לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2009, 17:47
  אלון5560 אלון5560 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.08
מאסר לקצינים בחיל האוויר על "טקסים" אלימים

מפקד חיל האוויר הורה לשפוט בחומרה 7 קצינים ביחידת בקרה, לאחר שערכו טקס קבלה לבקרים צעירים. ב"תפריט": מכות, קשירות באזיקונים, התזת מים קרים ואכילת שום כתוש. העונשים החמורים ביותר בפרשה: 31 ימי מחבוש חנן גרינברג ואפרת וייס פורסם: 06.08.09, 18:35

טקסי התעללות בחיילים צעירים אינם נחלתם הבלעדית של לוחמי גדוד 74 בשיריון. שני קצינים מיחידת בקרה בחיל האוויר נדונו ל-31 ימי מחבוש בפועל ושניים נוספים נשלחו ל-24 ימי מחבוש, לאחר שערכו "טקסי קבלה" לבקרים צעירים ביחידה, בניגוד לנהלים ותוך הפעלת אלימות קשה כלפיהם. כך נמסר הערב (יום ה') מצה"ל.

בנוסף לכך, קצין מילואים ביחידה המדוברת נדון ל-7 ימי מחבוש בפועל. קצין נוסף שהיה עד לאירוע אך לא לקח בו חלק - נשפט ל-21 ימי מחבוש על תנאי. קצין נוסף ישפט בפרשה בימים הקרובים.

מתחקיר שנערך ביחידה עלה כי במסגרת חפיפת קורס בקרים חדשים, ערכו הבקרים הוותיקים "טקס קבלה" לצעירים, הסוף השבוע האחרון. במהלך אותו "טקס" - חבטו הוותיקים בצעירים ואף קשרו כמה מהם באזיקונים. בהמשך, הותזו מים קרים על הצעירים והם הוכרחו לאכול שום כתוש.

האירועים הקשים התגלו רק לאחר שקצין שהיה מעורב באירוע התלונן בפני מפקדו. מייד כאשר נודע על כך - כינס מפקד יחידות הבקרה, אל"מ משה, את סגל הבקרים לתחקיר. במהלך הבירור התגלה כי ה"טקס" כלל אף "תדריך" שבו נאמר לבקרים הצעירים כי ההשתתפות בו נתונה לשיקולם - והם רשאים בכל שלב לעצור את המהלך. עוד עלה מהתחקירים כי מדובר בטקסים שהפכו למסורת ונהוגים מזה שנים במערך הבקרה.

מפקד חיל האוויר, האלוף עידו נחושתן, הורה למפקד יחידות הבקרה, אל"מ משה,

להעמיד לדין משמעתי ולהעניש במלוא חומרת הדין ובאופן נחרץ את הקצינים בסדיר ובמילואים שהשתתפו במעשים. כמו כן, הנחה נחושתן את מפקד מערך הבקרה לרשום הערה פיקודית למפקד היחידה שבה ארע המקרה, קצין בדרגת סגן-אלוף.

בצה"ל אמרו כי במקביל, נציב קבילות החיילים מקיים בירור על קבילה בנושא. עוד נמסר כי מפקד החיל החליט כי "יש לטפל בנושא באופן מערכתי ולכנס את כלל היחידות לשיחות הבהרה והסברה על חומרת המעשים הנוגדים את רוח צה"ל וחיל האוויר ופוגעים באופן בוטה בכבודם של החיילים וזאת על מנת לעקור אותם מהשורש".

מקור המאמר:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3758374,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2009, 17:48
  חנית רפאים חנית רפאים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.09
מידע התעללות וטכסי קבלה לצעירים גם ביחידת הבקרה של חיל האוויר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "מאסר לקצינים בחיל האוויר על "טקסים" אלימים"

06.08.09 - YNET

מאסר לקצינים בחיל האוויר על "טקסים" אלימים

מפקד חיל האוויר הורה לשפוט בחומרה 7 קצינים ביחידת בקרה, לאחר שערכו טקס קבלה לבקרים צעירים. ב"תפריט": מכות, קשירות באזיקונים, התזת מים קרים ואכילת שום כתוש. העושנים החמורים ביותר בפרשה: 31 ימי מחבוש
חנן גרינברג ואפרת וייס

));} טקסי התעללות בחיילים צעירים אינם נחלתם הבלעדית של לוחמי גדוד 74 בשיריון. שני קצינים מיחידת בקרה בחיל האוויר נדונו ל-31 ימי מחבוש בפועל ושניים נוספים נשלחו ל-24 ימי מחבוש, לאחר שערכו "טקסי קבלה" לבקרים צעירים ביחידה, בניגוד לנהלים ותוך הפעלת אלימות קשה כלפיהם.

בנוסף לכך, קצין מילואים ביחידה המדוברת נדון ל-7 ימי מחבוש בפועל. קצין נוסף שהיה עד לאירוע אך לא לקח בו חלק - נשפט ל-21 ימי מחבוש על תנאי. קצין נוסף ישפט בפרשה בימים הקרובים.

מתחקיר שנערך ביחידה עלה כי במסגרת חפיפת קורס בקרים חדשים, ערכו הבקרים הוותיקים "טקס קבלה" לצעירים, הסוף השבוע האחרון. במהלך אותו "טקס" - חבטו הוותיקים בצעירים ואף קשרו כמה מהם באזיקונים. בהמשך, הותזו מים קרים על הצעירים והם הוכרחו לאכול שום כתוש.

הארועים הקשים התגלו רק לאחר שקצין שהיה מעורב באירוע התלונן בפני מפקדו. מייד כאשר נודע על כך - כינס מפקד יחידות הבקרה, אל"מ משה, את סגל הבקרים לתחקיר. במהלך הבירור התגלה כי ה"טקס" כלל אף "תדריך" שבו נאמר לבקרים הצעירים כי ההשתתפות בו נתונה לשיקולם - והם רשאים בכל שלב לעצור את המהלך. עוד עלה מהתחקירים כי מדובר בטקסים שהפכו למסורת ונהוגים מזה שנים במערך הבקרה.

מפקד חיל האוויר, האלוף עידו נחושתן, הורה למפקד יחידות הבקרה, אל"מ משה, להעמיד לדין משמעתי ולהעניש במלוא חומרת הדין ובאופן נחרץ את הקצינים בסדיר ובמילואים שהשתתפו במעשים. כמו כן, הנחה נחושתן את מפקד מערך הבקרה לרשום הערה פיקודית למפקד היחידה שבה ארע המקרה, קצין בדרגת סגן-אלוף.

בצה"ל אמרו כי במקביל, נציב קבילות החיילים מקיים בירור על קבילה בנושא. עוד נמסר כי מפקד החיל החליט כי "יש לטפל בנושא באופן מערכתי ולכנס את כלל היחידות לשיחות הבהרה והסברה על חומרת המעשים הנוגדים את רוח צה"ל וחיל האוויר ופוגעים באופן בוטה בכבודם של החיילים וזאת על מנת לעקור אותם מהשורש".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3758374,00.html
ישן 06-08-2009, 20:22
  משתמש זכר שלח שלח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ביב"א זה חמור בהרבה, מדובר על..."

זה לא משנה כלום אם זה קצינים או חמורים, ולדעתי הם חמורים ולא קצינים.
מפקד היב"א אמור לדעת ולקחת אחריות על כל חמור שמסתובב בבסיס ונוער נעירות.
פשוט לא יאמן.
אני מבין טקסי חניכה, פעם כשבטייסת 105 היו ספיטים, היו תופסים את המכונאים החדשים ושואלים אותם אם הם רוצים לטוס. כמובן שלא היה אחד שלא רצה לטוס. אז היו לוקחים את המכונאים ומושיבים אותם "רוכבים" על המטוס קצת לפני הזנב, כמובן שהיו מלבישים אותם בסרבל ובכל האביזרי טיסה הנדרשים. לפני ההנעה היו מזהירים את המכונאי שיעצום עיניים כי אי אפשר להסתכל לתוך הרוח. הקיצר מכונאי אחד היה נעמד לא רחוק משם ומכנואי אחר היה מניע את המטוס, כשהמטוס מונע המכונאי השני היה צועק לרוכב "הנה אנחנו מעל נהלל", "הנה אנחנו מעל חיפה" וכולי. וכך המכונאי היה "נוחת" עד לטקס החניכה הבא.

אז טקסי חניכה תמיד היו, חלקם דבילים יותר חלקם דבילים פחות, אבל אלימות ? השפלות ? קשירה של ידים באזיקונים ? בחיי לא נורמלים.
ישן 07-08-2009, 16:26
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "והנה ההוכחה לכך שלא מדובר בחישול: בקרים הם "סוגשל" ג'ובניקים"

סוג של? אני לא חושב שהם פחות ג'ובניקים משק"מיסט בקריה. תומך לחימה מוגדר כחייל בעל אופי שירות לא קרבי אבל שנמצא בקשר קרוב פיזית ליחידות לוחמות ולכן נמצא בסיכון גבוה יותר. זה שהבקרים האידיוטים האלה (אלה מהכתבה) הם קצינים בחיל אוויר ועושים תפקיד חשוב לא שם אותם לרגע באותו מדרג של סיכון בשירותם הצבאים כמו החימושניק שעולה למוצבי הגבול ברמת הגולן כדי לתקן טנקים לדוגמא.

אני מכיר אחד שהוא בקר ביב"א המדוברת וכל כך הרבה פעמים הוא היה מספר את סיפורי הזובור האלה בכזו גאווה כאילו הוא שיחק בעצמו בביצים של אסד בלי שירגיש. כל פעם הייתי מפלבל בעיניי ונוחר בבוז - בין אם זה הזובורים המטומטמים האלה או לילות השתיה עד לאיבוד הכרה בפאב הידוע לכל (ואז עוד חלקם עולים למשמרת בבוקר!) זה פשוט ילדותי ועצוב וממחיש בצורה הטובה ביותר את ההבדל בין קצין קרבי שראוי לכבוד לבין קצין לא קרבי שחושב שהוא ראוי לכבוד.

ואני לא טוען לרגע שלא ראוי לכבד קצינים לא קרביים ככלל - אבל את אלה ראוי שלא.
ישן 06-08-2009, 17:50
  אלון5560 אלון5560 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "מאסר לקצינים בחיל האוויר על "טקסים" אלימים"

קצינים בחיל האוויר התעללו בפקודים ונאסרו

מסדר קבלה ליחידת הבקרה האווירית בנגב כלל שימוש במאכלים חריפים, אזיקת החיילים והכאתם, מריחה בשמן ותלישת שיערות. בחיל פתחו בבדיקה בעקבות תלונות של חיילים, שעברו התעללות בפומבי. בחיל האוויר נדהמו: "ההתעללות קרתה מתחת לאפם של מפקדים בכירים והמתעללים שייכים לקבוצת איכות גבוהה בצבא"

אמיר בוחבוט | 6/8/2009 18:14
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_comment.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_print.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_write.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_send.gif]

תדהמה בחיל האוויר: שבעה קצינים מיחידת בקרה אווירית נשלחו לכלא לאחר שהתעללו בחיילים כחלק ממסדר קבלה ליחידה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/592/663.jpg]
תמונת אילוסטרציה, חיילים בחיל האוויר עיבוד מחשב

בחיל האוויר נדהמו בימים האחרונים לגלות כי ביחידת בקרה בבסיס חיל האוויר שבנגב קיים מסדר קבלה לכל חייל חדש המגיע לשרת ביחידה. המסדר כולל השפלות מילוליות וגופניות שנעשות בפומבי. הקצינים הואשמו כי קשרו את החיילים באזיקונים, היכו אותם במגבות רטובות ודחפו להם שום לפה.

מדובר בשבעה קציני בקרה בדרגות סגן שהשפילו והתעללו שלושה קצינים בדרגות סגן משנה. על שניהם מהם נגזרו 44 ימי מאסר, מהם 31 בפועל. שני קצינים נוספים נשפטו ל-34 ימי מאסר, מהם 24 בפועל, שני קצינים אחרים נשפטו -38 ימי מאסר מהם שבעה ימים בפועל.

אחד מהקצינים שהיה עד למעשים ולא מנע אותם, נשפט גם הוא ל-21 ימי מאסר, מהם שבעה בפועל, וקצין נוסף נשפט לשבעה ימי מחבוש.
תלשו שערות
המידע הראשוני על הפרשה הוביל לבדיקה רחבה הרבה יותר שנעשתה בתוך היחידה, במהלכה התברר כי המסדר שנעשה על ידי הקצינים ומפקדים זוטרים כלל שפיכת נוזלים מסריחים על החיילים, מריחה שלהם בשמן ושימוש במאכלים חריפים במקומות מוצנעים כדי לגרום להם לכאב.

עוד התגלה במסגרת החקירה כי במקרים מסוימים נהגו הקצינים לתלוש לחיילים שיערות מפלג גופם העליון.

גורם צבאי

אמר היום (ה') בבוקר: "ההלם הוא כפול. פעם אחת שהתעללות כזו מתרחשת בצה"ל ופעם שנייה שהיא קרתה מתחת לאף של מפקדים בחיל האוויר". הגורם הוסיף כי "מדובר במפקדים מקבוצת איכות גבוהה בצה"ל ולכן הפליאה היא עצומה".

בעקבות הממצאים החמורים שהוגשו למפקד חיל האוויר האלוף עידו נחושתן הוחלט להעמיד מפקדים לדין. עקב כך נשפטו מספר קצינים לעונשי מאסר בפועל.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/...&loc=1&tmp=8945
ישן 07-08-2009, 00:04
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "לאור מנהגים שנשתרשו להם בבסיס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Golden Paths
לאור מנהגים שנשתרשו להם בבסיס המדובר (היה ונפל לי האסימון על איזה מהם מדובר) כגון ימי שלישי בפאב החבית, היה צפוי שהקייטנה שם תתפוצץ להם בפנים. התנהלות ביזיונית של יחידה צבאית (נכון ללפני 4-5 שנים אמנם אבל יש לי חשד רציני ששום דבר לא ממש השתנה שם) שהיה צריך לעצור אותה מזמן.

בוא לא נערב שמחה בשמחה...
הקצינים האלה התנהגו כמו מטומטמים ומגיע להם להיענש (כמובן שהדיווח בעיתון מוגזם ההגרדה התעללות כאן בכלל מעט מוגזמת וכמובן מתבלים בסוף ב"מתחת לאפם של קצינים בכירים"..יותר נכון לומר, ליד אפו של קצין בכיר אחד, אבל ניחא לכל זה כי לפחות הפעם המהות של הדיווח העיתונאי מדויקת ואכן יש כאן סיפור שראוי לפרסום)
אין ספק שהארוע הזה רע ,הם צריכים להעינש והמפקדים הרלוונטים צריכים לתת דין וחשבון כזה או אחר (מבלי להיכנס עכשיו לחומרתו..)
בין כל זה לבין הפאב ביום שלישי הדרך ארוכה, מה הבעיה עם זה שיוצאים לפאב ביום שלישי בלילה? אתה לא יוצא לפעמים לפאב?..בוא אני אגלה לך סוד, בחיל האויר האמריקאי (שאני מבטיח לך שבכל קנה מידה אינו מזכיר כלל קייטנה), וההתנהלות הצבאית שם באה בכלל לפני ההגיון יוצאים לפאב בכל יום!! ואתה יודע איפה הפאב נמצא? בבסיס...אז אתה מוזמן לחפש תאוריה חדשה לעניין..

ישן 07-08-2009, 11:44
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=Golden Paths]לאור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
בוא לא נערב שמחה בשמחה...

בין כל זה לבין הפאב ביום שלישי הדרך ארוכה, מה הבעיה עם זה שיוצאים לפאב ביום שלישי בלילה? אתה לא יוצא לפעמים לפאב?..בוא אני אגלה לך סוד, בחיל האויר האמריקאי (שאני מבטיח לך שבכל קנה מידה אינו מזכיר כלל קייטנה), וההתנהלות הצבאית שם באה בכלל לפני ההגיון יוצאים לפאב בכל יום!!

אכן אין קשר ישיר בין בין האחד והשני אבל לצערנו התרבות האירגונית בישראל אינה כשל ארה"ב ולא היכולת (או יותר נכון הרצון) להטיל משמעת ומרות.
אז איפה הקשר? ניסיון עגום והבנה של תרבות צבאית ישראלית מהי. אני לא חיי מרבית השנה בתרבות צבאית, גילי וניסיוני עולים במקצת על של אלו המעורבים בשטויות האלו וההשלכות של חוסר בגרות מצידי נופלות על כתפי בלבד מבלי שאני יכול להשליך אחריות על מישהו אחר ככה שההשוואה בין אורך החיים שלי ובין אורך החיים של חיילים שגוי.
מעבר לזאת, היה ולא ראית את התופעה הזאת אי פעם, קפוץ לשם (כמובן אחרי שהמהומות שהולכות שם כרגע), תסתכל בחיילות שמקיאות בשירותים של פאב אפלולי ונגררות במקרה הטוב ע"י חברות שלהן חזרה לדירה השכורה, במקרה הבינוני ע"י אחד החיילים ותמשיך מכאן לגבי מהי הדפ"א המסוכנת. תחשוב טוב האם זאת תרבות צבאית ישראלית חיובית ומה ההשלכות של התפקרות הסדירים ללא פיקוח, כיצד הקצינים שלהם מפרשים ומאשרים בשתיקה (במקרה הטוב) את מה שקורה שם ואיך זה מתגלגל להתנהגות הקצינים המזמברים. קייטנה כבר אמרתי?
רק למקרה שתשאל, אני הייתי שם באישור מג"ד, כקצין באופן חד פעמי לאחר סיום קורס ותחת איומי משפט אם אני רק אעז להתבלבל. אתה חושב שיש תדריך כזה כל יום שלישי, שהוא אפקטיבי ושמעולם לא היו השלכות רעות להתנהגות כזאת בצבא?

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 07-08-2009, 12:18
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]בוא לא נערב..."

רק התייחסות לנושא הזה:
עקרונית לחיילי חובה שנמצאים בבסיס סגור (גם אם המגורים הם מחוץ לבסיס) וישנים מחוץ לו או בתוכו כחלק מהמדיניות אסור לשתות גם שלא על מדים. זה לא ממש כתוב אבל זה מאוד ברור, ואני מכיר מקרים שבהם חיילים מבסיסים כאלה ואחרים שיצאו לשתות "אחרי יום העבודה" וחזרו לבסיס נשפטו.

על אנשי קבע אי אפשר לכפות את הכלל הזה, כל עוד כמובן הם לא במשמרת.

אגב, הפקודה כיום מגדירה סמכות לאשר אלכוהול במסגרת צבאית (גם טיול ויום כיף זה מסגרת צבאית) לתא"לים ומעלה בלבד.

ישן 07-08-2009, 14:40

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]בוא לא נערב..."

מסכים שצריך להגביר את המשמעת, ומצידי להגביר את העונשיים בתוך היחידות גם על דברים קטנים כמו איחורים, לבוש וכו', אני מקבל לחלוטין שצריך שנורמות המשמעת יהיו גבוהות יותר...
בין זה לבין בילוי בפאב מחוץ לשעות העבודה יש הבדל גדול, ממש לא איכפת לי שחיילת מקיאה בשירותים בפאב, היא הרי עושה זאת גם בחופשו בסוף השבוע, אז מה בדיוק ההבדל? שזה יום שלישי? הקו שמותחים בין משמעת לבין הפעילות בשעות החופש אינו מחזיק מים וגם אינו מקובל עלי, תיכף יגדירו לי שבחופש באמצע השבוע רק התנוחה המיסיונירת מותרת כי כשהאשה למעלה זה לא צה"לי....
רדו מהגב ואל תיכנסו לאנשים מעל גיל 18 לתחתונים ולכוסות, המשמעת ביחידה שלכם גרועה? תטפלו בה ביחידה ולא בזמן החופשה של האנשים..

ישן 07-08-2009, 21:00

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "מסכים שצריך להגביר את המשמעת,..."

ציטוט:
בין זה לבין בילוי בפאב מחוץ לשעות העבודה יש הבדל גדול, ממש לא איכפת לי שחיילת מקיאה בשירותים בפאב, היא הרי עושה זאת גם בחופשו בסוף השבוע, אז מה בדיוק ההבדל? שזה יום שלישי? הקו שמותחים בין משמעת לבין הפעילות בשעות החופש אינו מחזיק מים וגם אינו מקובל עלי

ההבדל בין חופשה בה החייל שוחרר למסגרת הבית ובין הפסקה בין משמרות בפעילות צבאית היא שהחייל נשאר במסגרת הצבאית ומקבל מספר שעות להתרעננות ומנוחה תוך שהוא מחוייב למשמעת צבאית ולצרכי המסגרת. מעבר לזאת, חיילים אינם נמצאים במסגרת של "עבודה" אלא במסגרת שירות צבאי ולכן כחלק מיכולת הצבא להגביל את החירות שלהם לטובת צרכיו כך הוא יכול להגביל ולאסור על התנהגויות מסויימות.
ציטוט:
תיכף יגדירו לי שבחופש באמצע השבוע רק התנוחה המיסיונירת מותרת כי כשהאשה למעלה זה לא צה"לי....
רדו מהגב ואל תיכנסו לאנשים מעל גיל 18 לתחתונים ולכוסות, המשמעת ביחידה שלכם גרועה? תטפלו בה ביחידה ולא בזמן החופשה של האנשים..

במסגרת רוח הפופוליזם שתמיד מתרוצצת כאן כשמתעסקים בשטויות של חיילים אז אני גם כן ארשה לעצמי קצת:
1. היה ואירוע האורגייה על הילדה בבסיס היה עם אישה מעל גיל 18, חיילת בסדיר זה היה עושה את המקרה לגיטימי? לכאורה היא אישה בוגרת במסגרת "חופשה מהעבודה" ויש לה את מלוא היכולת לבחור.. או שלא? האם בחברה ישראלית זה נראה לך הגיוני שבמסגרת בעלת יחסי היררכיה נוקשים, ניתן לאשר סיטואציה בה 15 גברים עושים סבבים על אישה רק כי זה במסגרת החופשה באמצע השבוע?
2. האם מפקד ביחידה או לוחם ותיק מסוגל לנצל את המרות שיש לו על חייל שסיים מסלול, לשכר אותו ועל הדרך להרוג אותו? האם המוות של החייל היה במסגרת חופשה היה תחת אחריות המפקד שהכניס אותו למצב הנ"ל אותו או שבגלל שהוא מעל גיל 18 ובחופשה אז זו אשמתו הבלעדית לכך שהוא השתכר למוות? אתה מכיר את הניסויים הפסיכולוגיים בנושא מרות? על מקרה מקדונלדס שמעת?
הצבא לוקח צעירים בני 18, מסיר מעליהם את מרבית האחריות למעשיהם וכופה עליהם התנהגות שהם לא היו בוחרים מרצונם. אתה חושב שאין שום השלכה על דפוסי ההתנהגות והמחשבה שלהם?

ישן 08-08-2009, 02:09

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]בין זה לבין..."

מה הקשר? אני תמכתי ביחסים בין דרגים שיש בהם מרות? אתה הולך רחוק...
לשאלתך, אם הילדה היתב מעל גיל 18, היחסים לא היו בבסיס (יש הוראה בחיל האויר שאין יחסים בינו לבינה בתוך הבסיס) ולא היו יחסי מרות, אז כן, כמובן שזה בסדר ש15 גברים יהיו עם אשה אחת אם היא רוצה בכך..ומה נראה לך, שזה בסדר למנוע מאנשים מעל גיל 18 שלא עוברים על שום חוק לפעול לפי רצונם?תגיד, עם אשה אחת מותר לי לשכב? או שתיכף גם זה לא..
חברה, מה שלא עובר על החוקים מותר ומקובל.
ההשלכות לגבי שתיה ולאחר מכן שרות בתפקידי חיל האויר הוא מאוד פשוט, אסור לשתות כך וכך שעות לפני פעילות (כתלות בתפקיד, לא מכיר את ההגבלה של הבקרים) בקר שעובר על החוק- שיענש בחומרה. בקר שלא, תנו לו לשתות ביום שלישי באפטר שלו כמה שהוא רוצה, ולמזמז כל בחורה שהוא רוצה (שמותר לו למזמז, קרי בגיל חוקי, ללא יחסי מרות ושמסכימה לכך)...
צאו לנו מהתחתונים!!! אפשר לחשוב שמה שחסר במדינה הזאת זה עוד צבא גם בשעות הפנאי...
בבעיות המשמעת שלכם תטפלו ביחידה, לא במיטה שלי, תודה.

ישן 08-08-2009, 16:05

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "מה הקשר? אני תמכתי ביחסים בין..."

ציטוט:
מה הקשר? אני תמכתי ביחסים בין דרגים שיש בהם מרות? אתה הולך רחוק...

הבאתי מספר דוגמאות מהשנים האחרונות של תרבות אירגונית צבאית בה התנהגות החיילים חרגה קשות מהנורמה המצופה ע"י שולחיהם. כשברור לצופה מהצד כי התנהגות הבחורה מעידה על בעיות כאלו ואחרות אצלה וכי היא מועברת בין "החברים" כמו בובה למשחק אז יש כאן מקום להתערבות. אז נכון שהיה והיא היתה מעל גיל 18 לכאורה אין כאן בעיה חוקית אבל לא נראה לך שיש כאן בעיה של ניצול מצוקה וחולשה? אין כאן שום בעיה נורמטיבית?
ציטוט:
חברה, מה שלא עובר על החוקים מותר ומקובל.

מותר, אולי..
נכון, לא תמיד..
צר לי, אבל לדעתי אתה שוגה. ישנו מדרג נורמות והנורמה החוקית אינה העליונה ככה שלא כל מה שמותר הוא בהכרח מקובל. מעבר לזאת, כל עוד הם חיילים (וגם בחופשות בבית הם עדיין במסגרת צבאית) חלה עליהם מסגרת חוקים שונה המצמצמת את יכולת הבחירה שלהם. נראה כאילו אתה מאמין כי חיילי סדיר (ובמידה מסויימת גם קבע) הם במסגרת עבודה. הם אינם במסגרת של עבודה וניסיון להחיל עליהם תרבות כזו היא טעות וחמור מכך, היא מטעה אותם. אותם קצינים שמאשרים ליחידה צבאית לשפוך מנוע על הבאר בכל יום שלישי הם אותם קצינים שחושבים שהם במסגרת של עבודה ושכל מה שמתרחש מחוץ למשמרות ואינו משפיע ישירות הוא מותר ואלו אותם קצינים שאח"כ חושבים שהאחריות והסמכות הפיקודית שלהם מרשה להם לחבוט בחיילים שלהם. למה? כי הם התבלבלו.

ישן 08-08-2009, 19:30

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]מה הקשר? אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Golden Paths
הבאתי מספר דוגמאות מהשנים האחרונות של תרבות אירגונית צבאית בה התנהגות החיילים חרגה קשות מהנורמה המצופה ע"י שולחיהם. כשברור לצופה מהצד כי התנהגות הבחורה מעידה על בעיות כאלו ואחרות אצלה וכי היא מועברת בין "החברים" כמו בובה למשחק אז יש כאן מקום להתערבות. אז נכון שהיה והיא היתה מעל גיל 18 לכאורה אין כאן בעיה חוקית אבל לא נראה לך שיש כאן בעיה של ניצול מצוקה וחולשה? אין כאן שום בעיה נורמטיבית?

מותר, אולי..
נכון, לא תמיד..
.

מי שמך לקבוע לבחורה מעל גיל 18 האם היא יכולה או לא יכולה להיות מועברת בין החברים? מרגע שפסלנו ארוע פלילי (ושנינו יוצאים מנקודת ההנחה הזו כי אם יש ארוע פלילי אין לנו ויכוח שנינו מסכימים שאסור שהוא ימשך ויש להעניש את האחראים..) אין לאף אחד כלל זכות להתעסק עם העניין! כאן בדיוק מתחילה הפורטניות הלא קבילה הזו (יש לומר- חשוכה..הדבר הראשון שעולה לי בראש זה איראן וטאליבן עם חוקי "המוסר" הנוקשים שלהם) היום אתה קובע שלמרות שזה חוקי לעשות אורגיה זה לא "נורמטיבי", מחר אתה תודיע שהומוסקסואלית זה לא נורמטיבי ואין לזה מקום ביחידה שלך (מחוץ לשעות הפעילות כמובן) ומחרתיים מותר רק את התנוחה המיסיונירת....ידידי,כל עוד זה חוקי- צא לי מהתחתונים, נקודה, שמור את הדעות השמרניות שלך בנושא מין ובילוים לעצמך ותטפל בבעיות המשמעת ביחידה שלך בלי להיכנס לי למיטה ולפאב. תודה.

ישן 07-08-2009, 17:42
  SkyMarshal SkyMarshal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "ואוו...אם העיתונאים האלה..."

אם כבר העלית את הנושא "החניכות" בצבא בריה"מ\רוסיה, זה מזכיר לי שלפני מספר שנים קראתי ספר מאוד מעניין בשם "אנתרופולוגיה של קבוצות אקסטרימליות*: היחסים הדומיננטיים בצבא סדיר של הפדרציה הרוסית"[* זה התרגום המילולי מרוסית, אני הייתי מתרגם "במצב קיצון"]. המחבר, ק"ל באנְניקוב, אנתרופולוג במקצועו, מנתח בצורה מאוד מעניינת את כל התופעות הנהוגות שם, מעביר מקבילים לתרבויות עתיקות, וגם מסביר את הסיבה להיווצרות של החלק מהטקסים, שנראים מזעזעים לאדם רגיל. בין הרעיונות העיקריים, המאוד מעניינים לדעתי, הוא משער שאותם הפרטים (החיילים), שבאים מרקעים סוציאליים שונים מאוד, ומוצבים במקום סגור למשך זמן רב, תוך בידוד מהסביבה החיצונית, עוברים טרנספורמציה תרבותית ויוצרים חברה בעלת חוקים מאפיינים משלה, אבל באופן שמזכיר קבוצות אחרות של אנשים הנמצאים במצבי קיצון דומים.

עם זאת, לדעתי המודל לא קשור לנושא הנ"ל, שכן בישראל המצב שונה, והחיילים אינם נמצאים בבידוד כה חמור מהחברה החיצונית.
-Lieutenant General William E. Kepner

נערך לאחרונה ע"י SkyMarshal בתאריך 07-08-2009 בשעה 17:47. סיבה: שגיאות כתיב
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:16

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר