לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2009, 16:06
צלמית המשתמש של Humbug
  משתמש זכר Humbug Humbug אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 25.10.01
כתבה התיעוד העתיק ביותר שלכם, באינטרנט.

מי שמכיר אותי (ועכשיו, גם אתם) יודע שבין היתר, אני מכור לנוסטלגיות (הבלוג שלי בקפה מלא בכאלו).
לא... אני לא מדבר על האשכולות שנפתחים כאן עם פתיחונים של סדרות טלוויזיה ארכאיות.. אני מדבר על נוסטלגיה בכיכובי. סוג של רטרו-נארקסיזם, אם כי - במרבית המקרים הוא גורר מבוכה קלה.

לפני כמה שבועות מישהו כאן הקפיץ אשכול ישן בכיכובו של הסנאי האהוב עלי. קראתי שם מספר תגובות שכתבתי, שלא היו מביישות אף פקאצה בת ימינו. באופן כללי, האתר הזה הוא כנראה הארכיון המושלם לילדות המאוחרת שלי (עוד כשלי עצמי היה אסור לכתוב בפורום 20 פלוס אותו פתחתי).

האשכול הראשון שנכתב כאן (ונמחק כאן) נכתב על-ידי לפני 8 שנים פחות יום, עת הייתי רמססון פועה (בקישור - השימוש הראשון שלי במושג רמססון פועה. השימוש הראשון לא נעשה על-ידי אלא ע"י ori עוד בתקופה שקדמה לפרש, באתר רוטר).

עוד כמה שעות, האתר הזה הולך לחגוג את יום ההולדת השמיני שלו. אז נכון... כשהוא התחיל, הוא התפתח יפה.. הוא נגמל מחיתולים יותר מהר מכל אחד אחר. שלב המוטוריקה העדינה שלו לא היה מבייש גם את מוצרט. גם רכישת השפה הייתה די מובנית עבורו. כמו הרבה מאיתנו, גם הוא קצת נתקע כשאילצנו אותו לעבור לחינוך הממלכתי. את גן טרום החובה הוא עוד עבר בשיא, אבל מאז הוא קצת נתקע...
אבל הוא נשאר חמוד כשהיה, ואנחנו, ההורים שלו - אוהבים אותו לא פחות.

אבל לא עליו באתי לדבר. היות ולא השתנה הרבה, אותו נאום שכתבתי לו ביום הולדתו השישי בבלוג שלי - עדיין רלוונטי, לצערי.
פרש הוא אולי הנדבך המרכזי עבורי כשאני מדבר על היסטורית האינטרנט שלי - אבל הדברים התחילו הרבה לפניו.

הפעם הראשונה שלי (באינטרנט) הייתה בשנת 1992 בטכניון בחיפה (אלא אם מחשיבים את ימי הBBS העליזים, ואז אפשר לרדת עוד קצת במניין השנים). בניגוד להיום, בזמנו היצר המיני של ילדים בני 9 לא היה מפותח מדי, ולכן השימוש העיקרי שלי באינטרנט היה צ'אט עם סטודנטים אחרים בארץ - וכנראה גם בחו"ל.

האינטרנט הגיע לביתי רק כשנתיים מאוחר יותר - גם בזכות הטכניון. על המחשב הותקנה DOS בגרסתו החמישית או השישית, וחלונות 3.1 (עוד לפני גרסת הWorkgroup).
את החיבור באמצעות המודם האנלוגי (האמאמא של האנלוגי. 2400 סל"ש - מודם בלי חייגן... החיוג נעשה ידנית ע"י טלפון חוגה) הייתי משלים בבחירת PPP בתוכנת הTrumpet, והגלישה כמובן בNetscape 1.0, הברירה היחידה.

כדי לסיים את החפירות (באיזו שורה הפסקתם לקרוא?) - מתישהו בתקופה הזאת למדתי HTML. את מרבית האתרים יצרתי לעצמי, והם מעולם לא ראו אור.
כך לדוגמא עבודה בתנ"ך שכתבתי הוגשה למורה ע"ג דיסקט ובתוכו שלל עמודי HTML בעברית ויז'ואלית.
אבל תמיד הפריע לי שלא הצלחתי למצוא את התיעוד לאתרים שכן בחרתי להעלות לרשת.

לא היו אז הרבה ברירות. בארץ, ספקית האינטרנט היחידה שנתנה אתרים חינמיים ללקוחותיה הייתה נטוויז'ן עם מערכת הPHP שלהם (ר"ת של Personal HomePage). אקטקום בהמשך גם נתנה כמה מגות...
בפועל, יצא שאת האתרים הראשונים אחסנתי או בחשבון בטכניון שניתן לי - או באתר GeoCities שמסיים את חייו בימים אלו.

בכל מקרה, החלטתי לערוך חיפוש במחשב - ומצאתי את קובץ הBookmark.htm של הNetscape שלי משנת 1996, ובתוכו קישור לאתר שאחסנתי בArea51. מיד פניתי לwebarchive ומצאתי גרסה בודדת של העמוד (מרבית התמונות חסרות. כך גם הרקע... אבל זהו כנראה התיעוד הקדום ביותר לפעילות שלי באינטרנט. התיעוד הקודם היה מראשית 1997, והוא קיים עד היום על שרת של הטכניון... אם כי מאז שודרג במעט).

http://web.archive.org/web/20000307...05/index2h.html

אז... כדי לא להפוך את זה לסתם עוד פוסט נארקסיסטי שלי (ובגלל זה הוא נכתב במה שבראש... המקום שבו הכל התחיל עבורי) - אתם מוזמנים לשתף בחוויות האינטרנט הראשונות שלכם.
מתי ואיך זה התחיל עבורכם? האם יש לכם תיעוד לימיכם הראשונים?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-10-2009, 16:59
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
התיעוד הראשון שלי באינטרנט נמצא באיזה הארד דיסק נשלף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Humbug שמתחילה ב "התיעוד העתיק ביותר שלכם, באינטרנט."

שהאינטרנט היה חדש ואידיוט שכמוני לא ידע שצריך (ואף רצוי) להוריד קישורים של אתרי סקס בייחוד שיש עוד משתמשים במחשב משורת הכתובות
מאז חלפו הימים, המודם לא מרעיש, התפקחנו וגילינו את נפלאות הפוטושופ והקשר שלו לנ"ל אז מחפשים תעסוקה אחרת
כך הגעתי לצ'אט של תפוז שממנו הכרתי את החברה הראשונה אחרי השחרור מהצבא
זמן קצר אחר כך התוודעתי לאתר ההוא שמדווחים בו על סקופים
תוך כדי כך מישהו שם פרסם לינק לפרש ונרשמתי כשרציתי לשאול משהו כמה חודשים אחרי שהאתר נפתח
וכרגע אני מחזיק פה בשיא ההודעות ואולי גם בשיא השימוש ביוזר אחד
בין לבין גם התחלתי ללמוד אז התחלתי לנצל את האינטרנט לצרכים מעשיים מעבר לבידוריים

ישן 24-10-2009, 17:14
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.09
גם אני מפלצת נוסטלגיה מסתבר P:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Humbug שמתחילה ב "התיעוד העתיק ביותר שלכם, באינטרנט."

קורות חיי באינטרנט:
התחלתי מהאתר טיפו (אני לא מאמין שעכשיו נכנסתי אליו ונשארתי עם פה פעור במשך דקה) ושם הפכתי לפקאץ בן 12 שחושב שכל העולם קורא את מה שהוא רושם באינטרנט.
כבר בגיל 12 הייתי עם ראש לא תמים בכלל, וחיפשתי דרך לפרסם את האתר שלי כמה שיותר, ובכל מחיר - אם אני לא טועה, הייתי הראשון שלמד לזייף את מונה הכניסות בטיפו (פשוט נכנסתי לאתר, הכנסתי פיסת נייר כך שתתקע את הכפתור F5 במקלדת), ותוך שבוע האתר שלי הפך למספר ראשון בדירוג הכניסות.
בערך במשך חודש שלם נהנתי מבמה של אלפי כניסות ביום עד שגילו את הרמאות וחסמו לי את האתר.(=]) אח"כ פתחתי רדיו באינטרנט עם חבר (מי שמכיר ע"י ShoutCast) ושם ממש העברנו שידור עם מוזיקה ותכניות שהמצאנו, מה שמצחיק זה שמעולם לא היו ברדיו יותר מ-15 מאזינים (כשרובם היו חברים מהכיתה)... ועדיין השקענו בו מאוד. מה שעוד יותר מצחיק, שהקלטתי "ג'ינגלים" באותה תקופה כשהיה לי קול של ילדה בת 10 וממש לא מזמן יצא לי לשמוע אחד מהם - נוסטלגי משו וקורע מצחוק...

בעקבות "הצלחת" הרדיו פתחנו לו אתר ב area וצירפנו עוד "שדרנים", פתחנו במתכונת של העברת ד"שים בשידור, עשינו מתיחות בטלפון (חלקן היו מוצלחות יותר וחלקן פחות), בקיצור... הייתה וואחד תקופה

עם הזמן הרגשתי שאני רוצה לצאת מהגבולות של האתרים שיצרתי, והחלטתי לרכוש ספר על מנת ללמוד HTML. את האתר הראשון שלי יצרתי עם שימוש קל בפלאש, עזרה קלה מ-FrontPage והרבה שעות של שיעמום.
אתם מוזמנים לראות: http://www.planetnana.co.il/netaneld122

כשנה לאחר מכן פתחתי אתר תחת הדומיין antrax.co.il והשגתי אכסון בשרת בחינם, התחלתי ללמוד גם PHP ואחרי שסיימתי את הספר שברשותי ("PHP5 מדריך שימושי") חיפשתי באינטרנט פורום שבו אוכל למצוא עזרה ולהתקדם - וככה מצאתי את פרש
כאן בפרש מצאתי את מה שבראש מעניין למדי, וגררתי אחריי את DanDS (אם מישהו זוכר אותו עדיין).
בשלב מסויים הרגשתי שפרש זה חלק מהחיים שלי ואני לא מסוגל להפסיק לגלוש בו, נחסמתי מספר פעמים, עשיתי כאן לא מעט בלאגנים, ובלי לשים לב תיעדתי יומן של החיים שלי על גבי הפורום.

אז לסיום, אני שמח שפתחת את האשכול הזה, גרמת לי להיזכר בהרבה דברים טובים ונוסטלגים D:

[/חפירה]
ישן 24-10-2009, 17:48
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07

המממ... אכן לא כמוכם היית איש אתרים (בהתחלה) אבל בוא נתחיל מההתחלה !

את האינטרנט היה בזמנו נדיר כשעוד הבנתי מה יש בעולם הזה (בשנות ה1998-1999) וכבר נדנדתי לאבא לקנות לי אינטרנט ! והוא אמר לי כמו כול אבא רגיל (תביא תעודה טובה תקבל אינטרנט ) וכך היה !

אני זוכר איך התלהבתי כשחזרת הביתה ולא הרפתי מהמודם שלי XD.
ןואז האתר הראשון שלי היה WALLA, היית גולש בעיקר דרכו ומדבר עם חברה בצ'אט איימיל (בעיקר YAHOO :\) ואז בסביבות ה2002 התחלתי להתעניין יותר מאשר משחקי דפדפן וסתם צ'אטים.

והורדתי בחינם את המשחק הראשון שלי : LORD OF THE RINGS THE RETUREN OF THE KING DEMO.

לא האמנתי שסוף סוף אפשר הלשיג משחקים שווים דרך הורדה בלבד :O.

ואז בסביבות ה2003 הקשתי בגוגל משהו כמו : ציור של כד פרחים או משהו, והגעתי לאתר פרש בפורום אנימה ומנגה :O.

נרשמתי אז במשתמש שלא אגיד את שמו פשוט הייתי נאיבי, ואחר כמה שנים טובות פתחתי את SIMEN.

בנוגע לאתרים שלי אכן ניסיתי לפתוח איזה את בשם : האתר המגניב ביותר של.... וזה לא היה רע אבל לצערי אנני זוכר את השם, במהלך התיכון עשית אני וכמה חברה אתר לכיתה שלנו עם תמונות של טיולים מודעות וכו'...

ולפני שנה פתחתי אתר בו כתבי שירה שלי, שלצערי הרב מחקתי ברגע של יאוש כי לא היו הרבה צופים (וזה עוד היה אתר מושקע ) אולי אפתח אותו שוב פעם.

ובעיקר זאת הסטורית האינטרנט המטופשת שלי .

ואני עוד זוכר שפעם אינטרנט = סקס ואתרים בלאגנים, ככה ההורים הבינו עד שהסברתי להם והבינו את זה שהאתרים האלה בשלטתי אז קיבלתי אינטרנט (אה וגם כרטיס מסך משוכלל לאותם ימים של GEFORCE)

זהו עד כאן חפירת הנסטולגיה שלי

יללה עוד כותבים.
ישן 26-10-2009, 18:40
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

אני חושב שאת האתר הזה הקמתי תוך כמה דקות עם מישהי שלמדה איתי כימיה:
http://dontexpand.8m.com/

בעבר היה סקר, ומונה כניסות (היה לנו 250 כניסות בזמנו, מבחינתנו זה היה המון)

אם אני לא טועה בבית היה לי אינטרנט מ98, אולי קצת יותר מאוחר, היינו מתחברים רק בערב ולעיתים רחוקות קיבלנו אישור מאבא שלי להתחבר ביום אם היה צורך מיוחד.

הייתי כותב הרבה ברוטר בכינוי g_yuval ואפילו הייתה לי אנימציית גיף שהכנתי עם השם שלי מסתובב סביב כדור הארץ. גם בהייד פארק הייתי כותב באותו כינוי (זה כבר היה בתקופה יותר מאוחרת, 2001 אם אני לא טועה)

אני חושב שהפעם הראשונה שנכנסתי לפראש היה בשביל פורום צילום, בתקופה הזאת כבר לא הייתי פעיל באף פורום כי השם משתמש ברוטר נמחק מתי שהוא (לא ממש הפריע לי) והייד פארק נהיה מסריח.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:31

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר