לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-09-2009, 16:33
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
שאלה בנוגע לכיוון המאוררים החדשים של ה 92mm בפרונט של המארז

קודם אני חייב לציין שעל הכוננים הקשיחים, האיזור בו המאוררים יורכבו מחר כבר מורכבים על כל כונן קשיח מאורר שזורק אויר לשני הכיוונים לקירור הכונן הקשיח. זה אומר שהמאורר של כל כונן קשיח זורק אויר החוצה מהמארז ולתוך המארז לכיוון הלוח.

מצב המאוררים במארז titan עכשיו הוא:
א, על ה back של המארז מורכב מאורר חדש חלופי של 120mm עד שארכוש מקורי של antec כאשר אהיה במרכז.
ב, על הדלת של המארז היה מורכב מאורר של 80mm, הוא זרק אויר החוצה כמו ה 120mm. הוא התקלקל, פרקתי אותו ועכשיו אין שם מאורר. מחר אני מרכיב חדש חלופי של 80mm במקום זה שיצא מאיזון.
ג, על כל כונן קשיח, יש מאורר לקירור הכוננים עצמם. כפי שכבר רשמתי האויר מפוזר משם לשני כיוונים. אחד החוצה מהמארז והשני לכיוון של הלוח-אם, כרטיס המסך ושאר כרטיסי ה pci.
ד, על כל אלה שני המאוררים עליהם שאלתי בגודל של 92mm בפרונט של המארז החדשים.
אני רוצה לחבר אותם שהם יזרקו אויר החוצה מהמארז, אחרת יכול להיות ניגוד עם המאוררים של הכוננים הקשיחים.

האם חיבור המאוררים בצורה הזאת יתן את אפקט הקירור הכי טוב?
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-09-2009, 18:26

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "משהו לא מסתדר לי בתיאור זרימת..."

כן מוצמדים לכונן, המאורר הזה לא מתאים לכל מארז רק למארזים מתאימים בלבד.
יש לכל מאורר 4 ברגים, שמחברים אותו לכונן הקשיח. המאורר נמצא באמצע של הפלסטיק המורכב על הכונן הקשיח בעזרת הברגים. דבר הגורם לזריקה של אויר על הכונן ומשם האויר מתפצל לפני כיוונים. אחד לפנים המארז והשני החוצה מהמארז עקב המיקום של הכוננים במארז. יש דגמים כאלה עם שתי מנהרות רוח וכאלה עם אחת בלבד. בדגם שאצלי מורכב על הכוננים יש שני מנהרות רוח.

פרט נוסף חשוב, המאוררים של הכוננים עובדים במהירות 4000RPM והמאוררים של ה 92mm רק על 2100RPM. ככה שיש הבדל במהירות העבודה.

ממתין לתשובה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 09-09-2009, 23:48

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "בדר"כ מאווררים קדמיים מחוברים..."

הכוננים הקשיחים מתחממים זאת הבעיה שלי, לכן הרכבתי עליהם מאוררים מלחתחילה. הם סידרו את הבעיה. החלק הקידמי של המארז הינו החם ביותר במארז, כי הטמפרטורה של המעבד וכרטיס מסך תקינות ואין איתם בעיה.

כל כונן קשיח והמאורר שלו יהיו בדיוק ליד המאוררים של ה 92mm.
א, האם המאוררים של ה92mm יכולים לקרר את הכוננים הקשיחים לבד במקום המאוררים של הכוננים?
ב, כדי לבצע את הניסוי להכניס אויר פנימה צריך לפרק את המאוררים מהכוננים או שמספיק לנטרל אותם?

ישן 18-09-2009, 18:51

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "במארז שלי (ENERMAX CHAKRA)..."

פרקתי את המארז עכשיו והרכבתי את המאוררים של ה 92mm על הרשת מתחת לפאנל של הפרונט של המארז ואז את ה 80mm על הדלת פתיחה של ה titan. לקח שעה עד שניקיתי את כל האבק ובדיקות בכל שלב כיצד הקירור עובד עכשיו וסיום העבודה, עכשיו כמה שאלות.
כאשר עשיתי את הבדיקות, נתקתי את הכוננים הקשיחים לגמרי מהלוח-אם והספק כוח כמובן.

א, כאשר בדקתי זרימת אויר של המאוררים של הכוננים. מצאתי משהו מעניין. לפי הדגם יש שני מנהרות רוח ושניהן זורקות אויר החוצה לשני כיוונים. (אחד החוצה לכיוון המאוררים של ה 92mm והשני לתוך המארז.) בבדיקה מצאתי שרק מנהרה אחת זורקת אויר שמורגש לשני הכיוונים, במידה ואתה שם את היד מול היציאה של התעלה הימנית כמעט ולא מורגשת בשום צד.
זה היה בשני המאוררים כאחד של הכוננים הקשיחים. אני מניח שהם תקינים, כי ראיתי אותם מסתובבים בצורה תקינה, אין רעש שהמאורר יצא מאיזון או בעיות במנוע באף אחד מהם.
גם כאשר ניקיתי את המאוררים והרכבתי אותם מחדש אותה זרימה של רוח בתעלות. באחת מרגישים ובשנייה לא.
כיצד זה יכול להיות או שתמיד מנהרה אחת תקבל יותר אויר לזרוק החוצה מהאחרת?
ב, שאלה בנוגע לאבק על הכוננים הקשיחים.
פרקתי את המאוררים של הכוננים הקשיחים לנקות אותם. (זה אומר שניתקתי את הכוננים הקשיחים לגמרי, אחרת זה בלתי אפשרי לנקות אותם.) האבק היה מפוזר באופן זהה על שני הכוננים על הצד שהמאוררים מורכבים. כאשר הצד עליו מורכבים המאוררים חצי צד שלו עם יותר אבק והחצי השני שלו עם פחות אבק. אני מניח שהמאורר גורם לזה, אך האם זה תקין?

עכשיו נגיע לאופן העבודה של ה 92mm, צדקת האויר קר עכשיו מהפרונט של המארז ועובר על הצד העליון של הכוננים הקשיחים, הפרונט של הכוונים מול המאורר 92mm, בין הכוננים הקשיחים (יש רווח בין הכוננים הקשיחים) ומתחת לאחד הכוננים (הכונן שיושב הכי למטה). משם האויר ממשיך למארז עצמו אחרי זה.
הדבר המוזר הוא, שהתעלה רוח הלא מורגשת של הכונן הקשיח בכל כונן. לא עובר שם אויר מה 92mm. מתחת למאורר של הכונן כל עובר אויר קר.
הכוננים בינתיים עובדים בסדר עם המאוררים שלהם והקירור הנוסף של ה 92mm, ככה שבינתיים הם עוזרים ואין ניגוד עם המאוררים של הכוונים עצמם.
דבר נוסף המאוררים שלה 80mm וה 120mm זורקים החוצה עכשיו אויר הרבה פחות חם (ניתן להרגיש את זה ביד.) מאז שה 92mm הותקנו. הם באמת הורידו את רמת החום דרסטית, לא צריך שום תוכנה לדעת את זה.
ה 80mm עוזר ל 120mm לזרוק חום החוצה, בלי ה 80mm ה 120mm זורק אויר יותר חם.
אני חייב להחליף את ה 120mm מה שכן, למה? הוא בקושי מוציא אויר החוצה, המהירות שלו נמוכה מדי. למרות שבלוח-אם אין לו הגבלה על המהירות. ביטלתי אותה מה bios עצמו. אני שומע את המאוררים של ה 92mm, בניגוד ל 120mm ששקט תמיד.
קיבלתי את ה 120mm חינם מקבלן של אינטל דרך עובד אינטל שקיבל ממנו מתנה בצורה חוקית לגמרי.ככה שזה היה חוקי, הוא נתן לו מתנה והמאורר לא היה מיועד לאינטל עצמה! (למקרה שיש פה עובדי אינטל בפורום.) אם זה היה מיועד לאינטל אין מצב שאותו עובד היה מביא לי את אותו מאורר ככה. לפי חוקי אינטל אסור לתת או לקחת חלקים,שהגיעו לאינטל עצמה. אפילו ממחשב שהולך לפח זבל. לא נורא דוד שלי יהיה הולך לעבוד בניו קופל בפתח תקווה, המפיץ של antec נמצא שם. הוא יוכל לרכוש מהם בשבילי מאוררים מקורים של antec למארז שלי. המאוררים של antec יותר טובים, ממה שיש לי היום. 80mm,92mm וה 120mm כמובן. דיברתי עם המפיץ של antec זה אפשרי רק לברר, אם יש במלאי בטלפון מראש.

ישן 22-09-2009, 00:49

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "א. יכול להיות שככה היצרן בנה..."

אני לא רואה על האריזה דגם של המאוררים, זה מה שרשום על האריזה של המאוורים:
(מקדימה של האריזה)
Hard disk drive cooler
reduce hard disk temperature
SHDC-A
(מאחורה של האריזה רשומים הפרטים הטכניים שלהם.)
features:
*reduce hard drive temperature (picture b)
*extands your had disk life and reliability
*fits 3 1/2" hard disk drive (1"and thickness)
*easy intallation

Specification:
*MTBF- sleeve 25000 hrs, ball - 45000 hrs
*Aie flow - 20 CFM
* Speed - 4800 RPM
* Vollage- 12 V DC
*Power - 2.04 W
* Current - 0.17A
*Dimiension- 125*100*14mm (L x W x H)

ball bearing.
(שני המאוררים אותו דגם.)

המידע כיצד הקירור של הכוננים עובד:
Sep 22 01:10:14 linux-**** smartd[3717]: Device: /dev/***, SMART Usage Attribute: 190 Airflow_Temperature_Cel changed from 69 to 68
Sep 22 01:10:14 linux-**** smartd[3717]: Device: /dev/***, SMART Usage Attribute: 194 Temperature_Celsius changed from 31 to 32
Sep 22 00:40:14 linux-**** smartd[3717]: Device: /dev/***, SMART Usage Attribute: 190 Airflow_Temperature_Cel changed from 65 to 66
Sep 22 00:40:14 linux-**** smartd[3717]: Device: /dev/***, SMART Usage Attribute: 194 Temperature_Celsius changed from 35 to 34

that is all the details i have on the hard disk drive fans.

ה *** מייצגות את את הכוננים, צנזרתי את הנתון הזה.
ה **** מייצג את פרט של הערכת ולכן צונזר גם הוא.
אתה יכול לראות את הטמפרטורה של זרימת האויר בשני הכוננים ומה טמפרטורה של הכוננים עצמם. (נלקח מתוך הבדיקה האחרונה של המערכת.)
מאז שחיברתי את המאוררים של ה 92mm בפרונט של המארז הטמפרטורות של הכוונים ירדו במשהו כמו 20-30 מעלות, אם אני לא טועה. ככה שמאוררים הנוספים עזרו.

עכשיו אפשר לומר מדוע מנהרת רוח אחת של אויר, לא מורגשת אצל שני מנהרות הרוח אצל המאוררים של הכוננים? לא היה מורגש גם לפני החיבור של ה 92mm והניקוי אבק, אותו אופן עבודה נשמר.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 22-09-2009 בשעה 00:56.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:20

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר