לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2009, 10:45
  reason reason אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.06
סוריה: ארה"ב מאשרת למכור לנו חלפים למטוסים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3752652,00.html

"
סוריה: ארה"ב מאשרת למכור לנו חלפים למטוסים

השגריר הסורי בוושינגטון אמר שהאיסור על מכירת ציוד למטוסים אזרחיים וטכנולוגיית תקשורת בוטל, והביע ביטחון שסעיפים נוספים בחוק הסנקציות יבוטלו רועי נחמיאס פורסם: 27.07.09, 11:18

עוד התחממות ביחסים בין סוריה לארצות הברית: שגריר סוריה בוושינגטון, עימאד מוסטפא, אמר אמש (יום א') כי ארה"ב החליטה להסיר את האיסור שהוטל על העברת חלפים וטכנולוגיות למטוסים אזרחיים בסוריה.

בראיון שהעניק לטלוויזיה הסורית, השגריר מוסטפה אמר שהאמריקנים הודיעו רשמית לשגרירות על הסרת האיסור שהוטל על העברת כל הציוד, הטכנולוגיות, אמצעי הקשר, המידע, החומרה והתוכנה לידי סוריה.

השגריר ציין גם שהנשיא אובמה הורה לעצור את מימושם של כמה סעיפים בסנקציות שהטילה ארה"ב על סוריה. לדבריו, ניכרת מגמה גוברת בממשל להקפיא סעיפים נוספים.

אשר לחוק עצמו המטיל סנקציות על סוריה, מוסטפה טען כי ביטולו הוא "סוגיה סבוכה" משום שזה כרוך בחקיקה מחודשת בקונגרס. לדבריו, בקרב בכירי הקונגרס עברו את שלב העוינות בין המדינות, ואינם שבעי רצון לחלוטין מהחוק, "אותו הם מחשיבים כנטל על ארצות הברית".

השגריר הסורי בארצות הברית התייחס גם למעמדו של הלוֹבי הפרו-ישראלי בוושינגטון,

וציין כי זהו לובי "חזק מאוד, אולם אין פירושו של דבר שהוא שולט על כל היבטי החיים בארצות הברית. ישנם מוסדות אמריקניים תעשייתיים וכלכליים שאינם שמחים לחלוטין מהמדיניות כלפי סוריה ומחשיבים אותה כפוגעת באינטרסים האמריקניים", אמר.

לפני כחודש הודיעה וושינגטון חגיגית, כי תשיב את השגריר לסוריה, לאחר תקופה ממושכת של יחסים דיפלומטיים צוננים במיוחד. אתמול ביקר שוב בדמשק השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל."
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-07-2009, 19:24
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב ""שימוש כפול""

ההודעה, להבנתי, לא כללה איזכור ישיר של ציוד בשימוש כפול, אלא של ציוד תעופה אזרחי.
נשאלה השאלה ע"י אחד החברים פה - מה ההיגיון בלאסור מכירת ציוד אזרחי, אם האמברגו הוא צבאי.
התשובה שלי הייתה שציוד אזרחי רב יכול לשמש כציוד בשימוש כפול, ונתתי את הדוגמאות של חלקי חילוף למטוסים וייצור חל"כ.

ד"א, אני לא בקיא בנושא האווירי, אבל חלקי חילוף למטוסים בשימוש אזרחי שיכולים לשמש מטוס צבאי- האם גם הם מכוסים תחת ההגדרה ציוד לשימוש כפול?

אני מניח שישנם חלקים רבים של SU-29 ו- SU-26 האזרחיים שיכולים להוות גם חלקי חילוף ל SU-25 הצבאי.

מה ההגדרה של חלקי החילוף שלהם?

ישן 27-07-2009, 19:41
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
תודה על ההבהרה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "ההודעה, להבנתי, לא כללה..."

זה מה שקורה כשמשתמשים בכותרת לכתיבת תוכן.... (כמובן שלא אליך מכוונת ההערה).

תודה.

ולשאלותיך:
"...ד"א, אני לא בקיא בנושא האווירי, אבל חלקי חילוף למטוסים בשימוש אזרחי שיכולים לשמש מטוס צבאי- האם גם הם מכוסים תחת ההגדרה ציוד לשימוש כפול?

אני מניח שישנם חלקים רבים של SU-29 ו- SU-26 האזרחיים שיכולים להוות גם חלקי חילוף ל SU-25 הצבאי.

מה ההגדרה של חלקי החילוף שלהם?..."

כפי שציינתי בהודעה קודמת - כל מקרה, כל בקשה נבחנים לגופו של עניין. לא כל שכן בהקשר הספציפי הזה, קרי - סוריה. אינני יודע מה דין חלפים לפלטפורמות שציינת אולם גם במקרים כאלה, השלטונות יבחנו את מידת רגישות הפריט או המערכת, ידרשו אישורי לקוח סופי ושימוש סופי, ומדי פעם אף יבדקו אם באופן ישיר או באופן "עקיף", אם אכן ההתחייבויות שניתנו בוצעו. ושוב - יוצאים מן הכלל, ועבירות על חוקים והסכמים היו ותמיד יהיו. השאלה החשובה הינה האם אלה בשוליים או שהפכו לשיטה שמאחוריה איום על האינטרסים האמריקאים.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 27-07-2009 בשעה 19:55.
ישן 27-07-2009, 15:38
  עין טרמית עין טרמית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.07
אובמה מזגזג ומפגין חולשה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי reason שמתחילה ב "סוריה: ארה"ב מאשרת למכור לנו חלפים למטוסים"

אני מתחיל להבין שאובמה והסגל המקיף אותו לא ממש מבינים מה קורה במזרח התיכון. נראה שהם חשו שהלך הרוח הפציפיסטי שהוליכו כקו מנחה ראשי בקמפיין של אבמה יסחוף את כל האזור וזה לא קורה.

לא ברורה לי החמימות המפתיעה הזו כלפי סוריה כמדינה מקשרת ראשית בציר איראן חזבאללה. הסורים לא שינו דבר במדיניות שלהם ולא עשו אף צעד ולו הצהרתי כדי לתת לוושינגטון את התחושה של שינוי וכוונות חיוביות מצדו של אסד הבן.

אני מניח שמתישהו מקורות עלומים ימסרו הוכחות לגורמים בבית הלבן על שימוש כפול ומשולש באותם חלפים .בכל מקרה אובמה הולך ומתברר כטירון וחסר מדיניות ברורה בקשר למזהת..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:06

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר