם, אמונתם וחייהם, ממש
לא ישנה דבר. המתיישבים מייחסים למקום שבו הם חיים חשיבות "קצת" יותר גדולה מכפי שאתה מייחס
לביתך, ואין ספק שאתה יודע זאת (אלא אם כן פלנטת שלומוס נמצאת בגלקסייה אחרת ולא רק במערכת
שמש אחרת מזו שלנו, הכופרים...). מכיוון שכך, מובן מאליו ש"התנגדות" לכל מה שיקר להם - היא
"התנגדות" להם, או במלים פשוטות בעברית - כן, אתה מתעב אותם, ובשמחה אתה תרמוס אותם למען
"שלום" (או בשמו המדוייק יותר - פיסת נייר הנושאת בחובה אחלה אפשרויות עסקיות עם סופיאן
והחבר'ה - ולעזאזל כל השאר...).

החרם הערבי מהעבר הוא סוג של נס שבזכותו ישראל היא כלכלה מערבית מודרנית ולא מדינה חקלאית
מפגרת שחיה על מכירת תפוזי JAFFA. הניתוק שנכפה עלינו מהאזור האומלל והפרימיטיבי דחף אותנו
לכיוונים של ניצול היתרון היחסי היחיד שיש לנו - והוא (זהירות, ביטוי גזעני מתקרב) הראש היהודי...

אני לא זורק בוץ על "אנשי עסקים שמנסים לקדם פרויקטים או עסקאות עם הצד השני", אלא על אנשי
עסקים ש(בהעדר ביטוי טוב יותר לכך) זורקים זין אחד גדול על האינטרס של המדינה והעם שלהם
בשביל להגדיל לעצמם את הנטו. הסכמי אוסלו עלו לנו בהמון דם והמון כסף, אבל הם בנו כלכלית
מעמד שלם של אינטרסנטים ציניים שמבלבלים את המוח לגבי שלום ומזה"ת חדש ובסה"כ מזילים ריר
על אפשרות העסקת כמה מסכנים בארבד או במצרים, תוך זריקת המסכנים שעבדו עבורם בכיסרא
או בכרמיאל...
זה בנה גם מעמד שלם של ראשים מדברים שלא מפסיקים לבלבל את המוח על "תהליך השלום"
ובתמורה לכך מקבלים ארגוניהם זרם בלתי פוסק של כסף מגורמים לא-אוהדים דוגמת האיחוד האירופי.

אתה לא רוצה שלום יותר מכל מי שאתה משמיץ אותו כאן. אתה רוצה פיסות נייר רווחיות יותר ממי
שאתה משמיץ אותו כאן. אתה אולי לא מכשול ל"שלום", אבל אין ספק שאם יש צ'אנס לשלום אמיתי,
אתה ודומיך, מרחיקים אותו בצורה מופלאה, מכיוון שאין ערבי עם יותר משני תאי מוח פעילים, שלא
ישמח לעשות איתך עסקים שיעשירו אותו, ובמקביל להתחמש ולהתעצם תודות לכל הויתורים שאתה
מעטיר עליו. רדיפת הבצע של כמה "ביזנסמנים" פה עשתה אותם עיוורים לגמרי לכך שבצד השני
יש גם מניעים שהם מעבר לתאוות בצע נטו. בניגוד לעסקני השלום פה, הדחלאנים לא יוותרו על
האינטרס הלאומי הפלסטיני רק בשביל עוד שני בישליקים, ולכן עסקני השלום יצטרכו בכל פעם לחפש
שעיר לעזאזל אחר בכדי לקנות במאצעותו עוד קצת שקט בתמורה להמשיך עשיית העסקים עם
הסופיאנים. הבעייה היא שמתישהו כבר לא יהיה לכם שעירים לעזאזל לשלם באמצעותם, ואז תצטרכו
להסתכל במציאות עצמה, והיא מה-זה מבאסת - הצד השני סבור שכפר מנסי הוא שלהם, ויפו, ואבו
שושה, וע'וביה פוקא, וע'וביה תחתא, וחיפה, ועכו, ושיחק מוניס ושיח' באדר וסידנא עלי וכל שאר
המקומות ששלומיסט אמיתי רואה כלב מדינת ישראל שהוא מאמין בזכותה להתקיים...

המכשול היחיד לשלום אי-פעם הוא בכך שיש מי שגורם לצד השני להאמין שהיהודים כל הזמן מוותרים
ומתישהו, בעבקות כל הויתורים - הם יהיו חלשים מכדי להגן על מה שיישאר בידם. תכנית השלבים
היא לא הזייה של המתנחלים הרעים. היא תכנית הפעולה הבלתי משתנה של אש"ף ב35 השנים
האחרונות, וכל הסכם אוסלו ויורשיו הם נגזרות שלה (כן, כולל הארוחות הכיפיות עם סופיאן והחבר'ה...).
ישן 22-05-2009, 16:38
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, אתה חזרת אליו, כאשר פתחת בדבריך המלומדים המאבחנים "מכשול לשלום מיהו"..."

פתחת את הברז אז אגביר את הזרם....

אתה XXXX XXXX XXXX (צונזר) ובביתך כנראה אין מראות.
התמקדת בנקודה אחת וכנראה לא הבנת את דברי (אתה כן מבין, רק בוחר נקודה ועושה ממנה את העיקר)
אינך מסוגל לצאת מציטוט סיסמאות ולנהל דיון עניני. אתה מושך תמיד למגרש האהוב עליך, אנשי העסקים שמנצלים תהליכי שלום לצורך התעשרות.
אני אחזור על הכוונה שלי, ההתנחלויות הן מכשול לשלום. וגם הראש היהודי מהווה מכשול לשלום. וגם הראש הפלשתינאי מהווה מכשול לשלום.
שלום לא יהיה פה בקרוב, אם בכלל.
דרכך הבלתי מתפשרת תוך התעלמות מהצד השני מביאה אותנו בדיוק לאיפה שאנחנו נמצאים היום. בשומקום.
שומקום שקרוב לשלום. שלום זו פנטזיה. פנטזיה שבעזרתה לוקחים בחירות, או מפסידים בחירות.
ציינת בעבר שאתה מוכן לפשרות טריטוריאליות עבור הסכם שלום אמיתי.
על זה בדיוק אני מדבר. גם אם אתה, הוד אדמיניותך, תסכים להסכם כלשהו, עדיין ההתנחלויות מהוות מכשול ומאחר ויושבים שם אנשים שאתה לעומתם שמאל קיצוני, ומכאן מכשול לשלום.
אתה לא יודע לצאת מהקופסה, אתה מתבצר בה וחוזר על סיסמאות.
עם סיסמאות מנצחים בחירות, ואחרי זה מעלים מיסים ודופקים את העניים.
עם סיסמאות דופקים את השלום, המילה הזו שכולם מפנטזים עליה אבל לא ממש מעונינים לוותר על מנת להשיג אותה, או לא ממש מבינים את משמעותה ואת ההשלכות שלה והעלויות שלה.

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 22-05-2009 בשעה 17:01.
ישן 22-05-2009, 17:32
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני מניח שקיללת אותי. כנראה שאם לא מסדרים לך איזה "שלום עסקי" - אתה מתחיל לגדף...:)
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "פתחת את הברז אז אגביר את..."

לא נורא, זה לא העניין. מכיוון שעסקינן ב"מיהו מכשול לשלום", ולא ב"מיהו מסדר עסקים למכנה-עצמו-מצפון",
נניח לסוגיית הגידופים שלך בצד (כמו גם ליללות הזעם שלך על היותך מקופח, מופלה ונרדף על רקע
דיעותיך הנאורות ושוחרות השלום...), ונתמקד בהבלים שכתבת לגבי "התעלמותי מהצד השני". זו,
במקרה הטוב, שגיאה - ושקר, במקרה הרע. בניגוד אליך, אני לא סבור שהצד השני מתחיל ונגמר
בארוחה מצויינת במסדת דגים עם סופיאן ושות', ואני לא חושב שחזות הדו-קיום היא בביזנס כלשהו
שנסגר בין מקורב יהודי X לפת"חוואי בכיר Y...
בניגוד אליך, אני סבור שלקיומם של מאות אלפים במחנות פליטים יש משקל בנוגע לסיכויים לפתור אי-פעם
את הסכסוך הזה, ומצוקתם מפריעה לי, גם בגלל שהיא-היא המכשול האמיתי לשלום, בניגוד לכל ההזיות
השלומיסטיות לגבי "כנסו במתנחלים והושיעו המולדת"...
אני מוכן לפשרות טריטוריאליות - שרובן כבר נעשו, למקרה שלא שמת לב (ולא סביר שלא שמת לב, בהתחשב בכך שעשית יופי של ביזנס תודות לאותן פשרות...). אני מוכן גם לפשרות נוספות (ואפילו העליתי
בשעתו מפה של הדברים שנראה לי שאפשר לוותר עליהם בתמורה להקמת ישות פלסטינית בת שלושה
חלקים בחלקים מיהודה, חלקים מהשומרון ויריחו).
אני נגד הקדושה המגוחכת שנוצרה סביב הקווים של שביתת הנשק של 1949, שלא מבטאים הפרדה
אתנית, לא מבטאים גבולות טבעיים, ואין בהם שום מסורת, למעט קווי עצירה מקריים של מלחמה
מלפני 60 שנה - שהתקיימו לא יותר מ19 שנים.

אני לא מפנטז על השלום, ובטח לא על "עלויותיו" (אתה כמובן כותב "עלויות" וחושב "הכנסות", שכן
בשלום שלך רק אחרים משלמים את המחיר בשעה שאתה וחבריך גוזרים קופונים...). אני מתעניין
בהשגת מקסימום שקט לנו (לנו=לאזרחי מדינת ישראל שמזדהים עימה), וממש לא מעניין אותי
מילת הקסם שאתה וחבריך תתנו לזה. בניגוד אליך, לי אין מה להרוויח באופן אישי מקיומה או העדרה
של פיסת נייר כלשהי - מלבד העובדה שהוכח שמימוש פיסות הנייר הקדושות שלכם, מסכן את חיינו
פה, ומגדיל עשרות מונים את הסיכון למוות אלים על רקע אנטישמי (כן, פיגוע זה רצח על רקע
אנטישמי). מכאן, שפיסות הנייר הקדושות שלך הן-הן "מכשול לשלום", כיוון שהצד השני הופך אלים
יותר בעקבותיהם, ואנחנו, בתגובה, מפעילים יותר כוח כדי לדכא אותו, ויותר פלסטינים נהרגים.
הנסיגות שלנו מעודדות אלימות אצלם, ושבתורה מביאה לתגובה קשה יותר שלנו. אנחנו הרגנו בעופרת
יצוקה יותר עזתים מאשר ב20 שנה של "כיבוש" שבין 1967 ל1987...

גידופים לא מסייעים לך לשכנע מישהו שאתה בעד שלום. הם רק מחזקים את הטיעון שאותך מעניין
הנספח הכלכלי לכל פיסת נייר, והרווחים האישיים שהוא מקנה לך...
ישן 22-05-2009, 17:42
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני מניח שקיללת אותי. כנראה שאם לא מסדרים לך איזה "שלום עסקי" - אתה מתחיל לגדף...:)"

זו דוגמה קלאסית.
אני לא גידפתי, אני השתמשתי במילה שמקוטלגת כמילה לגיל 18+ ולופי החליט שהיא איננה ראויה ואכן היא נמחקה על ידי בקלילות ובזריזות.
אבל אתה רושם לעצמך 1:0 גדול שבו נגמרו לי המילים ואני עובר לגידופים מתוך חולשה.
אחלה, סבבה, ניצחת. באמת 1:0 לך. רק קח בחשבון שבכלל לא התייצבתי למשחק הזה, ולנצח אחד אפס כאשר אין שחקנים ואין שוער בשער לא מוסיף לכבודך.

נחזור למכשולים, וזו דוגמה שנייה.
ההתנחלויות הן מכשול לשלום, ואני מצדיק את האמירה.
גם בהסכם המופלא שתשיג לנו עם הגבולות הנכונים והחלפות השטחים האופטימליים ייתכן ויהיה צורך לפנות התנחלות או שתיים, ותמיד יימצא המתנחל הבודד (או שמא עשרות/מאות/אלפים/וכיו"ב) שיהווה מכשול לשלום וישים על עצמו טלאי צהוב ויקרא לחיילים נאצים.
חשבתי שאתה יותר מולטיטאסקינג ומולטיהבנתי אבל מסתבר שאיתך צריך הפרד ומשול. סעיף סעיף, מילה מילה.

john reese

ישן 22-05-2009, 18:23
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא "נצחתי" ולא בטיח. אצלך יש או יריבים (אני ושכמותי) או פרטנרים (הסופיאנים)...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "זו דוגמה קלאסית. אני לא..."

אתה יכול "להצדיק את אמירתך" חסרת המשמעות עד מחרתיים, אבל זה חסר ערך, שכן הבסיס לאמירה
שלך אינו קיים: הסופיאנים רצו לחסל אותנו הרבה לפני שהונף דגל ישראלי על מי מגבעות השומרון או
יהודה - ועוד לפני שנכתבה מגילת העצמאות...
המפה שלי לא מייצגת הסכם, בניגוד לפיסות הנייר הקדושות שלך - אני לא תולה תקוות בסופיאנים, בטרם
יעשו צעד גדול ויפרקו את מחנות הפליטים לטובת שכונות נורמליות שיוגדרו כמקום יישוב קבוע, ובטרם
יודיעו על דרישתם שאונר"א, מנציח הפליטוּת, יפורק ויכנס תחת כנפי הUNHCR, כמו כל גורמי שיקום
הפליטים ברחבי הגלובוס...

כאשר תגרש אנשים מהבית שבנו, לטובת שיכנם במחנות פליטים, תמיד תמצא שכמה מהם יגיבו בעצב
נוראי - אני משוכנע שאם מחר בבוקר אני אזרוק אותך מהבית לתוך מבנה קרטון צפוף, אתה תימנע
מלחבק אותי. למעשה, אני די משוכנע שתגובתך תהיה אלימה בהרבה מכל מה שראינו מהמגורשים
ברצועה (שאני יכול רק לשער עד כמה חוסר האלימות שלהם דכדך את החבר'ה שלך בשעה שפיצחתם
גרעינים אל מול המסך והרצתם דאחקות...), ולא תכלול רק קללות (אם כאן בפורום אתה מגיע לקללות
כ"כ בקלות, קשה לדעת לאן תגיע אם ידחפו את משפחתך לתוך מגורי קרטון רק כדי לחסוך מאיזה
נחקר, כתב אישום פלילי...).

אין ספק שאני זקוק להסברים מפורטים ממך, ואתה אכן מספק אותם בשפתך הצבעונית והקולחת..
ישן 22-05-2009, 21:06
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא "נצחתי" ולא בטיח. אצלך יש או יריבים (אני ושכמותי) או פרטנרים (הסופיאנים)..."

אתה מייחס לי כוונות של הפרת חוק והפרת הוראות ממשלה ?
ואולי הייתי לוקח את הסכום הגדול יותר ומתפנה ראשון ומשפר את מעמדי ?
אתה חושב בצורה כל כך שבלונית ומשעממת וגם צפויה.
אתה חושב כאחד שהוא מכשול לשלום, ולא כולם כמוך.
הרי ההסכם שתציג יהיה נפלא, למה שאני אתנגד ואמרוד ?
או למה שאני אכשיל מהלך שאני בעצמי תומך בו ?
ועוד לא ירדת מעניין הקללות ?
טכניקות הדיון שלך חוזרות על עצמן, תמצא חדשות, או תמציא חדשות, אבל לא בצורת ייחוס כוונות לא נכונות לצד השני.

john reese

ישן 23-05-2009, 10:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

המון שאלות. רובן אבסורדיות ונלעגות, כיוון שאינך מתכוון למה שכתבת (מלבד ההשמצות כמובן)
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה מייחס לי כוונות של הפרת..."

אני לא חושב שהפרת אות אחת ממה שהורתה הממשלה. אדרבא, גורמים באותה ממשלה התנהגו
ב-ד-י-ו-ק כמוך, וחגגו גם הם עם הסופיאנים, ולעזאזל הכל. תחי פיסת הנייר הקדושה, ופיסות הנייר
הירוקות שזורמות לכיסים בזכותה...
אין חשש שהיית "מתפנה" ראשון ו"משפר את מעמדך". אתה יודע שמי ש"התפנו" ראשונים, חטפו בדיוק
כמו אלה שסירבו "להתפנות" מרצונם. כווווולם מצאו עצמם במחנות פליטים בתוך בתי קרטון, שנורא
מצחיקים אותך...
ההבדל כמובן הוא במניעים שלך לסרב להיות מגורש: הם מסרבים כי הבית שבנו מסמל משהו בעיניהם.
את הקרבה לארץ שהם אוהבים. אתה פשוט היית מגיע למסקנה שיותר משתלם להיות אלים (ואין בדל
של ספק שלו באו לעקור אותך מביתך כדי לתקוע בבית מקרטון - היית קובע סטנדרטים של אלימות שאיש
ממגורשי סיני, גוש קטיף והשומרון, אפילו לא העלה אותם בדעתו), כדי לקבל יותר. אתה תועלתנות
טהורה - וכל האידיאולוגיה שלך היא כיסוי זול ורעשני לתועלתנות הזו. אתה כתבוש את דמשק אם זה יצ'פר
אותך אישית - ואתה תיסוג מכפר סבא אם זה יצ'פר אותך אישית. מיותר לנסות למצוא אצלך קווים אדומים,
כיוון שאצלך הם צבועים בירוק ומוטבע בהם סמל ה$$$...
אתה חושב שאתה "מכניס" למישהו, כשאתה מכנה אותו "מכשול לשלום" - אבל האמת היא שזו
מחמאה עצומה כשזה בא ממך. ה"שלום" שאתה ודומיך הבאתם על ראשינו, אולי סייע לכם לרפד את
קיניכם - אבל הרבה יותר אנשים באזור סבלו כתוצאה ממנו.

עניין הקללות הוא עניין שלך. אתה זה שמתחיל לגדף (למרבה הצער, לא זכיתי לראות מה הגידוף
השנון שהרבצת בי קודם...) כאשר נגמרים לו הטיעונים - ובמקביל מתלונן על אפלייה על רקע דיעותיו
הנאורות...
ישן 23-05-2009, 10:35
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "המון שאלות. רובן אבסורדיות ונלעגות, כיוון שאינך מתכוון למה שכתבת (מלבד ההשמצות כמובן)"

לא היו קללות, אבל אתה ממשיך לחזור על דבריך.
הלא נכונים כמובן.
זה שאתה מייחס לי בריונות ואלימות ותאוות בצע עיוורת ורצחנית לא ממש מסתדר לי עם מי שאני ומה שאני.
אני מניח שאתה מפחד, או מקנא, או שונא או השד יודע מה שגורם לך להסית את הויכוח מהעיקר אל מחוזות איישים הקשורים בי באופיי ברצונותי ובהתנהגותי האלימה.
לי ככותב אסור לדבר ולהשמיץ באופן אישי, אבל לך מותר.
אתה קורא לי קרימינל בפוטנציה (לעתים גם לא בפוטנציה) והדברים שלך עוברים ללא ביקורת והערות.
כאשר אני מעט חורג מהמקובל, אני מתבקש לצנזר, ואתה קורא לזה קללות.
נו טוב, תתבוסס לך לבד.
לא ככה מנהלים דיון, ככה מנסים לגרש מישהו מדיון.
הנה הצלחת.
זה לא מנקה ממך את המכשול לשלום שאתה מהווה.

john reese

ישן 23-05-2009, 16:08
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני רוצה להאמין שלא התכוונת..."

ממש לא בכיוון

זו לא פעם ראשונה לאורך השנים שאני מציין שאורי ישן עם נעליים ואפוד קרב ליד המיטה בהתאם לתחזיות השחורות שלו והפסימיות המתגברת שהוא מפיץ בכל הנוגע להסכמי שלום עתידיים ונכונות לויתורים או אי נכונות ואי ויתורים וכל מה שקשור בנכונות להבין את הצד השני. כאשר כותב אחר מאיים עלי אני לא זוכה להגנה כמו זו שאורי זוכה מהמנהל השני ביומיים האחרונים. זה לא כוחות לדעתי, אבל מסתדרים בינתיים. לאחד מותר לייחס לשני כוונות פלילייות ורצחניות ולשני אסור אפילו להשתמש בדימויים. אחרי זה יבוא האדמין ויגיד שאני בוכה על אפלייה כאשר הלכה למעשה שלושה בעלי תפקיד בפורום מנסים לחנך אותי ולתקן את דבריי. אני כמובן לא בוכה על אפלייה, למרות שיש כזו.

john reese

ישן 23-05-2009, 16:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

למרבה המזל, חרף סתימת הפיות הנפשעת, אתה מחזיק מעמד למען השלום. כמה הרואי מצידך...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ממש לא בכיוון זו לא פעם..."

אני לא מייחס לך כוונות רצחניות חלילה. אני מייחס לך תועלתנות. אתה לא ר-ו-צ-ה שיהיו תוצאות שליליות
לפיסות הנייר הקדושות והרווחיות, אבל אני בהחלט חושב שבמערכת השיקולים שלך, ההשלכות הלאומיות
נמצאות קילומטרים מאחור.
השלום שלך אינו שלום, וזה שתטען עד שיכחילו פניך כאילו כל ה"שלומים" הם אותו הדבר, לא ישנה את
המציאות. השלום שלי מוגדר כמצב שבו הם לא הורגים אותנו ולנו אין צורך להגן על עצמנו מפניהם.
אצלך הוא מוגדר כמצב שבמסגרתו קיבלנו פיסת נייר קדושה ש:
1. נותנת להם שטח ריבוני גדול ממערב לירדן.
2. מגרשת רבבות יהודים מבתיהם למחנות פליטים מקרטון.
3. והכי חשוב: כוללת נספח כלכלי דשן ועסיסי שמבטיח פרנוסה למקורבים...

זה שלום שלך, אך זה לא שלום שלי - וגם באופן אובייקטיבי זה לא שלום.
ישן 23-05-2009, 16:43
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "למרבה המזל, חרף סתימת הפיות הנפשעת, אתה מחזיק מעמד למען השלום. כמה הרואי מצידך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אתה פשוט היית מגיע למסקנה שיותר משתלם להיות אלים(ואין בדל של ספק שלו באו לעקור אותך מביתך כדי לתקוע בבית מקרטון - היית קובע סטנדרטים של אלימות שאיש ממגורשי סיני, גוש קטיף והשומרון, אפילו לא העלה אותם בדעתו)

אתה קורא את מה שאתה כותב ?

חשבתי שסיימתי עם נוסטור לגבי השלום שלי והשלום שלך.
הויכוח הוא על הדרך לשלום ולא על השלום.
לצורך הענין שמאל רוצה להחזיר שטחים למען השלום וימין רוצה להרוג ערבים למען השלום.
אבל התוצאה הסופית ששני הצדדים שואפים אליה היא שלום=אין מלחמה=לא יורים ולא פיגועים.
לתומי חשבתי שלא צריכים לפרש מילים אלא רק תהליכים.
אין שלום שלי ושלום שלך כמו שקילו שטויות שוקל כמו קילו עובדות.
השאלה כמה שטויות וכמה עובדות צריכים לפזר בדרך היא הנושא לויכוח.

התעלמתי מ:
ציטוט:
2. מגרשת רבבות יהודים מבתיהם למחנות פליטים מקרטון.

מאחר וזהו תהליך שמתחיל ונגמר, ושלום זהו מצב שאמור להתחיל ולא להגמר.
בהנחה שיהיה צורך לפנות עוד מתנחלים יהיה לכך תאריך התחלה ובתקוה תאריך סיום קרוב והכל במסגרת החלטות הממשלה. שלום הוא מצב אי לוחמה וקבלת השכן עליו מכריזים ומנסים לקיים אותו עד סוף הדורות.
קראתי שהתמנה מנהל חדש בפורום בלשנות ולשון, עצתי שתיגש ותחדד את ההבדל בין הדרך והמחיר להשגת השלום והגדרת השלום. כמו שאין שני פירושים למלחמה, נראה לי שגם אין שני פירושים לשלום.

john reese

ישן 23-05-2009, 16:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני מעדיף שאתה תקרא מה שאני כותב - ומעדיף עוד יותר, שגם תבין זאת...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=ori] אתה פשוט היית..."

מצד שני, אני כבר ילד גדול ויודע שזה שאני מעדיף משהו, לא מבטיח שהוא יתגשם...
זה שתסמן הדגשות יפות על ציטוטים שכתבתי לך בהודעות קודמות, אמנם יראה שיש לך יכולת לימוד
גבוהה מאוד של פונקציות הכתיבה בתוכנה הפורומים שלנו, אבל מעבר לזה, אין הרבה הגיון באותם
סימונים...
אני לא חלק מהויכוחים שלך עם נוסטור או עם כל אחד אחר שהוא לא אני. אני מתייחס למה שאתה רואה
כשלום ומה שאני כשלום, ואלה שני דברים שונים. למשל, אני לא חושב שהשלום חייב לכלול נספח כלכלי
שמסדר לי ביזנס עם הסופיאנים. אתה כמובן סבור אחרת.

זה שתטען שאין שני פירושים למילה "שלום", לא ישנה את העובדה שהפרשנות שלך לשלום שונה משל
רוב האנושות. הסיבה לכך, היא שאתה לא מתייחס לשלום כאל מצב, אלא כאל פיסת נייר קדושה ונשגבת
שיש בה סעיפים טובים יותר ופחות - ויש בה נספח כלכלי שהופך את הכל לכדאי...

השטויות שקבעת לגבי "מחיר השלום" אינן ניתנות לשקילה, ולכן ודאי שקשה להשוותן לעובדות שאני
מנסה להבהיר לך. שלום הוא מצב שבו ש-נ-י צ-ד-ד-י-ם מחליטים להפסיק משהו, ולא צד אחד משחד
צד שני כדי לקבל ממנו "שלום". בניגוד אליך, אני לא חושב שהתעללות בבני עמי כדי לרצות עם אחר,
זה "מחיר עבור השלום". יודע מה? גם אתה לא חושב כך. אתה סתם נהנה מהמחשבה שיזרקו
מתיישבים לבתי קרטון ויהיו עוד נספחים כלכליים עם הסופיאנים...
עד כמה שזה נוגע אליך - לשלום אין מחיר. את ה"מחיר" משלמים אחרים, בעוד שאתה רק מרוויח...
ישן 24-05-2009, 11:55
  maguse maguse אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "זו דוגמה קלאסית. אני לא..."

"התנחלויות", בשביל הערבים הן אכן מכשול לשלום - בדיוק כמו ת"א-יפו, ירושלים, עכו וחיפה.
מצדם אין ולעולם לא יהיה שלום (ועשרות שנים היו אמורות להבהיר לך את זה) לא רק כל עוד יש "התנחלויות" בשטחים, אלא גם כל עוד ירושלים ת"א-יפו, חיפה וכו' בשליטה יהודית.

הם לא מעוניינים בשלום עם מדינה יהודית, כי עצם קיומה של מדינה יהודית בא"י מפריע להם.
שלום - יכול להתקיים בין שני הצדדים החלוקים בנקודה מסוימת, כאשר כל צד נצרך לוותר במשהו בנוגע לאותה נקודה, בכדי להגיע לעמק השווה.
אולם כאשר נקודת המחלוקת היא עצם קיומו של אחד מהצדדים - איך ניתן להגיע לשלום?
להתכחש לזה אתה לא יכול - כי זה מה שהם אמרו ואומרים תמיד, ועל פי זה הם גם פועלים.

קשה לך לקבל את העובדה שמצדם לא יהיה שלום גם אם תתן להם את כל יש"ע במתנה.
(וכבר הציעו להם 99% מיש"ע והם סירבו)
אבל מה לעשות, נוקבת ככל שתהיה - זו המציאות.

נערך לאחרונה ע"י maguse בתאריך 24-05-2009 בשעה 12:04.
ישן 22-05-2009, 09:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, הן לא מכשול לשלום - והן לא מקדמות את השלום. הן יישובים רגילים, וכך יש לראותן...
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "לא רק שההתנחלויות אינן מכשול..."

ליברמן אמר דברים שאין דרך ביקום לערער עליהם - הערבים שנאו אותנו לפני עפרה, ולפני בית אל -
וישנאו אותנו גם אחרי שנחריב את עפרה ואת בית אל. איך אני יודע את זה? כי החרבנו את נווה דקלים
ומסרנו כל מ"מ מרצועת עזה - וזה רק ה-ג-ד-י-ל את הטרור מכיוון הרצועה...
האגדות ההזויות כאילו "בגלל ההתנחלויות תהיה מדינה אחת ונהיה חייבים לתת להם אזרחות", קיימות
כבר 42 שנה, וכמה שלא ידקלמו את ההזייה השלומיסטית - היא לא תקרה, כי אין מי שיסכים כאן למתן
אזרחות לפלסטינים באיו"ש - ואין כוח בעולם שבכלל ינסה לכפות זאת (כן, גם לא מדינות ערב, שמאוד
מאוד דואגות לשוועתם של הפלסטינים המסכנים...).

צריך להפסיק לשקר לעצמנו ולחפש שעירים לעזאזל בדמותם של המתיישבים. הבעייה הפלסטינית נוצרה
ה-ר-ב-ה לפני 1967, ובעיית הפליטים היא כ-ו-ל-ה תוצר של 1948, ואיש מהם לא מפנטז על "חזרה לכפר
שעליו נבנתה אריאל", פשוט כי לא קיים כפר כזה. יש רבבות שלומיסטים שגרים על חורבות של רכוש
פלסטיני, שיורשיו התיאורטיים נמקים במחנות פליטים - ואין אפילו מתיישב אחד כזה. זה שבכל פעם
מחדש יעלה מישהו את הרעיון המטומטם של "הכו במתנחלים והצילו את המולדת, בתקווה שאולי
הפלסטינים יראו כמה אנחנו מתעמרים במתנחלים, ויחשבו שאנחנו דווקא חבר'ה טובים ואין סיבה לראות בנו אוייב - משלה עצמו (ואגב, הוא גם לא ממש "איש של שלום").

נמרוד לב אמר משהו יפה לגבי כל תאבי ההחרבה שחושבים עצמם אנשי שלום: ראש משפחה
שמחטיף מכות רצח לאשתו ולילדיו, הוא איש אלים, גם אם הוא מקפיד לחלק המון מתנות לשכנים
ולחייך אליהם כל הזמן...
מי שמחפש להחריב את מפעל ההתיישבות בתקווה שכך שכניו יאהבו אותו, אמנם מאמין שהוא איש
של שלום - אבל בתכלס מדובר בבריון אלים, שפשוט מנסה לקנות לעצמו שקט ע"י הצטרפות למסע
התעללות במי שנראה לו קטן וחלש (כן, כן, המתנחלים הם אדוני הארץ בלה בלה בלה...).
ישן 23-05-2009, 05:16
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, הן לא מכשול לשלום - והן לא מקדמות את השלום. הן יישובים רגילים, וכך יש לראותן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ליברמן אמר דברים שאין דרך ביקום לערער עליהם

נו, היקום קצת גדול ואולי לתושבים של M104 תהיה דעה אחרת (שווה מאוד לדעתי להקליק על הקישור הזה).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
- הערבים שנאו אותנו לפני עפרה, ולפני בית אל -
וישנאו אותנו גם אחרי שנחריב את עפרה ואת בית אל. איך אני יודע את זה? כי החרבנו את נווה דקלים
ומסרנו כל מ"מ מרצועת עזה - וזה רק ה-ג-ד-י-ל את הטרור מכיוון הרצועה...

עד לנקודה הזו אנחנו מסכימים לחלוטין. הואיל ואתה חוזר על הטיעונים הללו מאוחר יותר אתייחס אליהם מעט יותר בהרחבה בהמשך.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
האגדות ההזויות כאילו "בגלל ההתנחלויות תהיה מדינה אחת ונהיה חייבים לתת להם אזרחות", קיימות
כבר 42 שנה, וכמה שלא ידקלמו את ההזייה השלומיסטית - היא לא תקרה, כי אין מי שיסכים כאן למתן
אזרחות לפלסטינים באיו"ש -

אולי אין בישראל מי שיסכים למתן זכויות אזרח מלאות לפלסטינאים אבל אם הם נשארים תחת שלטון ישראלי מה אתה מציע לעשות איתם? אתה באמת רואה מצב של מדינה אחת ושני מעמדות אזרחיים? אתה יודע איך קוראים למערכת כזו ואתה גם יודע שבשטחי ישראל אין כיום מערכת כזו ועל הבסיס הזה אנחנו הודפים השוואות מזיקות מאוד למשטר בדרא"פ.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ואין כוח בעולם שבכלל ינסה לכפות זאת

האומנם? מה זה לכפות? בדרא"פ הספיקו סנקציות כלכליות להפיל את המשטר. אתה חושב שהארופים לא מסוגלים להטיל עלינו סנקציות כאלו? אתה באמת בוטח במשטר אובמה שיעלה על בריקדות כדי לעצור סנקציות כאלו אם זה יגיע לידי כך? (בהתחשב בפופולריות של אובמה זה בהחלט סביר שהוא פה לשמונה שנים).
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
(כן, גם לא מדינות ערב, שמאוד מאוד דואגות לשוועתם של הפלסטינים המסכנים...).

המנהיגים של מדינות ערב הם אכן צבועים ממדרגה ראשונה וגורלם של הפלסטינאים כל עוד אינו קשור בגורל המנהיגים הערביים מעניין אותם ככליפת השום. אבל, כתוצאה משנים של תעמולה, שלא לומר שטיפת מח, המנהיגים הערביים שבויים כיום בתעמולה של עצמם שכן הרגשות בציבור הערבי אוטנטיים. ממש כמו שנאצר נילכד ברשת של עצמו לפני מלחמת ששת הימים כבולים מנהיגי ערב במידה רבה במחויבותם, מפוקפקת ככל שתהיה, לפלסטינאים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
צריך להפסיק לשקר לעצמנו ולחפש שעירים לעזאזל בדמותם של המתיישבים.

צודק בהחלט. האשמה היא בממשלות ישראל ולא במתיישבים, רבים מהם בכלל נטולי אידאולוגיה ובחרו לגור היכן שהם מתגוררים כי בגלל מדיניות ממשלתית, בעיקר בשנות השמונים, מגורים ביו"ש היו האופציה הסבירה ביותר מבחינתם ואם להודות על האמת בטרם פרוץ האינטיפדה הראשונה ב1987 היו השטחים שקטים ומעטים דיברו ברצינות על ויתור עליהם או על הקמת מדינה פלסטינאית.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
הבעייה הפלסטינית נוצרה
ה-ר-ב-ה לפני 1967, ובעיית הפליטים היא כ-ו-ל-ה תוצר של 1948, ואיש מהם לא מפנטז על "חזרה לכפר
שעליו נבנתה אריאל", פשוט כי לא קיים כפר כזה.

צודק ב99%. בין 175,000 (לפי אומדנים ישראלים) ל250,000 (ע"פ הירדנים) פלסטינאים נמלטו מיו"ש לירדן במהלך מלחמת ששת הימים, רבים מהם אגב כבר היו פליטים כך שכעת הפכו לפליטים פעם שניה. ישראל אפילו ניסתה למנוע מהם מלחזור בתקופה שמייד לאחר המלחמה, מדיניות ששונתה מהר מאוד בהוראת דיין. ישראל אמנם הסכימה לחזרת חלקם אולם רובם העדיפו שלא לשוב.

כמו כן נהרסו לאחר המלחמה שלושה כפרים פלסטינאים, יאלו, בית נובא ואמאוס כצעד עונשין על התנהגותם במהלך המצור על ירושלים ב1948.

כל הפרטים המעניינים הללו יש להם מעט מאוד עם מפעל ההתנחלויות ואתה בהחלט צודק שההתנחלויות לא גרמו ישירות לגירוש ערבים מביתם ומכפריהם. חשוב לא פחות, ההתנחלויות אינן שורש הסכסוך הישראלי ערבי ופנויין מחר, עד לאחרונה שבהן כולל שכונות מזרח ירושלים לא יביא לשלום המיוחל.
עם זאת ההתנחלויות כן משפיעות על רמת ואיכות חיי הערבים בגדה המערבית.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
יש רבבות שלומיסטים שגרים על חורבות של רכוש פלסטיני, שיורשיו התיאורטיים נמקים במחנות פליטים -

היי, תזהר פה עם מה שאתה אומר. אתה לא ממש עושה שירות לעניין הישראלי עם טיעונים כאלה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ואין אפילו מתיישב אחד כזה. זה שבכל פעם
מחדש יעלה מישהו את הרעיון המטומטם של "הכו במתנחלים והצילו את המולדת, בתקווה שאולי הפלסטינים יראו כמה אנחנו מתעמרים במתנחלים, ויחשבו שאנחנו דווקא חבר'ה טובים ואין סיבה לראות בנו אוייב - משלה עצמו (ואגב, הוא גם לא ממש "איש של שלום").

אם הדברים יגיעו לידי פינוי מסיבי של התנחלויות, וזה אם גדול מאוד, זה לא יהיה בכדי למצוא חן או "להתחנף" לערבים אלא כי ממשלת ישראל והעם יחליטו שהאינטרס הישראלי מחייב שימוש באופציה הכואבת הזו מכיוון שאולי האופציות האחרות גרועות הרבה יותר.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
נמרוד לב אמר משהו יפה לגבי כל תאבי ההחרבה שחושבים עצמם אנשי שלום: ראש משפחה שמחטיף מכות רצח לאשתו ולילדיו, הוא איש אלים, גם אם הוא מקפיד לחלק המון מתנות לשכנים ולחייך אליהם כל הזמן...
מי שמחפש להחריב את מפעל ההתיישבות בתקווה שכך שכניו יאהבו אותו, אמנם מאמין שהוא איש של שלום - אבל בתכלס מדובר בבריון אלים, שפשוט מנסה לקנות לעצמו שקט ע"י הצטרפות למסע התעללות במי שנראה לו קטן וחלש

ההשוואה לא מקובלת עלי מכיון שכפי שכתבתי למעלה, אם זה יגיע לפינוי התנחלויות, וקשה לי לראות את זה מגיע בעתיד הניראה לעין, זה לא יהיה מתוך שינאה למתנחלים או ע"מ "להתחנף" לערבים אלא משום שנגיע, אולי, למסקנה שהאינטרס הישראלי מחייב צעד כואב כזה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
(כן, כן, המתנחלים הם אדוני הארץ בלה בלה בלה...).

אוכל לדבר רק בשם עצמי, מעולם לא האשמתי את המתנחלים שהם אדוני הארץ ועוד כל מיני פנינים שכאלו ואתה יודע זאת היטב כי אנחנו מרבים להחליף דעות, אתה ואני, ואתה דיי מכיר כבר את העמדות שלי שהן אולי מרובות ניואנסים אבל עקביות למדי. יש מיעוט אלים בקרב המתנחלים שפוגע הן בערבים והן בחיילי צה"ל, המיעוט הזה ראוי לכל גנאי, בדיוק כשם שכל מיני אנרכיסטים מטעם עצמם ראויים לאותו הגנוי.

אגב, אתה מעדיף להשתמש בבטוי מתיישבים, כניראה משום שאתה סבור, ולא בלי ביסוס, שמתנחלים הפך להיות כינוי גנאי. ממש כשם שאין זה משנה אם אתה קורא לאדם שחור, אפריקני או כושי, חשובה הכוונה, כך גם במיקרה זה נח לי להשתמש בבטוי מתנחלים כי כך הורגלתי אבל אין זה משמש לי ככינוי גנאי.

לדעתי ההתנחלויות הן הטעות הגדולה ביותר שעשתה ישראל במסגרת הסכסוך הישראלי ערבי.
מבחינה מוסרית קשה לשפוט כי יש טיעונים לכאן או לכאן. התנחלות חברון למשל, אחת מנקודות החיכוך הקשות ביותר, היא, מוסרית, מן המוצדקות ביותר (למרות שטיעון כזה יכול לשמש את מי שיתבע מאוניברסיטת ת"א לוותר על שטחים לטובת יישוב מחדש של תושביי שייח-מוניס).
מבחינה מעשית ההתנחלויות מקשות מאוד הפרדה בין העמים. אם אתה רוצה לבנות טיעון לפיו בעתיד הניראה לעין ערבים ויהודים יכולים לחיות בצוותה בשקט ובשלווה אתה מוזמן לנסות, זה ללא ספק יהיה מעניין.

אחד הגולשים האינטליגנטים ביותר בפורום, אדם בקיא מאוד במהלך העניינים, כתב לי פה פעם:
ציטוט:
חילופי שטחים על בסיס אתני, בנוסף לחילופי אוכלוסיות במובלעות שיוותרו זה פתרון יחיד שיכול להיות ארוך טווח. כל פתרון אחר הוא סכנה בטחונית - שהסטטוס קוו עדיף עליה בעיני. אני לא מתלהב מהצורך לשלוט בעם אחר שלא רוצה. אני נמצא שם - כדי שהם לא יהיו כאן.

ההתנחלויות לא ממש מקילות על הפרדה על בסיס אתני.

גולש אחר שאתה מכיר היטב וללא ספק שותף לי בהערכת האינטיליגנציה ורמת הידע שלו כתב פה לפני כמה ימים:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
ישראל תתמוטט (ללא כיבוש במלחמה) רק במידה והיא תוצף בתושבים (עם או בלי זכות בחירה)... ...כאלה שיגרמו למעמד הביניים, וגם פחות ממנו, להעמיס את עצמו על מטוס לאוסטרליה - כמו שקורה בדרום אפריקה (רק שכאן לא תהיה אפילו אפשרות זמנית לשכונות מוגנות)...

...לו הערבים רוצים לחסל את מדינת ישראל, ולממש את תכניתם הזדונית לשדוד את המדינה המפותחת הזאת כמו ארבה על שדה חיטה בשלה, הדרך הלא צבאית היחידה היחידה היא לגרום לישראל לקלוט ערבים לתוכה.
(ההדגשות שלי.)

ההתנחלויות, לדעתי, משחקות לידי הערבים.

והבהרה לסיום: שם לב שלא קראתי לנסיגה מיו"ש או לפינוי התנחלויות עכשיו (למעט מאחזים מבודדים שהוקמו בניגוד לחוק). עמדתי, כפי שהובעה פה בפורום בעבר יותר מפעם אחת, היא שכל עוד אין לפלסטינאים הנהגה אחראית שיש לה הכח והרצון הפוליטי לכפות על עמה התנהגות סבירה מן הסוג שמקובל בין מדינות ריבוניות, עד שיקרה הנס הזה הרי שעד כמה ששהייה בגדה מזיקה לנו, לעניות דעתי נסיגה חד צדדית תזיק עוד יותר. בעשור האחרון ניסינו את זה פעמיים וזה לא כל כך עבד. לאורך זמן וביחסי הגודל בין האוכלוסיות שבין הירדן והים אם לא תהיה הפרדה יאבד ההישג הגדול ביותר של העם היהודי באלפיים השנים האחרונות, הישג ששילמנו עליו ביותר מ20,000 הרוגים והספירה נמשכת.

ישן 23-05-2009, 11:14
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=ori]ליברמן אמר דברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
נו, היקום קצת גדול ואולי לתושבים של M104 תהיה דעה אחרת (שווה מאוד לדעתי להקליק על הקישור הזה).

נחמד. כשנשאל את תושבי אותו כוכב, נראה אם הם מערערים על המציאות. הגורמים התבוניים שכן
ידוע לנו בוודאות על קיומם, לא מערערים על כך, שלא היה שלום בטרם "הכיבוש"...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
עד לנקודה הזו אנחנו מסכימים לחלוטין. הואיל ואתה חוזר על הטיעונים הללו מאוחר יותר אתייחס אליהם מעט יותר בהרחבה בהמשך.

סבבה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
אולי אין בישראל מי שיסכים למתן זכויות אזרח מלאות לפלסטינאים אבל אם הם נשארים תחת שלטון ישראלי מה אתה מציע לעשות איתם? אתה באמת רואה מצב של מדינה אחת ושני מעמדות אזרחיים? אתה יודע איך קוראים למערכת כזו ואתה גם יודע שבשטחי ישראל אין כיום מערכת כזו ועל הבסיס הזה אנחנו הודפים השוואות מזיקות מאוד למשטר בדרא"פ.

אני לא מציע לעשות עימם שום דבר מעבר למה שנעשה עימם ב42 שנים. תמיד יש מי שחושבים
שהסיסמאות שלהם יהפכו להיות מציאות, אם ידקלמו אותן מספיק פעמים. את השטות של "אם לא
ניסוג, הם יקבלו אזרחות ישראלית", אני שמעתי כבר בגיל 10 בתשדירי בחירות של המערך - ומסתבר
שאחרי 21 שנים, אין שום צעד בכיוון (מלבד איחודי המשפחות - שמי שמתנגד להם, זה דווקא אלה
שמתנגדים לנסיגה ולועגים לבלוף ה"מדינה אחת - אזרחות אחת", ומי שתומך בהם, זה המחנה
שמטיף לנסיגה מתוך השיקול הדמוגרפי...).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
האומנם? מה זה לכפות? בדרא"פ הספיקו סנקציות כלכליות להפיל את המשטר. אתה חושב שהארופים לא מסוגלים להטיל עלינו סנקציות כאלו? אתה באמת בוטח במשטר אובמה שיעלה על בריקדות כדי לעצור סנקציות כאלו אם זה יגיע לידי כך? (בהתחשב בפופולריות של אובמה זה בהחלט סביר שהוא פה לשמונה שנים).

באשר לדרא"פ - האמברגו לא התקרב לשבור אותה כלכלית. הייצוא והייבוא של דרא"פ בסוף שנות
השמונים ותחילת שנות ה90 היה בשיאו - הם פשוט החליפו קליינטים (הגוש המזרחי נפתח, ושווקים
חדשים צצו). דרא"פ התפרקה בגלל שבתוך הקהילה הלבנה נוצרה תחושה של אובדן הmoral high
ground. זה, אגב, קיים גם אצלנו - ו-ז-ה מה שיפיל אותנו ולא שום גורם חיצוני. כל האגדות על לחץ
חיצוני הן בדיחה. אין תקדים למדינה שעברה שינוי בגלל סנקציות כלכליות חיצוניות, ללא מהלך צבאי,
ואני חושש שאיש לא ייצא למלחמה למען שוועתם של הפלסטינים - אפילו לא גדולי תומכיהם בשמאל
הקיצוני האירופי...
אני לא רואה סנקציות שיוטלו עלינו אם נשמור על סטטוס קוו, ואני בטח לא חושב ששווה להתאבד
רק בגלל ה-ח-ש-ש שמישהו יעשה שטות כזו ויטיל עלינו סנקציות.
האיחוד האירופי נשלט ע"י 5 ממשלות דומיננטיות, שאין בדל של חשש ש3 מתוכן יתמכו בסנקציות
עלינו - והרביעית כנראה עומדת בפני שינוי חיובי מאוד בבחירות שייערכו בתוך שנה: גרמניה לא יכולה,
מסיבות מובנות, לתמוך בסנקציות על ישראל; בצרפת יש את השלטון הידידותי ביותר מזה עשורים,
חרף התבטאויות מסורתיות מעיקות וטורדניות; באיטליה שולט ברלוסקוני ומס' 2 שלו הוא פיני. ספרד
אכן מועדת לפורענות, אבל היא מדינה אחת. בריטניה אכן נשלטת ע"י ראש ממשלה ידידותי אך חלש,
ומפלגת שלטון שמקצינה שמאלה יותר ויותר - אבל שלל הכשלונות שם, מבטיחים שדיוויד קאמרון
הוא ראה"מ הבא - והוא לא ממש עויין (בטח לא ברמה של סנקציות.
באשר לאובמה - פיגוע טרור אחד, וכבר ב2010 נתחיל לראות את הגלגל מתהפך בחזרה. מספיק
משוחרר גיטמו מתפוצץ אחד, כדי שכל הנאומים החרטטניים שלו יהיו כאבק פורח. אובמה לא יכול
לעצור את הסיוע לישראל, כך שבוודאי שלא יוכל לפנטז על גיבוי לסנקציות כלכליות עליה (הסיוע הצבאי
לישראל הוא סבסוד עקיף למפעלי נשק אמריקניים - ואני דווקא מאוד אשמח לראות אותו גוזל מבואינג
מיליארדים בשנה, כשיש בחירות לסנאט שם בעוד שנה, ופאטי מורי עומדת לבחירה מחודשת -
חמישה אחוז שמחליפים ידיים, והופ, מדינה כחולה למהדרין מספקת סנאטור אדום...).

בקיצור,לא צריך להלך עלינו אימים עם הבולשיט של הסנקציות, חרף חוסר הידידותיות של הנשיא הזה.
הוא אמנם אוהד קטן מאוד, אבל הוא מוגבל למדי בדרכים להפגנת עויינותו (אלא אם כן, כאן יהיה
שלטון מבוהל, שיירתע מרטוריקה, וירוץ לרצות אותו), במידה ופשוט אומרים לו "לא" באדיבות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
המנהיגים של מדינות ערב הם אכן צבועים ממדרגה ראשונה וגורלם של הפלסטינאים כל עוד אינו קשור בגורל המנהיגים הערביים מעניין אותם ככליפת השום. אבל, כתוצאה משנים של תעמולה, שלא לומר שטיפת מח, המנהיגים הערביים שבויים כיום בתעמולה של עצמם שכן הרגשות בציבור הערבי אוטנטיים. ממש כמו שנאצר נילכד ברשת של עצמו לפני מלחמת ששת הימים כבולים מנהיגי ערב במידה רבה במחויבותם, מפוקפקת ככל שתהיה, לפלסטינאים.

עבד אל-נאצר לא נגרר למלחמה ע"י ה"ציבור הערבי" (שאותו הוא הוציא לרחובות והחזיר לבתים, בלי
לאבד טיפת זיעה...), אלא ע"י הרהבתנות שלו, וע"י הסובייטים שטעו בגדול בהערכת יחסי הכוחות.
הם העריכו שהמסה שהכניסו לסיני, תספיק כדי לגרור מהלך דיפלומטי שבמסגרתו תקופל ישראל.
אני לא מטיל ספק, שאצל ממשלות אחרות זה אכן היה מצליח (כולל אצל אשכול עצמו, לולא הוקף
ב"תומכי כיבוש מרושעים"...), ובריה"מ ומצרים היו נוחלות נצחון דיפלומטי מזהיר - אבל הלחץ שנוצר
כניסת גח"ל לממשלה, ומינויו של דיין לשר הבטחון - תקעו את המצרים בבור ללא אפשרות יציאה.

מנהיגי ערב למדו את הלקח, ולעולם לא יסבכו עצמם בסכנת מלחמה כוללת עם ישראל, בלי לאפשר
לעצמם סולם מכובד לרדת ממנו (סוריה הבליגה על תקיפה בעומק מאות קילומטרים בשטחה, עפ"י
מקורות זרים...).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
צודק בהחלט. האשמה היא בממשלות ישראל ולא במתיישבים, רבים מהם בכלל נטולי אידאולוגיה ובחרו לגור היכן שהם מתגוררים כי בגלל מדיניות ממשלתית, בעיקר בשנות השמונים, מגורים ביו"ש היו האופציה הסבירה ביותר מבחינתם ואם להודות על האמת בטרם פרוץ האינטיפדה הראשונה ב1987 היו השטחים שקטים ומעטים דיברו ברצינות על ויתור עליהם או על הקמת מדינה פלסטינאית.

אין אשמה באיש. הקרדיט הוא של הממשלות ההן. מותר לנו לבנות בא"י. היישובים שבהם גרים אלה
שרצו איכות חיים, הם בין כה וכה בתוך מה שאפילו גורמים שפויים בשמאל יגדירו כ"גושי התיישבות",
כך שלדבר על עקירתם, זה אפילו לא מצחיק. היישובים שבעומק השטח כוללים אך ורק מתיישבים
אידיאולוגיים לגמרי (אגב, אל תשלה עצמך שאלה שבאו לגור באיו"ש מטעמי איכות חיים, הם מצביעי
מרצ - רובם נטו ימינה עוד קודם, והמגורים בסביבת ה,פרטנר" רק חידדו את השקפת העולם הזו...).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
צודק ב99%. בין 175,000 (לפי אומדנים ישראלים) ל250,000 (ע"פ הירדנים) פלסטינאים נמלטו מיו"ש לירדן במהלך מלחמת ששת הימים, רבים מהם אגב כבר היו פליטים כך שכעת הפכו לפליטים פעם שניה. ישראל אפילו ניסתה למנוע מהם מלחזור בתקופה שמייד לאחר המלחמה, מדיניות ששונתה מהר מאוד בהוראת דיין. ישראל אמנם הסכימה לחזרת חלקם אולם רובם העדיפו שלא לשוב.

עקורי 1967 חזרו ברובם המכריע - ובין כה וכה, איש לא ירש את אדמותיהם. אין יישוב יהודי אחד
באיו"ש שנבנה על חורבות אתר שבעליו נמלטו ב1967.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
כמו כן נהרסו לאחר המלחמה שלושה כפרים פלסטינאים, יאלו, בית נובא ואמאוס כצעד עונשין על התנהגותם במהלך המצור על ירושלים ב1948.

הם נהרסו בעיקר בגלל שהיה חשש שיפריעו בעתיד לתנועה לי-ם, ולא רק כצעד עונשין.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
כל הפרטים המעניינים הללו יש להם מעט מאוד עם מפעל ההתנחלויות ואתה בהחלט צודק שההתנחלויות לא גרמו ישירות לגירוש ערבים מביתם ומכפריהם. חשוב לא פחות, ההתנחלויות אינן שורש הסכסוך הישראלי ערבי ופנויין מחר, עד לאחרונה שבהן כולל שכונות מזרח ירושלים לא יביא לשלום המיוחל.
עם זאת ההתנחלויות כן משפיעות על רמת ואיכות חיי הערבים בגדה המערבית.

לפרטים הללו אין ש-ו-ם קשר למפעל ההתיישבות, בדיוק כמו שלמפעל ההתיישבות אין ש-ו-ם קשר
עם הסכסוך הערבי-ישראלי, והצגת מפעל זה כ"מכשול" לפתרון הסכסוך, היא הונאה עצמית של
השמאל, שתמיד מחפש מטבעות מתחת לפנסים. למרבה הפלא, תמיד פתרונות הפלא של השמאל,
כוללים צורך ב"פשרה" שבאה על חשבונם של מי שכנראה לא הצביעו שמאל בבחירות...

ההתיישבות לא משפיעות על איכות החיים ורמת החיים ב"גדה המערבית", מלבד שיפור דרמטי
שנוצר לאלה מהפלסטינים שהיו ברי מזל לעבוד במפעלים ובבניין ביישובים היהודיים...
הגבלות תנועה לא נוצרו בגלל היישובים - אלא בגלל ה-ת-ק-פ-ו-ת ט-ר-ו-ר על היישובים בתוך ומחוץ
לקו הירוק.
ברצועת עזה אין בית יהודי אחד, והצמיחה שם מאז 2005 היא צמיחה שלילית. בכלל, בשטחים יש
ירידה בתמיחה אחרי אוסלו, באופן כללי. הביזנסמנים אמנם עושים עסקים נפלאים בעקבות פיסות
הנייר הקדושות - אבל התושבים המקומיים רק נדפקים בגללן, עם או בלי יישובים יהודיים שניתן להציג
כשעירים לעזאזל...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
היי, תזהר פה עם מה שאתה אומר. אתה לא ממש עושה שירות לעניין הישראלי עם טיעונים כאלה.

התפקיד שלי הוא לשמש דובר של מישהו. אני מציג עובדות. רוב הצווחנים נגד ההתיישבות היהודית,
גרים על אדמות שהיו של פלסטינים...
זה לא מעלה או מוריד מ"הטיעון הישראלי", כיוון שאין מישהו שבקיא בסכסוך הזה, שלא יודע את
האמת - ומי שלא בקיא בסכסוך, ועדיין עוסק בו - כלל לא מתעניין באמת, אלא בסיסמאות.
עובדתית, אין מתיישב אחד שגר על חורבות של בית ערבי שתושביו הפכו פליטים. יש רבבות יהודים
שרוצים לגרש את אותו מתיישב ומגדירים אותו כ"מכשול לשלום", שגרים מעל חורבות שכאלה.
האמת היא אחת, גם אם היא לא נוחה. אני לא מתבייש בכך שישראל קיימת בחלקה על חורבות בתים
ערביים. הם פתחו במלחמה והובסו בה. אלה שמרגישים רע עם הנצחון שלנו ומחפשים דרך לפייס
את המנוצחים (באמצעות התעמרות באחרים, כמובן...), ראוי שיפסיקו עם גלגול העיניים והצביעות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
אם הדברים יגיעו לידי פינוי מסיבי של התנחלויות, וזה אם גדול מאוד, זה לא יהיה בכדי למצוא חן או "להתחנף" לערבים אלא כי ממשלת ישראל והעם יחליטו שהאינטרס הישראלי מחייב שימוש באופציה הכואבת הזו מכיוון שאולי האופציות האחרות גרועות הרבה יותר.

אם יגיעו הדברים לגירשו מאסיבי - סביר שזה אכן לא יהיה כדי להתחנף לערבים, אלא כי מישהו בכיר
בממשלת ישראל רוצה להתחנף לגורמי השלטון האמיתיים פה, פרקליטות/בג"ץ ושות' - בדיוק כמו
ב2005, כאשר נחרבו 25 יישובים, וגורשה רבבת מתיישבים במטרה להושיע חשוד בפלילים מכתב
אישום על שוחד...
"העם" לא החליט מעולם על עקירה, והחבר'ה גם נזהרים שלא לשאול אותו (הוא כנראה יגיד לא...),
ולכן ודאי שעקירה לא תנבע מ"החלטת העם"...
אני אבהיר שוב: אם, חו"ח, תהיה עקירה, סביר להניח שמניעיה יהיו שחיתות, ולא שיקולים לאומיים
כלשהם.
הריסת יישובים רק מחלישה את מעמדנו באזור הזה, ולא מחזקת אותו, בגלל המסר הברור שהיא
שולחת לצד השני, לגבי הצלחת מלחמת ההתשה הטרוריסטית נגדנו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
ההשוואה לא מקובלת עלי מכיון שכפי שכתבתי למעלה, אם זה יגיע לפינוי התנחלויות, וקשה לי לראות את זה מגיע בעתיד הניראה לעין, זה לא יהיה מתוך שינאה למתנחלים או ע"מ "להתחנף" לערבים אלא משום שנגיע, אולי, למסקנה שהאינטרס הישראלי מחייב צעד כואב כזה.

ההשוואה יכולה להיות לא מקובלת עליך, אבל היא נשארת נכונה לחלוטין. כל הצוהלים על הגירוש
(ואני יכול להבטיחך שחלק גדול של תומכי הגירוש אומרים "נפנה בכאב", אבל משתוללים משמחה
מעצם המחשבה על מתיישבים בבתי קרטון) בהחלט לא יכולים להגדיר עצמם כ"אנשי שלום". רובם
מתעניינים ב"אינטרס הישראלי" כמו שאני מתעניין בגילוי דלעת - הם חשבו בעבר שמפעל ההתיישבות
הכוא גרוע, וככל שהוא שגשג, הצורך בהריסתו הפך לאובססיה שכזו, שמעניין את הסבתא שלהם מהן
ההשלכות של החרבת המפעל, ובלבד שייחרב. אין כאן עניין של רוצים לעשות טוב או רע למדינת
ישראל, אלא סתם קינאה איומה ומעוורת. שלום עכשיו משקיע את כל זמנו בחיפוש מתיישבים שמשקים
גינות, לא בגלל שלשיטתו זה טוב או רע למדינת ישראל, אלא בגלל שזה הפך להיות כל מהותו:
"הארגון שנלחם במתנחלים".
אגב, זו תופעה שמאפיינת המון תפיסות עולם שהחלו מתוך אידיאולוגיה, והפכו להרגל, המון שנים אחרי
שהאידיאולוגיה איבדה כל טעם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
אוכל לדבר רק בשם עצמי, מעולם לא האשמתי את המתנחלים שהם אדוני הארץ ועוד כל מיני פנינים שכאלו ואתה יודע זאת היטב כי אנחנו מרבים להחליף דעות, אתה ואני, ואתה דיי מכיר כבר את העמדות שלי שהן אולי מרובות ניואנסים אבל עקביות למדי. יש מיעוט אלים בקרב המתנחלים שפוגע הן בערבים והן בחיילי צה"ל, המיעוט הזה ראוי לכל גנאי, בדיוק כשם שכל מיני אנרכיסטים מטעם עצמם ראויים לאותו הגנוי.

אנשים אלימים ראויים לכל גנאי ולא משנה מאיפה הם באים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
אגב, אתה מעדיף להשתמש בבטוי מתיישבים, כניראה משום שאתה סבור, ולא בלי ביסוס, שמתנחלים הפך להיות כינוי גנאי. ממש כשם שאין זה משנה אם אתה קורא לאדם שחור, אפריקני או כושי, חשובה הכוונה, כך גם במיקרה זה נח לי להשתמש בבטוי מתנחלים כי כך הורגלתי אבל אין זה משמש לי ככינוי גנאי.

מאה אחוז.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
לדעתי ההתנחלויות הן הטעות הגדולה ביותר שעשתה ישראל במסגרת הסכסוך הישראלי ערבי.
מבחינה מוסרית קשה לשפוט כי יש טיעונים לכאן או לכאן. התנחלות חברון למשל, אחת מנקודות החיכוך הקשות ביותר, היא, מוסרית, מן המוצדקות ביותר (למרות שטיעון כזה יכול לשמש את מי שיתבע מאוניברסיטת ת"א לוותר על שטחים לטובת יישוב מחדש של תושביי שייח-מוניס).
מבחינה מעשית ההתנחלויות מקשות מאוד הפרדה בין העמים. אם אתה רוצה לבנות טיעון לפיו בעתיד הניראה לעין ערבים ויהודים יכולים לחיות בצוותה בשקט ובשלווה אתה מוזמן לנסות, זה ללא ספק יהיה מעניין.

הטעות הקשה ביותר שעשתה ישראל במסגרת הסכסוך הישראלי ערבי היא אוסלו. כל שאר הטעויות
שעשתה ישראל (היו רבות מאוד) הן כאין וכאפס.
ההתיישבות מקשה על הפרדה בין העמים - אבל גם לוד ורמלה מקשות על כך, ומבחינה דמוגרפית
הן גרועות בהרבה, כיוון שהערבים בלוד וברמלה מצביעים לכנסת ומקבלים ביטוח לאומי במיליארדים...
יהודים וערבים לא יכולים לחיות בצוותא - אבל הפרדה לאומית צריכה להיות בכל הארץ, ומי שחושב
שעקירת כמה יישובים קטנים באיו"ש תשנה את המצב האסטרטגי הזה, הוא או משלה עצמו, או
משקר. אני אשמח להפרדה לאומית מלאה שכוללת חילופי אוכלוסייה - אבל כל זמן שזה לא ריאלי,
יתכבדו אנשים ויישבו בבתיהם...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
אחד הגולשים האינטליגנטים ביותר בפורום, אדם בקיא מאוד במהלך העניינים, כתב לי פה פעם:

אני שותף להערכתך את אותו גולש (גם אמא שלו חושבת עליו כמוך...), ואני רוצה לחזק את דבריו.
אני מ-ו-כ-ן בכאב נוראי, להגיע להעתקה של יישובים מעומק השטח הפלסטיני, במטרה ליצור מקסימום
הפרדה. זה לא בגלל שאני חושב שליישובים אין הצדקה או זכות קיום. ההבדל הוא שאני רוצה שמספר
היישובים הללו יהיה מינימלי, ושהדבר ייעשה במסגרת של פתרון ארוך טווח שבמסגרתו יחוזקו שאר
היישובים (גם בתור עתודה אורבנית וקרובה, לגוש דן הדחוס באופן מסוכן, בימי טילים איראניים
למיניהם...).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
גולש אחר שאתה מכיר היטב וללא ספק שותף לי בהערכת האינטיליגנציה ורמת הידע שלו כתב פה לפני כמה ימים:
(ההדגשות שלי.)

גל כתב דברי טעם, ואני משוכנע שהוא לא התכוון שההתיישבות תורמת לאותה הצפה - אלא דווקא
הגירה שקטה (איחודי משפחות, הגירת עבודה וכד'). ההתיישבות לא מעלה ולא מורידה מיכולת
הפלסטינים להכנס לתוך הקו הירוק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
והבהרה לסיום: שם לב שלא קראתי לנסיגה מיו"ש או לפינוי התנחלויות עכשיו (למעט מאחזים מבודדים שהוקמו בניגוד לחוק). עמדתי, כפי שהובעה פה בפורום בעבר יותר מפעם אחת, היא שכל עוד אין לפלסטינאים הנהגה אחראית שיש לה הכח והרצון הפוליטי לכפות על עמה התנהגות סבירה מן הסוג שמקובל בין מדינות ריבוניות, עד שיקרה הנס הזה הרי שעד כמה ששהייה בגדה מזיקה לנו, לעניות דעתי נסיגה חד צדדית תזיק עוד יותר. בעשור האחרון ניסינו את זה פעמיים וזה לא כל כך עבד. לאורך זמן וביחסי הגודל בין האוכלוסיות שבין הירדן והים אם לא תהיה הפרדה יאבד ההישג הגדול ביותר של העם היהודי באלפיים השנים האחרונות, הישג ששילמנו עליו ביותר מ20,000 הרוגים והספירה נמשכת.

אני מסכים לכל מילה (כולל עניין הצורך בפינוי בהסכמה של מאחזים שלגביהם ברור שאינם חוקיים -
להבדיל מכאלה שרק טליה ששון ודומיה יגדירו אותם כלא-חוקיים, מתוקף העובדה שליושבים בהם יש
כיפה וזקן...).
ישן 23-05-2009, 19:58
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "[QUOTE=hamora]נו, היקום קצת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
נחמד. כשנשאל את תושבי אותו כוכב,

גלקסיה אורי, גלקסיה. בקבוצת הכוכבים בתולה (וירגו, ההיא מהמזלות) ומן הסתם יש בה כמה מיליארדי שמשות ומי יודע כמה פלנטות שסובבות אותן.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
נראה אם הם מערערים על המציאות. הגורמים התבוניים שכן
ידוע לנו בוודאות על קיומם, לא מערערים על כך, שלא היה שלום בטרם "הכיבוש"...

ידוע לך בוודאות על קיום חיים תבוניים? הרי ידוע שהשאלה היא לא האם יש חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ אלא האם יש חיים תבוניים על פני כדור הארץ ועיון חטוף בעיתוני הבוקר לא מספק תוצאות מעודדות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אני לא מציע לעשות עימם שום דבר מעבר למה שנעשה עימם ב42 שנים. תמיד יש מי שחושבים שהסיסמאות שלהם יהפכו להיות מציאות, אם ידקלמו אותן מספיק פעמים. את השטות של "אם לא ניסוג, הם יקבלו אזרחות ישראלית", אני שמעתי כבר בגיל 10 בתשדירי בחירות של המערך - ומסתבר שאחרי 21 שנים, אין שום צעד בכיוון (מלבד איחודי המשפחות - שמי שמתנגד להם, זה דווקא אלה שמתנגדים לנסיגה ולועגים לבלוף ה"מדינה אחת - אזרחות אחת", ומי שתומך בהם, זה המחנה שמטיף לנסיגה מתוך השיקול הדמוגרפי...).

כמו שזה ניראה לי אנחנו דיי מחזיקים אותם בציפורניים. נכון שבמשך עשרים שנה, עד פרוץ האינתיפדה הראשונה היו השטחים שקטים ואכן באותם הימים מעט מאוד דיברו בישראל על היפרדות. כמו שהימין אוהב לומר, ובצדק, שהסכסוך לא הכל ב1967 או עם הקמת ההתנחלויות כך גם הצרות עם הפלסטינאים לא התחילו באוסלו. נכון הוא שהאינתיפדה הראשונה היתה גרועה הרבה פחות מהשניה, נכון גם שתפיסת אוסלו לא הוכיחה את עצמה כהצלחה. עדיין, לא בטוח בכלל מה היה המצב אלמלא אוסלו. חוסר שביעות רצון גובר באוכלוסיה הפלסטינאית, תופעות תקשורת מהסוג של אל ג'זירה שמשמשות זרזי בערה לציבור הערבי, הכישלונות בלבנון ועליית החיזבאללה שם, עליית איראן, עליית החמא"ס בשטחים והקיצוניות המוסלמית בכלל, כל אלה אין להם דבר וחצי דבר עם אוסלו ובכ"ז הם כולם בשורות רעות עבורנו ועבור היכולת שלנו לשלוט בפלסטינאים.

עצם העובדה שאנשים כמוך וכמו גלאש מדברים על הפרדה אתנית וחילופי שטחים מוכיחה כאלף עדים שאנחנו כבר ממילה מנהלים קרב מאסף וששום גורם רציני לא בימין ולא בשמאל מאמין שיש ביכולתנו לשמר את כל הארץ בשליטתנו. אין לזה שום קשר למאוויי לב, כמו הרוב המכריע של הישראלים מימין ומשמאל גם אותי זה היה משמח מאוד עם יום אחד הערבים היו פשוט נעלמים מפה. שנינו יודעים שזה לא הולך לקרות ושמה שנעשה ב1948 לא ישים כיום. יש צביעות נוראה בעמדה של בני מוריס בגיגולו הנוכחי פיה היתה זו טעות היסטורית לא להשלים את הגרוש, למעשה טיהור אתני במלחמת העצמאות ולמרות זאת הוא צודק לחלוטין. היתה אז הזדמנות ומה שלא נעשה אז אי אפשר לעשות כיום (הבהרה, בצביעות כוונתי שהאמירה הזו בעצם מגלגלת את המלאכה המולכלכת לרגלי הדורות הקודמים כשאנחנו אומרים, אנחנו כמובן לא נעשה את זה כי זה "רע" ו"טיהור אתני" וכו' וכו' אבל אנחנו נהנים מאוד ממה שעשו הדורות ההם וגם היינו רוצים יותר. מה לעשות והפרקטיקה של החיים מחייבת לפעמים גם צביעות.)
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
באשר לדרא"פ - האמברגו לא התקרב לשבור אותה כלכלית. הייצוא והייבוא של דרא"פ בסוף שנות
השמונים ותחילת שנות ה90 היה בשיאו - הם פשוט החליפו קליינטים (הגוש המזרחי נפתח, ושווקים
חדשים צצו). דרא"פ התפרקה בגלל שבתוך הקהילה הלבנה נוצרה תחושה של אובדן הmoral high
ground. זה, אגב, קיים גם אצלנו - ו-ז-ה מה שיפיל אותנו ולא שום גורם חיצוני. כל האגדות על לחץ
חיצוני הן בדיחה. אין תקדים למדינה שעברה שינוי בגלל סנקציות כלכליות חיצוניות, ללא מהלך צבאי,
ואני חושש שאיש לא ייצא למלחמה למען שוועתם של הפלסטינים - אפילו לא גדולי תומכיהם בשמאל
הקיצוני האירופי...
אני לא רואה סנקציות שיוטלו עלינו אם נשמור על סטטוס קוו, ואני בטח לא חושב ששווה להתאבד
רק בגלל ה-ח-ש-ש שמישהו יעשה שטות כזו ויטיל עלינו סנקציות.
האיחוד האירופי נשלט ע"י 5 ממשלות דומיננטיות, שאין בדל של חשש ש3 מתוכן יתמכו בסנקציות
עלינו - והרביעית כנראה עומדת בפני שינוי חיובי מאוד בבחירות שייערכו בתוך שנה: גרמניה לא יכולה,
מסיבות מובנות, לתמוך בסנקציות על ישראל; בצרפת יש את השלטון הידידותי ביותר מזה עשורים,
חרף התבטאויות מסורתיות מעיקות וטורדניות; באיטליה שולט ברלוסקוני ומס' 2 שלו הוא פיני. ספרד
אכן מועדת לפורענות, אבל היא מדינה אחת. בריטניה אכן נשלטת ע"י ראש ממשלה ידידותי אך חלש,
ומפלגת שלטון שמקצינה שמאלה יותר ויותר - אבל שלל הכשלונות שם, מבטיחים שדיוויד קאמרון
הוא ראה"מ הבא - והוא לא ממש עויין (בטח לא ברמה של סנקציות.
באשר לאובמה - פיגוע טרור אחד, וכבר ב2010 נתחיל לראות את הגלגל מתהפך בחזרה. מספיק
משוחרר גיטמו מתפוצץ אחד, כדי שכל הנאומים החרטטניים שלו יהיו כאבק פורח. אובמה לא יכול
לעצור את הסיוע לישראל, כך שבוודאי שלא יוכל לפנטז על גיבוי לסנקציות כלכליות עליה (הסיוע הצבאי
לישראל הוא סבסוד עקיף למפעלי נשק אמריקניים - ואני דווקא מאוד אשמח לראות אותו גוזל מבואינג
מיליארדים בשנה, כשיש בחירות לסנאט שם בעוד שנה, ופאטי מורי עומדת לבחירה מחודשת -
חמישה אחוז שמחליפים ידיים, והופ, מדינה כחולה למהדרין מספקת סנאטור אדום...).

בקיצור,לא צריך להלך עלינו אימים עם הבולשיט של הסנקציות, חרף חוסר הידידותיות של הנשיא הזה.
הוא אמנם אוהד קטן מאוד, אבל הוא מוגבל למדי בדרכים להפגנת עויינותו (אלא אם כן, כאן יהיה
שלטון מבוהל, שיירתע מרטוריקה, וירוץ לרצות אותו), במידה ופשוט אומרים לו "לא" באדיבות.

מה שכתבת פה זו שורה של ספקולציות ומצבים זמניים מאוד. הניתוח שלך של יחסי הכוחות בהנהגת המדינות הגדולות באירופה הוא נכון (אההמממ.... כלומר גם אני רואה כך את המצב, אולי אנשים אחרים יראו את זה אחרת) אבל, א' כמקובל בדמוקרטיות זהו שווי מישקל זמני בלבד ושיכול להשתנות מהר מאוד, ב' מצבנו בדעת הקהל אולי לא נואש כפי שמסתמן מקריאה בעיתונות הישראלית אבל הוא בהחלט לא מזהיר וג' זה מאוד משמח אותי לראות את האמונה האמיצה שלך בנחישות האירופאית להמשיך ולתמוך בנו בכל מחיר. זו כניראה דעה שפיתחת בזמן האחרון כי מקריאת הודעותיך בעבר הרושם שלי היה האתה נותן בהם פחות אמון. אתה תסלח לי אם אני מצידי אסמוך עליהם קצת פחות מ"אורי החדש" (ואולי קצת יותר מ"אורי הישן"). (בסדר, בסדר, אתה תענה שאתה לא סומך עליהם בכלל אבל כמו שאין להם את הכוח והנחישות לעזור לנו לא יהיה להם גם את הכוח והנחישות לעמוד בדרכנו. גם פה אנחנו חלוקים בדעתנו.)

השלטון הלבן בדרא"פ לא היה המשטר הגרוע בעולם אפילו לא לשחורים ובכ"ז הופעל עליו לחץ קשה הרבה יותר מכפי שהופעל על משטרים מתועבים ממנו בהרבה. אין לזה הרבה עם צדק אלא יותר עם מערכות של ערכים ואמונות של דורות מסוימים. בדור אחר המשטר בדרא"פ יכול היה להיות מקובל לחלוטין או לפחות לא מוקצה כל כך. מה לעשות אבל בדורינו המחזה של מיעוט לבן ששולט על רוב שחור שנהנה מזכויות חלקיות בלבד הוא בילתי מקובל לחלוטין גם אם תומכי משטר האפרטהייד יכלו להצביע על כך שתחת משטרים שחורים רבים היה מצב השחורים גרוע הרבה יותר מכפי שהיה תחת שלטון האפרטהייד.

ההקבלה למערכת היחסים בישראלית פלסטינאית היא מאוד לא נוחה אבל קיימת. אתה יכול להצביע על כך שמצב הפלסטינאים תחת שלטון ישראל טוב ממצבם תחת שלטון ערבי (למשל היחס בלבנון לפלסטינאים תושבי מחנות הפליטים שם) ואתה תהיה צודק, רק שזה לא משנה. אנחנו פה מדברים לעצמנו והעולם (או לפחות החלק שלו שמתעניין בסכסוך) לא ממש מקשיב.

דרא"פ התמוטטה בגלל מכלול סיבות וללחץ הכלכלי היה חלק בזה. אתה אומר שזה נבע מאובדן האמון בצידקת הדרך במיעוט הלבן אבל כשכולם אומרים לך שאתה טועה קשה לעצור סדקים בחומת ההסכמה הלאומית וספקות צצים. התהליך הזה לא רק הכל בישראל, למעשה הוא בעיצומו כבר שנים רבות ורגישות השמאל ל"מה יגידו בעולם", אתה יכול לקרוא לה שלומיזם, הזיות או סתם טימטום אבל היא עובדה קיימת וגם בארץ יש הרבה אובדן באמונה בצידקת הדרך.

ההנחות שלך בנוגע לאובמה מתעלמות מפרמטר חדש אבל שהולך וניראה כמרכיב מרכזי במדיות החוץ של אובמה. ממשל אובמה הגיע למסקנה שהיחסים הגרועים בין ארה"ב לעולם המוסלמי פוגעים באינטרס האמריקאי ומשקיע מאמץ מרכזי בפיוס הציבור המוסלמי. אובמה אישית משקיע הון פוליטי ויוקרה אישית בעניין הזה ולא יוותר על כך בקלות. אובמה הוא כרגע נשיא פופולרי. כשישראל ניסתה להתנגש חזיתית בממשל פופולרי זה לא נגמר טוב, ראה למשל פרשת מכירת האייוקסים לערב הסעודית בידי ממשל רייגן שהיה אוהד מאוד לישראל אבל לא היה מוכן לוותר על המכירה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
עבד אל-נאצר לא נגרר למלחמה ע"י ה"ציבור הערבי" (שאותו הוא הוציא לרחובות והחזיר לבתים, בלי
לאבד טיפת זיעה...), אלא ע"י הרהבתנות שלו, וע"י הסובייטים שטעו בגדול בהערכת יחסי הכוחות.
הם העריכו שהמסה שהכניסו לסיני, תספיק כדי לגרור מהלך דיפלומטי שבמסגרתו תקופל ישראל.
אני לא מטיל ספק, שאצל ממשלות אחרות זה אכן היה מצליח (כולל אצל אשכול עצמו, לולא הוקף
ב"תומכי כיבוש מרושעים"...), ובריה"מ ומצרים היו נוחלות נצחון דיפלומטי מזהיר - אבל הלחץ שנוצר
כניסת גח"ל לממשלה, ומינויו של דיין לשר הבטחון - תקעו את המצרים בבור ללא אפשרות יציאה.

מנהיגי ערב למדו את הלקח, ולעולם לא יסבכו עצמם בסכנת מלחמה כוללת עם ישראל, בלי לאפשר
לעצמם סולם מכובד לרדת ממנו (סוריה הבליגה על תקיפה בעומק מאות קילומטרים בשטחה, עפ"י
מקורות זרים...).

לכל אחד מאיתנו יש את הדמויות ההיסטוריות החביבות עליו. אצלך זה שמיר, אצלי זה לוי אשכול. אלמלא "הססנותו" היה יוצא צה"ל למלחמת ששת הימים שבועיים קודם, מוכן הרבה פחות שהרי גם במלחמת ששת הימים הופתענו והמודיעין פישל וכלל יפה היו עושים חממומי המוח מהממשלה הקודמת אם היו לומדים את הלקח ובמקום לקפוץ על החיזבאללה היו מכריזים על אולטימטום של שבוע או שבועיים לחיזבאללה להחזרת החטופים, מגייסים ומאמנים את המילואים ויוצאים למלחמה מוכנים כמו שצריך!
לדעתי קיים לחץ אמיתי מצד הציבור הערבי. אם למשל יתגלה שבתקיפה ישראלית על אירן העניקה ערב הסעודית רשיון מעבר למטוסי חיה"א (דוגמה היפוטטית ובילתי סבירה כמובן) תתקשה הממשלה הסעודית לשלוט בזעם הציבורי שלא לדבר על מה שיקרה במדינות ערביות אחרות (שריפת שגרירויות, תקיפת נציגים, פעולות טרור וכו')
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אין אשמה באיש. הקרדיט הוא של הממשלות ההן. מותר לנו לבנות בא"י. היישובים שבהם גרים אלה
שרצו איכות חיים, הם בין כה וכה בתוך מה שאפילו גורמים שפויים בשמאל יגדירו כ"גושי התיישבות",
כך שלדבר על עקירתם, זה אפילו לא מצחיק. היישובים שבעומק השטח כוללים אך ורק מתיישבים
אידיאולוגיים לגמרי (אגב, אל תשלה עצמך שאלה שבאו לגור באיו"ש מטעמי איכות חיים, הם מצביעי
מרצ - רובם נטו ימינה עוד קודם, והמגורים בסביבת ה,פרטנר" רק חידדו את השקפת העולם הזו...).

ממש כמוך גם ההתייחסות שלי למתנחלים היא לא כאל מיקשה רובוטית אחת אלה כאל ציבור אינדיבידואלים מגוון. אנשים עברו לגור בהתנחלויות מסיבות שונות והחזיקו מן הסתם בדעות שונות ומשונות. באופן כללי עם החרפת הסכסוך עם הפלסטינאים נוטה הציבור יותר ויותר ימינה ואין שום סיבה שאנשים שמתגוררים בהתנחלויות יהיו יוצאי דופן בעניין הזה, מה גם שבמיקרים רבים הם "זכו" לראות את הסכסוך מקרוב יותר ולכך בוודאי היתה השפעה על עמדותיהם.

פחות ופחות אמשים מדברים על פינוי או עקירת התנחלויות. מבחינת החוק הבינ"ל גם השכונות במזרח י-ם הן התנחלויות ושום אדם שפוי לא ידבר ברצינות על פינויין. זו בדיוק הנקודה שלי. לא ניתן יותר לפנות את ההתנחלויות (למעט נקודות קטנות, בודדות ומרוחקות) ומכאן החשש שלי שלא ניתן יהיה לבצע את ההפרדה בין העמים שהיא חיונית כל כך.

לכן גם בעוד הטרמינולוגיה שלך מדברת על "בזכות" זו שלי מדברת על "אשמה". אין לנו לדעתי כל כך ויכוח על העובדות כפי שהן בשטח כמו שיש לנו ויכוח על הפרשנות שלהן ויותר מכך על מה שיש לעשות מהנקודה הזו.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
עקורי 1967 חזרו ברובם המכריע - ובין כה וכה, איש לא ירש את אדמותיהם. אין יישוב יהודי אחד
באיו"ש שנבנה על חורבות אתר שבעליו נמלטו ב1967.

לא טענתי אחרת. בהודעתי המקורית לאחר שציינתי את הרס הכפרים ואת בעיית פליטי 67 ציינתי מפורשות שאין לכך קשר למפעל ההתנחלויות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
הם נהרסו בעיקר בגלל שהיה חשש שיפריעו בעתיד לתנועה לי-ם, ולא רק כצעד עונשין.

לא ידעתי את זה למרות שעיון מהיר במפה יראה שזה הגיוני בהחלט.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
לפרטים הללו אין ש-ו-ם קשר למפעל ההתיישבות, בדיוק כמו שלמפעל ההתיישבות אין ש-ו-ם קשר
עם הסכסוך הערבי-ישראלי,

נו טוב, להגיד שלמפעל ההתנחלויות אין ש-ו-ם קשר לסכסוך זו הגזמה פרועה. אתה יכול להציג את הנקודה שלך ולבנות טיעון הגיוני שמפעל ההתנחלויות לא מפחית מסיכויי השלום (למשל כי ממילא לא היו כאלה ולפיכך ההתנחלויות רק משפרות את אחיזתנו בקרקע), אפשר לראות את ההגיון שבטיעון שכזה אבל כמובן שלא נגיע להסכמה בנקודה זו.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
והצגת מפעל זה כ"מכשול" לפתרון הסכסוך, היא הונאה עצמית של
השמאל, שתמיד מחפש מטבעות מתחת לפנסים. למרבה הפלא, תמיד פתרונות הפלא של השמאל,
כוללים צורך ב"פשרה" שבאה על חשבונם של מי שכנראה לא הצביעו שמאל בבחירות...

בוא נישתדל שנינו לא להתייחס בציניות האחד לצד של השני. לטעמי לפחות ואני מקווה שאתה מסכים איתי, אנחנו מנהלים את הדיון הזה בצורה נקיה מאוד עד עכשיו (ואפילו מבלי להזדקק לציטוטים מענק המחשבה היהודית דודו טופז)
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ההתיישבות לא משפיעות על איכות החיים ורמת החיים ב"גדה המערבית", מלבד שיפור דרמטי
שנוצר לאלה מהפלסטינים שהיו ברי מזל לעבוד במפעלים ובבניין ביישובים היהודיים...
הגבלות תנועה לא נוצרו בגלל היישובים - אלא בגלל ה-ת-ק-פ-ו-ת ט-ר-ו-ר על היישובים בתוך ומחוץ
לקו הירוק.

התגובה לכך עלולה להיות דומה לתגובה שלך על הטיעון כאילו עובדי דלתה צריכים להודות לדב לאוטמן על שסיפק להם עבודה. להצדיק את מפעל ההתנחלויות מזוית ראיה יהודית זה דבר אחד, לצפות מהפלסטינאים לשמוח על כך זה כבר קצת מוגזם.
נכון שפליסטינאים לא נזרקו מבתיהם ישירות בגלל התנחלויות אבל יש להתישבות היהודית השפעה על נגישות למקומות עבודה, שדות, מעבר בין ישובים וכו'. יש גם מערכת כבישים כפולה עם העדפה ליהודים. נכון שאילמלא המצב הבטחוני לא היה צורך בהרבה מהאמצעים הללו אבל אלימלא ההתנחלויות גם לא היה צורך ברבים מהאמצעים הללו אפילו אם התעקשה מדינת ישראל לקיים שליטה צבאית באיזור שכן לתנועת כוחות הצבא, בניגוד לתנועת אזרחים על משפחותיהם וילדיהם לא צריך מערכת עניפה כל כך.
ושוב, על מנת להבהיר את עמדתי, ההתנחלויות הן טעות לדעתי, ברור לי שאנחנו לא מסכימים בעניין הזה ואתה תומך בקיומן אבל לטעון שאין להן השפעה על חיי הפלסטינאים זו כבר טענה בילתי סבירה לדעתי .
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ברצועת עזה אין בית יהודי אחד, והצמיחה שם מאז 2005 היא צמיחה שלילית.

טוב, אתה לא באמת מצפה ממני לשבת פה ולהגן על הרקורד של החמא"ס בעזה?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
בכלל, בשטחים יש
ירידה בתמיחה אחרי אוסלו, באופן כללי. הביזנסמנים אמנם עושים עסקים נפלאים בעקבות פיסות
הנייר הקדושות - אבל התושבים המקומיים רק נדפקים בגללן, עם או בלי יישובים יהודיים שניתן להציג
כשעירים לעזאזל...

אין לי כל כך מושג במה מדובר פה למרות שיש פה קצת הדים לדיון שלך עם מצפון. לי כאמור, מחוסר ידע, אין מה להוסיף בנושא.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
התפקיד שלי הוא לשמש דובר של מישהו. אני מציג עובדות. רוב הצווחנים נגד ההתיישבות היהודית,
גרים על אדמות שהיו של פלסטינים...
זה לא מעלה או מוריד מ"הטיעון הישראלי", כיוון שאין מישהו שבקיא בסכסוך הזה, שלא יודע את
האמת - ומי שלא בקיא בסכסוך, ועדיין עוסק בו - כלל לא מתעניין באמת, אלא בסיסמאות.
עובדתית, אין מתיישב אחד שגר על חורבות של בית ערבי שתושביו הפכו פליטים. יש רבבות יהודים
שרוצים לגרש את אותו מתיישב ומגדירים אותו כ"מכשול לשלום", שגרים מעל חורבות שכאלה.
האמת היא אחת, גם אם היא לא נוחה. אני לא מתבייש בכך שישראל קיימת בחלקה על חורבות בתים
ערביים. הם פתחו במלחמה והובסו בה.

העניין הוא לא האם קמו ישובים ישראלים על חורבות ישובים פלסטינאים או לא. כפי שאתה כותב אין ויכוח על העובדה הזו. העניין הוא שהטיעון היהודי הוא שזה לא משנה. הטיעון היהודי הוא שניפתחה מלחמה שלא ביוזמתנו ובסוף המלחמה כל צד החזיק בחלק מהטריטוריה וכל צד דיי גרש מהחלק שברשותו אוכלוסיה שנמנתה עם הצד השני כך שאנחנו שווים. אם מתעקשים על הטיעון הזה (שמובן שאינו מקובל על הערבים ולכן צריך להילחם עליו) הרי שהטיעון הנכון לכשעצמו שישובים בגדה לא הוקמו על חורבות ישובים פלסטינאים הוא לא רק לא רלוונטי אלא אפילו מזיק כי הוא שוב מקנה רגליים לטיעון הערבי שחורבות משנות.
בעצם מה שאתה עושה פה זה שאתה מעדיף את הטיעון לטובת ההתנחלויות על פני הטיעון לטובת תל אביב. עם כל הכבוד להתנחלויות לדעתי זהו מקח טעות כי בלי גוש דן אין מדינה יהודית.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אלה שמרגישים רע עם הנצחון שלנו ומחפשים דרך לפייס
את המנוצחים (באמצעות התעמרות באחרים, כמובן...), ראוי שיפסיקו עם גלגול העיניים והצביעות.

שוב אתה עושה פה וויליפציה של השמאל וזה לא משרת שום מטרה חיובית שתורמת לקיומה של מדינת ישראל. אולי יש מיעוט מבוטל שמרגיש רע עם הניצחון (ניצחון? מתי בפעם האחרונה בכלל ניצחנו? במלחמת לבנון אחת או שתיים? בעופרת יצוקה?) אבל אלו בוודאי לא הרגשת בקרב הרוב ושוב, למרות הרגשות המלוהטים מכל הצדדים קשה לי להעמין שיש רבים שרוצים להתעמר בכוונה תחילה במתנחלים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אם יגיעו הדברים לגירשו מאסיבי - סביר שזה אכן לא יהיה כדי להתחנף לערבים, אלא כי מישהו בכיר
בממשלת ישראל רוצה להתחנף לגורמי השלטון האמיתיים פה, פרקליטות/בג"ץ ושות' - בדיוק כמו
ב2005, כאשר נחרבו 25 יישובים, וגורשה רבבת מתיישבים במטרה להושיע חשוד בפלילים מכתב
אישום על שוחד...
"העם" לא החליט מעולם על עקירה, והחבר'ה גם נזהרים שלא לשאול אותו (הוא כנראה יגיד לא...),
ולכן ודאי שעקירה לא תנבע מ"החלטת העם"...
אני אבהיר שוב: אם, חו"ח, תהיה עקירה, סביר להניח שמניעיה יהיו שחיתות, ולא שיקולים לאומיים
כלשהם.
הריסת יישובים רק מחלישה את מעמדנו באזור הזה, ולא מחזקת אותו, בגלל המסר הברור שהיא
שולחת לצד השני, לגבי הצלחת מלחמת ההתשה הטרוריסטית נגדנו.

הישראלים פשוט שחצנים מדי וכשמדובר בערבים גם גזעניים מדי מכדי שהטיעון שמתחנפים לערבים יהיו לו רגליים.
גם הטיעון הישראלי כל כך שהסיבה ה-י-ח-י-ד-ה להתנתקות (שוב, בוא לא נריב על טרמינולוגיה) היא להושיע חשוד בפלילים הוא ציני מידי לטעמי. להתנתקות היו בעצם שני חלקים, פנוי (גירוש) הישובים ונסיגת הצבא. ניתן היה לקיים את הראשון מבלי לקיים את השני (אבל, כמובן, לא להיפך). הטעות הגדולה היא בנסיגת הצבא שחשפה אותנו לגשם של רקטות. פינויֿ-גירוש הישובים היהודיים היה לדעתי, כואב ככל שיהיה, בגדר האופציה הפחות גרועה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ההשוואה יכולה להיות לא מקובלת עליך, אבל היא נשארת נכונה לחלוטין.

תהיה פייר אורי, ההשוואה היא סובייקטיבית. היא לא מקובלת עלי והיא מקובלת עליך אבל, בניגוד למשל להצהרה כמו שישובים ישראלים בגדה לא הוקמו על חורבות ישובים פלסטינאים, זו לא הצהרה שיכולה לטעון לאמיתות מוחלטת.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
כל הצוהלים על הגירוש
(ואני יכול להבטיחך שחלק גדול של תומכי הגירוש אומרים "נפנה בכאב", אבל משתוללים משמחה
מעצם המחשבה על מתיישבים בבתי קרטון) בהחלט לא יכולים להגדיר עצמם כ"אנשי שלום". רובם
מתעניינים ב"אינטרס הישראלי" כמו שאני מתעניין בגילוי דלעת - הם חשבו בעבר שמפעל ההתיישבות
הכוא גרוע, וככל שהוא שגשג, הצורך בהריסתו הפך לאובססיה שכזו, שמעניין את הסבתא שלהם מהן
ההשלכות של החרבת המפעל, ובלבד שייחרב. אין כאן עניין של רוצים לעשות טוב או רע למדינת
ישראל, אלא סתם קינאה איומה ומעוורת. שלום עכשיו משקיע את כל זמנו בחיפוש מתיישבים שמשקים
גינות, לא בגלל שלשיטתו זה טוב או רע למדינת ישראל, אלא בגלל שזה הפך להיות כל מהותו:
"הארגון שנלחם במתנחלים".
אגב, זו תופעה שמאפיינת המון תפיסות עולם שהחלו מתוך אידיאולוגיה, והפכו להרגל, המון שנים אחרי
שהאידיאולוגיה איבדה כל טעם.

אתה קצת עושה פה שוב קריקטורה מהשמאל. כמו שיש גוונים וסיבות שונים ושונות מאחורי טיעוני ומעשי הימין כך גם על השמאל. זה נכון שיש אנשי שמאל שההתנחלויות הפכו אצלם לאובססיה ולמטרה אבל זה ממש לא כולם ולא כל הסיבות. מכל מקום ניראה שיש קצת התקרבות בין חלק מהימין וחלק מהשמאל כששניהם מסכימים שחילופי שטחים יהיו פתרון מועדף על הרס ישובים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
הטעות הקשה ביותר שעשתה ישראל במסגרת הסכסוך הישראלי ערבי היא אוסלו. כל שאר הטעויות
שעשתה ישראל (היו רבות מאוד) הן כאין וכאפס.
ההתיישבות מקשה על הפרדה בין העמים - אבל גם לוד ורמלה מקשות על כך, ומבחינה דמוגרפית
הן גרועות בהרבה, כיוון שהערבים בלוד וברמלה מצביעים לכנסת ומקבלים ביטוח לאומי במיליארדים...
יהודים וערבים לא יכולים לחיות בצוותא - אבל הפרדה לאומית צריכה להיות בכל הארץ, ומי שחושב
שעקירת כמה יישובים קטנים באיו"ש תשנה את המצב האסטרטגי הזה, הוא או משלה עצמו, או
משקר. אני אשמח להפרדה לאומית מלאה שכוללת חילופי אוכלוסייה - אבל כל זמן שזה לא ריאלי,
יתכבדו אנשים ויישבו בבתיהם...

זה נכון כמובן שהפרדה היא לא משימה קלה בארץ ישראל ומי ייתן ויכולנו להפטר מקלקיליה אבל זה לא אומר שזה הגיוני לקחת מצב קשה ולעשות אתו עוד יותר קשה. בעיקרון פתרונות פשוטים תמיד עדיפים על פתרונות מורכבים והמפות גם כך אבסורדיות בקויהן המתפתלים שיוצרים גבולות שקשה מאוד לפקח עליהם. תודות להתנחלויות הגבולות יהיו עוד יותר מורכבים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אני שותף להערכתך את אותו גולש (גם אמא שלו חושבת עליו כמוך...),

LOL
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ואני רוצה לחזק את דבריו.
אני מ-ו-כ-ן בכאב נוראי, להגיע להעתקה של יישובים מעומק השטח הפלסטיני, במטרה ליצור מקסימום
הפרדה. זה לא בגלל שאני חושב שליישובים אין הצדקה או זכות קיום.

הדיון שלנו הוא פרקטי ולא מוסרי. מדיון מוסרי בחיים לא נצא.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ההבדל הוא שאני רוצה שמספר
היישובים הללו יהיה מינימלי, ושהדבר ייעשה במסגרת של פתרון ארוך טווח שבמסגרתו יחוזקו שאר
היישובים (גם בתור עתודה אורבנית וקרובה, לגוש דן הדחוס באופן מסוכן, בימי טילים איראניים
למיניהם...).

וזה חלק מהבעיה שלי עם העמדה שלך. המפות שלך, אין שום סיכוי שהן יהיו מקובלות על הפלסטינאים. לתת אדמה לאויב רק בשביל שתשמש בסיס קידמי להתקפות עלי לא ניראה לי הגיוני. ללא הסכמה כבר עדיף לדעתי לא לסגת בכלל. כבר הוכח שמבחינת הצבא ישיבה בשטח מסייעת למניעת התקפות עלינו. במילים אחרות, או שתמצא נוסחת חילופי שטחים שתהיה מקובלת על שני הצדדים או שנישאר במצב הנוכחי.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
גל כתב דברי טעם, ואני משוכנע שהוא לא התכוון שההתיישבות תורמת לאותה הצפה - אלא דווקא
הגירה שקטה (איחודי משפחות, הגירת עבודה וכד'). ההתיישבות לא מעלה ולא מורידה מיכולת
הפלסטינים להכנס לתוך הקו הירוק.

כתב דברי טעם מאוד ונקודה חשובה במיוחד היתה הזה נכון עם או בלי מתן אזרחות כי כשיהיו מספיק מהם לא משנה מה תתן להם הם יקחו את מה שהם חושבים שמגיע להם, גם בכח אם צריך ("הם" פה יהיה נכון לכל קבוצה אתנית) והואיל וסיימתי דברי, או לפחות נתעייפתי, אשאיר לך את זכו המילה האחרונה בציטוט שמיד תחת השורה הזו.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אני מסכים לכל מילה (כולל עניין הצורך בפינוי בהסכמה של מאחזים שלגביהם ברור שאינם חוקיים -
להבדיל מכאלה שרק טליה ששון ודומיה יגדירו אותם כלא-חוקיים, מתוקף העובדה שליושבים בהם יש
כיפה וזקן...).

ישן 23-05-2009, 22:01
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

טוב...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=ori]נחמד. כשנשאל את..."

אני לא מנהל קרב מאסף או קרב התקפי או איגוף. אני עוסק במציאות. חוסר היכולת שלנו לשמור את כל
השטח שממערב לירדן בריבונות שלנו הוא תוצר של יוזמה מטומטמת ואסונית בשם אוסלו. אלמלא אותה
יוזמה הכל היה נראה אחרת - ולכן נורא מגוחך להגיד "גם הימין זנח את חלום א"י השלמה", אחרי
שביצעו בו וידוא הריגה. זה בערך כמו לגרש את כל הערבים, ואז כשיעלה איש שמאל לשלטון ולא יחזיר
אותם לא"י - יבוא איש ימין ויגיד "הנה, גם השמאל מכיר בכך שהטרנספר הוא הכרחי"...

אין לי אמון באירופאים ובאהבתם כלפינו. לא היה ולא יהיה לי. יש לי אמון באינטרסים של השלטונות
הנוכחיים במדינות שציינתי. ייתכן שמחר בבוקר ינצח השמאל הקיצוני בכל אותן מדינות - אבל במקרה
כזה אין נסיגה שתספק אותם, כך שהתירוץ של "בואו ניסוג לפני הסקנציות", לא יעבוד גם אז...

אובמה כרגע פופולרי, אבל הפופולריות של אובמה לא דומה לזו של רייגן - כיוון שהיא נזילה אימים. מספיק
בום אחד שיצליח, כדי שאובמה יהפוך למצורע במפלגתו, והתחרות תהיה מי יתרחק ממנו יותר. להשוות
מכירת מטוסי ביון (שאפשר לאזן באמצעות מכירת נשק) לניסיון לכפות על ישראל ביצוע של טרנספר
ברבבות אזרחים ולהימנע מפעולת הגנה עצמית מול איראן - נו באמת...
אובמה אמנם רוצה לפייס את המסלמים, אבל פרגמטיסט קלאסי - אם יחשוב שייצא מצולק מעימות
עימנו, הוא ישתדל לצמצם אותו ככל האפשר. עובדתית, הוא אכזב מאוד את חסידי ה"כנס בהם"
מהשמאל הישראלי שציפו לראות את ביבי מכריז כבר בסיום הפגישה על נסיגה כוללת בעקבות לחץ
אמריקני מאסיבי...

ההססנות של אשכול היא עובדה מוצקה, וגם לו יצא צה"ל למלחמה במאי 1967 ולא ביוני 1967,
הסיפור היה נגמר במהירות. תכנית התקיפה של חיל האוויר הוכנה שנים לפני המלחמה. הססנותו
של אשכול הייתה חשובה בכך שבגללה נוצר צורך ראשון בממשלת אחדות לאומית - אבל לא לזה הוא
התכוון...

הזעם הציבורי הערבי הוא מאוד מרגש ומרטיט, הבחירות האחרונות למלוכה הסעודית היו צמודות...
הציבור הסעודי יקבל בהבנה כל פעולה שלטונית שתקבל הכשר הלכתי מהמפתים הפרטיים של
השלטון (אותם מפתים הרשו לחיילים צרפתיים לפרוץ לתוך המסגד הגדול של מכה כדי להרוג סעודים
שכעסו על השלטון ב1979 - כך שקטן עליהם לאשר כל מה שהשלטון יגיד להם לאשר...).

אני לא חושב שכל השמאל שונא את מתיישבים - ולכן כתבתי "חלק גדול" ולא "כל". אין לי ספק שאתה
ואחרים בהחלט לא עויינים את המתיישבים ובהחלט יכאב לכם אם ייעקרו מבתיהם ויעברו טרגדיה
אישית.

אני שב וטוען שהסיבה ה-ב-ל-ע-ד-י-ת לגירוש ב2005 הייתה ניסיון של יועצי שרון למצוא דרך להשיג
את הפיכתו לאתרוג בעיני מערכת המשפט ובעיני התקשורת. מהבחינה הזו נחלה ה"התנתקות"
הצלחה כבירה.

אף אחד לא צריך להבהל מכך שאנחנו מציינים את העובדה הבסיסית שהמוני יהודים אכן גרים על
חורבות הכפרים הפלסטיניים שנהרסו במלחמת העצמאות. אין בכך שום דבר רע. מליוני צ'כים גרים
בבתים שאוכלסו ע"י גרמנים במשך מאות בשנים, וכך גם פולנים במערב פולין, ורוסים בקליניגראד.
כולם גרים בבתים שגרמנים חיו בהם במשך מאות שנים. בתורכיה ויוון יש מליוני אנשים שחיים זה
בביתו של זה - וכך גם בנוגע בוסנים, קרואטים וסרבים.
כשיש מלחמה - יש פליטים שעוזבים בתיהם, וחוץ מהמקרה שלנו, פליטין לא מצפים לחזור הביתה.
שייסעו לפקיסטאן ויראו כמה מהר זה קורה - בתוך חודשיים נוצרה שם בעייה של מאות אלפי פליטים.

כשאני מסביר למישהו שחושב שמתיישב צריך לעזוב ביתו בגלל שבית זה הוא "מכשול לשלום" ואני
משיב לו שהוא-עצמו גר על רכושו-לשעבר של פליט פלסטיני, אני לא מערער על זכותו להמשיך לגור
בביתו - אלא מבהיר לו שסילוק המתיישבים לא יקדם את סיכוייו להמשיך לגור בביתו בשקט, אלא רק
יקרב את האוייב אליו עוד יותר...
המפות שלי לעולם לא תהיינה מקובלות על הפלסטינים - ואני יכול לבשר לך שגם המפות של שלום
עכשיו לעולם לא יהיו מקובלות על הפלסטינים. הם יהיו מוכנים לחתום על הסכם שיתבסס על אותן
מפות, מכיוון שההשלכות של זה יהיו נסיגה מאסיבית של צה"ל, פינוי ענקי של מתיישבים - והחלשות
מהותית של ישראל. הפלסטיני נאמנים לתכנית השלבים וישמחו לקבל כל שטח שניסוג ממנו. בניגוד
ךפרטנר הלא-חכם שלהם, הם עוסקים באסטרטגיה ואל בטקטיקה. הם רואים שלושה וארבעה מהלכים
קדימה. אני לא דובר של הפלסטינים, וטובתם לא תופסת את המקום הראשון בסולם העדיפויות
שלי...
ישן 22-05-2009, 10:03
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

סיכמת היטב את הדיון
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "לא רק שההתנחלויות אינן מכשול..."

לפני עידן ההתנחלויות, אמרת, "הם" חיו שם ו"אנחנו" כאן. מיהם האנחנו האלה?

קודם כל את (הרי אין חשוב מאינדבידואליזם לוהט שיוכיח בשער אנשים עם רעיונות מיושנים ונפסדים כמו לאומיות יהודית, שבסך הכל השיגו לנו מדינה כובשת ונפשעת שנישלה מיליוני פלסטינים אומללים...רגע רגע, צריך לחזור לעניין ולסגור את הסוגריים)

חוץ ממך, גם אחמד, סוחר חמוד מיפו, הוא חלק מה"אנחנו". אין כמו יפו בלילות, אין כמו יפו בעולם, אחמד מתפרנס מהיאהוד ובבוקר הוא הולך למסגד , שם הוא שומע מה צריך לעשות ליהודים. אם הוא פספס את המסגד, הוא יכול לקנות בתוך יפו קלטת שאומרת את אותו הדבר.

ויש גם את מוניר, מוניר מתגורר בבקעא אל ערביה ,השונה לחלוטין כמובן מבעקא אל שרקיה שאותה כבשנו במלחמת הכיבוש האומללה של 67 ולכן לא למדת להכיר ולאהוב את שכמותו. מה עושה מוניר? מוניר עוסק בענף גידול הילדים. כן כן, גידול ילדים ויניקת הביטוח הלאומי, נו, אם הוא אוהב את הלאומי עד כדי כך , הוא בוודאי חלק מאנחנו.

ועוד לא הזכרנו את רפעת מאום אל פאחם, שחבר בארגון החמאס. יש כאלה שמתבלבלים, שכן ארגון עם שם דומה - קיים ממש מעבר לגבול. אבל לא , החמאס בצד שלנו עוסק בסוגיות הנוגעות לאיכות הסביבה...עובדה, הדגל שלהם ירוק לחלוטין.

ויש גם את שלמה. שלמה צדקת, שלמה עשה את התואר שלו בברברת שקר כלשהי על חשבון מדינת ישראל, אך הוא מפיץ את הבשורה השלומיסטית ברחבי העולם המערבי - הרי אם אנחנו לא אשמים מי ישלם לאנחנו כסף על הרצאות?

אלה ה"אנחנו" שלך. כלומר, כל אלה נמצאים בשטח הלגיטימי אותו כבשה ישראל ב - 48 ואילו המשוקצים ה"הם" נמצאים בשטחים האסורים אותם כבשה ישראל ב 67 .

ומי הם ה"אנחנו" שלנו? האנחנו שלנו הם כל היהודים שאוהבים את המדינה, פשוטו כמשמעו. להם, אנחנו מצרפים גוים הנאמנים למדינה, כגון דרוזים המשרתים בצה"ל ובכוחות הביטחון או סתם גוים אוהבי ישראל מחו"ל שלפעמים אוהבים אותנו יותר מעצמנו.

ה"הם" שלנו, הם אויבינו הערביים, שכבר הוכיחו , אינספור פעמים, שרצחנות היא הספורט הלאומי שלהם ושהם מתמקצעים בענף חיסול היהודים. ואת זאת, הם הוכיחו, משני צידיו של הקו הירוק.

ומשום שה"הם" שלך ושל יתר השלומיסטים, לא זהה ל"הם" שלנו וה"אנחנו" - ממש ממש לא זהה. משום כך , גם השלום אינו אותו שלום. את ה"שלום" שלך, ההתנחלויות אכן מסכנות. ול"שלום" שלנו הן ממש מועילות. הרי השלום שלנו הוא קיום בטוח ושלו של כל יישוב בארץ ישראל, גם אם קוראים לו ראש פינה, הרצליה או אריאל.

אה, ושיבוא שלום עלינו (ואם תבחרו סוף סוף צד, גם עליכם)

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 22-05-2009 בשעה 10:08.
ישן 22-05-2009, 09:21
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "ליברמן: ההתנחלויות אינן מכשול לשלום."

ההתנחלויות הן מכשול למלחמה. המלחמה שתפרוץ אם נסוג מיהודה ושומרון.

לכן, אין פלא שהרס ההתנחלויות זאת מטרה משותפת לשמאל הישראלי ולערבים, שביחד בשיתוף פעולה הדדי מביאים עלינו מלחמה אחרי מלחמה ומונעים כל סיכוי לנורמאליזציה במישור המדיני ובמישור האישי בין יהודים וערבים. ואני מתכוון למלחמת אוסלו, מלחמת לבנון השנייה ומלחמת עזה, שטרם הסתיימה.

לאחרונה הצטרף ל"קואליציה למלחמה" (חמאס, פתח, מרצ, שלום עכשיו...) זן חדש של אנשים שבמקום לתרץ את ההתקפלות הבאה במושגים של הומאניות וצדק משתמשים בגזענות גלויה ופחד מהאחר (אוי לנו אם לא נתקפל. נהיה כמו זימבבוה!). למרות השוני לכאורה בין האנשים הללו לבין חברי הקואליציה למלחמה, הם התקבלו בזרועות פתוחות, ולא רק בגלל שיש לכולם אויב משותף (יהודים), אלא בגלל שהם שותפים לתפיסת עולם זהה: טיהור אתני ומלחמה נצחית.

נערך לאחרונה ע"י ashoichet בתאריך 22-05-2009 בשעה 09:25.
ישן 22-05-2009, 09:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הנה הרמת לשלומיסטים להנחתה.יישובים הם לא מכשול למלחמה, אלא מקום מגורים לבני אדם
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ashoichet שמתחילה ב "ההתנחלויות הן מכשול למלחמה...."

בראשית המדינה הייתה תפיסה שיישובי ספר מגינים על הגבולות, והיא נבעה מתקופת המדינה-שבדרך
שבה אכן נקבעו הגבולות בהתאם להתיישבות. תקופה זו חלפה וכיום יש צבא שמגן על הגבולות, והיישובים
משמשים בתפקידם הנורמלי - מקום שאנשים נולדים, לומדים, מתבגרים, מגדלים ילדים, וחיים בו.
יישובי איו"ש הם לא חריג לעניין זה, אלא דוגמא מוצלחת להפליא שלו (שכל יישובי ישראל יהיו מוצלחים
כמו ההתיישבות באיו"ש).
להציג אותם כמין מבצרים, זה בעצם לטעון שהחזקת אזרחים בהם פוגעת בייעודם המקורי שהוא "הגנה
מפני מלחמה". מי שטוען כך, בעצם מרים להנחתה לשמאלני שיגיד ש"אם ההתנחלויות נועדו להגנה -
הרי שאין צורך שיחיו בהן אזרחים כלל".

הצידוק שבקיום היישובים באיו"ש הוא שהם יישובים שקמו על אדמת א"י כמו מטולה, דימונה, נתניה
ותל אביב. זה הצידוק, ולא "מניעת מלחמה", שכן ברור לכל שבמקרה מלחמה, אנחנו נפנה זמנית יישובים
שצבא אוייב מאיים עליהם - כפי שעשינו בגולן ב1973.
ישן 22-05-2009, 11:10
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הנה הרמת לשלומיסטים להנחתה.יישובים הם לא מכשול למלחמה, אלא מקום מגורים לבני אדם"

ציטוט:
והיא נבעה מתקופת המדינה-שבדרך שבה אכן נקבעו הגבולות בהתאם להתיישבות. תקופה זו חלפה וכיום יש צבא שמגן על הגבולות,

אני לא חושב שהתפקיד של היישובים היום באיו"ש הוא שונה בתכלית מהתפקיד של יישובי הספר דאז. ככל שתוואי הגבול עוד לא נקבעו בחוק, להתיישבות יש השפעה על כל הסדר מדיני שיבוא, אם הוא בכלל יבוא. אבל לא לזה התכוונתי. ההצדקה להתיישבות באיו"ש היא לא בטחונית בלבד או בעיקר, אבל אי אפשר להפריד בין הנוכחות הצבאית והאזרחית באזורים הללו. אני לא חושב שבלי ההתיישבות הצבא היה יכול להשאר בשטחים האלה באופן קבוע ולמנוע ביעילות את האיומים משם על העורף, כמו שעושים היום. ללא ההתיישבות היינו נכנסים לשם לפעולות נקודתיות ויוצאים, כמו שעשינו לפני 1967 וכמו שאנחנו עושים היום ברצועת עזה. והיסטוריה מלמדת שבמצב כזה הצבא לא יכול לספק רמה גבוהה של בטחון לעורף לאורך הזמן.

ההתיישבות קשורה לנוכחות הצבאית לא בגלל שליישובים יש חשיבות רבה במישור הצבאי-הלוגיסטי , אלא בגלל שקשה להצדיק מבחינה חוקית ומוראלית שליטה צבאית על שטחים וצירים כאשר מודיעים מראש שהם לא שייכים לנו. או בקיצור, אני לא רואה איך היינו יכולים להמשיך למנוע פיגועים מאיו"ש באופן יעיל אילו היינו נוסגים לקווי 67 עם תיקונים. המלחמה שההתנחלויות מונעות תבוא כאשר הצבא לא יוכל להמשיך למנוע התקפות ממרכזי האוכלוסייה הערביים באיו"ש ויצטרך שוב לפלוש ולכבוש את השטחים, אך הפעם מאויב יותר חזק או מיישות מדינית בעל בריתות עם ארצות ערב.

בעיניי זאת המציאות היום, אבל כמו שציינת ובצדק אסור לקשור את עיקר ההצדקה והייעוד של ההתיישבות באיו"ש לצורכים בטחוניים. להתיישבות יש ערך בפני עצמו שעולה על חישובים בטחוניים קצרי-טווח, ואין סיבה שהתנאים שבהם המדינה תחריב או תנטוש יישובים באיו"ש חייבים להיות שונים מהתנאים שבהם המדינה תפקיר כל יישוב בתוך הגבולות של 67.

נערך לאחרונה ע"י ashoichet בתאריך 22-05-2009 בשעה 11:32.
ישן 22-05-2009, 12:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ודאי שהתפקיד של היישובים השתנה. בשביל הגנה יש צבא
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי ashoichet שמתחילה ב "[QUOTE]והיא נבעה מתקופת..."

לטעון שבלי ההתיישבות, היה הצבא יוצא מאותם מקומות, זה פשוט לא רציני. לפני 67' הצבא לא "נכנס
ויצא", אלא לעתים נדירות, והסיבה לכך הייתה שהיה מדובר במדינה אחרת - שבדר"כ היו לנו איתה יחסי
הבנה סודיים, ושלרוב עשתה פעילות משל עצמה כדי למנוע טרור. ירדן זה לא הרש"ף...
הצבא בהחלט ישב במקומות שלא היו בהם יישובים יהודיים, והדוגמא הטובה ביותר היא כמובן דרום לבנון
שצה"ל שהה בה, בצורה כזו או אחרת, כמעט 25 שנים (השמאל כמובן מתחיל את הספירה ב1982,
אבל במציאות כבר מ1976 הייתה נוכחות ופעילות צה"לית שם - ומ1978 גם היה רצף כזה, באמצעות
"צבא לבנון החופשית" - האבא של צד"ל). ישיבה בטחונית במקום מסויים לא נגזרת בשום צורה מהשאלה
האם יש יישובים בתוך אותו אזור, אלא מצרכי בטחון שהוגדרו ע"י דרג מדיני וצבאי בכירים.
יישובים כיום לא יכולים להגן על עצמם ובוודאי שלא יכולים להגן על סביבתם - טוב שכך. זה לא תפקידן
תפקידו של יישוב הוא לספק סביבת מגורים נעימה לתושבים, ותו לא. חשיבותם של יישובי איו"ש היא
בהיותם בית חם לתושביהם, ולא בתור מבצר פוטנציאלי - שאין בו שום צורך. כל מוצב מחלקתי מגן על
הגזרה טוב יותר מאשר יישוב מלא אזרחים, ובהם המוני ילדים.

הטיעון הבטחוני לגבי חשיבות יישובי איו"ש הוא גול עצמי ועדיף לוותר עליו - אם יש הבנה בצורך
שבשמירה על ההתיישבות באיו"ש, ובהבנה לחשיבותה כחלק מהמפעל הציוני של התיישבות בא"י.
ישן 23-05-2009, 19:09
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
התנחלויות כמכשול להסדר מדיני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "ליברמן: ההתנחלויות אינן מכשול לשלום."

ראשית כל, הביטוי "התנחלות" או "מתנחל" איננו ביטוי גנאי שה"סמול" הדביק. מדובר בכינויים שהוטבעו על ידי המתנחלים עצמם, שמקורו תנ"כי ושנעשה בו שימוש (חיובי) לכל אורך הציונות המודרנית.
שנית, להתנחלויות היה/יש אותו תפקיד כמו להתיישבות הספר לפני קום המדינה. קרי-יצירת עובדות בשטח. כמו שההתיישבות הבזק בנגב בשנות הארבעים הביאה להכללת שטח עצום זה במדינה היהודית בתוכנית החלוקה של 1947, כך ההתנחלויות ביו"ש הביאה לכך שמי שגם מי שמדבר היום על ויתור על השטח במסגרת פשרה זו או אחרת מדבר על השארת גושי ההתנחלות הגדולים. לא לחינם "תוכנית אלון" עודדה התיישבות באיזורים בעלי חשיבות אסטרטגית (כגון בקעת הירדן). המטרה לא הייתה שהמתיישבים/מתנחלים שם יהיו צבא מגן אלא שלטווח ארוך האיזור יהיה בריבונות ישראלית.
מהבחינה הזו, ההתנחלות הייתה מפעל מוצלח למדי מזווית הראיה של יוזמיו.
כמובן שההתנחלויות מצודקות מהבחינה המוסרית. לכל היותר יש בעיה חוקית אבל גם זה מוטל בספק לאור האופן בו מנוסח הסעיף הרלבנטי באמנת ג'נבה. כן יש בעיה עם העובדה שלמנחלים יש זכויות שלשכניהם הערבים אין וזה מצב שהתקיים כמובן גם טרם האינתיפאדה הראשונה. זה לא שלמתנחלים יש זכויות שאין לישראלי שמתגורר מערבה משם, אבל השטחים היו מאז 1967 איזור נפרד למדי והיחסים בין המתנחלים לשכניהם התאפיינו בחוסר שוויון קיצוני יותר מזה שבשאר שיטחי מדינת ישראל. זו לא הייתה אשמת המתנחלים כי אם אשמת ממשלות ישראל שלא נתנו אזרחות לתושבי האיזורים שנכבשו ב-1967, בניגוד למצב ב-1948. מובן שאי מתן האזרחות היה מסיבות טובות מאוד-
לא רצו ליצור מצב שבעתיד הקרוב יהיה רוב או מיעוט דומיננטי מדי של ערבים במדינת ישראל.
וכאן בדיוק באה הנקודה החשובה ביותר-ישראל לא יכולה להרשות לעצמה מצב שבו היא שולטת באופן ישיר על רוב של ערבים נטולי זכויות. זה מצב זהה לחלוטין, מה לעשות, עם האפרטהייד בדרום אפריקה. יכול להיות שהיום אין קונסטלציה פוליטית שתפאשר סנקציות כלכליות על ישראל אבל זה יכול בקלות להתשנות בעתיד(בוודאי כאשר יהיה לחץ דעת קהל מלמטה, ולצערי זה מתקרב יותר מכפי שנדמה לרובנו) , כפי שנוכחו גם תושבי דרום אפריקה. גם שם הסנקציות התחילו מתישהו ולפני זה לא האמינו שדבר כזה יכול לקרות.
סנקציות אולי לא ימוטטו את ישראל אבל בהתחשב בכך שמדובר במדינה קטנה, נטולת משאבים טבעיים ושתושביה הורגלו ברמת חיים גבוהה יחסית, הרי שההשלכות יהיו קשות מאוד. בוודאי מבחינת הנכונות של השכבות המובילות ובעלות האופציות להמשיך להתגורר בישראל. החלשות של מדינת בשל סנקציות תחשוף אותה גם לאיומים צבאיים מבחוץ. בקיצור, מוטב להימנע מהמצב הזה לטווח ארוך.
במצב הזה, הסדר מדיני כלשהו שבבסיסו יישות לאומית פלסטינית כזו או אחרת הוא הפיתרון הריאלי הכמעט יחיד. כמעט, משום שניתן גם לדמיין תסריט זה או אחר שבו בצירוף נסיבות מסויים יעזוב חלק ניכר מהערבים את ארץ ישראל וזה יעבור בשלום יחסית מבחינת התגובה הבינלאומית-סיכוי קלוש, אבל קיים.
ההתנחלויות, הן ללא ספק גורם שמפריע למימוש של הסדר ליצירת יישות לאומית פלסטינית כזו, שיהיה לה קיום של ממש. אני לא מאשים את המתנחלים ביצירת האילוץ הזה אלא את ממשלות ישראל. יצירת יישות לאומית פלסטינית (מדינה, פדרציה עם ירדן, מה שזה לא היה) יחייב או פינוי של התנחלויות או השארתן בשטח הפלסטיני במעמד של אזרחי אותה יישות. שני הפיתרונות האלה מאוד קשים לביצוע.
נא לשים לב שלא כתבתי שההתנחלויות הן מכשול ל"שלום". הן מכשול בפני הסדר מדיני מסוג מסוים, שאני סבור שכרגע הוא היחיד שמסוגל להבטיח קיום של מדינת ישראל בצביונה הנוכחי בעתיד הרחוק.
ברור שבטווח הזמן הקרוב כל אלו הם דיבורים בעלמא.
כפי שכתבה המורה, כל עוד הפלסטינים ממשיכים בגישה ובפרקסיס של היום, אין מה לדבר על ויתור כלשהו שכן זה יהיה, בפשטות, צעד של התאבדות.
ישן 24-05-2009, 12:42
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה מסוגל להסביר מה בדיוק מעוות במה שכתבתי?"

כמו שאמרתי אתם מעוותים דברים לפי נוחות וראות עיניכם אפילו לתגובות של שורה אחת אתם הופכים את זה למצב שכאילו הצד השני תומך בדברים שהוא איננו תומך בהם אבל מצידכם זה נוח לתקוף במקום לענות לתגובה אלא לחפש תירוצים מאחורי כל תגובה לעוות אותה,וחבל.

אתם שולפים הערכות שהצד שמגיב לכם לא אמר בכלל ואתם הופכים אותו לאנטי מייד,לפחות דבר אחד ברור השלומיאליסטים לא ישתנו במדינה הזאת ישארו עוכרי המדינה שלהם ברצון וחלקם אולי בלי רצון.

ישן 24-05-2009, 14:47
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
אז אתה מציע, בעצם, התאבדות
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "התנחלויות כמכשול להסדר מדיני"

כי מצד אחד:
ציטוט:
כל עוד הפלסטינים ממשיכים בגישה ובפרקסיס של היום, אין מה לדבר על ויתור כלשהו שכן זה יהיה, בפשטות, צעד של התאבדות.

אבל מצד שני:
ציטוט:
שראל לא יכולה להרשות לעצמה מצב שבו היא שולטת באופן ישיר על רוב של ערבים נטולי זכויות. זה מצב זהה לחלוטין, מה לעשות, עם האפרטהייד בדרום אפריקה. יכול להיות שהיום אין קונסטלציה פוליטית שתפאשר סנקציות כלכליות על ישראל אבל זה יכול בקלות להתשנות בעתיד(בוודאי כאשר יהיה לחץ דעת קהל מלמטה, ולצערי זה מתקרב יותר מכפי שנדמה לרובנו) , כפי שנוכחו גם תושבי דרום אפריקה. גם שם הסנקציות התחילו מתישהו ולפני זה לא האמינו שדבר כזה יכול לקרות.

(ללא קשר לכך שאתה טועה לחלוטין בכל הנוגע ל"אפרטהייד" - ועצם זה שאתה מעלה את הנושא משייך אותך לקבוצה שאתה מצהיר השכם והערב שאין לך כל קשר אליה...)

אז מה אתה מציע? או כניעה ללחץ הבינלאומי והתאבדות (לפי הגדרתך), או עמידה על שלנו והתאבדות (שוב, לפי הגדרה שלך)?

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 24-05-2009, 18:29
מנהל

מה שאני מציע הוא שתנסה להבין מה שאני כותב
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אז אתה מציע, בעצם, התאבדות"

רמז: שים לב לתוספת הפעוטה של פרספקטיבת הזמן הקצר והארוך (יש הבדל בין "היום" ובין "בעתיד הרחוק").
נסה גם להבין שאין במה שכתבתי המלצות לרגע זה ובכל תנאי. אני כותב בפירוש מה צריך לעשות (הקמת יישות לאומית פלסטינית) בהנתן התנאים הנכונים.
ולגבי אפרטהייד-שוב פעם אתה מתקשה להבין שאני מבדיל בין המצב היום ובין תמונה עתידית במידה ונשלוט כמו בדרום אפריקה על רוב ערבי שלפחות חלקו חסר זכויות. אין שום דרך אחרת להתייחס לזה מלבד אפרטהייד ואתה יכול להגיד מהיום עד שמחת תורה לעולם שכולם טועים חוץ ממך. זה לא ישנה כלום מבחינת התוצאות לישראל כפי שתיארתי.
הגיע הזמן שגם אתה וגם נוסטור תקראו ותבינו לפני שאתם מגיבים.
ישן 25-05-2009, 08:24
צלמית המשתמש של הפטריוט

כנראה שאתה לא מבין מה שאתה כותב
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה שאני מציע הוא שתנסה להבין מה שאני כותב"

אז בוא ננסה עוד פעם:

מצד אחד:
ציטוט:
כל עוד הפלסטינים ממשיכים בגישה ובפרקסיס של היום, אין מה לדבר על ויתור כלשהו שכן זה יהיה, בפשטות, צעד של התאבדות.

אבל מצד שני:
ציטוט:
ישראל לא יכולה להרשות לעצמה מצב שבו היא שולטת באופן ישיר על רוב של ערבים נטולי זכויות. זה מצב זהה לחלוטין, מה לעשות, עם האפרטהייד בדרום אפריקה. יכול להיות שהיום אין קונסטלציה פוליטית שתפאשר סנקציות כלכליות על ישראל אבל זה יכול בקלות להתשנות בעתיד(בוודאי כאשר יהיה לחץ דעת קהל מלמטה, ולצערי זה מתקרב יותר מכפי שנדמה לרובנו) , כפי שנוכחו גם תושבי דרום אפריקה. גם שם הסנקציות התחילו מתישהו ולפני זה לא האמינו שדבר כזה יכול לקרות.

אז מה בעצם אתה מציע? מה גורם לך לחשוב שבעתיד הנראה לעין ה"פלסטינים" ישנו את התנהלותם למצב כזה שיאפשר איזושהי פשרה? ואם הם לא ישנו (ואפילו אתה מסכים שהם לא ישנו), אנחנו נצטרך להמשיך "לשלוט על עם אחר", על "ערבים נטולי זכויות", מצב שיגרום ליפי נפש מנותקים להכריז על ישראל כעל "משטר אפרטהייד", עם כל ההשלכות.
אז, שוב, אתה מציע התאבדות - אתה רק לא קובע באיזו דרך. אתה מציע למדינת ישראל 2 דרכים שבהם תוכל לסיים את חייה, ומציע לה לבחור באחת מן השתיים.

בקשר ל"אפרטהייד" - מספיק עם השטויות. במדינה שיש בה "אפרטהייד" לא יכול להתמנות שר ערבי, לא יכולים ערבים לשרת בתפקידים בכירים במשטרה ובצבא, לא יכולים ערבים להינות מכל הזכויות שיש לאזרח יהודי. מספיק עם השטויות וההסתה. כמה שלא תצעק "אפרטהייד" לא יהפוך את השקר לאמת, את הבדיה למציאות.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 25-05-2009, 10:09
צלמית המשתמש של הפטריוט

ועד שנגיע לטווח הארוך?
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מבין שאתה מתקשה בקריאה"

הרי עד אז, "כל עוד הפלסטינים ממשיכים בגישה ובפרקסיס של היום, אין מה לדבר על ויתור כלשהו שכן זה יהיה, בפשטות, צעד של התאבדות." ולכן, עד שנגיע לאותו יום מיוחל, נמשיך "לשלוט על עם אחר", ואז - "ישראל לא יכולה להרשות לעצמה מצב שבו היא שולטת באופן ישיר על רוב של ערבים נטולי זכויות. זה מצב זהה לחלוטין, מה לעשות, עם האפרטהייד בדרום אפריקה. יכול להיות שהיום אין קונסטלציה פוליטית שתפאשר סנקציות כלכליות על ישראל אבל זה יכול בקלות להתשנות בעתיד(בוודאי כאשר יהיה לחץ דעת קהל מלמטה, ולצערי זה מתקרב יותר מכפי שנדמה לרובנו) , כפי שנוכחו גם תושבי דרום אפריקה. גם שם הסנקציות התחילו מתישהו ולפני זה לא האמינו שדבר כזה יכול לקרות."

או שנברח מאיו"ש, ונביא להקמתה של חמאסטן גם שם (אפילו אתה קובע שמדובר בהתאבדות), או שנמשיך לשלוט שם, כדי למנוע את הקמתה של חמאסטן, ואז אנחנו נהיה "מדינת אפרטהייד", עם סנקציות ושאר ירקות. לשיטתך, כך או כך, לא נגיע כלל לטווח הרחוק...

לגבי ה"אפרטהייד" - ערביי יש"ע אינם אזרחי ישראל. ערביי ישראל נהנים מכל הזכויות המוענקות לאזרח יהודי (ומאפס חובות). ישראל אינה מחוייבת להעניק להם זכויות אזרח (מכיוון שאינם אזרחיה) אלא רק "זכויות אדם" (אם אפשר להחיל את המושג הזה עליהם...). במדינת אפרטהייד אמיתית רק ליהודים יש זכויות (זכויות אדם וזכויות אזרח). עד כמה שלא תחזור על השקר הוא לא יהפוך לאמת.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 25-05-2009, 16:44
צלמית המשתמש של הפטריוט

איך ניצור את התנאים?
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "עד אז ניצור את התנאים המתאימים להסדר"

נחזור על שגיאות העבר (הקמת רשות "פלסטינאית" טרוריסטית, חימושה ומימונה)? או אולי ע"י נסיגות חד-צדדיות (כמו זו שעבדה כל כך טוב בעזה)?
אם אתה רוצה ליצור את התנאים המתאימים, יש צורך לכבוש מחדש את שטחי הרש"פ (כולל עזה), תוך הפעלת כוח שטרם נראה באזורנו (אפילו לא ב"עופרת יצוקה"), טיהור יש"ע מכל הגורמים הטרוריסטיים (כולל הטרוריסטים ה"מתונים" נוסח ברגותי ואבו מאזן), והקמת רשות אוטונומית, שבה ינהלו ערביי יש"ע את חייהם האזרחיים תחת פיקוח ישראלי. בעוד 100-150 שנה, נבדוק אם הגיע זמנם של ערביי יש"ע למדינה, אם הגיעו לרמת הבגרות הנדרשת ממי שראוי למדינה.
אם נעשה כדבריך, ניאלץ לבחור בעוד שנים ספורות בדרך המתאימה לנו להתאבד (בריחה חד צדדית מאיו"ש או סנקציות). אם נמשיך לפעול לפי הדוגמות השלומיסטיות, ימינו כאן ספורים.

אה, כן - הם לא אזרחי ישראל. אם הם היו אזרחי ישראל, היית צודק, ואכן היה פה אפרטהייד. אבל מכיוון שהם לא אזרחי ישראל, ובקרב אזרחי ישראל ישנו שיוויון זכויות מוחלט (לצערי) בין יהודים ללא-יהודים, אתה טועה, וכמה פעמים שלא תזעק את השקר הזה וכמה פעמים שלא תחזור עליו, הוא לא יהפוך לאמת.
ואם כבר, הרי הרעיון של אוטונומיה לפרק זמן ארוך שהבאתי פותר את הבעיה הזו, שלטענך קיימת.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 25-05-2009, 17:06
מנהל

טוב, אתה יודע מה אני חושב טוב ממני...
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "איך ניצור את התנאים?"

כתבתי למעלה בפירוש שיצירת התנאים היא חיסול החמאס וגו'. אתה לא קורא-אתה מגיב אוטומטית לארכיטיפ ההומו-שלומיזם שבראש שלך ודוחף משפטים מופרכים על נסיגות חד צדדיות ורשויות חמושות.
ותנסה להכניס לך לראש-אם לציבור שאתה שולט בו (ובוודאי כשהוא מהווה רוב) אין זכויות אזרח הרי מדובר באפרטהייד. זה שלא נתת להם מעולם אזרחות לא משחק לטובתך. אם כבר אז ההיפך.
מה שחשוב זה שבפועל אין לבני אדם שחיים מעבר לקו הירוק אפילו שמץ מאותם זכויות של אלו שחיים 500 מטר מהם. כל עוד מדובר במצב זמני עד הגעה להסדר קבע (ואוטונומיה מהסוג שהצעת לא תעבוד, לשיטתך, ללא פיקוח אזרחי וצבאי הדוק של ישראל ולכן לא ברור איזו מין אוטונומיה זו בדיוק ומי יקנה אותה-גם דרום אפריקה ניסתה כל מיני פטנטים כאלה) זה בהחלט מתקבל על הדעת. אבל כמצב קבע ארוך טווח בוודאי לא.
וכן, בהחלט צריך צעדים צבאיים ומדיניים שיחסלו את החמאס, שייצרו מאזן הרתעה אסטרטגי חדש ושיבהירו לפלסטינים שיש דברים שלעולם לא יקבלו ומוטב יסכינו עם מציאות מסויימת של קיום עצמאי בכבוד בחלק מארץ ישראל תוך שכיחה מזכות שיבה ועוד כל מיני שטויות שהפנטזיות עליהן מתדלקות את הברוטליות שלהם. עם מצריים זה בסופו של דבר הוביל להסדר מספק וזה בהחלט יכול לעבוד גם אם הפלסטינים.
קשיחות לא סותרת פשרה ולא סותרת הסדר מדיני. החוכמה היא לשלב אותם.
ישן 25-05-2009, 20:05
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "טוב, אתה יודע מה אני חושב טוב ממני..."

אבל קגנס, יש משהו במה שהפטריוט אומר.

לדעתי הפיכת המצב בו ישראל שולטת על הפלסטינאים בגדה ממצב זמני למצב קבע הוא התאבדות, אם או בלי מתן זכויות אזרח מלאות.

מצד שני במצב הנוכחי כל נסיגה גם היא משולה להתאבדות.

מובנת לי תפיסת שינוי המצב שלך וההבדל בין "עכשיו" לטווח הארוך אבל החמא"ס לא ניראה שהוא מתכוון ללכת לשום מקום, נהפוך הוא, הם רק מתחזקים. חבורת אבו מאזן שורדת רק בזכות הצבא הישראלי והעניין החשוב מכל הוא שאין לנו עוד 42 שנים לחכות שהמצב ישתנה כי הזמן לא משחק פה לטובתנו.

כמה כותבים בפורום האשימו אותי בנסיונות הטעיה ותעלולים רטוריים אבל בסך הכל ההודעות שלי משקפות את הבילבול והתיסכול שלי ממצב שהולך וניראה לי חסר מוצא. שנים האמנתי בפשרה טריטוריאלית עם הערבים, פסלתי את פתרונות הימין מכל וכל ותמכתי בהתלהבות בתהליך אוסלו. פתרונות השמאל עד לנקודה זו הוכחו ככשלון אבל פתרונות הימין עדיין לא משכנעים אותי כלל. כמו שזה ניראה לי כרגע הברירה היא בין התאבדות מהירה בדמות נסיגה מיידית להתאבדות איטית בדמות התדרדרות למדינת אפרטהייד, סנקציות בינ"ל ופתרון כפוי של מדינה דו לאומית.

סליחה אם כל זה נישמע פסימי וקודר אבל אלו המסקנות, לא התקוות, שלי ולמי שישאל אותי "אז מה הפתרון" לא נותר לי אלא לענות בכנות שאין לי אחד כזה.

ישן 25-05-2009, 20:31
מנהל

ההבדל היחיד בינינו הוא שאני עדיין מאמין בכוחנו ותבונתנו :)
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אבל קגנס, יש משהו במה..."

אין בינינו מחלוקת על האבחנה והארלטנטיבות. אני כן חושב שאנחנו מסוגלים לעצב את התנאים שדרושים . מה שישראל צריכה לעשות הוא להפגין מכסימום קשיחות מול החמאס בפרט והפלסטינים בכלל. להבהיר קווים אדומים שישראל ל-ע-ו-ל-ם לא תחצה ולמען השם לא לסגת מהדרישה שהצד השני יעמוד בתנאים מסוימים קודם לכל הסדר.
הדרך היחידה להסדר עוברת דרך הכנעה טוטאלית שתיגרום לצד השני להיפטר מהפנטזיות המזיקות ולהסתפק בציפור האחת. זה קשה, אפילו קשה מאוד, אבל אפשרי. האמת שאנחנו צריכים לפעול בנושא הביטחוני כמו שביבי דיבר לפני (וקצת אחרי) הבחירות אבל אני לא חושב שמישהו כאן באמת מאמין מניסיון העבר שהוא מסוגל לעמוד בזה.
אנחנו צריכים להתעשת וכרגע אני מודאג יותר מהשמאל הקיצוני (שלום עכשיו וצפונה) מאשר מהימין.
ישן 23-05-2009, 22:35
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08

אכן, כמו שאמר" tenste " ,
הערבים הם מכשול לשלום.
כשאנחנו שומעים את הביטוי "מדינות ערב" , אנחנו מייד מדמיינים דיקטטורה אלימה ומדינה שבה הרוע שולט. הערבים הם חברה שה'תרבות' שלה מבוססת על כוח.

עצם הזהויות של התושבים בישראל - יהודים וערבים,
יוצרים את המכשול לשלום ביניהם,
משום שלשני אלה יש מטרות ואינטרסים הסותרים זה את זה.
אבל אני לא מוכן לוותר על הזהות היהודית שלי, על מנת שיהיה לנו שלום איתם.
אם הערבים כל כך רוצים שיהיה כאן שלום, שיעופו מפה .

רק ש.....
כמה חבל שאנחנו הצד החלש והמופסד-, אנחנו אלה שנכנעו, והם אלה שנצחו.
משום שאנחנו עפנו מסיני, ועפנו מרצועת עזה,
ואולי בקרוב חס וחלילה, נעוף גם מיהודה ושומרון.
בשם השלום.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 24-05-2009, 08:32
צלמית המשתמש של הפטריוט

לאור התקדים ה"מוצלח" של גוש קטיף...

קצת קשה להתווכח עם דבריו של שר החוץ - אם כי שלומיסטים אדוקים לא נותנים לעובדות לבלבל אותם...

לפני 1967, לפני ה"כיבוש" (שם מתחיל ומסתיים עולמם של השלומיסטים), לא היתה ולו "התנחלות" אחת, שטחי יש"ע לא היו "כבושים" (לפחות לא בידי ישראל...), לא היו מחסומים וגדרות הפרדה, ואיכשהו, גם לא היה שלום.

הבעיה היא לא ה"כיבוש" של 1967 אלא הכיבוש של 1948, החטא הקדמון, עצם קיומה של מדינה יהודית בארץ ישראל. זהו המכשול האמיתי לשלום (לשלום אמיתי, "שלום" של נסיגות וגירוש יהודים ואוטובוסים מתפוצצים אפשר להשיג בכל רגע נתון).

ויליאם ראלף אינג'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:18

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר