לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2009, 21:48
  vera. vera. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.06.09
קטע

היא אף פעם לא היתה ואף פעם לא תהיה שלי, היא שייכת לים, וכך תמיד היתה, ומאותו היום שהבנתי זאת לא יכולתי להפסיק לראות את הים משתקף בעיניה, את הגלים מתנפצים בעדינות על רגליה, כמו מבקשים למסור לה הודעה שנשמרה עבורה יובלות....יכולתי לשמוע את הים כשהייתי לידה, כמעט לטעום את מליחות הגלים...

באותו הערב, נסענו כמה חברים, היא בינהם. עיניה נדדו לים לעתים קרובות כל עוד שהתה בינינו,והיא כמהה להתקרב אליו יותר, להטמע בו... לא לשבת על החוף, ובסופו של דבר היא נתרחקה מאיתנו והלכה אל קצה המים, מהרגע הזה הרגשתי אבוד. זה היה כמו איחוד-היא שייכת לים והוא שייך לה. הגלים חבקו את רגליה בליטופים עדינים, ועיניה נדדו למרחקים ולמצולות, לראשונה היא נראתה שייכת ולא מרוחקת, או מיוחדת...

מאז, לא יכולתי שלא לחשוב על הים בתוכה. לדברים הרגילים שמהם נהניתי כל כך אצלה-כשהיא מסיטה קצוות שיער מורדת מעיניה בעדינות יתרה, כשחולצתה זזה מעט וחושפת את עצם הבריח המנוקדת בנקודת חן חצופה, שתיהן בולטות...דברים יומימיים כל כך, שפעם שאבתי מהם הנאה צרופה, איבדו מקסמם מעט משום שמולאו מי ים חמימים ושטופי שמש, דבר שהקנה להם קסם שונה לחלוטין. הייתי מחבק אותה ומרגיש את חלקלקות עורה, את שיערה מלטף את ידי, מריח את בושמה המוכר...

אף פעם לא הייתי בחור של מים, אבל אולי פשוט לא פגשתי את הבחורה הנכונה....

פעם כשדיברנו, היא פתחה בפני את מחשבותיה מאותו הערב על החוף, מדוע נמשכה למים כל כך.

"זה הגלים, אתה יודע.... הם מנסים לחזור ליקיריהם שהם השאירו העולם הזה, לכן הגלים תמיד מנסים להגיע אל החוף... שולחים צדפים כהודעות אליהם... הם יודעים שהם לעולם לא יוכלו לשוב, לכן יש שפל כל יום..." היא אמרה. היא דאגה להוסיף שזה רק הדמיון שלה, שכך היא מרגישה יותר קרובה לכל אלו שאיבדה, ושזה עוד רעיון פילוסופי מפגר שעלה במוחה, סתם עוד דרך להעסיק את עצמה. וידעתי שכך היא באמת חושבת, אך לדעתי זה היה יפהפה. אהבתי את המשמעות הנסתרת שהיא האפילה על הים-משמעות החיים.

אני לא יודע מתי הבנתי את זה, אך ידעתי שאסור לי לתת לה להתקרב אל הים שוב. עד כמה שהיא שייכת אליו, על כל מחשבותיה ואהבתה אליו.... הוא רצה אותה, כמו שהוא רצה את כולנו. הגלים שמנסים למשוך אותנו אל המעמקים האפלים... והיא, היא היתה מושלמת בשביל להלקח, שייכת לים, לתמיד. משום כך דחיתי את הקץ, לא רציתי לחזור לשם איתה, מהפחד, אך זה גבה מחיר ממנה. הריחוק מהים אליו מנעתי ממנה לנסוע, גרם לעיניה לנצנץ פחות, תנועותיה המלכותיות והעדינות נעשו מגושמות יותר ויותר, עורה השקוף ומרושת ורידים כחולים דקיקים בדר"כ, נעשה חיוור.אז נסענו, אך קבעתי בליבי שאשאר לצידה שם כל העת. לא אתן לה להעלם לי.

וכך היה. נעמדנו על קו המים, כשם שהיא עשתה בפעם הקודמת, אך הפעם הייתי איתה, אוחז בידה העדינה, ריחה וריח הים נישאים אלי ברוח הערב הקרירה.

ואז ידעתי.

ידעתי שעד כמה שהים הוא שלה, כך גם אני.

היי, אני חדשה...
אשמח לקבל ביקורות...
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:51

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר