לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2009, 21:32
  משתמש זכר Stabilo Stabilo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.09
עזרה בהבנת רשת

שלום,
אני עושה היום קורס ניהול רשתות למתחילים .
יש לי כמה דברים שלאורך הזמן אף פעם לא יצא לי לשאול וכבר בשלב מסוים לא הרגשתי נעים לשאול ואני אשמח אם תוכלו להסביר לי אותם ולעשות לי סדר בבלאגן:

1) במידה ויש לי מחשב וכתובת איי פי חוקית שקניתי , למה אני צריך את ספק האינטרנט? בשביל התשתית נכון?
2) במידה ויש לי כתובת אייפי חוקית שקניתי , וברצוני להקים שרת שיתן שירותים לאנשים דרך האינטרנט , לדוגמא שרת ווב , האם אני פשוט נותן לשרת את כתובת הIP שקניתי וכשהוא מחובר לאינטרנט אנשים יכולים לגשת אליו בכתובת הזאת? איך זה בדיוק הולך ? או שאני צריך לארח את האתר שלי איפשהו? בעצם מה ההבדל בין אירוח אתרים ולמה אני צריך אותם אם יש לי שרת משלי?
3) במידה ואני רוצה להקים שרת מייל , דיי לי בשרת וכתובת אייפי שרכשתי? או שאני צריך להתארח איפשהו?
4) אם רכשתי דומיין , אני בעצם קניתי מגירה בשרת ? האם אני יכול לעשות אתר עליו בלי לארח אותו איפשהו?
5) אם ברצוני להשתמש בשרת שיש לי בשביל לתת שירות דרך האינטרנט כמו מייל או ווב מה עלי לעשות?
כמו שאתם רואים יש לי בלאגן במבחינת האירוח אתרים וכל זה... אני באמת אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי.

תודה רבה לכל העונים ומצטער על השאלות המציקות
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-06-2009, 21:44
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Stabilo שמתחילה ב "עזרה בהבנת רשת"

1) אם קנית אותה (האמת ש"אותן", כתובות IP נוהגים לקנות בבלוקים שלמים...) היא בבעלותך. בשביל שתעבורה מהאינטרנט גם תגיע אליה, מישהו צריך לדאוג לנתב את המידע בערוץ-תקשורת-תומך-IP כדי שהיא גם תגיע לשם.
2) אם הוא מחובר לאינטרנט, וספק אינטרנט דואג לחבר אותך דרכו, ולפרסם את הניתוב לכתובת שלך לשאר האינטרנט, אז אנשים אכן יוכלו לגשת אליו. אירוח אתר פירושו הרצת שרת Web על כתובת IP מסויימת (פלוס, בד"כ, הפניות DNS מתאימות, כי אנשים לא גולשים בד"כ לכתובות IP בצורה ישירה...). אירוח אתרים זה למי שלא רוצה להריץ שרת בעצמו בבית, ולהיות מוגבל במה שחיבור ביתי מוגבל בו (מהירות, אמינות, שרידות, וכו').
3) תצטרך להריץ שרת מייל על כתובת כלשהיא, ותצטרך דומיין שבשרת ה DNS שמארח אותו אתה תיצור רשומת A לכיוון שרת הדואר שלך ואז רשומת MX על הדומיין שמצביעה על רשומת ה A הנ"ל.
4) רכישת דומיין פירושו רכישת זכות על שם. כדי להשתמש בה, צריך ששרתי ה DNS האחראים על מתחם השמות שמעל הדומיין שלך, יצביעו אל שרתי ה DNS שלך (או של נותן השירות שלך...), שם יוגדרו ההפניות לשירותים השונים בסוגי רשומות שונים, הכל לפי העניין. אין קשר למגרות...
5) להריץ את התוכנות השונות שמספקות את השירותים המבוקשים על השרת שלך... וכמובן להגדיר את הדברים כמו שצריך בתוכנות האלה...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:51

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר