לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-09-2009, 01:25
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Herbie
מבולבל פיזור הפגנות ללא מיגון בסיסי?

במקרה יצא לי לעבור ליד חניון קרטא בירושלים, בשבת אחה"צ, כלומר לפני תחילת המהומות הרציניות.
במקום נכחו כמה עשרות שוטרים, שמנעו מהמפגינים לחסום את הכביש, ועוד הרבה (לפחות מאה) שוטרי יס"מ שהמתינו בצד במשך כל השבת, כשרק סרבלים לגופם.
לא נכחתי בשלב שבו היס"מ התערב, ולא ראיתי תמונות רלוונטיות מהשבת האחרונה,
אבל האם יכול להיות שהתקבלה החלטה במשטרה, ולפיה, מסכנים את השוטרים (ואכן כמה נפצעו השבת) מעבר לרמה הנדרשת, ושולחים אותם להתעמת עם המפגינים ללא אמצעי מיגון, או אלות?

אשמח אם מישהו הבקיא בעניין יפריך את השערתי, או לפחות יפרט את הסיבות לקיומו של הנוהל.
תזכורת - המפגינים הגיעו באלפיהם, הם כרגיל השתמשו גם באבנים, והשבת הותר ע"י גאב"ד העדה החרדית גם לבחורים להגיע למקום - זאת בניגוד למצב עד כה, שבו השבבניקים נקראו להשאר בבית, ורק לאברכים (בעלי משפחות הנחשבים שקולים יותר) הותר להגיע לעימותים עם המשטרה.

*פתחתי שרשור חדש עקב מחיקת הקודם - אני מקווה שמותר לדון בנושא הנוכחי, והמחיקה התבצעה רק בעקבות הדיון הלא רלוונטי.

פֶּתִי יַאֲמִין לְכָל דָּבָר וְעָרוּם יָבִין לַאֲשֻׁרוֹ
משלי יד:טו

~

נערך לאחרונה ע"י Herbie בתאריך 01-09-2009 בשעה 01:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-09-2009, 06:38
  מתןן מתןן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.05
אתה צודק ולא צודק..
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "כל הציוד הדרוש קיים וזמין...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
כל הציוד הדרוש קיים וזמין. מישהו (פוליטיקה) מחליט להתייחס לחבורה הזו בכפפות של משי.

אם ההפגנה היתה נערכת ק"מ מזרחה משם, היית רואה טיפול שונה לחלוטין.

אז ככה.. אתה צודק ולא צודק..

אם ההפגנה אכן הייתה נערכת כ-ק"מ משם בכפר סילוואן , אז השוטרים היו ממוגנים בצורה מלאה משום שהמקום שם נשלט..כלומר הכפר בנוי בדירוג ואתה תמיד נמצא למטה ככה שימטירו עליך גשם של סלעים , אבנים , כיורים , ניאגרות , צינורות , אבטיחים וכל הבא ליד.. (מנסיון אישי)..
אתה לא צודק בכוונה שלך שאם השוטרים שלך היו נמצאים בסילוואן אז הם היו יותר אגרסיביים..להפך..
בכל הקשור לאוכלוסיה ערבית משטרת ירושלים ומג"ב שכפוף לה נוהגים איתם ביד רכה לעומת היהודים שבתוך שטחי הארץ.. (מצחיק עד כמה שזה עצוב).. בעיקרו אם יש הפס"ד קל אין צורך במיגון ואמצעים.. אלא אם כן זה מתפתח למשו רציני ולכן השוטרי יס"מ שראית הוצבו ליד האיזור..
שירתתי בירושלים ביחידת בילוש/הפס"ד.. תאמין לי.. חיים לא קלים יש לבחורים שם..

"אנחנו תמיד נהיה בתוככם , אבל אף פעם לא נהיה חלק מכם..!"

ישן 01-09-2009, 14:36
  מתןן מתןן אינו מחובר  

מה ?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "ממש לא מעניין אותי אם ההפגנה..."

ציטוט:
ממש לא מעניין אותי אם ההפגנה היתה נערכת בסילוואן, עיסאוויה, עזריה, אבו דיס או א-טור.
הפסד"ים הרבה יותר אלימים באזורים הללו מפוזרים בנחישות ובמהירות רבה יותר. טיפול דומה היה מפסיק את הפגנות השבת הללו לפני חודש.

בוא'נה על מה אתה מדבר בכלל ?!?
יש לך בכלל מושג מה הולך ת'כלס בשטח או שאתה ניזון משמועות ?
אני הייתי בה-הפס"ד בין הגדולים שהיו אי פעם בסילוואן.. רק בשביל להמחיש את האירוע ההפס"ד התחיל ב- 5 בבוקר ויצאנו משם ב-6 בערב !!!
שמים שחורים מרוב האבנים שהמטירו עלינו שם.. ומה עשינו ??? "תפסנו מחסות" , "ספגנו" וכל החרטה הזה ...
ואם אתה שואל למה אז בגלל ואני מצטט "לא להליט את הגיזרה" !
המפקדים בירושלים מעדיפים ששוטרים יפצעו רק כדי לא להלהיט את הגיזרה..
אבל בכל הקשור ליהודים שמתפרעים המשטרה נוהגת בהם כאילו הם חיות.. מויציאה עליהם את כל העצבים..

ובקשר לשאלה של herbie : הסרבלים והכל זה בעיקרון צורת הלבוש למקרה של הפס"דים..
במקרה ומשו מתפתח כמה חבר'ה שמוגדרים מראש תופסים את המגנים ואחרים מצטיידים באלפ"ה (למקרה וצריך את כל זה).
הבעיה היא שלא נראה לי הגיוני שיתחילו לפזר רימוני גז במרכז ירושלים כי הגז נסחף ברוח ויכול להגיע לתוך הבתים של התושבים ולשוק ולעוד אלף מקומות..
עם היהודים יודעים שלא יכול להיות משו רציני כמו נשק וכדומה משום שאחרי הכל אנחנו בני אדם ולא חיות.. (ואני לא משמיע פה הערה גזענית.. פשוט זאת התפיסה במציאות)

ישן 01-09-2009, 20:37
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מתןן שמתחילה ב "מה ?"

אני "קצת" יודע על מה אני מדבר....יש הבדל בין התפרעות שמתחילה מעכשיו לעכשיו ולוקח זמן למשוך את הכוחות ממקומות אחרים, להתפרעות שיש לך שבוע מראש להתכונן אליה, ובמקרה הזה כבר חודשיים הסנריו חוזר על עצמו כל שבת. שום התפרעות בסילוואן או בכל מקום אחר במזרח העיר לא היתה נמשכת כל כך הרבה זמן,

תסתכל על הסד"כ שממתין ביום שישי הזה בעתיקה ועל הסד"כ שתראה למחרת 800 מטר משם, ותגיד לי אם זה לא מכוון.

מצד שני, אחרי שכתבת ואני מצטט "מפקדים בירושלים מעדיפים ששוטרים יפצעו רק כדי לא להלהיט את הגיזרה..אבל בכל הקשור ליהודים שמתפרעים המשטרה נוהגת בהם כאילו הם חיות.. מויציאה עליהם את כל העצבים.." אני לא יודע אם יש טעם לדון איתך בנושא, ובכלל, אם אתה באמת מאמין בזה, אני לא יודע מה אתה עושה במערכת.

ישן 02-09-2009, 04:37
  מתןן מתןן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אני "קצת" יודע על מה אני..."

ציטוט:
מצד שני, אחרי שכתבת ואני מצטט "מפקדים בירושלים מעדיפים ששוטרים יפצעו רק כדי לא להלהיט את הגיזרה..אבל בכל הקשור ליהודים שמתפרעים המשטרה נוהגת בהם כאילו הם חיות.. מויציאה עליהם את כל העצבים.." אני לא יודע אם יש טעם לדון איתך בנושא, ובכלל, אם אתה באמת מאמין בזה, אני לא יודע מה אתה עושה במערכת.

שירתי 3 שנים + חצי שנה בקבע..
הסיבה האחת והיחידה שעזבתי זה רק בגלל זה!
כמו שציין הבחור מעלי.. המשטרה זה גוף שפועל ללא ראש והגיון..
אני מאמין בזה כי אני נפצעתי לא פעם ולא פעמיים בגלל החלטות של מפקד בדרג גבוה שפחד על התחת על לסכן את התחת שלו שבטעות לא ילהיט אינתיפאדה 3 .
מפקדים בדרג גבוה שברו מילה למקפד בשטח ואין יותר משפיל מזה כאשר מילה של מ"פ שמנהל אירוע נשברת ע"י מישהו מעליו..

אז וואלה אני מבין טיפ טיפה בכל זה..ואני עדין לא רוצה להאמין שככה מתנהלים האירועים.. לצערי הכל פוליטיקה..
כאשר צעיר יהודי "מתפרע" 4-5 שוטרים עולים עליו וקורעים לו ת'צורה... אבל כאשר ערבי ממזרח ירושלים מתפרע מעדיפים לירות עליו אלפ"ה ולהרחיק אותו מאשר לחתור למגע ולעצור את כל המתפרעים !

ואני חוזר שוב השוטרי יס"מ מחכים בצד למקרה שאירוע רציני יתפתח והכוח המקומי שנמצא לא יכול להשתלט עליו..
חניון קרתא לא נשלט ולא נעליים..
כשאני אומר נשלט אני מתכוון לכך שכדוגמת סילוואן הבתים שם בנוים בצורת דירוג כלפי מעלה.. לכן מי שנמצא למטה בשביל מקבל גשם של חפצים מהבתים האישיים ובחיים לא תוכל לזהות מי זורק מה ומאיפה...

ישן 02-09-2009, 04:45
  מתןן מתןן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אני "קצת" יודע על מה אני..."

ציטוט:

שירתי 3 שנים + חצי שנה בקבע..
הסיבה האחת והיחידה שעזבתי זה רק בגלל זה!
כמו שציין הבחור מעלי.. המשטרה זה גוף שפועל ללא ראש והגיון..
אני מאמין בזה כי אני נפצעתי לא פעם ולא פעמיים בגלל החלטות של מפקד בדרג גבוה שפחד על התחת על לסכן את התחת שלו שבטעות לא ילהיט אינתיפאדה 3 .
מפקדים בדרג גבוה שברו מילה למקפד בשטח ואין יותר משפיל מזה כאשר מילה של מ"פ שמנהל אירוע נשברת ע"י מישהו מעליו..

אז וואלה אני מבין טיפ טיפה בכל זה..ואני עדין לא רוצה להאמין שככה מתנהלים האירועים.. לצערי הכל פוליטיקה..
כאשר צעיר יהודי מתפרע 4-5 שוטרים עולים עליו וקורעים לו ת'צורה... אבל כאשר ערבי ממזרח ירושלים מתפרע מעדיפים לירות עליו אלפ"ה ולהרחיק אותו מאשר לחתור למגע ולעצור את כל המתפרעים !

ואני חוזר שוב השוטרי יס"מ מחכים בצד למקרה שאירוע רציני יתפתח והכוח המקומי שנמצא לא יכול להשתלט עליו..
חניון קרתא לא נשלט ולא נעליים..
כשאני אומר נשלט אני מתכוון לכך שכדוגמת סילוואן הבתים שם בנוים בצורת דירוג כלפי מעלה.. לכן מי שנמצא למטה בשביל מקבל גשם של חפצים מהבתים האישיים ובחיים לא תוכל לזהות מי זורק מה ומאיפה...

נערך לאחרונה ע"י מתןן בתאריך 02-09-2009 בשעה 04:49.
ישן 02-09-2009, 10:48
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מתןן שמתחילה ב "[QUOTE=lior432] מצד שני, אחרי..."

אני מבין את התיסכול שלך, אבל לא תמיד המגבניק הפשוט מבין מערכת שיקולים מערכתית. בגלל התפרעות באבו דיס שחוסמת את הכביש הראשי של הכפר, לא שווה להבעיר את כל ירושליים. ההתפרעויות הללו בד"כ מחזיקות יום אחד בלבד ולמחרת הכל שקט, בניגוד למה שקורה עם החניון הזה, שהוא רק תירוץ אגב. אם זה לא החניון, אז זה האמא המרעיבה, או ישראל בלס או השד יודע מה.

התפרעות במזרח העיר שגולשת לצירים עיקריים שמשמשים את כולם מדוכאות בצורה הרבה יותר נחושה מהמקרה הזה. שלא יהיה לך ספק בכך. אם ההתפרעות בחניון קרתא היתה נעשית על ידי תושבי מזרח העיר, היית רואה הרבה יותר גז וכמובן גומי בלי חשבון, כמו בכל פעם שהם מחליטים להתפרע באזור ואדי ג'וז או באזור כביש 1.

ישן 01-09-2009, 23:20
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

איפה טעינו?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מתןן שמתחילה ב "מה ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מתןן
המפקדים בירושלים מעדיפים ששוטרים יפצעו רק כדי לא להלהיט את הגיזרה..

אתה מציין פה עובדות, או שזו דעתך האישית?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מתןן
אבל בכל הקשור ליהודים שמתפרעים המשטרה נוהגת בהם כאילו הם חיות.. מויציאה עליהם את כל העצבים..

אם ב"יהודים" אתה מתכוון למתפרעי העדה החרדית, והיחס אליהם עד יום ראשון, אני נאלץ לחלוק עליך, וזה גם הבסיס לשאלתי המקורית: להכנס להפס"ד אלימה הכוללת זריקת אבנים, בנחיתות פיזית וכמותית, וכל זאת ללא ציוד הגנה (אפילו קסדות) או אלפ"ה בסיסי (מגן/אלה/גז/הלם) - זו התרפסות וסיכון מיותר של הכוח, ובוודאי לא "המשטרה נוהגת בהם כאילו הם חיות".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מתןן
ובקשר לשאלה של herbie : הסרבלים והכל זה בעיקרון צורת הלבוש למקרה של הפס"דים..
במקרה ומשו מתפתח כמה חבר'ה שמוגדרים מראש תופסים את המגנים ואחרים מצטיידים באלפ"ה (למקרה וצריך את כל זה).

אז אתה אומר שנהלי היס"מ בכל הפס"ד ברחבי במדינה, הם להתחיל בסוג של הפגנת נוכחות, ללא ציוד כלל, ורק במקרה ש"מתפתח משהו" ירוצו השוטרים לאוטו, ויתחילו לעלות על ציוד? - אתה בטוח בדבריך?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מתןן
הבעיה היא שלא נראה לי הגיוני שיתחילו לפזר רימוני גז במרכז ירושלים כי הגז נסחף ברוח ויכול להגיע לתוך הבתים של התושבים ולשוק ולעוד אלף מקומות..

טענתך הופרכה כבר השבוע באירוע פינוי גופת הנרצח בעיר, וזה קרה במקום אשר מאוכלס בצפיפות הרבה יותר גבוהה מאשר איזור חניון קרתא.
סיקור עיתון הארץ את האירוע
ואחרי שאני רואה את השינוי הקיצוני בין שבת לראשון, אני נאלץ לחשוב שכמו תמיד, אין מחשבה מראש, והמשטרה פועלת כגוף ללא ראש וללא תכנון.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מתןן
עם היהודים יודעים שלא יכול להיות משו רציני כמו נשק וכדומה משום שאחרי הכל אנחנו בני אדם ולא חיות.. (ואני לא משמיע פה הערה גזענית.. פשוט זאת התפיסה במציאות)

לא אגיב על הטענה שנסתרה מזמן, חוץ מלציין שחיות בדר"כ לא משתמשות בנשק..
אבל כיוון שהזכרת את האפשרות - לדעתי האישית, ציבור שצובא על כוחות וניידות המשטרה, זורק עליו אבנים ומתעמת איתו בצורה אלימה, קורא קריאות בסגנון "נאצים" וכו' - ושוב, לדעתי האישית בלבד - הוא ציבור אשר לא רחוק היום, ובו הקמב"צ שלו יוציא לפועל יותר מאשר הפגנות..

העמותים הנוכחיים הם רק הצצה למצב הפילוג העמוק שאילו הגיעה מדינת ישראל, ואני לא אתפלא עם מחלקת הטרור היהודית תגדל בשנים הקרובות, ונהייה עדים למצב שבו הגולם קם על יוצרו.
זו תחילתו של הסוף, ולא יתכן שהתכנון ארוך הטווח בנושא יעשה ע"י ראש העיר ירושלים ומפכ"ל המשטרה.
אבל זה כבר דיון למקום אחר.

~

נערך לאחרונה ע"י Herbie בתאריך 01-09-2009 בשעה 23:23.
ישן 01-09-2009, 14:00
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מתןן שמתחילה ב "אתה צודק ולא צודק.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מתןן
אם ההפגנה אכן הייתה נערכת כ-ק"מ משם בכפר סילוואן , אז השוטרים היו ממוגנים בצורה מלאה משום שהמקום שם נשלט..

איזור הכניסה לחניון, שבו מתמקדים העימותים, נשלט בצורה טובה מאד ע"י טרסות העולות לכיוון שער יפו ושדרות ממילא-אלרוב, על טרסות אלו כמובן עומדים מאות מפגינים וזורקים אבנים + חפצים שונים ומשונים.

ציטוט:
כל הציוד הדרוש קיים וזמין. מישהו (פוליטיקה) מחליט להתייחס לחבורה הזו בכפפות של משי.

אם ההפגנה היתה נערכת ק"מ מזרחה משם, היית רואה טיפול שונה לחלוטין.

אני מודע לרמת הציוד של היס"מ, הרבה ציוד, שכנראה נותר מיותם בסוואנות.
אני גם מסכים שההבדל הקיצוני באופן הטיפול בהפס"ד ע"י המשטרה כשמדובר בכל אוכלוסיה אחרת (בפלסטינים למשל, ולהבדיל, במתיישבי יש"ע, סטודנטים, בני מיעוטים ישראלים וכו'), צורמת במיוחד.
כ"כ אני עדיין אשמח לתשובה מבוארת לשאלתי המקורית, מפי גורם הבקיא בעניין:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Herbie
האם יכול להיות שהתקבלה החלטה במשטרה, ולפיה, מסכנים את השוטרים (ואכן כמה נפצעו השבת) מעבר לרמה הנדרשת, ושולחים אותם להתעמת עם המפגינים ללא אמצעי מיגון, או אלות?

~

נערך לאחרונה ע"י Herbie בתאריך 01-09-2009 בשעה 14:07.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:16

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר