לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-09-2009, 07:10
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
מגעיל מיעוט כבוש בארץ ישראל קורא לאו"ם להגן עליו מהכובש הציוני הצורר והאכזר.

או"ם שמו"ם? כבר לא. ר´ ישראל הירש, ממובילי המאבק בשטח בירושלים, אומר בראיון ל´כיכר השבת´: "אנחנו נפנה לאו"ם ונבקש להביא כח רב-לאומי שיגן עלינו מפני המדינה הזאת. מה שקורה כעת זה בלתי-אפשרי". לדבריו, "גם אם זה לא יקרה, לפחות נבהיר לעולם שאנחנו תחת כובש ציוני" (חרדים)
יוסי הר-מור ומנחם כץ י"א אלול התשס"ט 18:45 31.08.09 הדפסה
מזכ"ל האו"ם על רקע ההפגנות. צילום: פלאש 90
ההסלמה של המשטרה אמש, חצתה את הגבול, והחרדים לא מתכוונים לשתוק. ר' ישראל הירש, ממובילי המאבק בשטח, שוחח עם 'כיכר השבת' ודיבר על גל האירועים מנקודת מבטו.

"מישהו מלמעלה מסלים את המאבק", הוא טוען בראשית השיחה. "כנראה הגיעו למסקנה שהחרדים יותר מידי נכנסים לעניינים שלהם והם רוצים לדכא את זה בצורה מאוד חריפה. גם הסיפור עם האמא", הוא טוען, "זה היה אמצעי כדי לדכא את הציבור החרדי. זה רק ניצול של הסיפור כדי להיטפל לציבור החרדי".

לדברי הירש, אותם הגורמים "מרגישים שהציבור החרדי גודל וגודל ואף מכתיב חלק מהאירועים. זו הסלמה מערכתית כוללת מצד אחד, לא מצד היהדות החרדית. ברגע שברקת מכריז באופן פומבי שהוא רוצה להביא בליינים לירושלים זה מקומם".

על האירוע אמש, הוא אומר: "המשטרה הורידה כל רסן של אנושיות כלפי הציבור החרדי. בסופו של דבר מישהו יצטרך לקחת אחריות".

פנייה דחופה לאו"ם

בעקבות ההתפרצות המשטרתית אמש, אומר הירש, כי גורמים בציבור החרדים יפנו לאו"ם בארה"ב וגם בארמון הנציב בירושלים. "אנחנו נבקש להביא כח רב-לאומי שיגן עלינו מפני המדינה הזאת. מה שקורה כעת זה בלתי-אפשרי".

אתה באמת חושב שזה מעשי?

"אני יודע שזה לא יצא לפועל, אבל בכל מצב אנחנו רוצים להבהיר לעולם שאנחנו תחת כובש, וזה בלתי-אפשרי להמשיך בצורה כזה".

תעשה לנו סדר, מה בדיוק התרחש אמש.

"היה רצח במלון ברחוב צפניה. רצו לנתח את הגופה על-אף שתפסו את הרוצח והוא גם שיחזר את המעשה בתוך בית-המלון. אבל ברגע שזה קורה בטריטוריה החרדית ישנם אנשים שאומרים שאסור לנתח את הגופה, על-אף שאיך שאני מבין שהמשפחה לא שומרת תורה ומצוות.

"יכול להיות שיש הדחפות של הציבור להפגין, יכול להיות שהיו צריכים להתעלם, אך ברגע שהרצח קרה לא ידעו אם זה יהודי שומר תורה ומצוות, וברגע שיש ספק נלחמים על הנתיחה.

"המשטרה רצתה לפזר את הציבור שהצטבר והם התחילו לירות אש חיה באוויר, בנוסף הם זרקו רימוני הלם, ובאמצע הפיזור, הם נסעו במהירות מופרזת והיו אנשים על הכביש ופשוט דרסו שני אנשים ופצעו אותם. פשוט התירו את דמנו".

לדבריו הירש, "הבד"צ יערוך היום ישיבה דחופה בעניין, ונראה כיצד יחליטו. למעשה, הגאב"ד הוא זה שקובע. הוא אדם מאד ישר והוא מבין שאין פה ללכת ימינה או שמאלה, הוא חושב שאין פה מקום לפשרות, אם יש חילול שבת אז בכל מקום צריך להפסיק זאת, בפרט שזו הכרזה פומבית".

http://www.kikar.net/article.php?id=5009

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-09-2009, 09:58
צלמית המשתמש של בגירה
  בגירה בגירה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.08
שקרנים בני שבבניקים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "אני חושב שהכוונה היה לארוע..."

לא תשקר לא תשקר לא תשקר לא תשקר לא תשקר לא תשקר

ישן 01-09-2009, 10:07
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
יש ווידיאו
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "שקרנים בני שבבניקים"

http://www.haredim.co.il/ViewArticl...ID=1&itmID=2542
תיעוד: ניידת משטרה דורסת אברך

המקרה המדובר ביותר, במהלכו נדרס אברך צעיר על ידי ניידת משטרה ונגרר אחריה למרחק רב, נחשף בסרטון בלעדי המצורף לכתבה זו. בתמונה אחת נראה האברך כשהוא מופל ארצה, בתמונה השנייה נראים מפגינים שמגלים את האברך ש"נסחב" על ידי הניידת המשטרתית, ושועטים אחריה. בלעדי

----------------------------------------
המקרה המדובר ביותר, במהלכו נדרס אברך צעיר על ידי ניידת משטרה ונגרר אחריה למרחק רב, נחשף בסרטון בלעדי המצורף לכתבה זו. בתמונה אחת נראה האברך כשהוא מופל ארצה, בתמונה השנייה נראים מפגינים שמגלים את האברך ש"נסחב" על ידי הניידת המשטרתית, ושועטים אחריה. בלעדי

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 01-09-2009 בשעה 10:10.
ישן 02-09-2009, 08:08
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אתה אינך רואה מה שאינך רוצה לראות!!!
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "לא תשקר!"

הנה תמונה ברורה שהועלתה בפורום 'שבאבניק' באתר 'דרבוקה' [כן, כן - אנחנו מתרחבים...]:

בתמונה רואים בברור קצין משטרה בכיר המעביר הוראות בכתב למחבלים משוחררים לפיהן עליהם לשלוף את מר הירש [אפילו ב'שבאבניק' לא קוראים להירש 'רב'] מתוך פגישה עם אבו מאזן, לדרוס אותו בעזרת קרנף, להכניס אותו בכח לתוך הסניף של טיב טעם ומשם להעבירו בגרירה ע"י ניידת למפעלי תנובה מבלי להמתין כנדרש.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:sXe7nU-41s-SnM:http://www.zeevgalili.com/http://zeevgalili.com/wp-content/uploads/2009/05/d797d799d791d795d7a7-d791d798d794d7a8d79f-1.jpg]

בתמונה הבאה רואים בברור את הערבים מבצעים את זממם כשברקע מביט ומחייך קצין המשטרה נצ"מ יעקב מנחם חוטובזון מרחוב הארזים 18 בירושלים [מניע את רכבו מסוג סוברו לגאסי ב06:30 בכל בוקר וילדיו נמצאים ללא השגחה בשעות הצהריים]:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:97oUC2vwJ3GuMM:https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/02/Giraffe_Ithala_KZN_South_Africa_Luca_Galuzzi_2004.JPG/350px-Giraffe_Ithala_KZN_South_Africa_Luca_Galuzzi_2004.JPG]

ישן 02-09-2009, 08:37
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "וידאו של מכונית משטרה שהוצתה ע"י טרוריסטים חרדים."

אה... אז עכשיו הבעת מחאה והפגנות זה טרור? או בגלל שזה פשוט לא למטרות שאתה תומך בהן?
איכשהוא יש לי הרגשה, שאם המחאות האלה היו בעד לגליזציה של סמים, לא היית קורא לזה טרור, אלא מהפכה חברתית.

אתה צועד בשביל מאוד מאוד חלקלק ומסוכן כשאתה נוטל זכות של צד אחד למחאות (גם אם אלימות ולא חוקיות),
כי הזכויות והלגיטימציה שאתה לוקח מהם היום, יהיו אותם זכויות ולגיטימציה שיילקחו ממך מחר,
עד שנהיה חברה שלא מסוגלת להפגין בלי אישור, לא מסוגלת לצאת לרחובות ולזעוק בלי רשות של הממשלה,
ואז, הכלי האחרון של בני אדם חופשיים, הזכות למחאות ולהפגין - מתה, ואיתה השמירה על השומרים.

לא משנה מה דעתך, ברגע שאתה קורא למפגינים טרוריסטים,
אתה בדרך להיות "טרוריסט" בעצמך עפ"י הגדרה. נסה לחשוב על זה קצת יותר לעומק..
ישן 02-09-2009, 09:52
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "ברגע שמתפרעים ומסכנים את..."

הפגנה זה לא רק להחזיק שלטים ולשנן סיסמאות,
ההפגנות הכי חשובות בהיסטוריה התגלו כהפגנות אלימות,
ההפגנות באיראן, ההפגנות בכיכר טיאנאנמן, ההפגנות שהביאו לניפוץ חומת ברלין,
אז זה די צבוע להגיד שזה לא הפגנות ברגע שיש התפרעות, כי אלה אלה הן ההפגנות האמיתיות במבחן ההיסטוריה,
בין אם אנחנו בעד או נגד המפגינים והנושא שבעבורו הם מפגינים, זו לא הסוגיה שעל הפרק,
אנחנו צריכים להגן על הלגיטימציה האזרחית שלהם להפגין, לא לטובתם אלא בעיקר לטובתנו,
כי שוב, אם היום נגדיר מפגינים אלימים "מחבלים\טרוריסטים" ונביא לתקדים מסוכן שכזה,
מחר המושגים האלה יופנו נגדנו, כשננסה אנחנו לזעוק ברחובות נגד דברים שיפגעו בנו, צריך לזכור את זה.

זה לא אומר שיש פה מתן לגיטימציה לונדליזם ועבריינות, זה אומר שצריך להוציא מילים כמו "טרוריסט" מהמשוואה הזו,
בעיקר משום שזו פגיעה עתידית בנו, ככאלה שאולי יום אחד נצטרך לעמוד בסיטואציה דומה, תהה הסיבה אשר תהה.
ישן 02-09-2009, 13:40
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "עם כל הצער שבדבר אנחנו חיים במציאות המחייבת כללים במאצעותם ניתן לבחון דברים"

תראה, זה ברור הרי שאני מתנגד לכל הקשקשת שלהם, אני רואה אותם בברוקלין למשל,
הולכים להם עם השטריימלים שלהם, כשלידם עוברת איזו כושית בלבוש מינימלי, הם מעיזים לעשות משהו?
לא. הם יודעים שמיד 3 שוטרים איריים יפתחו להם את הקרקפת עם אלה, אז הם שומרים את זה בפנים.

האם צריך לאפשר להם להתנהג בישראל כמו שהם מתנהגים? לא!
ישראל היא מדינה שרוב האוכלוסיה שלה חילוני - וכמו שאומרים, הרוב קובע.

אז מה צריך לעשות? צריך להפגין מולם יד נוקשה, מעצרים, וענישות שונות בהתאם לצורך.

מה לא צריך לעשות? לא להגדיר אותם כטרוריסטים

יש מעל מליון אזרחים אמריקאים מוגבלי טיסה בארה"ב, שנכנסו לרשימה בשל היותם "טרוריסטים",
הם כוללים חברי קונגרס, פרופסורים באוניבריסטאות (וכן הם לבנים ולא חברים באף מילציה), ואפילו ילדים.

מאוד מפריעה לי המילה "טרוריסט" כי אני רואה יישום ציני שלה כנגד חרויות האזרח,
אני רואה שיטה חדשה של דיכוי חופש הביטוי, באמצעות ההגדרה הזו, ולכן חזקה עלינו להזהר בשימוש בה!

צריך לעשות הבדלה מאוד מאוד זהירה וברורה בין עבריינים לבין טרוריסטים.
טרוריסט מונע מאידאולוגיה שדוגלת בפגיעה מכוונת ומתוכננת בחפים מפשע,
ואנחנו רואים לכך דוגמאות במחוזותינו הקשים - לכן בוא לא נהפוך כל עבריין פוחז לטרוריסט,
שוב לא למענו - אלא בעיקר למעננו, זה המסר העיקרי שאני רוצה להעביר כאן....
ישן 02-09-2009, 13:13
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי BigSmoke שמתחילה ב "טרור לא מוגדר כ"פגיעה בחיים..."

עפ"י חוק הפטריוטיות הדרקוני של בוש כתוצאה ממופע האשליות של 11 בספטמבר,
כל אזרח אמריקאי יכול להיעצר בכל מתקן בעולם, משמע להחטף, אם יוגדר ע"י סוכן ממשלתי כ"טרוריסט",
אין שום מאפיינים בחוק הזה שתוחמים בהגדרה מהוא טרוריסט, ככה שמאוד מאוד קל,
במיוחד בתקופה הזו של ערב הסדר העולמי החדש, להפוך מחאה אזרחית ל"מעשי טרור",
זה טריק שמיושם באנגליה ובארה"ב כדי לחנוק מחאה פוליטית ואזרחית,
ולמעשה להרוג סופית את זכות ההפגנה והמחאה הציבורית. לכן שאני אומר שזה מדרון תלול,
אני לא אומר את זה כדי להשמע דרמטי, אני אומר את זה כי זה נכון וזה מפחיד,
ברגע שאנחנו מתחילים לנפנף במונחים של "טרוריסט" כלפי יריבים להשקפת עולמנו,
אנחנו נכנסים לאיזור מסוכן מאוד, שבו החופש וחרויות האזרח נמצאות בסכנה ממשית
להבלם בכל פעם שמישהו יחליט להניף מולם את דגל "הטרור" - אנחנו יודעים מה זה טרור, זה לא טרור.
זו מחאה, מחאה מרגיזה, מחאה ביריונית, אבל זה לא טרור - והגיע הזמן שנתחיל להתעשת ולרדת מהעץ הזה
של תיוגים מסוכנים, לפני שזה יחזור אלינו בבומרנג - כי חזור יחזור אלינו הבומרנג הזה בסוף.
ישן 02-09-2009, 13:31
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לאנס - יש הבדל עצום בין הזכות..."

אני חושב שההגדרות שלי לטרור מדויקות מאוד טלי, אני חושב שאנשים אחרים
שנותנים להשקפת עולמם לעוות את ההגדרה היבשה, צריכים לעצור ולרענן את ההגדרות של טרור.

טרור היא מילה טעונה מאוד שבצילה נחקקו חוקים נוקשים מאוד נגד אזרחים שומרי חוק במדינות מערביות,
אנחנו צריכים להזהר מאוד שלא ליפול למלכודות האלה של הגדרת "טרור" שלא לצורך, ולא למען אף אחד אחר אלא מלבדנו.

צריך לפעול נגד עבריינים בצורה קשה, צריך שהמשטרה תעשה את עבודתה,
וצריך לגנות כל פגיעה בחפים מפשע, אבל עדיין זו מחאה של מגזר שלא אני ולא את שייכים אליו,
לכן קל לנו מאוד לתייג אותם כטרוריסטים, אבל מה היה קורה אם המצב היה הפוך?
מה אם ישראל היתה מדינת הלכה, ואנחנו היינו נלחמים בתל אביב כדי להפוך אותה "חילונית" יותר?
האם אז היינו מתוייגים כטרוריסטים? ואם כן, האם זה היה נכון?
או שמה זה היה נסיון שלנו לשנות את ציביון המיקום שבו אנחנו חיים?

מי שמכוון אלימות כלפי חפים מפשע במתכוון, הוא טרוריסט.
כל השאר הם בגדר מושגים אחרים, פושעים, עבריינים, חוליגנים, פורעי חוק.. אבל לא טרוריסטים.
ישן 02-09-2009, 13:43
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אני חושב שההגדרות שלי לטרור..."

טרור הוא מושג לו הייתה הגדרה ברורה עוד הרבה לפני החוקים המדוברים.
ולא, לא רק אלימות כלפי חפים מפשע היא טרור. העמדת המצב כך שאנשים יפחדו לעשות דברים מסויימים
(להביע את דעתם, לנסוע במקום מסוים, לא לתת לי עוגייה) מפחד התגובה שלי היא השלטת טרור.
אלימות כלפי חפים מפשע נכללת כטרור אך בודאי שהיא לא הסממן היחיד לטרור.

פעולת טרור, כפי שמשתמע מהמובן המקורי של המילה - פחד, חרדה, אימה, נועדה לזרוע אימה ופחד בקרב הציבור המותקף ולגרום לו לדמורליזציה ובלבול, ולשיבוש שגרת החיים. לעתים מבוצעת גם כפעולת נקמה במעגל דמים של אלימות. חלק ניכר מנשק הטרור הוא הפרסום הרב שפעילותו מקבלת בציבור, באמצעות התקשורת האלקטרונית והמודפסת. בטרור נעשית פגיעה "בבטן הרכה" של המדינה (האזרחים), במטרה לגרום למדינה להכנע לדרישות מפעילי הטרור. ביסוד הטרור ישנו גם ערעור של בסיס הלגיטימיות של הממשלה המכהנת, בכך שהיא איננה מסוגלת להבטיח את שלום אזרחיה ולשמור על הסדר הציבורי. מתוך ההגדרה המקובלת לטרור כיום בויקי....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 02-09-2009, 13:50
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "טרור הוא מושג לו הייתה הגדרה..."

עד כמה שאני מתרשם מהניסוח של גולש אלמוני בויקיפדיה (שאגב אני לא חולק עליו יותר מדי)
עדיין, יש מציאות שהיא קיימת, שבה מנהיגים ממנפים "טרור" לאינטרסים שנוגדים את הציבור,
לכן שימוש במילה "טרוריסט" שלא בקונטקסט שאני מדבר עליו, מטריד אותי, בעיקר מהסיבה
שאני רואה איך ההגדרות האלה מנוצלות לרעה במדינות שמעבר לים, כדי לווסת ולמדר התנגדות ציבורית או מחאה ציבורית.

אני חושש, אם להסתמך על תקדימים אחרים, שהשיטות הללו בדרך לכאן,
ושלא ירחק היום, בו כל מי שלא ייענה להגבלים הירוקים יוגדר "טרוריסט אקולוגי",
בו כל מי שיתנגד לחוקים עתידיים שפוגעים בזכויות הפרט (ע"ע המאגר הביומטרי) ייקרא טרוריסט,
לכן אני אומר שזה מדרון חלקלק, כי כל פעם מזיזים את הבר טיפה רחוק יותר מהערך הנאמן להגדרה,
עד שיום אחד, המילה טרוריסט תהיה תחליף לכל מי שאינו הולך בתלם קונפורמיסטי שנקבע כנורמלי ולגיטימי,
והדברים האלה קורים טלי, אני רואה אותם קורים כבר עכשיו באנגליה ובארה"ב, וזה צריך להדליק לנו נורה כלשהיא, או לפחות ניצוץ...
ישן 02-09-2009, 08:45
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מיעוט כבוש בארץ ישראל קורא לאו"ם להגן עליו מהכובש הציוני הצורר והאכזר."

מארועי הלילה

חרדים ניסו לרצוח נהג מונית ערבי בגרזן

זוועה בלב גאולה: נהג מונית הותקף בגרזן

זעזוע וחרדה: נערים חסרי מעש תקפו הלילה נהג מונית ערבי ברחוב מלכי ישראל בירושלים, וניפצו את שמשות רכבו בגרזן ובאת. הוא נחלץ בעור שיניו, לאחר שהבין שחייו בסכנה, והגיש תלונה במשטרה. תמונות מהאירוע הגיעו לידי "חרדים"

את התופעה הזו חייבים להוקיע, את הטירוף הזה מוכרחים לעצור. כעשרים נערים חסרי מעש התנפלו הלילה (ד') על נהג מונית ערבי, שחלף בשכונת גאולה, וכמעט ביצעו בו לינץ'. הנערים התנפלו על הרכב באמצעות גרזן ואת, והזיקו קשות למונית. האירוע תועד לכל אורכו - התמונות הגיעו לידי "חרדים".

האירוע התרחש סמוך לשעה 2 בלילה. כמה עשרות נערים שהשתתפו בהפגנה שנערכה הלילה בכיכר השבת, עמדו מחוסרי תעסוקה. ההפגנה נגמרה, המשטרה לא התערבה ולא נכנסה כלל לאזור, והנערים חיפשו טרף קל. זה נמצא עד מהרה בדמותו של נהג מונית ערבי, שעשה טעות איומה ונכנס לשכונה.

הנערים חסמו את דרכה של המונית, והקיפו אותה. לאחר חילופי דברים עם הנהג, שישב כשהוא מצונף בתוך רכבו, הביא אחד הנערים כלי עבודה, גרזן ומכוש, ויחד עם חבריו החל להתקיף את הרכב. רק לאחר שניות ארוכות הבין נהג המונית שחייו בסכנה, והוא עזב את המקום כשהוא מבוהל בנסיעה מהירה.
http://www.haredim.co.il/ViewArticl...ID=4&itmID=2591
ישן 02-09-2009, 09:09
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
השעמום זה דבר נוראי
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "מארועי הלילה חרדים ניסו..."

גם הסכמי אוסלו היו תוצאה של שעמום, שבעקבותיהם נשפך דם רב והתערער מצב הבטחוני.

אחרי שברית המועצות התפרקה, המצב הבטחוני השתפר לאין ערוך. שהרי ברית המועצות הייתה זאת שדחפה את הערבים למלחמות וחימשה את ארגוני הטרור. אבל למישהו היה מגרד איפהשהו ולא יכול היה לסבול את השעמום ואז התחילו לקחת הימורים (קראו לזה צ'אנס: תנו צ'אנס לשלום..)... וההמשך ידוע.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:03

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר