לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-12-2009, 10:32
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
פנסוניק פיתחה סוללה אשר תאפשר הפעלת בית למשך שבוע - יישומים צבאיים בדרך?

חברת פנסוניק (אשר רכשה לאחרונה 50% ממניות חברת סניו מפתחת הטכנולוגיה) הודיעה כי היא מתכננת להאיץ את פיתוח הטכנולוגיה אשר תאפשר הפעלה של בית יפני טיפוסי למשך שבוע ימים.

כיום אין בנמצא סוללות (בגודל מתקבל על הדעת) בעלות יכולת דומה ועל אף פיתוחים שונים סוללת גיבוי לבית מגורים לא הייתה בנמצא. גיבוי מתקנים רגישים לדוגמא (כמו גם בסיסים צבאיים) נעשה עד כה בעיקר באמצעות גנרטורים הפועלים באמצעות דלק. גנרטורים אלו לרוב אינם יעילים, מזהמים, הפעלתם אינה פשוטה והם (והדלק) תופסים מקום לא מבוטל.

פנסוניק לא פירסמה נתונים מדוייקים לגבי הסוללה (כגון עוצמה) מעבר לעובדה שמדובר בסוללת ליתיום איון חדשה. פנסוניק מתכננת להתחיל בשיווק הסוללה (אם זו תהיה מוכנה) בשנת 2011.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-12-2009, 11:19

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "נשמע לי מאוד מוזר- קפיצה של..."

אכן אין מספרים וכנראה שגם לא יהיו בזמן הקרוב אם להאמין למספר ידיעות שקראתי.

אם פנסוניק מייעדים את זה לבית זה לא ישקול 500 ק"ג (אולי 50-100 - הערכה שלי) וכן זה קפיצה של בערך סדר גודל אם הגודל נותר זהה.

יש הרבה שאלות פתוחות כי כאמור אין הרבה מידע אבל פנסוניק לא ידועה כחברה שמכריזה הכרזות חסרות בסיס (מדובר אגב בהצהרות של מנכ"ל החברה ולא איש יחסי ציבור).

אני בהחלט רואה אפליקציות צבאיות וביטחוניות - לפחות מנסיון העבר שלי גנרטורים צבאיים הם מאד בעייתיים כמעט בכל היבט.
www.MegaPixel.co.il

ישן 28-12-2009, 11:18
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
חסר מספר אחד חשוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "פנסוניק פיתחה סוללה אשר תאפשר הפעלת בית למשך שבוע - יישומים צבאיים בדרך?"

מהי צפיפות האנרגיה של הסוללה החדשה?
כלומר, האם נזדקק לבית יפני נוסף על מנת לאחסן את הסוללה שתפעיל את הבית שלנו.

הגרף הבא לקוח מהערך בויקיפדיה באנגלית בנושא צפיפות אנרגיה
והוא מתאר את כמות האנרגיה שאצורה בחומרים שונים בשתי סקאלות:
אנרגיה לק"ג (אופקי) ואנרגיה לליטר (אנכי)
כך שניתן לראות לכמה משקל ומקום נזדקק אם נרצה לאחסן אנרגיה בחומרים שונים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ניתן לראות שסוללות ליתיום-יון מופיעות בפינה השמאלית התחתונה עם אנרגיה של 0.72 מגהג'אול לק"ג ו-0.9 מגהג'אול לליטר.
לצורך ההשוואה נתבונן בסולר (דיזל) שמציג ערכים של 46.2 מגהג'אול לק"ג ו-37.3 מגהג'אול לליטר.

כלומר, שבטכנולוגיה הקונבנציונלית, אם נרצה להחליף מיכל סולר שמפעיל גנרטור בסוללות ליתיום נזדקק לנפח גדול פי 40 על מנת לאחסן אותן!

קיים פיתוח משנת 2007 של סוללת ליתיום-יון עם ננו-מוליכים שמפתחיה טוענים שיש לה צפיפות גדולה פי-8 מסוללה רגילה.
זה עדיין משאיר אותנו עם נפח סוללות גדול מאוד בהשוואה לדלקים קונבנציונליים.

לכן מעניין לדעת מהם ערכי צפיפות האנרגיה לסוללה החדשה של פנסוניק
כך נוכל לדעת אם היא תוכל להועיל לנו גם אם אין לנו בית נוסף...

מקור: http://en.wikipedia.org/wiki/Energy_density
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

נערך לאחרונה ע"י המממ בתאריך 28-12-2009 בשעה 11:22.
ישן 28-12-2009, 23:42

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "פנסוניק פיתחה סוללה אשר תאפשר הפעלת בית למשך שבוע - יישומים צבאיים בדרך?"

נתחיל מזה שאין לי במקרה הזה שום מידע פנימי (במקרים כאלו ואחרים יצא לי לראיין בעצמי גורמים רלוונטיים אבל לא זה המקרה ולצערי השנה כנראה שלא יצא לי לבקר ב-CES ולדבר עם החטיבה הרלוונטית בפנסוניק בשביל לקבל עוד פרטים - שספק אגב אם בכל מקרה היו חושפים בפני בשלב זה).

משהבהרנו נקודה זו כל שיש לי להגיד הוא מה שבעצם נאמר בידיעות שפורסמו - קרי מנכ"ל פנסוניק אמר כי סביב 2011 הם מתכננים לשווק סוללה (ככל הנראה ליתיום איון לפי הפרסום אבל אני לא יודע אם הוא עצמו אמר זאת) שתאפשר אספקת חשמל לבית מגורים יפני טיפוסי (ובבקשה אל תגידו שהם גרים בטוקיו בחדר של חצי מטר על חצי מטר כי יש להניח שלא לזה הוא התכוון) למשך שבוע ימים.

מה אני מסיק מזה - שמדובר בסוללה לשימוש בייתי - כלומר סביר שהיא לא תשקול חצי טון (למרות שהכל אפשרי) ואם החישוב של קרן אור נכון אפילו בקירוב אז יש פה קפיצה של בערך סדר גודל (אם לא יותר) ביחס למה שקיים כיום - איך הם יעשו זאת - אין לי מושג - אבל אם הם יצליחו לעשות מה שהם מבטיחים (וסביר שיש להם סיבות לטעון זאת) אז אכן מדובר בפריצת דרך.
www.MegaPixel.co.il

ישן 29-12-2009, 05:19
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
אני זהיר קצת יותר בפרשנות לנאמר
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "נתחיל מזה שאין לי במקרה הזה..."

ונכון - אני מקווה שאני טועה אולם:

בהודעה כתוב 'for home use...." - וזאת הייתי מתרגם כרגע ובהעדר מידע נוסף ככוונת המשורר - "לשימוש ביתי..." ולווא דוקא להפעלת כל המערכות הביתיות, אפילו בארץ השמש העולה....

אח"כ הוא מצוטט כאומר שהמצבר-הסוללה הזאת תספיק לשימוש של כשבוע - אבל אינו אומר שימוש מספיק של מה. בדקויות התמליל וההודעות שב - PR שכזה ע"י חברה ציבורית כפאנאסוניק, רצוי לנו לשים לב לחצי הכוס הריקה דווקא כי שם טמון בדרך כלל ה"סוד" - לטוב ולרע.

אני רוצה "לפרגן" לחברה האלה, אולם אני מהמר על כך שהגישו לנו כאן מידע חלקי ובחירת ניסוח זהירה כמוה אנו מורגלים בחברות אחראיות כפאנאסוניק....

ולוואי שאתבדה.

ואכן בקישור הבא התייחסות אחרת משלי לנושא:
http://green.venturebeat.com/2009/1...of-electricity/

כאן גם מוזכר כי המדובר הוא בסוללות ליתיום - איון.... ב"צוהר" שבקופסא המופיעה בתמונה נראות כ- 9 סוללות המזכירות סוללות תקניות נטענות מסוג AA.... מי שרוצה מוזמן לנחש את מספרן בקופסא שבתמונה (בהנחה שהקונפיגורציה הזאת נכונה... ובהנחה שמדובר בקופסא אחת בלד) ולהכפיל בצפיפות ידועה של סוללה שכזאת בשוק.

משהו לא מסתדר לי עם כל הסיפור.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://venturebeat.com/wp-content/uploads/2009/12/500x_panasonic_battery.jpg]

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 29-12-2009 בשעה 05:33.
ישן 29-12-2009, 11:25

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "אםיהיה..."

כרגע יצא לי במקרה לשוחח עם פיזיקאי ומהנדס שאני מעריך מאד בנושא אחר. תוך כדי שיחה בדרך לרכבת ו"על רגל אחת" עשינו חישוב גס על פיו ניתן על בסיס טכנולוגיית הליתיום איון הנוכחית ליצור קונפיגורציה שתהיה מבוססת על סוללות בגודל סוללת אצבע אשר תספק יותר חשמל ממה שהבית שלי צורך כיום בשבוע (למעלה מ-100 קוט"ש) באמצעות 22 אלף סוללות. זה נשמע מספר גדול אבל בפועל פלטת מטר על מטר בעובי 10 ס"מ תספיק לכך בקלות (משהו שאפשר להכניס מאחורי מרבית המקררים הסטנדרטיים כיום). אם רוצים צורה שונה אז מזגן בינוני הוא בעל גודל די דומה.

המחיר יהיה לפחות 10K דולר (סביר שבתחילה גם יותר) - מצד שני אם מדובר על סוללה שתרכש ביחד עם בית חדש ותהיה "מסובסדת" במידה זו או אחרת לא מדובר על משהו בלתי אפשרי (אם זוכרים שמחיר בית ממוצע כיום הוא מעל מליון ש"ח).

מיקיטל - אתה צודק - ואני כעורך ועיתונאי שנים רבות יודע כמה סילופים עיתונאיים מהסוג הזה יש כמעט כל יום ובוודאי שבחדשות טכנולוגיה. השורה התחתונה היא שכבר עם הטכנולוגיה הנוכחית ניתן לפתח סוללת גיבוי בייתית שתספיק לכשבוע עבודה מלאה בגודל סביר למדי ובמחיר (שלמרות שוודאי אינו זול) הוא נסבל אם מחשבים אותו כחלק ממחיר בית.

אם נחזור לנושא השרשור ולהקשר הצבאי/בטחוני שאליו רציתי שנגיע - האם אתם חושבים שאכן לסוללות יש יתרון משמעותי על מצברים - בעיקר מצברים מודרניים.
www.MegaPixel.co.il

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 29-12-2009 בשעה 11:27.
ישן 29-12-2009, 11:59
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "כרגע יצא לי במקרה לשוחח עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט

אם נחזור לנושא השרשור ולהקשר הצבאי/בטחוני שאליו רציתי שנגיע - האם אתם חושבים שאכן לסוללות יש יתרון משמעותי על מצברים - בעיקר מצברים מודרניים.

אולי לא ירדתי לסוף דעתך, אך מהו ההבדל הגדול בין סוללה נטענת לבין מצבר?

ואם אין הבדל, ואם אכן הסוללה החדשה הזו היא בת צפיפות אנרגיה גבוהה יותר, אזי יש לכך משמעות בכל תחום: בין אם זו סוללה ביתית, שאפשר להטעין בלילה בתעריף הזול ביותר ועל חשבון זה לצמצם את צריכת החשמל בשעות העומס, או כל אפליקציה צבאית שתאפשר "להוציא ממנה יותר". בסופו של דבר ישנם שני פרמטרים:
מחיר ליחידה = מחיר רכישה, מחיר אורך חיים, מחיר ציוד נילווה ותיקונים, בהשוואה לציוד קיים, כמובן.
כל זמן שמקור האנרגיה יהיה מהרשת - החיסכון היחידי הוא בתעריף יום או לילה. ניצול סוללות לאיחסון אנרגיה חלופית - יכול להשתלם בפוטנציה.
ישן 29-12-2009, 11:59
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
מבלי להתייחס לפן הטכנולוגי של העניין
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "כרגע יצא לי במקרה לשוחח עם..."

ובהנחה שהסיכונים שווים והמשקלים שווים - מה זה משנה אם מקור הכוח יהיה יציר סוללה או מצבר?
חדר גנרטור או חדר סוללה הם הינו הך. אם אתה מייחס חשיבות להיבט של שמירה על הסביבה הרי שמדובר בשימוש שולי, רק לצרכי גיבוי, ואם אורך החיים של השניים (אורך חיי הסוללה מול מצבור הסולר הניתן למילוי) דומה אזי שוב - מה זה נותן?

לעומת זאת, סוללה קטנה שתאפשר אורך חיים ארוך משמעותית מהקיים אכן תהווה מכפיל כוח לכוחות מתמרנים - החל מרכבים שיכולים להפעיל מערכות אלקטרוניות בלי תלות בסולר וכלה במערכות תצפית וקשר הדורשות החלפת סוללות תכופה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 29-12-2009, 16:01
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
הערת שוליים

בל שנכח כי כיום אביזרים ביתיים כמו מזגנים, מקררים, תנורי מיקרו ואביזרים שונים אחרים (מיקסרים וכיוב') מופעלים בעזרת זרם חילופין....! - סוללות כאלה עליהן אנו מדברים, בקונפיגורציה ביתית יצטרכו למתאם הממיר מזרם ישר DC לזרם חילופין AC ! - לא נראה לי שבעתיד הנראה לעין יחלו יצרנים לייצר איבזור ביתי כנ"ל המתאים לזרם ישר.

אנו מתרחקים מעט מצב-וביטחון אולם כל הנושא הטכנולוגי שזור איכשהו (בתנאי טכנולוגי) לנושא המקורי באשכול שכוונתו היתה צו"ב.
ישן 29-12-2009, 17:23

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "אין בעיה אלא"

בהנחה שהחישוב "על רגל אחת" שביצע הפיזיקאי/מהנדס איתו דיברתי נכון אין פה בהכרח שום פריצת דרך. ניתן כבר כיום עם טכנולוגיית הסוללות הקיימת ליצור סופר סוללה בגודל של כמטר על מטר ובעובי 10 ס"מ שתאפשר אספקת חשמל לבית ממוצע שלם למשך יותר משבוע.

כמובן שאפשר שבכל זאת יש שם איזושהי התקדמות - או בהוזלת העלויות או ביעילות של הסוללות או במזעור או בשלב אחר. ואולי אין שום התקדמות אלא פשוט שילוב של טכנולוגיות קיימות ליצירת סוללה גדולה אחת למטרה ספציפית.
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:10

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר